agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-07-2015, 00:17   #61
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bahçede çim alanın haricindeki otları biz de benzinli Oleomac ile biçiyoruz. Bıçağı hemen hemen hiç kullanmıyoruz, misina çok rahat içimizi görüyor.
Sezon başlarken çok işimize yarıyor, iyice uzamış otlarla başka nasıl başedebilirdik?
Önce aldığımız çin malı bizi bayağı zorladı, daha sonra Oleomac aldık.
Bahçemiz 10 dönüm, bunun bir dönümü çim alan. Gerçi bağda ve sebze ekilen alanda ihtiyaç duymasak da yine pek çok yerde kullanıyoruz.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2015, 09:45   #62
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mailmann Mesajı Göster
elektrikli tırpan kullananlar, tırpanın kullanımı, yabani ot ve dikenle mücadelesi hakkında tekrar güncelleme yapabilirler mi? yıl oldu 2015

ot biçeceğim alan toplam 3000 metre kare, arazi düz

biçeciğim otlarında resimleri aşağıdaki gibi. bu otlara 1000 watt gücünde elektrikli tırpan yeterli gelir mi?
Yokmu elektrik li tırpan kullanan , yorum yapabilecek birileri. Önceki sayfada otların resimleri mevcut.

mailmann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2015, 10:07   #63
Moderatör

Güler's Avatar

Sayın mailmann, elektrikli misinalı Bosch marka tırpanım var ancak onu çim alanın kenarlarını düzeltmede kullanıyorum. Bir de motorlu makinenin giremediği ufak alanlarda iyi oluyor ama 3000 metre karelik alanın temizliğinde biraz zorlanırsınız gibime geliyor.
Arazi düz olsa da taşa veya kalın ot köküne geldiğinde misina kopar gerçi benim makine koptuğunda da kendisi yeniliyor, her defasında durdurup misinayı ben bağlamıyorum.

Eski 26-07-2015, 13:53   #64
Yeni Üye

yorumunuz için teşekkür ederim.

Yat YT6922-11 Elektrikli Tırpan Fiyatı - Taksit Seçenekleri

gözüme bu ürün ilişti. elektrikli hemde bıçaklı acaba iş görür mü. araştırmalara devam ediyorum.

Eski 26-07-2015, 15:39   #65
Moderatör

Güler's Avatar

Elektrikli istemenize sebep fiyatları mı? Araştırırsanız benzinli de belki uygun bir fiyata bulursunuz. Demek istediğim 3000 metre kare için o upuzun elektrik kablosunu taşımak pek de kolay olmasa gerek.

Eski 29-07-2015, 09:09   #66
Yeni Üye

fiyat ve sürekli benzin taşımak istememekten ama aldıktan sonra bir işe yaramayacaksa elektrikli tırpanda anlamlı olmaz. kararsızım.

Eski 29-07-2015, 11:50   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Ben önceki sene elektriklisini almıştım. Bahçe bir dönüm yok. Bana yetti de arttı bile. Ancak şu sakıncasını yaşadım. Biçme sırasında hep kabloyu takip etmek, onun varlığını akıldan çıkarmamak lazım. Benim yaşım ileride, yorulunca hakimiyet azalıyor ve bir defasında tırpana kabloyu kaptırdım ancak erken fark ederek kapama düğmesine anında basabildim. Ama basamayabilirdim ve o durumda ne olurdu meçhul. Benzinlide bu risk yok. Ayrıca yer büyükse kesin benzinliyi tercih etmek lazım. Bu sene kullanmadım komşunun oğluna bir yevmiye ödedim o yarım günde benzinli tırpanıyla biçti. Benzin sarfiyatları önemsiz gördüğüm kadarıyla.

Kararsızlığınıza çare olurmuyum bilemiyorum ama almasam iyimiş tırpanı diyorum şu anda (çevreye senede bir, cüz'i bir ödeme ile biçme işi yapılabiliyorsa tabii). Boşa yer işgal ediyor. Alınacaksa da benzinli almak lazımmış demekteyim.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2015, 15:06   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mailmann Mesajı Göster
ot biçeceğim alan toplam 3000 metre kare, arazi düz

biçeciğim otlarında resimleri aşağıdaki gibi. bu otlara 1000 watt gücünde elektrikli tırpan yeterli gelir mi?
Çok ama çok yorar.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2015, 22:56   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2014
Bosch, viking ve cin mallari da dahil olmak uzere bircok elektrikli tirpan kullandim. Kablolu olanlarda kabloyu cekmek bir sorundu, lityum pilli olanlarda ise guc sorunu vardi. Neticede Mc Culloch marka benzinli bir tirpan aldim ve rahat ettim. Misinanin kalitesi ve mekanizmanin kolayligi da cok onemli. Eger misina bitmesin istiyorsaniz, kucuk bir islemle misinanin yerine celik tel de takabilirsiniz. Tabi bu hem cevrede agaclar da dahil bircok seye zarar verebilecegi gibi, kullanan kisi icin de tehlikeli olacaktir.

flying dragon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2015, 08:42   #70
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Elektrikli tırpan zayıf kalabiliyor.
Büyük alanlar ve kartlaşmış otlarda sıkıntı olabiliyor.
Benzinli ile çalışmak daha kolay kablo vs. uğraşmıyorsun artı daha güçlü
Kesinlikle 1 beygirin üstünde bir motora sahip olmalı aksi taktirde iki kere masraf edersiniz.
Ben benzinli tırpan aldım ucuz denk geldi ama zayıf motor pişman oldum.
İşyerinde 1.5 beygirlik sırt tipi hyundai var çok güzel çalışıyor

Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2017, 14:11   #71
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2017
Bakıyorum da farklı marka ve modeller üzerinden bay ir yazışma olmuş. Benzinli modelleri tercih edilme nedenlerinden biri daha verimli bir çalışma yapılabilir olduğunun farkına vardım. Farklı markalar ve modeller için firmaların dönemsel olarak kampanyalar düzenlediğini belirtmek isterim. İşinizi görebilen marka ve modellerden birini tercih etmenizi öneririm. Sizlere kapmanyalı ürünlerden biri olarak DBK 520 T yandan benzinli çalı tırpanını tavsiye edebilirim. Teknik özelliklerini ekliyorum. İncelemen isterseniz bakabilirsiniz.

DBK BC 520 T Benzinli Çalı Tırpanı incelemek için tıklayabilirsiniz.

Güç 1.4 kW - 1,88 Hp
Motor 51,7 ccm
Tan Kapasitasi 1100 ml
Misina Kesme Çapı 42 cm
Biçak Kesme Çapı 25,5 cm

emrahhuyuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2017, 19:55   #72
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Ben geçen hafta palmera aldım ve iki gün önce kullandım çok güzel. Satan işyerinden komşumdu, netten belki daha ucuza bulabilirdim ancak işin acemisi olduğumdan sağolsun faydası oldu. Ucundaki plastik aparatı metal ile değiştirdi 25 tl. fark verdim. Metal aparatı ile daha kalın misina da kullanabiliyormuşuz. İlk bir kaç kullanım acemilikle pek randıman vermedi. Sonra alıştım, toprak seviyesine kadar her türlü otu götürdü. Keşke önceki yıllarda alsaymışım. Ucuna çapa makinası da takılıyor, arkadaş denemiş ve fena değil iş görür dedi. Belediye çalışanlarına da satmış birkaç yıldır onlar dahi çok memnun dedi. Aparatsız 600 tl. idi. Sırt tipinden ziyade yan tırpan önerdi herkes.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024