agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-12-2009, 01:04   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-10-2009
Bitlis, Tatvan'ı ağaçlandırmak istiyoruz

merhabalar .
benim adım vedat
size bitlis / tatvan'dan yazıyorum .
burada malum koca bir tepemiz , dağımız var . Bu dağımız yıllarevvelinden yem yeşil lakin daha sonradan insanların caniliği yüzünden yok edilmiş .. Sonradan devlet tarafından bu tepeye bütçe ayırılmış resmi kayıtlara göre burada tel örgüsü , bekçisi olan koca bir orman var .. Fakat ortada ne bekçi ne tel örgü nede orman var .. işin aslı bizim burayı yaşanası bir yapmak gibi bir hedefimiz var . Hiçbir kuruluşa , hiçbir şirkete hiçbir resmiyete bağlı olmadan koca bir orman yaratmak istiyoruz .. daha önceki belediye başkanımız şehirdeki koca koca ağaçları kesip yerlerine beton kaldırımlar yaptı ne kadar kötü birşey değilmi ?

vdtkpln Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 18:58   #2
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vdtkpln Mesajı Göster
merhabalar .
benim adım vedat
size bitlis / tatvan'dan yazıyorum .
burada malum koca bir tepemiz , dağımız var . Bu dağımız yıllarevvelinden yem yeşil lakin daha sonradan insanların caniliği yüzünden yok edilmiş .. Sonradan devlet tarafından bu tepeye bütçe ayırılmış resmi kayıtlara göre burada tel örgüsü , bekçisi olan koca bir orman var .. Fakat ortada ne bekçi ne tel örgü nede orman var .. işin aslı bizim burayı yaşanası bir yapmak gibi bir hedefimiz var . Hiçbir kuruluşa , hiçbir şirkete hiçbir resmiyete bağlı olmadan koca bir orman yaratmak istiyoruz .. daha önceki belediye başkanımız şehirdeki koca koca ağaçları kesip yerlerine beton kaldırımlar yaptı ne kadar kötü birşey değilmi ?
Sevgili Vedat,
Duyarlılığından dolayı kutlarım seni. Çok iyi düşünmüşsün.
Üyeler ilgilenecektir mutlaka. Benim aklıma TEMA vakfı geldi, bir iletişime geçmeyi dene istersen. Sonuç alacağını umuyorum.
Başarılar dilerim.

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 19:34   #3
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Önceki uygulamalar başarısız veya korumasızlıktan bugünkü durum oluşmuş olabilir. Ancak yine de Çevre ve Orman Bakanlığı, Bitlis İl Müdürlüğüne konuyu götürüp ağaçlandırma proğramına alınması ve sivil katkı ve takiple desteklenmeli.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024