agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Okul Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni103Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-12-2011, 02:28   #1
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2010
Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi (İzmir)

Okulunuzun Adı: Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi

Sorumlu: Adem Erhan

Bulunduğunuz Şehir: İzmir

Çalışmaya katılan öğrenci sayısı:Ortalama 8 +ziyaretçi öğrenciler(10)

Yapacağınız çalışma türü (iç mekan /dış mekan):Öğrencilerimizle peyzaj, sebze meyve yetiştirme, kaktüs ve succulent yetiştiriciliği ve genel toprak işleme ekim diki,m ,sulama ,ilaçlama, gübreleme, hasat vb konularda uygulamalar yapılmaktadır.

Elinizdeki tohumlar, bitkiler: Elimizde çok orjinal diyebileceğimiz bitki **** tohum yok... ama yılda en az iki defa ürün veren avustralya dudu, çekirdeksiz limon,mor etli fasülye, kırmızı bamya ve kekik türlerimizi sayabilirim.. Ayrıca succulent ve kaktüs çeşitliliğimizi artırmaya çalışıyoruz.

Bakım için planınız:

Varsa eksikleriniz:
Okulumuzda malzeme eksikliklerimiz var.. çapa sapları,bel küreği ve sapları, küçük poşet kürekleri,bağ makası( engellilerle calıştığımızdan çok zarar görüyor malzemeler ),iş eldivenleri, iş tulumları,torf,ponza taşı,gübre,el arabası,saksı vs..

Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook

Düzenleyen Adem Erhan : 01-04-2012 saat 23:32 Neden: moderatör isteği
Adem Erhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 14:35   #2
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Adem Bey, gönüllülük temeline dayanan bu çalışmalarınızdan ötürü sizi yürekten kutluyorum. Çalışmalarınızı bir başlık açarak bizimle paylaşmak istemez misiniz?

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2011, 21:40   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Sn. Adem Erhan, her gün okulunuzun önünden geçiyorum.. Facebookta paylaştığınız fotoğrafları görünce çok şaşırdım.. Okulda resmen bir sera var.. Nasıl bir yer? Okulun neresinde? Gerçekten çok merak ettim..
Toprakla ve müzikle uğraşmanın insana neler kattığının o kadar farkındayız ki.. Eminim o çocuklara da çok şey katmıştır.. Tebrik ederim..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 00:49   #4
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

izmirde tarım atölyesi çalışmalarına katılmak istermisiniz..??

Gönüllülük temelinde, okulumuzun tarım atölyesinde (1,5 dönüm) engelli bireylerle yapılan tarımsal faaliyetlerde uzaktan **** bizzat öğrencilerimizle iç içe katkılarda bulunmak.. Onların çeşitli vesilelerle sosyal hayatla kaynaşmalarına yardımcı olmak.. Doğayla, toprakla , öğrencilerimizle iç içe tarımsal etkinlikler yapmak isteyen herkes atölyemize ve sayfamıza davetlidir.. Konu ile ilgili değişik fikir ve projelerinizi buradan bizimle paylaşabilirsiniz..

Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi - Duvar | Facebook

Eski 20-12-2011, 01:04   #5
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Güzel bir teklif.
Adres bilgisi göremedim. Oğlumla katılmayı isteriz.
Bu etkinlik özürlüler kadar sağlıklı bireylerin de terbiyesi ve kişilik gelişimi için çok faydalı olacaktır.
Kutlarım.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 11:05   #6
Ağaç Dostu

oxygene's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2010
Sn. Jezebel,

adres bilgileri: Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana Mh.Bornova/İZMİR, 35100 Bornova, Turkey

Bende beğendim fikri ve evime de oldukça yakın bir yerde (sanırım forum bornova yanında pekçok okul var o bölgede)
Harita üzerindeki konumu: Google Haritalar
Bir program çerçevesinde güzel işler yapılabileceğine inanıyorum.

oxygene Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 11:27   #7
Ağaçsever

fatma_demirel's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2011
fikir çok güzel. en azından gidip tanışmak, ortamı görmek isterim.program olursa katılmayı çok isterim

fatma_demirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 11:54   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Okul Bornova Forum'a çok yakın.. Mevlana Mah. girişinde, Altay Ticaret Meslek Lisesi, Aşık Veysel Görme Engelliler İlk Öğretim Okulu vs. sırasında..

