agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma (http://www.agaclar.net/forum/orman-ormancilik-orman-yanginlari-agaclandirma/)
-   -   milli emlak arsa satışı hakkında (http://www.agaclar.net/forum/orman-ormancilik-orman-yanginlari-agaclandirma/28414.htm)

myildiz 09-09-2012 00:03

milli emlak arsa satışı hakkında
 
iyi günler;


bir miktar birikmiş nakitim var bir arsa almak içine çeşitli agaçlar dikmek organik tarımla ugraşmak ufak da olsa bir ev yapmak istiyorum arsa en az 2.000 en cok 10.000 metrekare olmalı sorun şu yerleşim yerlerine yakın batı karadeniz bölgesinde gücümü kat kat aşan fiyatlar var arsalarda forumu gezerken hazine arazisi kiralama araştırırken milli emlak müdürlügünce taşınmaz arsa ihaleleri yapıldıgını gördüm

diyelimki aklıma uygun bir yer buldum metrekaresi fiyatı bana uygun milli emlaktan bu araziyi alma koşulları nelerdir uzun yorucu bir süreç geçirirmiyim milli emlak sitesinde taşınmazın ihale bedeli ada pafta gibi bilgiler var ama resim yok bilgilendirici hiçbir şey yok elektirik su yol düzlük yamaç gibi bunları nasıl ögrenebilirim taşınmazın bulundugu köydeki muhtar belediye yardımcı olurmu

konu ile bilgili arkadaşlar yardımcı olursa minnettar olurum saygılarımla

neşe palamutu 08-11-2012 16:01

Ben de ogrenmek istiyorum bu konuyu. Mese agaclari dikmek istiyorum. Milli Emlak sitesindeki ihaleleri mi takip etmek gerekiyor? Bana da biraz bilgi verebilir misiniz acaba?

delidumrul 09-11-2012 07:13

biz arkadaşlarla mill emlak tan arsa aldık. hiç problem olmuyor. gidip konuşuyorsunuz ihale tarihinde orada oluyorsunuz eğer başka birisi ihaleye girmiyorsa ( bunu önceden sorup öğrenebilirsiniz) gidip alabilirsiniz. Bir adet resim ve nüfus cüzdanı almak için yeterli oluyor. yarım günlük falan bir iş o kadar gözünüzü korkutmasın. umarım alabilirsiniz

emlakdanisman 16-11-2013 17:18

Milli Emlak Açısından Taşınmaz Satış Kuralları

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 46 ncı maddesinde, "Genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinin her türlü taşınır ve taşınmazlarının satışına Maliye Bakanlığı yetkilidir. Satış bedelleri genel bütçeye gelir kaydedilir. Diğer kamu idarelerine ait taşınır ve taşınmazların elden çıkarılması özel kanunlarında belirtilen yetkili organlarının kararıyla mümkündür.

Merkezî yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin taşınmazlarından değeri her yıl merkezî yönetim bütçe kanununda belirtilen sınırın üzerinde olanlar, Bakanlar Kurulu kararıyla satılır." hükmü yer almaktadır.

Maliye Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında 178 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 13 üncü maddesinin (b) bendinde de; Hazinenin özel mülkiyetindeki taşınmazların satışı Milli Emlak Genel Müdürlüğünün görevleri arasında sayılmıştır.

Hazineye ait taşınmazların satışı ile ilgili değişik kanunlarda hükümler bulunmakla birlikte, 08.09.1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 18.07.2001 tarihli ve 4706 sayılı Hazineye Ait Taşınmazların Değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Hazineye ait taşınmazların satışına ilişkin genel hükümler yer almaktadır.

devamıda var incelemek isterseniz buyrun

Kaynak Linki : Milli Emlak Açısından Taşınmaz Satış Kuralları


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2021