agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Türleri
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni65Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-10-2020, 01:54   #181
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tropikalist Mesajı Göster
Çok teşekkürler ve aslında güneşe direkt gelmiyordu aydınlıktı ama dediğiniz gibi nemlendirme yapamadım sanırım Bu sefer teyzeme mi versem diye düşünüyorum onun evi sizin dediğinizle birebir tutuyor tek sıkıntı nem sanırım onun için şöyle bir fikrim var olur mu solunum yolu rahatsızlığından dolayı önceden aldığımız bir soğuk nem yapıcı gibi birşey di tam hatırlayamıyorum ismini ama öyle bir şeyler işte acaba işe yarar mı

Şimdiden teşekkürler
Yukarıda anlattığım gibi, plastik bir kutu alıp soğuk buhar üreteci makine çıkışını kalın bir hortumla bu kutuya bağlarsanız sorun kalmaz. Tabii bir de mekanik zamanlayıcıyı makinaya bağlamalısınız ki sürekli nem vermesin. Küçük bir hatırlatma daha yapayım, soğuk buhar üreteci, dışardan hava çektiği için üzerinde bulunduğu zeminin çok temiz olması gerekiyor.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2020, 21:10   #182
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2019
Vanilyalarımın son durumu.biri yaprağının dibinden bişey çıkarmaya başladı ötekiler bu kadar sağlıklı durmuyo ama hepsi hayatta.toparlayacaklarına inanıyorum yeşil varsa umut var.
Notnay e postası gelmediği için özel mesaj atamıyorum,doku_kültürcü çok geçmiş olsun deprem için..

Eklenen Resimler

Kalkuluskaktus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2020, 15:34   #183
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kalkuluskaktus Mesajı Göster
Vanilyalarımın son durumu.biri yaprağının dibinden bişey çıkarmaya başladı ötekiler bu kadar sağlıklı durmuyo ama hepsi hayatta.toparlayacaklarına inanıyorum yeşil varsa umut var.
Notnay e postası gelmediği için özel mesaj atamıyorum,doku_kültürcü çok geçmiş olsun deprem için..
Teşekkür ederim. Deprem gerçekten kötü salladı. Evin zemini sağlam olduğu için bir sorun oluşturmadı bizde.
Saksıya fazla su vermişsiniz gibi duruyor. Resimdeki bitki, sürgün vermiş, bu güzel haber.

Güle güle büyütün....

Kolay gelsin....

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020