Çalışmaları merak edenler arasındayım.. En kısa zamanda uğramak istiyorum..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 12:57   #9
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Bu etkinlik özürlüler kadar sağlıklı bireylerin de terbiyesi ve kişilik gelişimi için çok faydalı olacaktır.
Kutlarım.
Katıldığım bir tespit.

Etkinliği duyurmada öncü olan Sayın Adem Hocamızı kutlarım.

Ben önceden gidip, okulun yerini göreyim ki sonra ailem ile gittiğimde zorlanmayayım.

Teşekkürlerimle efendim.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 22:57   #10
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Adem Bey, gönüllülük temeline dayanan bu çalışmalarınızdan ötürü sizi yürekten kutluyorum. Çalışmalarınızı bir başlık açarak bizimle paylaşmak istemez misiniz?
selamlar.. öncelikle siteye girişimde sorunla karşılaşmamdan ötürü cevaplarda gecikme oldu özür dilerim.. ayrıca kullanımına da tam hakim değilim.. çalışmalarımızı bu başlık altında devam ettirebiliriz.. ayrıca seracı kullanıcı ismiyle siteye üye yasemin hoca ile aynı atölyede çalışıyoruz.. buradan elimizden geldiğince takip etmeye çalışıcaz.. ilginize teşekkür ederiz.. burada bulunmamızın iki amacı var.. atölyemize katkıda bulunulmasını sağlamak.. ve izmirde yaşayan gönüllü üyelerimizin tarım atölyemizdeki engelli öğrencilerle yaptığımız faaliyetlere katılımlarını sağlamak..
Ayrıca facebooktaki atölyemizn sayfasınıda( Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook ) ziyaret edip inceleyebilirsiniz..
Hasan Tahsin İş Okulu
Mevlana mh.1776. sok. No:2/5 Bornova/İZMİR ademerhan@hotmail.com

Eski 11-01-2012, 23:03   #11
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Sayın mnduran:

teşekkürler.. mesai saatleri içinde bekleriz her zaman... okulun adres bilgisi diğer msjlarda yazılı.. okulun önüne ulaştığınızda arayın kapıda karşılayayım ... selamlar.. 0 505 357 99 93
ayrıca sayfamızdan faaliyetlerimiz hakkında görsel bilgi sahibi olabilirsiniz..
Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook

Düzenleyen Adem Erhan : 11-01-2012 saat 23:04 Neden: hitap eksikti düzeltildi..
Eski 11-01-2012, 23:10   #12
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Okul Bornova Forum'a çok yakın.. Mevlana Mah. girişinde, Altay Ticaret Meslek Lisesi, Aşık Veysel Görme Engelliler İlk Öğretim Okulu vs. sırasında..

Çalışmaları merak edenler arasındayım.. En kısa zamanda uğramak istiyorum..
Sayın selis:
diğer cevaplarımdada belirttim.. siteye girişimde sorun olduğundan cevaplar gecikmiştir.. diğer msjlarda konu başlıklarında telf. ve mail adreslerim vardı keşke arasaydınız.. dediğim gibi burada bulunmamızın iki amacı var.. atölyemize katkıda bulunulmasını sağlamak.. ve izmirde yaşayan gönüllü üyelerimizin tarım atölyemizdeki engelli öğrencilerle yaptığımız faaliyetlere katılımlarını sağlamak..
Ayrıca facebooktaki atölyemizn sayfasınıda( Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook ) ziyaret edip inceleyebilirsiniz.. 0 505 357 99 93 geldiğinizde arayabilirsiniz.. kapıda karşılarım.. selamlar..

