agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Hastalıkları
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni1316Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-05-2020, 00:23   #3511
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-05-2020
Merhabalar,

Orkidemi 2-3 ay önce budamıştım şuan iki dalından fotoğraftaki gibi patlamış durumda ancak bu keiki mi yeni çiçeklenme mi bunu tam olarak anlayamadım yardımcı olabilecek kimse var mı? Orkidelerimi şimdiye kadar hep kaybettim (2 orkidem de kurudu). Sanırım yeni yeni alışıyorum ne istediklerine, mutfağı sevdiğini düşünüyorum ve orkidemi kaybetmek istemiyorum destek olabilir misiniz..?

https://i.imgyukle.com/2020/05/23/yywW48.jpg

kpndamla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 01:23   #3512
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Fotoğraflarınızın ebatını küçültebilir misiniz? Bu şekilde bakmak çok zor oluyor.
Fotoğraf ebatını ayarlarsanız daha sağlıklı yorumlar gelecektir.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 12:17   #3513
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi derin35 Mesajı Göster
Fotoğraflarınızın ebatını küçültebilir misiniz? Bu şekilde bakmak çok zor oluyor.
Fotoğraf ebatını ayarlarsanız daha sağlıklı yorumlar gelecektir.
Kusura bakmayin sitede yeniyim tam olarak yukleme isini cozemedim sanirim
Tekrar deniyorum

[/[url=https://hizliresim.com/21x2Rx][/

Eski 23-05-2020, 15:05   #3514
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kpndamla Mesajı Göster
Kusura bakmayin sitede yeniyim tam olarak yukleme isini cozemedim sanirim
Tekrar deniyorum
Keiki.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 15:30   #3515
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü Mesajı Göster
Keiki.
Cevabınız için teşekkürler,çok sevindim keiki olmalarına ama bi yandan da korkuyorum 1 hafta 10 gündür aynı şekildeler daha fazla gelişme göstermedi acaba yanlış giden bir şey mi var,kururlar mı nasıl güçlendirebilirim bunlarla ilgili fikir verebilir misiniz? Saksıya dışardan bakınca kökler çok görünmüyor içte kalmış gibi ama açıp kontrol etmem şu aşamada yanlış mı olur acaba..?

Eski 23-05-2020, 16:14   #3516
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kpndamla Mesajı Göster
Cevabınız için teşekkürler,çok sevindim keiki olmalarına ama bi yandan da korkuyorum 1 hafta 10 gündür aynı şekildeler daha fazla gelişme göstermedi acaba yanlış giden bir şey mi var,kururlar mı nasıl güçlendirebilirim bunlarla ilgili fikir verebilir misiniz? Saksıya dışardan bakınca kökler çok görünmüyor içte kalmış gibi ama açıp kontrol etmem şu aşamada yanlış mı olur acaba..?
Bitkiniz susuz kalmış. Yapraklarından anlaşılıyor. Phalaenopsis orkidelerini yazın 2-3 günde bir, kışın 5-7 günde bir sulamanız gerekir. Ayda bir defa da gübre vermelisiniz. Her gübreleme öncesinde, saksı içerisinden 2-3litre su geçirerek bir önceki gübrelemeden kalan artıkları uzaklaştırmanız gerekiyor, aksi durumda biriken gübre kökleri yakar.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2020, 17:36   #3517
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2020
Herkese merhabalar, üç dallı hediye bir orkidemin ikinci çiçekleri olacaktı ve bir çok tomurcuk oluşturdu her şey çok güzel gidiyordu , fakat tomurcuklar birden çok minik iken kızarıp dökülmeye , büyük tomurcuklar da solmaya başladı 😔 ben heyecanla çiçeklerini beklerken , köklere baktığımda hepsi ölmüş gibi sizce ne yapmalıyım, çiçekleri görme imkanım yok mu 😔

Emine09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 17:49   #3518
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-05-2020
Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim. Paylasim yapan ve cevap veren herkese tesekkur ederim cok buyuk bilgi var sitede

Benim de ogrenmek istedigim 10 gun once almis oldugum orkidemi icerisinde sunger oldugu icin degistirdim ve ayni kabina koyarak yeni aldigim orkide topragiyla doldurdum . Koklerin bazisi yesil beyaz krisik tondalar . Bu durum normalmidir. Herkese mutlu gunler dilerim

Montecristo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 18:04   #3519
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Montecristo Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Paylaşım yapan ve cevap veren herkese teşekkür ederim çok buyuk bilgi var sitede

Benim de öğrenmek istediğim 10 gün önce almış olduğum orkide mi içerisinde sünger olduğu için değiştirdim ve aynı kabına koyarak yeni aldığım orkide toprağıyla doldurdum . Köklerin bazısı yeşil beyaz karışık tondalar . Bu durum normal midir. Herkese mutlu günler dilerim
Evet benim bildiğim kadarıyla öyle

tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2020, 18:57   #3520
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine09 Mesajı Göster
Herkese merhabalar, üç dallı hediye bir orkidemin ikinci çiçekleri olacaktı ve bir çok tomurcuk oluşturdu her şey çok güzel gidiyordu , fakat tomurcuklar birden çok minik iken kızarıp dökülmeye , büyük tomurcuklar da solmaya başladı 😔 ben heyecanla çiçeklerini beklerken , köklere baktığımda hepsi ölmüş gibi sizce ne yapmalıyım, çiçekleri görme imkanım yok mu 😔

su kültürüne alın

Emine09 beğendi.
Phal_Orkide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020