agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Orkide > Orkide Bakımı, Üretimi
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen Doku_Kültürcü

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-08-2018, 21:36   #1
juk
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-07-2016
orkide yaprak dökülmesi

Merhabalar herkese,
1 ay önce çiçeksepeti'nden hediye orkide geldi. (nereden geldiğini orayla alakalı bir problem olabileceği ihtimaline karşı yazdım reklam olarak anlaşılmasın lütfen) 2 hafta çiçekleri çok güzeldi, bir sabah bazı çiçek yaprakları büzüşmüş bir şekilde bulduk. önce sıcak ve nemden olacağını düşündük. (Antalya'da yaşıyorum). Sonra yerini değiştirdik. diğer yapraklarda büzüşünce yapraklarının süresinin dolduğunu düşündük. ama bir haftadır yeşil yaprakları sararıp dökülüyor. 2 yaprak düştü hatta. ne yapmamız lazım kurtarmak için? lütfen yardım edin fotoğraflar aşağıda

Eklenen Resimler

juk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2018, 22:38   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2018
Acaba güneşte bekletmiş olabilir misiniz? Sararmalar güneş yanığı olabilir. Orkideler güneşi sevmeyen toropikal bitkilerdendir. Doğrudan güneş almayan bir yere koyabilirsiniz.

elfahmt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-09-2018, 13:22   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi juk Mesajı Göster
Merhabalar herkese,
1 ay önce çiçeksepeti'nden hediye orkide geldi. (nereden geldiğini orayla alakalı bir problem olabileceği ihtimaline karşı yazdım reklam olarak anlaşılmasın lütfen) 2 hafta çiçekleri çok güzeldi, bir sabah bazı çiçek yaprakları büzüşmüş bir şekilde bulduk. önce sıcak ve nemden olacağını düşündük. (Antalya'da yaşıyorum). Sonra yerini değiştirdik. diğer yapraklarda büzüşünce yapraklarının süresinin dolduğunu düşündük. ama bir haftadır yeşil yaprakları sararıp dökülüyor. 2 yaprak düştü hatta. ne yapmamız lazım kurtarmak için? lütfen yardım edin fotoğraflar aşağıda
Kökler sağlıklı gözüküyor. Bu durumda akla gelen şey, bitkiye hiç gübre verilmemiş olması seçeneği. Gübreleyin, piyasada satılan sıvı orkide gübrelerinden kullanın. Gübre vermeden önce saksıdan 2-3 litre memba suyu geçirin. Hemen arkasından hazırladığınız gübre sıvısını saksıya verin.

Ziya Soner beğendi.
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024