agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Okul Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/okul-bahceleri/)
-   -   Toparlar Ortaokulu / Köyceğiz-MUĞLA (http://www.agaclar.net/forum/okul-bahceleri/44425.htm)

sahin 04-11-2020 11:48

Toparlar Ortaokulu / Köyceğiz-MUĞLA

Okulunuzun Adı: Toparlar Ortaokulu

Sınıfınız:5/6/7/8

Bulunduğunuz Şehir:Muğla

Çalışmaya katılan öğrenci sayısı:200

Yapacağınız çalışma türü (iç mekan /dış mekan):Dış mekan

Elinizdeki tohumlar, bitkiler: Karışık Renk Sabah Sefası, pasiflora,

Bakım için planınız:Bahçe duvarlarını çiçekli ya da renkli yapraklı sarmaşıklarla kapatmak, bahçe içindeki ağaçların diplerini çiçeklendirmek, giriş kapısı tarafındakı alana çit yapmak

Varsa eksikleriniz:çiçekli sarmaşık benzeri daha fazla çeşide ait tohum

sahin 04-11-2020 11:51

1 Eklenti(ler)
Bahçemizi daha canlı hale getirmek için her türlü önerilerinizi bekliyorum. ayrıca yıl içinde yaptığım çalışmaları fırsat buldukça buradan paylaşmaya çalışacağım. herkese faydalı olmasını dilerim.
Okul bahçemizin şuandaki hali:

su teresi 07-11-2020 16:17

Merhaba umarım okulunuzda istediğiniz sıcak görüntüyü sağlarsınız ve çabanız için teşekkür ederim büyük saksılara kokulu gül fidanları dikilse ya da daha canlı ne olabilir bilemedim tasarım konusunda tavsiyede bulunacak arkadaşlar doğrultusunda okulunuzun görselliğine katkıda bulunmak isteyenler belirlenen fidan türlerini alışveriş sitelerinden size hibe edebilir bahçe duvarına sarmaşık yasemin neye karar verilirse ihtiyaç olunan türleri sayısını yazın bizde çam sakızı çoban armağanı katkıda bulunalım. kolay gelsin

sahin 09-11-2020 12:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi su teresi (Mesaj 1598799)
Merhaba umarım okulunuzda istediğiniz sıcak görüntüyü sağlarsınız ve çabanız için teşekkür ederim büyük saksılara kokulu gül fidanları dikilse ya da daha canlı ne olabilir bilemedim tasarım konusunda tavsiyede bulunacak arkadaşlar doğrultusunda okulunuzun görselliğine katkıda bulunmak isteyenler belirlenen fidan türlerini alışveriş sitelerinden size hibe edebilir bahçe duvarına sarmaşık yasemin neye karar verilirse ihtiyaç olunan türleri sayısını yazın bizde çam sakızı çoban armağanı katkıda bulunalım. kolay gelsin

İlginiz için çok teşekkür ederim. Gül konusundaki fikriniz üzerinde araştırma yapıyorum. Yuvarlak bonzai saksısı tarzında büyük beton saksılar yapmayı planlıyorum. Yapabilirsem kendim yapmayı deneyeceğim.
Okulun bahçe duvarları için hanımeli yasemin, gündüz sefası, gibi sarmaşık tarzında bitkilere (tohum da olur) ihtiyacımız var. iki cephe bahçe duvarımız yaklaşık 200 metre civarı. Yani olabildiğince çok bitkiye ihtiyacımız var.
Ayrıca çocuklarımızın oturmaları için duvar kenarına belli aralıklarla ağaçlar dikip gölgelerine de oturma yerleri yaptırma hayalim var. Tabi bu sonraki aşamalarda olabilir. Bu yıl için bahçe duvarları ve iç kısımların ağaçlandırmasını halletmeyi öncelikli olarak düşünüyorum.
Kendi okulumda bunu başarabilirsem birçok okulda da daha yaşanılabilir okul bahçeleri için ilham kaynağı olabiliriz belki...Hadi hayırlısı

sahin 13-11-2020 10:00

3 Eklenti(ler)
Okulumuzun bahçe duvarını boyattık, basketbol potasının yeniledik ve futbol kalelerimizi boyadık. Emeği geçenlere teşekkürler...
Devamı gelecek...

To be continued...

sahin 18-11-2020 13:31

Bu güzel yaseminleri, gülleri ve narenciyeyi gönderen değerli insana teşekkürler

2 Eklenti(ler)
Bu güzel yaseminleri, gülleri ve narenciyeyi gönderen değerli insana teşekkürlerimizi sunuyorum. Allah razı olsun

sahin 25-11-2020 22:23

1 Eklenti(ler)
24 Kasım Öğretmenler gününde; sevgili öğrencilerimizin yokluğunda bahçemizi çocuklarımızın dönüşüne hazırlamaya devam ediyoruz...

sahin 25-11-2020 22:29

2 Eklenti(ler)
Değerli kardeşim Mustafa'nın da yardımıyla 5 adet olarak hedef Koyduğumuz bankaların ilkini bitirdik.
Mustafa kardeşim ve katkıda bulunanlardan Allah razı olsun...
Devamı gelecek...

malbman 27-11-2020 12:06

Öğretmenim çabalarınız takdire değer. Elinize, emeğinize, aklınıza, fikrinize sağlık. Elimde epeyce bir sabah sefası tohumu var. Adres verirseniz bir hafta- on gün içinde gönderirim. Zaten tohumlar baharda ekileceği için acelesi yoktur sanırım. Kolaylıklar dilerim.

sahin 10-12-2020 06:09

Devam...

