agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen kiziltan
  • 1 Gönderen aydemiraydın

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-11-2015, 23:36   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2015
Özel ağaçlandırma arazisi içerisine tavuklarımı salabilir miyim?

Merhaba sayın Ağaçlar.net forum üyeleri.

Salma tavukçuluk yöntemiyle yumurta üretimi yapmak istiyorum en az Beşbin tavuk belki daha sonrası için Onbin tavuk ancak yerim olmadığı için uygulamaya geçemiyorum. Onbin tavuk için en az kırk dönüm araziye ihtiyaç var.

Şimdi engin bilgilerinizle sizlere şunları sormak istiyorum.

Özel ağaçlandırma uygulamasıyla 50-100 dönüm yer elde edip bu araziye ceviz ağacı dikimi yapsam etrafını telle çevirsem daha sonra devletin vermiş olduğu bu araziye sınır olan birkaç dönümlük yeri satın alsam tavuk kümeslerimi, depomu ve evimi satın aldığım araziye yapıp kümesteki tavuklarımı özel ağaçlandırma arazisi içerisine salabilirmiyim?

Bin tavuk için bir kümes Beşbin tavuk için beş kümes yapmak istiyorum bu nedenle özel ağaçlandırma arazisinide telle beş ayrı bölmeye ayıracağım.

Aklımdaki fikri düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir umarım. Şunu nasıl yapacaksın dediğiniz sorularınız olursa cevaplamaya hazırım.

İstanbulda yaşıyorum Tokatlıyım ailecek göçüp bu işlemleri Niksar-Erbaa'da yapmak istiyorum.

İyi Forumlar.

SuperNatural Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2015, 23:50   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Salma tavukculuk icin internette cok bilgi var.
Sorunlar da var elbette. 10.000 tavuk, hem salma tavuk olunca yumurtalarin toplanmasi ve pazarlanmasi iki buyuk sorun. Pazarlamayi halletmeden sakin ha derim.
Et tavugu olacaksa eger, yine pazarlama sorunu olacak.
Amac salma tavuk deyip hayvanlari kafese kapatip gunde 2 saat bahcede dolastirmaksa sorunlar degisebilir.
Ne karar verirseniz verin sakin 10.000 ile baslamayin, 100 deyin baslayin, basardikca kendi kazancindan kendi civcivlerinizle buyutun.
Kurmayi dusundugunuz yerde pazar var mi ? Yem miktariniz ne olacak, fiyat tutacak mi ? 10.000 tavuk icin veteriner ve iscilik ihtiyaci nedir/
Bunlari sizi umitsizlige itmek icin degil tedbirli olasiniz diye uazdim, yoksa imkanim olsa benim ilk dusundugum projedir diyebilirim ama bu kadar buyuk degil.

loveforlife beğendi.
kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2015, 08:55   #3
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
şuraya bi göz atın derim. Kümes Hayvanları Genel Bilgiler

internet üzerinde ve tv programlarında çok yanıltıcı bilgizizlikler var. bunları okuyup seyredenler masa başında hesap yapıp borçlanıp bu işlere dalıyor ve sonuçta yuvalar dağılıyor. kamudaki işinden istifa edip perişan olanları gördüm.

günümüz tavukları hibrittir ve bağışıklık sistemleri düşüktür. dışarı saldığınızda hastalıklara açıktırlar. ve kapalı alanda m2 ye 2 adetten fazla bakarsanız hastalıklar baş gösterir. 10 bin tavuğada 40 dönüm arazi yetmez. çoğu insan 1000 adet tavuğa bakamadı yem bulamadı.

A_NOMAD beğendi.
aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2015, 12:50   #4
Yeni Üye

Saygıdeğer arkadaşlar sorum salma tavukçuluğu nasıl yapacağım kaç adetle yapacağım değildiki gerekli olan en az arazi miktarını ve bölmeli kümes sistemi yapacağımı belirtmek için rakamlar verdim.

Sorum şu: Özel ağaçlandırma arazisi içerisine tavuklarımı salabilirmiyim ve o araziyi tellerle bölümlere ayırabilirmiyim?

Eski 06-11-2015, 14:57   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-01-2011
takip

blnturkek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2015, 15:58   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Konu adı:
yerine
Özel ağaçlandırma ve Yumurta üretimi
olursa tam istediğiniz cevabı alamazsınız. Değiştirdim.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2015, 19:44   #7
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Konu adı:
yerine
Özel ağaçlandırma ve Yumurta üretimi
olursa tam istediğiniz cevabı alamazsınız. Değiştirdim.
İlginç.

Orada konu başlığı yazıyordu ve konu başlığı yazdım iyi **** kötü
Siz ise konu başlığında soru sormamı sağlamışsınız sizin yazdığınız konu başlığını yazdıktan sonra bir mesaj yazmaya lüzum yok sanırım sadece konu başlığı yeterli.

Neyse birde bunu deneyelim.

Soru: ''Şimdi engin bilgilerinizle sizlere şunları sormak istiyorum.

Özel ağaçlandırma uygulamasıyla 50-100 dönüm yer elde edip bu araziye ceviz ağacı dikimi yapsam etrafını telle çevirsem daha sonra devletin vermiş olduğu bu araziye sınır olan birkaç dönümlük yeri satın alsam tavuk kümeslerimi, depomu ve evimi satın aldığım araziye yapıp kümesteki tavuklarımı özel ağaçlandırma arazisi içerisine salabilirmiyim?''

Teşekkürler.

Eski 06-11-2015, 20:34   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Sanirim idari konuyla ilgili birsey soruyorsunuz. Bunu gidip orman idaresine sorsaniz hemen cevaplarlar. Izin verirlerse yakinda yer almaniza da gerek kalmaz.

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2015, 20:41   #9
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SuperNatural Mesajı Göster
İlginç.

Orada konu başlığı yazıyordu ve konu başlığı yazdım iyi **** kötü
Siz ise konu başlığında soru sormamı sağlamışsınız sizin yazdığınız konu başlığını yazdıktan sonra bir mesaj yazmaya lüzum yok sanırım sadece konu başlığı yeterli.

Neyse birde bunu deneyelim.

Soru: ''Şimdi engin bilgilerinizle sizlere şunları sormak istiyorum.

Özel ağaçlandırma uygulamasıyla 50-100 dönüm yer elde edip bu araziye ceviz ağacı dikimi yapsam etrafını telle çevirsem daha sonra devletin vermiş olduğu bu araziye sınır olan birkaç dönümlük yeri satın alsam tavuk kümeslerimi, depomu ve evimi satın aldığım araziye yapıp kümesteki tavuklarımı özel ağaçlandırma arazisi içerisine salabilirmiyim?''

Teşekkürler.
incelemenizde yarar var .
Bazı ürünlerin yetiştirilmesine izin verilmiş. Ve bu izinler sayılmış . Tavuk salmanın yapılabileceğine dair veya benzer bir izin ben göremedim .

2012 ÖZEL AĞAÇLANDIRMA YÖNETMELİĞİ |

İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2015, 09:23   #10
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
ceviz bahçesine tavuk veya diğer hayvanları salarsanız ceviz verimi çok geriler. hatta tavuk dışkısı zamanla fidanları kurutabilir.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024