agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Peyzaj, Bahçe Düzenleme
(https)

Beğeni Düzeni27Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-05-2009, 01:10   #31
Ağaçsever

mcbush's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2009
Galeri: 2
Bende gazoz **** diğer içeceklerin taşındığı bölmeli kasalara torf yerleştirip hafif bir bitki seçerek bir ünite yapmayı deneyeceğim.Sulama sisteminide püskürtme yolu ile deneyeceğim ama bu ilk fikrim muhtemelen hazırlık yaparken yeni yollar bulabilirim.başarılı olursam durumu bildirrim

mcbush Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2009, 01:36   #32
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fizban Mesajı Göster
YouTube de birçok örneği var. Bu yapılabilir ve zor da değil.
"Vertical Garden" diye arattırabilirsiniz..
http://www.youtube.com/results?searc...ertical+Garden

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2009, 21:11   #33
Ağaçsever

mcbush's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2009
Galeri: 2
ARKADAŞLAR KASALARDA DENEDİM OLMADI
RESİMLERDE PEK FENAYDI ) EKLEMEK İSTEMEDİM.aMA FİDE HAZIRLANAN KÖPÜKTE DENEDİM ONDA GÜZEL DURDU.TORF DÖKTÜM KÖPÜK KARELERİNE İÇİNEDE SARDUNYA EKTİM.FISFISLADA SULAMA YAPIYORUM.OLDU SAYILIR AMA ZAHMETLİ TAKİBİ ÇOK ZOR

mcbush Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2009, 11:58   #34
/

Giriş Tarihi: 08-11-2009
Merhabalar,

bu duvar panosu harika, boyle bir pano kafe bolme olarark super olur....bu pano nasil yapilir bana yardimci olurmusunuz?

Cok Tskler

Belgin Bilgin

Düzenleyen molly : 09-11-2009 saat 12:02 Neden: gramer hatasi
molly Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2009, 09:37   #35
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Yaşıyan "canlı duvar" En iyi Buluş(Time Dergisine Göre 2009 Yılının En İyi Buluşu!)

Time 2009'un en iyi buluşunu seçti
Time dergisi '2009'un en iyi 50 buluşu'nu seçti. İşte listenin bir numarasındaki isim...
Seçime göre Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da bir otelin duvarı yaşıyan "canlı duvar" en iyi buluş seçildi. Canlı duvar toprağa gereksinim olmadan dikey bir şekilde büyüyen bitkiden oluşuyor.
Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da bir otelin duvarı yaşıyor.
Time dergisi tarafından "2009'un en iyi 50 buluşu"ndan biri seçilen "canlı duvar", aslında sanatçı ve bilim adamı Patrick Blanc'ın bir eseri.
Blanc'ın, toprağa gereksinim olmadan dikey bir şekilde büyüyen bitki buluşları, sadece Londra'da değil, Bangkok, Paris, New York ve Tokyo'da da birçok yapının duvarlarını kaplıyor.
Bu bitkileri sarmaşıklardan ayıran özellik ise toprağa gereksinim olmadan büyüyebilmeleri. Yaklaşık 10 yılını kayalar ve ağaçlar üzerinde doğal olarak büyüyen yabani bitkileri inceleyerek geçiren Blanc, incelemelerinin ardından bu bitkileri binaların duvarlarında da yetiştirmeyi başarmış.
Bitkileri yerleştireceği şehirlerdeki iklime ve görsel estetik ile uyuma göre, hangi bitkileri binalarda kullanacağı seçen Blanc, 1994'den bu yana 140 adet "dikey bahçe" oluşturdu. Bunların en bilinenleri ise Paris'teki Quai Branly Müzesi, New York Manhattan'daki Marithe ve François Girbaud mağazası, Cenevre'deki Akvaryum ve Bangkok'taki Siam Paragon alışveriş merkezi.
Londra'nın merkezindeki Green Park'ın tam karşısında bulunan bir otelin bir cephesini kaplayan Blanc'ın "yaşayan duvarı" ise sanatçının Birleşik Krallık'taki ilk ve tek eseri.
Otel yetkilileri, "dikey bahçeyi" duvarlarına yerleştirme kararını şöyle açıkladı:
"Neden dikey bahçeyi otelimizin duvarına yerleştirdik? Çünkü, estetik olarak Green Park'ı bütünlüyor, ayrıca Londra'nın biyodeğişimini simgeliyor ama en önemlisi çok eğlenceli ve biz bu bahçeyi çok sevdik."
"Canlı duvarın", internetteki sosyal iletişim ağı facebook'ta bir hayran sayfası bile olduğunu söyleyen yetkililer, botanik meraklılarının Blanc'ın duvar için hangi bitki türlerini kullandığını ve bunların adlarını bu sayfadan öğrenebileceklerini belirtti
Kaynak-Alıntı:
http://www.bugun.com.tr/haber-detay/...su-haberi.aspx

YeniBON beğendi.

