agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Hastalıkları
(https)

Beğeni Düzeni1347Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-02-2015, 15:15   #2101
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2007
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi numunelik Mesajı Göster
bu fotoyu netten aldım bunun aynısıydı kendim cekmek aklıma gelmedi o an ölmüşler galiba hiç gözükmüyor suan geri diktim. bi sorun cıkmaz inşallah ikinizede çok teşekkür ediyorum
Rica ederim yine bekleriz

mühendis57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 18:05   #2102
Ağaç Dostu

fzthalil's Avatar

Giriş Tarihi: 31-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
sn fzthalil hocam ilk öncelikle orkidemin durumuna bakip ve yorum yaptiginiz icin gercekten tesekkürlerimi sunarim size.
orkidem miltessia orkide si yildiz seklinde hafif kokusu var. o sararan yaprak dediginiz gibi bana geldiginde vardi yaslanmis olma ihtimali var.
o yaprak alti kirmizi kahverenki benekler icin de arap sabunlu suyla fis fis yaprim köklere gelmeyecek sekil.
kökler de evt bir kac kök cürüme yapmiş di oda herhalde hic hava alamadigindan ve su dan dolayi olmus olabilir diye düsünüyorum cünkü cam kabugu hem saksi altina hemde üstü doluydu bu durumda herhalde hava alamadi.
bitki besinine gelince beni yalnis anladiniz ben sadece bir soru sormustum hocam bende bir bitki besini var bütün bitkilere sivi besin diye yaziyor üstünde bende merakimdan sordum acaba orkidelerime de kulanma imkanim var mi diye npk 2+2+2 yaziyor üstünde burda cicekcilerden baska yerde orkide besini bulamiyorum cicekcilerde biraz fazla söyleyince almadim benim elimde olan sivi besini de orkideler icin kulanma imkanim var mi diye sormutum hocam.umarim miltessia orkidem yaşar köklerini temizlerken yeni yesil kökler cikiyordu buda aslinda durumu iyi oldugu işarettir diye düsündüm yalnişim varsa beni düzeltin hocam.
cicek sapi hala cikarmadi yazin gelmisti bana 6. ci ayda ve simdi hala cicek sapi yok insallah cicek sapi cikarir da o güzelligi tekrar göre bilirim .
saygilarimla hocam
miltessia türünü ilk defa duydum biraz araştırma yapayım dedim ama bir bilgi bulamadım, varsa bir link atarsanız sevinirim.. orkidenizin durumu bence kötü değil. çiçeklenme zamanı ise muhtemelen marttan sonradır. çiçeklerinin resmi varsa yollayabilir misiniz? npk 2-2-2 dengeli gübredir yani dinlenme zamanında verilebilir. çiçeklenme zamanı da verebilirsiniz ama ihtiyacını tam karşılamayacaktır. eğer yoğunluğunu artırıp veririm derseniz de o zaman fazla N çiçeklenmeyi baskılayabilir.. inşallah görebiliriz

shenile beğendi.
fzthalil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 18:21   #2103
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
sn hocam size söyle bir resim ekleyim lakin orkidemin türü nedir sayfa 9 270 yazida orkidemin cicekli halinin resmi vardi orayada baka bilirsiniz internetten buldugum resim ekleyecem miltassia.
bu arada ben yalniş yazmisim miltessia yazmisim aslinda MİLTASSİA orkide ve bunu yazdigimda sadece ingilicze sayfalar cikiyor . sizin orkideleriniz ne durumda hocam bi ara resimlerini yüklerseniz o güzelikleri bi görelim saygilarimla.

Eklenen Resimler

Milla beğendi.
shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2015, 01:29   #2104
Ağaç Dostu

fzthalil's Avatar

Giriş Tarihi: 31-12-2011
Alıntı:
sn hocam size söyle bir resim ekleyim lakin orkidemin türü nedir sayfa 9 270 yazida orkidemin cicekli halinin resmi vardi orayada baka bilirsiniz internetten buldugum resim ekleyecem miltassia.
bu arada ben yalniş yazmisim miltessia yazmisim aslinda MİLTASSİA orkide ve bunu yazdigimda sadece ingilicze sayfalar cikiyor . sizin orkideleriniz ne durumda hocam bi ara resimlerini yüklerseniz o güzelikleri bi görelim saygilarimla.
ha evet miltassia imiş. ben de diyorum nasıl bilgi olmaz diye brassia ve miltonia hibritiymiş. miltoniadan dolayı kokulu olabilir 2-3 sene önce bauhausta görmüştüm ama almamıştım, o aralar annemin evinde kalıyordum annem pek izin vermiyordu bende pek kalmadı desem yeridir... nişan düğün hazırlıkları derken bakamadım dağıttım arkadaşlara şu anda elimde 8-9 adet phal 1 adet mini phal, 1 adet paphiopedilum, 2 adet oncidium, 1 adet odontoglossum, 1 adet psychopsis, 1 adet cambria kaldı.. bunların 4-5 ini bu sene aldım şu anda phaller ve psychopsis tomurcukta, açsın yüklerim

