agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Orkide Bakımı, Üretimi (http://www.agaclar.net/forum/orkide-bakimi-uretimi/)
-   -   Keiki macunu (http://www.agaclar.net/forum/orkide-bakimi-uretimi/40274.htm)

Ereny 09-11-2016 22:51

Keiki macunu

Arkadaşlar evde keiki macunu nasıl yapabilirim bir tarifi falan var mı?

MaynaVira 04-01-2017 15:16

Sn. Ereny;

Öncelikle, evdeki imkanlarla keiki macunu yapılıp yapılmadığını bilmediğimi belirteyim.

Alternatif olarak, internetten hazır yapılmışını sipariş edebilirsiniz.
Eğer ticaretini yapmayı düşünmüyorsanız, maliyet olarak kesinlikle daha uygun olacaktır.

Şöyle bir örnek vereyim;
Yaklaşık altı ay önce, e-bay'den -kargo dahil- yaklaşık 4,5 USD karşılığında, 4 ml'lik keiki macunu almıştım.
Göz kararı/farazi olarak söyleyebilirim ki, 4 ml'lik macun ile 300 ayrı yerde uygulama yapılabilir.
(Ortam için yeterli sıcaklığı sağlayamadığımdan mıdır bilmem, benim denediğim yerden keiki değil, dal çıkmıştı).

Öte yandan, macunun depolama süresi ile ilgili bir fikrim yok.

Sağlıcakla...

Ereny 05-01-2017 18:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MaynaVira (Mesaj 1491609)
Sn. Ereny;

Öncelikle, evdeki imkanlarla keiki macunu yapılıp yapılmadığını bilmediğimi belirteyim.

Alternatif olarak, internetten hazır yapılmışını sipariş edebilirsiniz.
Eğer ticaretini yapmayı düşünmüyorsanız, maliyet olarak kesinlikle daha uygun olacaktır.

Şöyle bir örnek vereyim;
Yaklaşık altı ay önce, e-bay'den -kargo dahil- yaklaşık 4,5 USD karşılığında, 4 ml'lik keiki macunu almıştım.
Göz kararı/farazi olarak söyleyebilirim ki, 4 ml'lik macun ile 300 ayrı yerde uygulama yapılabilir.
(Ortam için yeterli sıcaklığı sağlayamadığımdan mıdır bilmem, benim denediğim yerden keiki değil, dal çıkmıştı).

Öte yandan, macunun depolama süresi ile ilgili bir fikrim yok.

Sağlıcakla...

Türkiyede satan var mıdır?

MaynaVira 05-01-2017 23:16

Muhakkak vardır, internetten ufak çaplı bir araştırma yapın isterseniz. (:
Yurt dışı fiyatı daha uygundur ama muhtemelen. Kargo da hesaba katılırsa...

Öte yandan, Türkiye'de satışını yapanlar da ithalatçıdır büyük ihtimalle.
Ürünün uzun süre rafta beklemiş olma olasılığı da yüksektir diye düşünüyorum.

Tabii bunlar yalnızca benim ön yargılarım.
Sonuç olarak karar size kalmış...

ismailmustafa 17-01-2017 10:14

Keiki macunu

Evde 3 tane orkidem var 2 tanesinde çiçek sapı var birinde yok. Bunlardan yavru orkideler elde etmek istiyorum. Bunun için keiki macunu uygulamak gerektiğini okudum. Ancak keiki macununu bulabileceğim sağlıklı bir yer bulamadım. Bir de kendimiz imal etmemi mümküm mü?

şayet keiki macununun imalatıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa kullanılacak malzeme ve tarifiyle ilgili bilgi verirlerse minnettar olurum. şimdiden teşekkür ederim.

Ozge. 19-01-2017 15:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ismailmustafa (Mesaj 1492624)
Evde 3 tane orkidem var 2 tanesinde çiçek sapı var birinde yok. Bunlardan yavru orkideler elde etmek istiyorum. Bunun için keiki macunu uygulamak gerektiğini okudum. Ancak keiki macununu bulabileceğim sağlıklı bir yer bulamadım. Bir de kendimiz imal etmemi mümküm mü?

şayet keiki macununun imalatıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa kullanılacak malzeme ve tarifiyle ilgili bilgi verirlerse minnettar olurum. şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba mustafa. Ben facebook üzerinden keiki macunu isimli bir sayfadan almıştım. Çok tatlı bir bayan nasıl yapılacağı bilgisini sayfada bulabilirsin. Ben denedim dallarımda birçok keikim var şimdi. Köklendiler köklerinin uzamasını sabırsızlıkla bekliyorum ;)

casperia 04-02-2017 16:59

keiki paste

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ismailmustafa (Mesaj 1492624)

sayın ismail mustafa bey..
ben yurt dışından aşağıda linkini paylaştığım üründen almıştım..10 ml almıştım .buzdolabımda sakladım ve hala kullanıyorum. '' çok çok '' az miktarda bile tatbik etseniz olumlu sonuç veriyor. eğer link çalışmazsa ebay'e keiki paste yazın çıkan ürünlere bakın..
saygılarımla

Sale Original Cytokinin Paste «Orchid Keiki © Sovietstar» 5 Ml | eBay

htc20 10-10-2019 16:15

keiki macunu facedeki site artık satış yapmıyor,gitti gidiyor da da yok nereden bulacağım bilgisi olan var mı???

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020