Eski 11-01-2012, 23:13   #13
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatma_demirel Mesajı Göster
fikir çok güzel. en azından gidip tanışmak, ortamı görmek isterim.program olursa katılmayı çok isterim
Selamlar fatma hanım..
mesai saatleri arasında her zaman bekleriz.. geldiğinizde arayabilirsiniz.. 0 505 357 99 93
Ayrıca facebooktaki atölyemizn sayfasınıda( Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesi | Facebook ) ziyaret edip inceleyebilirsiniz..
Hasan Tahsin İş Okulu

Eski 11-01-2012, 23:17   #14
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oxygene Mesajı Göster
Sn. Jezebel,

adres bilgileri: Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana Mh.Bornova/İZMİR, 35100 Bornova, Turkey

Bende beğendim fikri ve evime de oldukça yakın bir yerde (sanırım forum bornova yanında pekçok okul var o bölgede)
Harita üzerindeki konumu: Google Haritalar
Bir program çerçevesinde güzel işler yapılabileceğine inanıyorum.
sayın komşumuz... bahçemize buyurun konuşalım .. mesai saatleri içinde okulda oluyorum.. geldiğinizde veya öncesinde ararsanız karşılarım kapıda.. selamlar.. 0 505 357 99 93

Eski 11-01-2012, 23:19   #15
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Jezebel Mesajı Göster
Güzel bir teklif.
Adres bilgisi göremedim. Oğlumla katılmayı isteriz.
Kutlarım.
Sayın jezebel:
mesai saatleri arasında her zaman bekleriz.. geldiğinizde arayabilirsiniz.. 0 505 357 99 93
Hasan Tahsin İş Okulu

Eski 11-01-2012, 23:21   #16
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Sn. Adem Erhan, her gün okulunuzun önünden geçiyorum.. Facebookta paylaştığınız fotoğrafları görünce çok şaşırdım.. Okulda resmen bir sera var.. Nasıl bir yer? Okulun neresinde? Gerçekten çok merak ettim..
Toprakla ve müzikle uğraşmanın insana neler kattığının o kadar farkındayız ki.. Eminim o çocuklara da çok şey katmıştır.. Tebrik ederim..
Tesekkürler.. bigün geçerken çaldırın karşılarız... 0 505 357 99 93

Eski 12-01-2012, 00:24   #17
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

http://www.agaclar.net/forum/attachm...8061-pano2.jpg

Eski 12-01-2012, 00:26   #18
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 26-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adem Erhan Mesajı Göster
Sayın Uzaylı:
öncelikle sizi atölyemize bekler mesai saatleri arasında yüz yüze görüşmek isteriz.. atölyemizde sebze ve çicek yetiştirme ortamımız mevcut.. bu sene enginar ve bakla yapıyoruz... enginar alanımızı çoğaltmak istiyoruz.. ve çeşitli süs kabağı ve bakla tohumlarına , succulent ve kaktüs türlerine ihtiyacımız var şimdilik.. malzeme olaraksa torf ve gübre ihtiyacımız var.. bundan sonra konumuz bu linkten devam edecektir..http://www.agaclar.net/forum/daha-iy...htm#post898342 cevaplarınızı oraya yazarsanız sevinirim.. Hasan Tahsin İş Okulu Mevlana mh. 1776.Sok. No:2/5 Bornova /İzmir
0 505 357 99 93 gelirseniz arayın karşılarız... selamlar...
Sayın Adem Erhan; Tamam, bende kendi ürettiğimiz bakla tohumu var. İsterseniz iri cins bezelye tohumu da getirebilirim. Bana hediye gelen 8-10 çeşit su kabağını da seve seve kardeş payı yaparız. Paylaşabileceğim yılan kaktüsünden de, mümkün olduğu kadar getirmeye çalışacağım. Kısmetse, önümüzdeki hafta içi bir gün gelmek isteriz. Hazırlanınca, biz sizi ararız. Görüşmek dileğiyle...

Aslında Ağaçlar.net dostları olarak, sık sık toplantılarda biraraya gelmeye çalışıyoruz. Sizde de, küçük bir toplantı yapsak güzel olurdu...