shenile beğendi.
fzthalil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2015, 19:00   #2105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-02-2015
arkdaslar sanırım yanlış konu baslıgı altında yazdım öncelikle sunu söyleyim resim ekleyemiyorum birtürlü
orkidem ölmek üzere yapragı büküldü aşagı dogru sonrasında köklerini ilb basta toprak degişimi sırasında hiç ellemedim koydugum toprak yani agaç kabukları fazlasıyla toprak karıstırmışlar ıslaklık gitmiyordu çok nemlki kaldı ve gelişimleri durdu sonra elekle eledim hepsini sagdece agaç klabuklarıyla yeniden diktim yumusak kökleri kestim fakat 1 tanesi çok kötü duruma geldi kökleri tamamen çürümeye basladı saksı harcından ayırdım su an açıkta bekliyor ne yapacagımı bilemiyorum kimseden yardım alamadan okuyup edipp yaptıklarım yüzünden bu hale geldim lütfen uzman birinin yarıdmına ihtiyacım var lütfen

shenile beğendi.
orkide06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 12:34   #2106
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

sn. orkide06 fotograf olsaydi orkidenin son durumunu görüp daha saglikli bilgi vere bilirdik.
anladigim kadariyla cürümüs kökleri temizlemişiniz eger yapmadiysaniz steril bir makas ile cürümüs olan kökleri güzelcene temizleyin ve kestiginiz kisma hafif tarcin dökün saglam köklere gelmiyecek sekil.
orkide harcini mümkünse sirf agac kabugu olmasi orkide acisindan daha iyi kişin torf topraga sürekli nemli kaldigi icin kökleri cürüte bilir.
saksisini güzelcene geri ekin agac kabuklariyla ve 2-3 gün sulamayin sakin.
saglam kök varsa korkmayin kendisini toparlar sulamayi mümkün oldugunsa köklerin ihtiyaci oldugu adar yaparsaniz daha iyi olur suladiginiz da köklerin rengi daha belirgin bir yesil oluyor susus oldugunda ise daha acik ve saksi hafifliginden de anliyabilirsiniz zaten.
kisacasi 10 günde bir sularsaniz orkidenizi ve perde arkasi günes alan bir yere koyarsaniz daha iyi olur.
umaarim yardimci ola bilmişimdir.
saygilarimla.

Eski 15-02-2015, 14:42   #2107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2015
İlk defa orkide yetistircem ama nazil bilemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

fatihiveaysunu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 16:44   #2108
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

forumda gerekli bilgiler mevcuttur bakimi, sulama vs. gibi bilgiler saygilarimla

Eski 15-02-2015, 16:48   #2109
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-01-2015
Arkadaşlar benim orkidemin çiçek dali vermesi için ne yapabilirim bi tavsiyemiz varmi

gizemyekta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 18:52   #2110
Yeni Üye

Alıntı:
sn. orkide06 fotograf olsaydi orkidenin son durumunu görüp daha saglikli bilgi vere bilirdik.
anladigim kadariyla cürümüs kökleri temizlemişiniz eger yapmadiysaniz steril bir makas ile cürümüs olan kökleri güzelcene temizleyin ve kestiginiz kisma hafif tarcin dökün saglam köklere gelmiyecek sekil.
orkide harcini mümkünse sirf agac kabugu olmasi orkide acisindan daha iyi kişin torf topraga sürekli nemli kaldigi icin kökleri cürüte bilir.
saksisini güzelcene geri ekin agac kabuklariyla ve 2-3 gün sulamayin sakin.
saglam kök varsa korkmayin kendisini toparlar sulamayi mümkün oldugunsa köklerin ihtiyaci oldugu adar yaparsaniz daha iyi olur suladiginiz da köklerin rengi daha belirgin bir yesil oluyor susus oldugunda ise daha acik ve saksi hafifliginden de anliyabilirsiniz zaten.
kisacasi 10 günde bir sularsaniz orkidenizi ve perde arkasi günes alan bir yere koyarsaniz daha iyi olur.
umaarim yardimci ola bilmişimdir.
saygilarimla.