1 Eklenti(ler)
Öğrencilerin olmadığı pandemi günlerinde gücümüzün yettiği ölçüde bankları yapmaya devam ediyoruz.
Sera demirlerimizi de almayı başardık. İlk fırsatta onun kurulumunu da yapabilmeyi umuyorum...
Çalışmaya devam...

sahin 19-12-2020 18:57

Teşekkürler

2 Eklenti(ler)
Tohum, çelik, fidan ve maddi yardımlarda bulunanların çabalarıyla daha çok çalışarak hedefimize doğru son hızla koşmaya devam ediyoruz. Son olarak güllerimizi saksılarla buluşturduk.
Okul için çalışmayı halk için, çocuklar ve Hak için çalışmak kabul ederek bizlerden yardımlarını esirgemeyen dostlarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.
Sizlerin de desteği ile davamı gelecek...

dryad 21-12-2020 06:53

Emeğinize sağlık Hocam. Harikasınız.

sahin 19-01-2021 17:30

Banklar hazır

2 Eklenti(ler)
Bankları bugün bitirmeyi başardık. Yerlerine yerleştirdik.
Bankaların arasına çiçekliklerimizi de yapınca herşey çok daha güzel olacak.
Bu arada güvenlik kulübesini de bitirmek üzereyiz.
Duracak kadar çok vaktimiz yok, çalışmaya devam...(Tüm destekçilerimize saygı ve selamlar. Siz de durmayın 😃 )

sahin 05-02-2021 17:32

Sevgili dostlar

5 Eklenti(ler)
Uzun zamandır işlerimizin yoğunluğu sebebiyle okulumuzda yaptıklarımızı paylaşamadık.
��
Bu süreçte okulumuza ait narenciye bahçesinin bakıma ihtiyacı vardı. Ağaçlarımız uzun süredir budanmamıştı. Ağaçlarımız çalışanlarımız tarafından itinayla bundandı.
Eklenti 716062
Eklenti 716063
Eklenti 716064
Sera projemiz vardı. Sonunda seramızında temellerini attık.
Eklenti 716065
Değerli kardeşim Mustafa yine yetişti.
Eklenti 716066
Sonuç çok güzel oldu.

sahin 05-02-2021 17:42

3 Eklenti(ler)
Seramızın içinde kalan toprağı mahalleden bir abimiz çapa makinesi ile sürdü. Allah razı olsun
Eklenti 716067
Eklenti 716069
Eklenti 716068

sahin 09-02-2021 19:26

1 Eklenti(ler)
Banklarımızın arasına çiçeklik yaptık. Topraklar da tamam... Dikilsin çiçekler

sahin 24-02-2021 16:52

1 Eklenti(ler)
Çiçeklikler sıvandı, boyandı; çok güzel oldu... Çook

sahin 24-02-2021 16:55

Seramız

3 Eklenti(ler)
Seramızın naylonunu da çektik....
Okumasını bilene şiir gibi oldu....
Özverili çalışmalarından dolayı çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır...

malina 25-02-2021 10:21

Çocukların da katkısı olması için bu güzel bahçeye onların yapacağı şeyler de eklenebilir. Konu belirlenir, tasarımlar yapılır, seçilen tasarım ortaklaşa hayata geçirilir.
Büyükler onların talepleri doğrultusunda yardım eder. Malzeme bilgisini anlatır, yararlanabilecekleri kaynakları gösterir falan :)

Mesela;
Sucul bitkiler için bir mini havuz yapılır. Bu vesile ile yalıtım, taş döşeme gibi konularda bilgi edinirler :)

Bahçede olabilecek hayvanlar için su kabı olabilecek heykelimsi (işlevsel olması için akıl yürüterek) şeyler yapabilirler.

Kuşlar için kuş evi yapılabilir.

Yani :)

sahin 28-02-2021 19:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1603695)
Çocukların da katkısı olması için bu güzel bahçeye onların yapacağı şeyler de eklenebilir. Konu belirlenir, tasarımlar yapılır, seçilen tasarım ortaklaşa hayata geçirilir.
Büyükler onların talepleri doğrultusunda yardım eder. Malzeme bilgisini anlatır, yararlanabilecekleri kaynakları gösterir falan :)

Mesela;
Sucul bitkiler için bir mini havuz yapılır. Bu vesile ile yalıtım, taş döşeme gibi konularda bilgi edinirler :)

Bahçede olabilecek hayvanlar için su kabı olabilecek heykelimsi (işlevsel olması için akıl yürüterek) şeyler yapabilirler.

Kuşlar için kuş evi yapılabilir.

Yani :)

Sayın malina ilginiz ve katkılarınız için teşekkürler.
Yola yeni çıkmış sayılırız. Yapacak daha çok iş var.

sahin 03-03-2021 22:35

3 Eklenti(ler)
Çiçekliklerimiz çiçeklerine kavuştu. İnşallah şu pandemi belası biter de sınıflarımız da çiçek açar!
Çünkü okulların en güzel çiçekleri öğrencilerdir...

malina 04-03-2021 10:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sahin (Mesaj 1603804)
Sayın malina ilginiz ve katkılarınız için teşekkürler.
Yola yeni çıkmış sayılırız. Yapacak daha çok iş var.

Şimdiden söylerseniz, hayal güçlerini çalıştırmak için bir nedenleri olur.

Öyle ki aralarında benim gibiler varsa, sabah keyifle uyanmak için bile bir nedenleri olur :)

sahin 15-03-2021 22:40

1 Eklenti(ler)
Atatürk büstünün yenilenmesi çalışmalarına da başladık...

sahin 24-03-2021 21:37

1 Eklenti(ler)
Yeni Atatürk büstümüz hazır. Sadece yazılar kaldı..

sahin 08-01-2023 07:23

Ağaç dikme zamanı

2 Eklenti(ler)
Okulumuzun bahçesine, her sınıfın bir ağacı olsun dedik ve ağaçları diktik...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024