Bizden de selamlar...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2012, 09:04   #19
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sayın Adem Erhan; Tamam, bende kendi ürettiğimiz bakla tohumu var. İsterseniz iri cins bezelye tohumu da getirebilirim. Bana hediye gelen 8-10 çeşit su kabağını da seve seve kardeş payı yaparız. Paylaşabileceğim yılan kaktüsünden de, mümkün olduğu kadar getirmeye çalışacağım. Kısmetse, önümüzdeki hafta içi bir gün gelmek isteriz. Hazırlanınca, biz sizi ararız. Görüşmek dileğiyle...

Aslında Ağaçlar.net dostları olarak, sık sık toplantılarda biraraya gelmeye çalışıyoruz. Sizde de, küçük bir toplantı yapsak güzel olurdu...

Bizden de selamlar...
Görüşmek üzere.. 0 505 357 99 93 gelmeden önce ararsınız.. karşılarız.. su kabağı ile ilgili bir projemiz var.. bizdede tohumu var ama getirin sizdekilerle aynımı bakarız.. aynıysa başka şekilde değerlendirirsiniz.. dikkatinizi çekicek bikaç çeşit de biz hediye ederiz.. toplantı konusunda çok sevinirim.. geldiğinizde ortama bakarsınız.. izmirdeki üyelerle burda bir araya gelinebilir..
selamlar..

Eski 22-01-2012, 00:33   #20
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Okulumuza bırakılan su kabakları hakkında...

Okulumuza kimin bıraktığını tespit edemediğimiz.. ama çok sevindiğimiz su kabakları bırakılmış... ben yokken... hangi duyarlı arkadaş bırakmışsa öğrencilerimiz ve okulumuz adına teşekkür ederiz...

Eski 22-01-2012, 00:48   #21
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Teşekkür....

cihan_as beye...
Okulumuza bıraktığınız su kabakları ve konuya hassasiyetinizden ötürü öğrencilerim ve okulum adına teşekkür ederiz... sizi yanımızda hissetik... en kısa zamanda yüz yüze görüşmek dileğiyle... selamlar...

Eski 23-01-2012, 01:29   #22
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

İhtiyaçlar

Atölyemizde bitki ve tohum anlamında şimdilik ihtiyaçlarımız su kabakları(kendisi) süs kabakları kendisi **** tohumu, çicek tohumları, özellikle çiçek soğanları, portakal **** mandalina fidanları,kaktüs **** succulent türleri.... sebze olarak bu sene bakla ve enginar yaptık.. enginar alanımızı yaygınlaştırmak istiyoruz.. baklaların yerinede vakti gelince salatalık biber patlıcan yapabiliriz.. onlarında fidelerine ihtiyacımız olacak..
malzeme olaraksa:
iş eldivenleri, saksılar(bizim için her şey saksı olabilir),bağ makası,küçük kürekler,el arabası,torf, perlit,organik veya yanmış hayvan gübresi, (veya gübre vs. temin ettiğimizde nakliyesinde bize yardımcı olacak araç)
Ayrıca bi sera yaptırmayı planlıyoruz... daha büyük katkıda bulunmak isteyenlere...

Birde yanımızda olacak etkinliklerimize katılacak dostlara ihtiyacımız var.. atölyemizin kapısı herkeze acıktır..
Şimdilik bunlar...

Şimdilik bunlar...

Eski 24-01-2012, 00:41   #23
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Sayın doğal bahçe adlı site üyesine okulumuza yaptığı alttan ısıtmalı köklendirme tezgahı katkısından dolayı öğrencilerim ve kendim adına teşekkürlerimizi sunarız... umarız katkınız kat kat geri döner... selamlar..

Eski 24-01-2012, 20:38   #24
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-01-2010
Sayın Adem bey elimde çiçek tohumları ve daha önce size bahsettiğim beyaz kolonya zambağı soğanı var ondan göndermek istiyorum. Fakat şu anda İstanbul'dayım Kemaliye'ye gider gitmez tohumları size iletirim.
Çalışmalarınızdan dolayı size teşekkür ediyorum.