Düzenleyen triple : 28-12-2009 saat 09:39 Neden: Yanlış yazım!
triple Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2009, 16:14   #36
Ağaç Dostu

siniroluyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Galeri: 1
Martha Stewart Show'da bunu birkaç kere yapmışlardı ama hepsinde eğrelti otu kullandılar toprak isteği az olduğu için herhalde bir de geyik boynuzu eğrelti otları vardı onlar için hiç toprak kullanmadı bu yüzden fazla toprak ve su isteği olmayan yavaş büyüyen bitkiler kullanmalı bence kaktüs de kullanılabilir...

siniroluyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2010, 15:43   #37
Ağaç Dostu

bhdr34's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2009
arkadaşlar,
istanbul'da oturanlar vada istanbul'a uçakla yeşilköy havalimanından gelenler havalimanı E-5 yolunda THY yollarının eğitim binasının yol boyundaki duvarları bir muhteşem. Bakmaktan ve nasıl yapıldığını anlamaktan resim çekemedim ama en kısa zamanda resimlerini çekip burdan görmenizi isterim...

YeniBON beğendi.
bhdr34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2014, 15:43   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Eklenti 36845

http://www.flowall.com/photo_english.html

Yeşil duvarın farklı bir uygulaması , bu sefer arka panel değişik.

(bu ürün de patentli )

Bu üründe de su tek noktadan -sol üst köşeden- dökülüyor.
bu ürünü nereden temin edebilirim verdiğiniz site açılmıyor

YeniBON beğendi.
ayss00 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2015, 21:25   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-05-2015
Thumbs up garden tower project / dikey saksı / dikey tarım

merhaba oldukça tecrübesiz birisi olarak tamamen bu forumdan özenerek başladığım balkonda bitki yetiştirme denemelerimden inanılmaz keyif aldım. Şu anda çok fazla saksı vb.. malzemeler ile uğraşmanın zorluğu, alan yetmezliği ve yeni birşeyler denemeye merakımdan biraz araştırma yaptığımda aşağıda video ve linklerini vereceğim denemeleri gördüm. isim olarak sitede arattım ancak bulamadım, var ise affola.

Bu projeleri deneyen birileri ile tecrübelerini paylaşmak isterim.

https://www.youtube.com/watch?v=vnmoNWBrTQ4

https://www.youtube.com/watch?v=lBLfA52ElXg

https://www.youtube.com/watch?v=BlMNXAV4M7M

sanıyorum merak veya hobi olarak nbaşlayan çalışma bir süre sonra ticari zeka ile birleşip bir proje haline dönüşmüş ve ilginç de olmuş. Aslında satın alınıp direk denenebilir ama türkiyede bulunduğunu pek sanmıyorum ayrıca ithal edilse dahi fiyatı oldukça pahalı.

Garden Tower Project - The Garden Tower Project

https://www.youtube.com/watch?v=MLAm0BltP3w

Düzenleyen qtrendy : 22-05-2015 saat 21:27 Neden: düzeltme.
qtrendy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2018, 21:15   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fizban Mesajı Göster
Yukarıdaki panolar çok profesyonelce yapılmış.

Daha basit panoların yapılışlarını buldum. Sulama v.s hiç sorun edilmemiş.

YouTube de birçok örneği var. Bu yapılabilir ve zor da değil.

"Vertical Garden" diye arattırabilirsiniz..
aradım ve hakikaten inanılmaz çalışmalar var. neden hiç böyle şeyler düşünmedim diye hayıflanmaktayım hala. neler yapmışlar. hayalgücü denen itici kuvvet burada banada bulaşır umarım. biraz kopya çekeceğim büyük olasılıkla.

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024