agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen Kiraz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-09-2009, 09:15   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-08-2008
Çiçek öbeği

Arkadaşlar çok büyük olmayan ön bahçeme 1-1,5 m çapında çiçek göbeği yapmak istiyorum. Elimde daha önceden aldığım bir türlü dikecek yer bulamadığım beyaz baston gül, 12 fide hercai menekşe, bir yapı marketten aldığım 2 paket lale, 1 paket nergis, 1 paket çiğdem, 1 paket sümbül soğanlarım var. Bunlarla güzel bir çiçek öbeği yapmak istiyorum çiçeklerin ve soğanların yerleşimi nasıl olmalıdır tecrübelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

doga-bir-mucize Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2009, 18:34   #2
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Name:  göbek.JPG
Views: 2162
Size:  29.1 KB

Sevgili Doğa-bir-mucize, düşündüğünüz yolları bir kağıda basitçe aktarırsanız işiniz çok kolaylaşır.

Çizim 1 yukarıda:

Gül tek ve uzun olduğu için ortaya koydum.

Lale, sümbül, nergis çiğdem çiçeklerini grup olarak tercih ediyorum, tek tek olduklarında uzaktan kendilerini çok gösteremiyorlar. Bir yana lale grubu, karşı tarafına nergis grubu koydum.

Lale ve nergis çiçeklerinin etrafına menekşeleri koydum.İkisi açınca da çok güzel oluyorlar, içindeki soğanlı çiçekler solunca da kenardaki menekşeler, soğanların söküm zamanına kadar görüntüyü güzel tutuyor. Nergislerin yerinden memnun kalırsanız, çıkartmaya gerek yok.

Çiğdemlerin boyları kısa olduğu için öne aldım, etrafına da büyük çiçek dikmedim, beyaz çakıl taşları koydum.

Arka taraf boş kaldı, sümbüller burada az gözükeceğinden dikmedim, ya çiğdemlerin yanına alabilirim ya da saksıya koyup bahçe masama ya da cam kenarına alabilirim, böylece kokularını da alırım.

Arka kısma kasımpatı dikebilirim, menekşeler arttıysa dış kısımdan arkaya devam edebilirim.

Yakında çuhalar çıkar, çiğdemlerin etrafına veya gülün etrafına dikebilirim (gülün dibine çok yaklaşmam)
..... gibi.

Çizim 2 için, belki siz bir deneme yaparsınız, yakında da çiçekleri dikip fotoğrafı bizimle paylaşırsınız.

abk beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024