Adem Erhan beğendi.
fatma sunay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2012, 11:53   #25
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatma sunay Mesajı Göster
Sayın Adem bey elimde çiçek tohumları ve daha önce size bahsettiğim beyaz kolonya zambağı soğanı var ondan göndermek istiyorum. Fakat şu anda İstanbul'dayım Kemaliye'ye gider gitmez tohumları size iletirim.
Çalışmalarınızdan dolayı size teşekkür ediyorum.
bizlerde ilginize ve katkılarınıza teşekkür ederiz fatma hanım.. okulumuzun adres bilgileri yukarıda var... selamlar...

Eski 06-02-2012, 22:12   #26
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Enginarın mor cinsi olanlardan 4 ad fide Tarım Atölyesine verdim. Bahçemdeki enginarların fotoğrafını Sebzeler, enginar yetiştiriciliği, 65 nolu mesajda görebilirsiniz.
Enginar (Cynara Scolymus) Yetiştiriciliği

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2012, 00:33   #27
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cihan_as Mesajı Göster
Enginarın mor cinsi olanlardan 4 ad fide Tarım Atölyesine verdim. Bahçemdeki enginarların fotoğrafını Sebzeler, enginar yetiştiriciliği, 65 nolu mesajda görebilirsiniz.
Enginar (Cynara Scolymus) Yetiştiriciliği
Çok teşekkür ederiz .. hem su kabaklarından hem de mor enginar fidelerinden dolayı... umarım sizinkiler kadar güzel yetiştirebiliriz... selamlar...

Eski 07-02-2012, 09:42   #28
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Sayın Adem Erhan; Hatırlarsanız size ziyaretimizi ertelemiş, araya tatil girince, tatil sonrası görüşürüz demiştik. Siz de Öğlen 14:30 'a kadar gelebilirseniz sizi karşılarım demiştiniz. Bir aksilik çıkmazsa üye arkadaşlarımızdan Metetrn'i de yanımıza alıp, Uzaylı ve Dünyalı olarak üç kişi geliyoruz. Ben bakla ve bezelye tohumu hazırladım. Susak tohumu size geldiği için onlardan ayırmadım. Kısmetse öğle saati gibi oradayız. Görüşmek üzere...

Saygılar, selamlar...

Eski 07-02-2012, 19:58   #29
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Bugün, Hasan Tahsin İş Okulu Tarım Atölyesine gidip, ziyaretimizi gerçekleştirdik. Engelli gençlerin öğretmenleri sayın Adem Erhan ve sayın Yasemin Uran bizimle çok güzel ilgilendiler, bilgiler verdiler, ve çevreyi gezdirip bizimle bitki,çelik paylaştılar. Bir ara müdüre hanım da gelip bizimle tanıştı. Engelli gençler de çok efendi ve pırıl pırıl gençlerdi. Birlikte video ve fotoğraflar çekildik. Atölye, bahçe olduğundan oradan bir türlü ayrılamadık. Konu konuyu açtı, ilgi alaka çok güzeldi. Öğrenciler de oradan olmaktan çok mutluydu.

Sayın Adem Erhan, sayın Yasemin Uran sayenizde çok güzel bir gün geçirdik. Size çok çok teşekkür ederiz. Mesleğini çok seven, çok canayakın ve güleryüzlü iki öğretmen tanımış olduk. Bundan sonra hep destekçiniz olacağız. Dilerim destekler çoğalır. Yarın günün hikayesini ve fotoğrafları paylaşırım.

Tekrar görüşmek dileği ile... Saygılar, sevgiler...

Düzenleyen Uzaylı : 07-02-2012 saat 21:00
Eski 08-02-2012, 07:20   #30
Ağaçsever

Adem Erhan's Avatar

....

teşekkürler güzel değerlendirmeleriniz için.. selamlar..

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024