resimleri birde böyle denedim yüklemeyi umarım gösterir
tarcın yapmadım daha dogrusu bulamadım evde yokmuş
spagnum yosunu vardı eski orkidelerden kalma onunla sardım
kökleri kestim tamamen hiç birsey kalmadı azcık kök çıkıntıları kaldı çivili sopa gb oldu :P
ypsunla sardım biraz su fıslattım saksı harcını tamamen agaç kabuklarından yaptım
fırında iyice kavurdum saksı harcına hiç sulama yapmadım
sagdce sardıgım kısma su fıslattım biraz geri diktim yapraklarında yumusama var
böyle baygın duruyor üst iki yapragı o kdr çok orkide aldım ki
artık öldürmek istemiyorum sürekli öldürüyorum su an 6 tane var biri gidici gb
digrlerinden biride hafiden yumusamış yapragı sanki onun da gövde kısmında
al koke yakın kısmında yapraklar çürüdü gövde de kararma oluştu bende kökleri budayıp
daha derine diktim hiç sulamıyorum artık

shenile beğendi.
Eski 16-02-2015, 20:14   #2111
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-04-2014
orkidemin durumu hakkında bilgi almak istiyorum

çiçek sapının ortadan bu şekilde çıkmış olması ne demk oluyo. bu şekilde yeı geldi bu orkide bana. daha yaprak verip çiçek açar mı

Eklenen Resimler

mühendis57 ve shenile beğendi.
orkide2014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2015, 20:39   #2112
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

yavru orkide keiki oluşmus kökleri de ciksin sonra ayira bilirsiniz . güle güle büyütün insallah

48eylul beğendi.
Eski 16-02-2015, 20:45   #2113
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orkide2014 Mesajı Göster
çiçek sapının ortadan bu şekilde çıkmış olması ne demk oluyo. bu şekilde yeı geldi bu orkide bana. daha yaprak verip çiçek açar mı
Merhaba ortadan cikan cicek sapı üzerinde keiki olusturacak ve yavru bir bitkiniz olacak ☺ bitkiniz yeni çicek saplari cikartmaya cicek acmaya devam edecektir.orta kısımdan yaprak hic cikmayabilir ya da sapın yanından yaprak cikartabilir.Bekleyip goreceksiniz ☺
Kolay gelsin...

shenile beğendi.
Eski 17-02-2015, 11:59   #2114
Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba. 3 haftadir bur orkide sahibiyim. Dogru bakmak icin cok sey okudum uygulamaya calisiyorum ama koklerinin ucundan kuruyup curumeye basladi. Onun disinda gayet saglikli gorunuyor ama kuruyup curuyen bi kokleri ne yapmaliyim yardimci olursaniz cok sevinirim.

semaozgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2015, 13:20   #2115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-02-2015
Merhaba ben yenı katıldım aranıza eşim 14subatta bana Jumbo boy dedikleri orkide hediye etti yalnız 3-4tomurcugu döküldü ve 2çiçeğide soldu şimdiden Meğerse saksısı su doluymus ben ona bağladım Seramik saksıdan çıkarıp Şeffaf saksıda bıraktım bir Orkidem daha var o 2ay ıcınde tekrar çiçek açtı sımdı cok guzel ne yapmam Lazım yardım ederseniz sevınırim bu arada cinsinden emin Değilim resmini cekerım ısteyen olursa

Orkidem47 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2015, 14:54   #2116
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi semaozgur Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba. 3 haftadir bur orkide sahibiyim. Dogru bakmak icin cok sey okudum uygulamaya calisiyorum ama koklerinin ucundan kuruyup curumeye basladi. Onun disinda gayet saglikli gorunuyor ama kuruyup curuyen bi kokleri ne yapmaliyim yardimci olursaniz cok sevinirim.
resim eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım

shenile beğendi.
Eski 17-02-2015, 14:58   #2117
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orkidem47 Mesajı Göster
Merhaba ben yenı katıldım aranıza eşim 14subatta bana Jumbo boy dedikleri orkide hediye etti yalnız 3-4tomurcugu döküldü ve 2çiçeğide soldu şimdiden Meğerse saksısı su doluymus ben ona bağladım Seramik saksıdan çıkarıp Şeffaf saksıda bıraktım bir Orkidem daha var o 2ay ıcınde tekrar çiçek açtı sımdı cok guzel ne yapmam Lazım yardım ederseniz sevınırim bu arada cinsinden emin Değilim resmini cekerım ısteyen olursa
Merhaba orkideler tomurcuk ve çiçeklenme dönemlerinde biraz hassaslardır.Yer değişikliklerinde hatta sulama sonrası saksıyı eski konumuna almazsanız dahi tomurcuklarını dökebilir.Ani sıcaklık değişimlerinde de döker.Ancak seramik saksının içerisinin su dolduğundan bahsetmişsiniz su içerisinde kısa süre kalmış ise birşey olmaz ancak uzun süredir kalmış ve çürümeler oluşmuş ise çürüyen kısımların uzaklaştırılması gerek.Siz de bir resim eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz

Eski 17-02-2015, 16:04   #2118
Yeni Üye

merhaba yine bir sorum olucak )

[![image](http://i.hizliresim.com/VlP4VV.jpg)]...sim.com/VlP4VV)

köklerdeki sararma ve kurumayla alakalı acaba normal mi ?

[![image](http://i.hizliresim.com/nAj17g.jpg)]...sim.com/nAj17g)

bu da orkidemin gövdesindeki kararma kendisi su an saglıklı ama gövde siyah yapraklar döküldü 4 yaprak kaldı

Eski 17-02-2015, 18:34   #2119
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

resimler acilmiyor :S sn orkide06.
resim yüklerseniz tekrardan ve gövdenin net fotosunu cekerseniz sn mühendis57 ve diyer hocalarimiz üyelerim de yardimci olacaktir .

Düzenleyen shenile : 17-02-2015 saat 18:35 Neden: yazi eklentisi
Eski 17-02-2015, 19:20   #2120
Yeni Üye

Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mühendis57 Mesajı Göster
Merhaba orkideler tomurcuk ve çiçeklenme dönemlerinde biraz hassaslardır.Yer değişikliklerinde hatta sulama sonrası saksıyı eski konumuna almazsanız dahi tomurcuklarını dökebilir.Ani sıcaklık değişimlerinde de döker.Ancak seramik saksının içerisinin su dolduğundan bahsetmişsiniz su içerisinde kısa süre kalmış ise birşey olmaz ancak uzun süredir kalmış ve çürümeler oluşmuş ise çürüyen kısımların uzaklaştırılması gerek.Siz de bir resim eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz
Çok teşekkür ederim yaklaşık 2gün kadar kaldı seramik saksının içinde bunlar Kökleri

Eklenen Resimler

Eski 17-02-2015, 19:31   #2121
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orkidem47 Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim yaklaşık 2gün kadar kaldı seramik saksının içinde bunlar Kökleri
Cok fazla birsey görünmüyor köklerde asırı nemin uzaklasması icin saksı altına hava akışını saglayabilecek birsey koyun saksı altındaki delikleri kapatmayacak birsey.ama benim icim rahat etmiyo derseniz orkidenizi saksıdan çıkartıp köklerini kontrol edin.fakat bu mudahaleniz var olan çiçek tomurcuklarini döker.orkidenizi 18-22 derece sicakliginda olan bir yere koyun şimdilik yapabilecekleriniz bunlar.
Kolay gelsin...

Orkidem47 beğendi.
Eski 17-02-2015, 19:31   #2122
Yeni Üye

Buda orkidemin kendisi

Eklenen Resimler

shenile ve efeege beğendi.
Eski 17-02-2015, 19:46   #2123
Yeni Üye

Thumbs down

Alıntı:
Cok fazla birsey görünmüyor köklerde asırı nemin uzaklasması icin saksı altına hava akışını saglayabilecek birsey koyun saksı altındaki delikleri kapatmayacak birsey.ama benim icim rahat etmiyo derseniz orkidenizi saksıdan çıkartıp köklerini kontrol edin.fakat bu mudahaleniz var olan çiçek tomurcuklarini döker.orkidenizi 18-22 derece sicakliginda olan bir yere koyun şimdilik yapabilecekleriniz bunlar.
Kolay gelsin...
Çok teşekkür ederim düşünceleriniz ve yardımınız için sanırım deiğiniz gibi yer değişikliğinden kaynaklanan bir sorun umarım en kısa zamandan düzelir bende daha fazla üzülmem

