agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Türleri
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 1 Gönderen Dilek Erbil
  • 2 Gönderen praecox
  • 4 Gönderen zencefil cicegi

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-10-2006, 11:30   #1
Ağaç Dostu

Dilek Erbil's Avatar

Giriş Tarihi: 12-10-2006
Galeri: 4
Sayın Erkan Bey,
evet Rölke 'dede çeşit çoktu.Hatta onlarda Orchipacklar var uzun zamandır gözüme kestiriyorum,koşulları hazırlar hazırlamaz affı yok.Eş dost sağolsun kuryelik yapıyorlar ) Coelogyne cristata'nın rehabilitasyonu gerçekleşti sanırım Bodrum'a ,sanki çiceklenmeye karar vermiş gibi.Yeni bulbların yanındada bir kabartı var,inşallah öyledir ) bekliyeceğiz biraz...Biraz daha gelişsin ayrım yapabilecek düzeye gelsin ben size ayrırım bir saksıya,fakat biraz sabretmeniz gerekecek ancak kendine geliyor.Ascocendum mikasa mavi bende de vardı ama sanırım 'thai disease' dedikleri merete tutuldu bir kaç gün içinde tüm yaprakları gitti,allahtan öbürlerine sıçramadı.Şimdilerde ascocendum mikasa pink, ascocendum sue fun beauty(çiçeklenmeye hazırlanıyor bu yıl 2.kez) ve 2 tane daha isimsiz var, çicek açtığında tanımlamaya yardımcı olursanız sevinirim.Rhynchostylis gigantea hakkında bilginiz var mı acaba,vandalarla akrabalığı var,ama sadece yaprak veriyor bol bol,henüz çiceğini göremedim bir türlü (

Dilek Erbil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2006, 21:12   #2
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Dilek hanım,

Rhynchostylis gigantea ile bir deneyimim hiç olmadı. ben daha çok phalaenopsis ve catlleya hybridleri ağırlıklı yetiştiriyorum. Röllkeden bende bu yaz başı 5 orchipacks almışdım en iyi gelişmeleri laeila purpurata ve dendrobium harveyanum ve eximium da gördüm phapiolante sanırım çok nem ve ısı istiyor papiopediliumlarda nda sadece 3 kök sağlam biri gitmek üzere kaldı iki pap.lar lawrenc. olanı bende 7-8 saksı revolver var bir saptan arka arkaya ayda bir muhakkak açıyorlar fakat çiçekleri pek bi gösterişli değil. bir de çiçek açtığı sürecede sürgün yavru yapmıyor sanırım. çiçekler sukiakii ye benziyor hiç tarzım değil asıl istediğim iri ve sarı çiçekli olan pap.lar. ama hiç birşeyleri cattleya veya LC veya BLC larımla değiştirmem. geçen kış gaskellianamın kötü bir cep telefonu ile çektiğim resmini ekliyeceğim. pekde gaskeliana gibi durmuyor ama bakalım siz ne diyeceksiniz bu saksının hikayesi bende uzun ve derin onu da ilerde anlatırım.
Name:  catt.jpg
Views: 1195
Size:  29.3 KB

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2013, 21:28   #3
Ağaç Dostu

zencefil cicegi's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2011
merhabalar
bugun internetten bunu ismarladim
ama sanirim bana gelecek olan oldukca kücük
cok merak ediyorum

Rhynchostylis gigantea alba

en gec haftaya elimde olacagini söylediler
gelince resimlerini paylasirim insallah.

Eklenen Resimler

zencefil cicegi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024