agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Seracılık (Örtüaltı Yetiştiriciliği)
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler
  • 1 Gönderen YeniBON
  • 6 Gönderen A_NOMAD
  • 1 Gönderen A_NOMAD
  • 1 Gönderen İsmail Kuzucu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-10-2014, 01:01   #1
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Fidanlar için koruyucu "Mini Sera"

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde Bursa'da düzenlenen Tarım Fuarın'da gördüğüm ve mucidi Mustafa Doğan beyle tanıştığım Mini Sera'nın linkini veriyorum.

www.minisera.com

Aslında çok basit gibi ama bana göre kullanışlı bir ürün. Ben Mustafa Beyle sohbet ettiğimde amatör olduğumu, bizim gibi amatör insanların yüksek sayılarda ürün alamayacağını belirtmiştim. Kendisi yardımcı olacağını söylemişti.

Siteyi inceleyin. Olumlu, olumsuz karar vermek size kalmış. Umarım faydalanırsınız.

Milla beğendi.

Düzenleyen YeniBON : 25-10-2014 saat 01:03 Neden: Eksik yazım
YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2014, 16:17   #2
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Biz bu 'mini sera' uygulamalarını yıllardır (bitki boyutuna göre 1.5, 5 ya da 10 litrelik) pet şişelerle hallediyorduk zaten ki linkte gösterilen ürün bizim mini seralardan daha özensiz görünüyor, böyle bir patent alınabileceğini bilseydik Sevgili Zafer İnandıklı'ya ürün patentini aldırmaya çalışırdık
Bakınız işte bir örneği burada.

Elbette bu benim şahsi fikrim, yine de paylaştığınız için teşekkürler...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2014, 17:58   #3
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Biz bu 'mini sera' uygulamalarını yıllardır (bitki boyutuna göre 1.5, 5 ya da 10 litrelik) pet şişelerle hallediyorduk zaten ki linkte gösterilen ürün bizim mini seralardan daha özensiz görünüyor, böyle bir patent alınabileceğini bilseydik Sevgili Zafer İnandıklı'ya ürün patentini aldırmaya çalışırdık

Evet genel olarak baktığınızda aynı. Ben de kendisine fuarda sizin de bahsettiğiniz basit uygulamalardan bahsettim. Kullanılan malzemenin karışımının özel olduğunu belirtmişti. Tabii bu arada iç-dış ısı farklılığı, sera içinde ki hava sirkülaslayonu vb. konuları da anlatmıştı.

Bence meraklılarının denemesinde fayda var.

YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2015, 10:08   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-10-2014
Alıntı:

Elbette bilinmeyen bir yöntem değil. Unutmamak gerek, dünya üzerinde bir çok insan pratik yöntemlerle ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Önemli olan bir soruna pratik ve hızlı çözüm bulmaktır. 10.000 bitki ekilen bir alanda malesef sizin bidon projeniz çok daha pahalıya gelecektir Lütfen alınmayınız sadece duygularımı dile getirdim

plantekno Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2015, 19:24   #5
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi plantekno Mesajı Göster
Elbette bilinmeyen bir yöntem değil. Unutmamak gerek, dünya üzerinde bir çok insan pratik yöntemlerle ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Önemli olan bir soruna pratik ve hızlı çözüm bulmaktır. 10.000 bitki ekilen bir alanda malesef sizin bidon projeniz çok daha pahalıya gelecektir Lütfen alınmayınız sadece duygularımı dile getirdim
Mantıken 10.000 fidan için tek tek kapatacak mini seralar yerine daha büyük sera sistemleri tercih edilir zaten

loveforlife beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2015, 19:46   #6
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Mantıken 10.000 fidan için tek tek kapatacak mini seralar yerine daha büyük sera sistemleri tercih edilir zaten
Bana 500 tanesi için bile zor gelmişti İnce demirlerin üzerine damlama hortumu geçirip, toprağa sera demiri şeklinde geçirin. Üzerine don örtüsünü yayın. Çanakkale tarafında erken ekimlerde bu uygulama çok yoğun.

Bir de bu ürün için -10 dereceye kadar korur deniliyor. Havanın soğukluğu üstündeki delikten girmiyor mu? Bunu bilen var mıdır?

A_NOMAD beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2017, 12:21   #7
Ağaçsever

kibrit's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Merhaba,limon servi için diktiğim çelik fidanlarımı bende bidon ile örtmem gerekir mi? Malum kış geldi,yoksa öylecene açıkta mı kalması gerekiyor?

kibrit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2017, 23:14   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kibrit Mesajı Göster
Merhaba,limon servi için diktiğim çelik fidanlarımı bende bidon ile örtmem gerekir mi? Malum kış geldi,yoksa öylecene açıkta mı kalması gerekiyor?
açıkta durabilirler, üzerlerini örtmeye gerek yok sorun olmaz.

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024