Eski 17-02-2015, 20:15   #2124
Yeni Üye

merhabalar yine bir kaç sorum olucak ilki köklerdeki kuruma aldıgımda tüm kökleri canlı oluyor fakat 1 ay sonra ofisde kökleri sararıp kurumaya baslıyor
süpelerim;
1-) sigara dumanı
2-) kalörifer peteginden yarım metre uzaklık
3-) kireçli çeşme suyu
4-) sıcaklık degişimi bazen gelmeyecegimde kombiyi kapatıyorum

diger problemim ise gövdedeki kararma kökden yukarı kasımında 3-4 yaprak döküldü sarardı ben de kopardım birde baktım ki gövde kararmış gidici gb duruyor yukarda 4 yaprak kaldı çok saglıklı gb görünüyor ama içten içe gidiyor olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum

SAYGILAR

shenile beğendi.
Eski 17-02-2015, 22:31   #2125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Alıntı:
Merhaba ortadan cikan cicek sapı üzerinde keiki olusturacak ve yavru bir bitkiniz olacak ☺ bitkiniz yeni çicek saplari cikartmaya cicek acmaya devam edecektir.orta kısımdan yaprak hic cikmayabilir ya da sapın yanından yaprak cikartabilir.Bekleyip goreceksiniz ☺
Kolay gelsin...
teşekkür ederim cevabınız için. peki bn o çiçek sapını ortadakını aliminyuk folyoyla kapattım bu doğru mu . daha ne yapmam gerek keiki için

orkide2014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2015, 07:40   #2126
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi orkide2014 Mesajı Göster
teşekkür ederim cevabınız için. peki bn o çiçek sapını ortadakını aliminyuk folyoyla kapattım bu doğru mu . daha ne yapmam gerek keiki için
aliminyum folyoyla kapatmanız pek bir şeye yaramaz en basitinden mum damlatın kesik sapa.Kekiki için bekleyeceksiniz...

Eski 18-02-2015, 07:49   #2127
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Sayın orkide06 orkidenizi sularken yaprak diplerine su kaçırmayın.Sulama yaparken buna dikkat edin.Kalorifere yarım metre uzaklık ortam sıcak ise çok yakın olabilir zaten orkide harcınız da kuru görünüyor.Sulama zamanını köklerin yeşil-gri bir renk almasından anlayabilirsiniz.Kökler yeşil-gri renk alınca ve orkide harcınız kuru ise sulama yapmalısınız.Orkidenin bulunduğu ortamdaki hava çok kuru ise kalorifer peteğine takılan nemlendiriciler var ondan kullanabilirsiniz.Sulama suyuna gelince, Bende evde kireçli su kullanıyorum sonuçta bitkinin kalsiyuma da ihtiyacı var esas sıkıntı su içerisindeki klor.Musluktan suyu alıp hemen sulamayın 2-3 gün dinlendirerek sulayın.
Çürüme olan kısımı bıçakla temizleyin ve çok az tarçın dökün.
Kolay gelsin...

shenile beğendi.
Eski 18-02-2015, 10:28   #2128
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

bende aynisini söyledim sn orkide06 ye ben fis fis yapsam da sulasamda yaprak aralarina su kaciyor birsey olmadi önemli olan ortasina kacmamasi.
sn mühendisin dedigi dogru bende size aynisini söylemistiim suyu dinlendirerek kullanin ve gerekli olan bölgelere tarcin **** mangal kömürü tozunu serpin diye. fazla orkidenizle ugrasmayin ki kendini toparlasin. saksinin altina delik actiysaniz köklerini temizleyip tarcinladiysaniz sorun yok.
bana kalsa ben yosuna sarmazdim gövdeyi. cünkü gördügüm kadariyla saglam kök var yosun suyu daha fazla barindirdigi icin saglam kalan kökleri de cürütme ihtimali olabilir diye düsünüyorum eger bir yalnişim varsa beni düzeltin arkadaslar.orkidenize biraz zaman taniyin .
saygilarimla

Eski 18-02-2015, 12:06   #2129
Yeni Üye

Alıntı:
resim eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım

Fotoğrafları ekledim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

shenile beğendi.
semaozgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2015, 12:13   #2130
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-02-2015
Afedersiniz ben buraya az önce kaydoldum ve soruları buraya soruyoruz galiba benim bi orkidem var ama türünü bilmiyorum bide bu benim ilk orkidem o yüzden nereye koysam ne kadar su versem bilemiyorum ve kökleri sararmış ama nemli bir arkadaşım orkideleri sever ve ve uzun süredir ilgileniyo ona sordum ve sararan kökleri kesmemi söyledi bende maket bıçağıyla kestim ve tekrar toprağına yerlestirdim acaba yaprakları sağlıklı mı ve nasıl daha iyi bakım yapabilirim

Aslı Yaren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024