agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Okul Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni16Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-08-2009, 12:24   #61
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Ben de unutmadım. Ama okullar tatilde , biz de tatildeyiz Sevgili Cumhur abi.
Okul açılınca senden de gelecek bilgiler doğrultusunda hızlı çalışırız. Şüphen olmasın.

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 14:05   #62
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Unuturmuyuz hiç Cumhur bey, bu aralar bahçelerde işler yoğunlaştı yine malum, çocuklar da tatildeler nasılsa.
Zamanı gelip 'başlıyoruz' dediğinizde hepimiz üzerimize düşeni seve seve yapacağız hiç şüpheniz olmasın.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 19:58   #63
Ağaç Dostu

Ülker's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 1
Okullar kapanınca, okulumuzu ihmal ettik kabul ediyorum ama,
Okullar açılır açılmaz, öğrenci ve öğretmenlerimizin de fikirleriyle, elimizden ne gelirse yapacağız.
Uzman değilim ama, küçük fikir ve bitkilerle destekleyebilirim gibime geliyor.

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 21:15   #64
Ağaç Dostu

samarra's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2007
oyun parkının etrafı çiçek açan ağaçlarla donatılsa duvar diplerindeki ağaçların önüne şimşirlerden çit misali ekilse gözümün önünde canlardırdımda hoş olur gibi

samarra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2009, 15:18   #65
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Gözlemlerime göre özel okullar bile bahçelerinde çim kullanmaktan kaçınıyorlar. Büyük bir alandaki çimin periyodik bakımı, gübrelemesi, sulaması vb... zor gelir, masraflıdır, bahçe için özel eleman gerektirir. Okullar genelde bahçelerinde giriş kapısına yakın yerlere, mevsimlik çiçekler değil de her daim yeşil yapraklı çok yıllıklar tercih ederler. Bir binaya, eve, okula giriş kısmı en önemli kısımdır bence, giriş güzel, bakımlı, tertemiz olmalı.

Okullar bahçelerinde sınıflara ait sebze tarhları hazırlayıp, sonbaharda okulların açılmasıyla, çocuklar, Tere, Roka gibi sebze tohumlarını ekip, bakımını üstleniyorlar. Mevsim itibarıyle sulama derdi de olmuyor. Sebzeler yetişince de salatasını yapıp yiyorlar. Bu, Domatesin ağaçta yetiştiğini sanan şehir çocukları için çok eğlenceli ama sizin oradaki çocukların hemen hepsinin köyde bir yakını akrabası vardır, zaten görmüştür çocuk bu tarz şeyleri. Ne kadar enteresan gelir onlara tartışılır. Eğer güzel olur derseniz bu maliyet getirmez, ancak işgücü gerektirir.

Bir iki tavşan, çok uysal bir iki köpek ile de hayvanat bahçesi hazırlıyorlar. Ama hayvan bakmak ta ayrı bir yük getirecektir. Bir köpeğin bile aylık sadece yemek masrafı 150 TL. Aşıları, parazit hapı, damlası... bulunduğu yerin temizlenmesi... Kim yapacak? Zor...
Name:  garden.jpg
Views: 2268
Size:  24.2 KBName:  food.jpg
Views: 1802
Size:  63.6 KB

Vildan Hanım'ın bahsettiği "Bahçe Satrancı" taşlarıyla yaklaşık 1.000 TL. ye maloluyormuş internetten baktığım kadarıyla. Çok güzel ama zaten okulların açılmasıyla maddi olarak çok zorlanacak aileler, ekstra harcamalar zorlar ve lüks kaçar bence. Dama taşlarını sizler yapabilirsiniz fakat oyun taşları çok pahalı. 700 TL. Bence gereksiz harcama olur. Bunun yerine çok cüzi paralarla normal satranç takımları alıp, birden fazla çocuğun oynayacağı turnuvalar düzenlenebilir. Bahçeye konulacak ahşap masalarla, banklarda güzel havalarda oynarlar çocuklar. Yerde dev taşlarla oynamak artı bir şey katmayacak.
Name:  bahce satranci ögrancilerin ilgi odagi oldu (4).jpg
Views: 3604
Size:  50.8 KB

Bahçede oturma köşeleri olması şart bence de. Belediye bank konusunda yardımcı olmaz mı? (hiç bilmiyorum prosedürleri) Aşağıdaki arka planda gördüğüm okul bahçesi ideal bir bahçedir,çok curcunaya gerek yok bence.
Name:  mkoseioo6.jpg
Views: 3285
Size:  63.4 KB

Ne yapmaya kalkarsanız kalkın parasız bir şey olamıyor maalesef. Yoksa kim istemez şöyle bir okul bahçesini? Çimlere uzanıp kitap okuyup güneşlenen çocukları?
Name:  NGM2003_08p30-1.jpg
Views: 5051
Size:  65.9 KB

Fakat bence yapmamanız gereken, ıncık, cıncık ne bulursanız karmakarışık ekip dikmeyin bahçeye. Karışıklık bile belli kurallar içinde güzel görünüyor. Mevsimliklerden uzak durun bence. Her dem yeşil çalılar boy sırası ile kullanılabilir. Duvara sarmaşık sardırmak yerine bence de çocuklara resim derslerinde boyatmak çok daha güzel olur. İmkan dahilinde deniz figürlü mozaik bile yapabilirler, sanat eseri gibi oluyor. Hayallerin sınırı yok ama maddi yük bindirmemesi de önemli.

Bundan sonra okul bahçelerini daha sıkı gözlemleyeceğim. Gördüğüm uygulamaları paylaşmaya çalışacağım.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2009, 15:32   #66
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
İlk mesajdaki fotoğrafları bir daha inceledim. Bence Çam Ağaçlarınız çok güzeller. Başka ağaca ihtiyaç görmedim ben. Zaten bahçenin ortasının boş alan kalması çocuklar açısından daha güzel olur. Toprak zemin yağmurların başlamasıyla yeşerecek değil mi.?

Ah para olsa, yemekhane önündeki alan çevirip kapalı halı saha yapılır. Voleybol sahası yumuşak zemin kaplamasıyla kaplanıp, aynı zamanda tenis kortu olarak ta kullanılır. Parkın yanıbaşındaki toprak arazi halı çimle kaplanır. Ahşap masalar, banklar, klubeler yerleştirilir çocuklar için.

Düzenleyen limon : 28-08-2009 saat 21:55
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2009, 16:06   #67
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın arkadaşlarım. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Burada yazılan fikirleri okumak bile çok hoş. Evet. Şu sıralar rolantide. Ben yinede ara sıra okula gidip geziyorum. Etrafı seyrediyorum. Sizlerin yazdığı fikirleri hayalimde canlandırıyorum. Az kaldı. Okullar açılır açılmaz öğretmenler ile konuşacağım. Burada yazılı olan yazıları, bilgileri ve fotoğrafları öğrencilere gösterip onların da fikirlerini alıp, size bildireceğim. İnşallah elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışacağız. Sayın jineop şimdiden hazırlamış.
Yakında değişik açılardan fotoğraflar yükleyeceğim. Biraz olsun acemilğimiz azaldı ne de olsa.
Sağlıcakla kalın.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2009, 13:53   #68
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Hepinize merhaba.
Bugün okulda idim. Müdür ve öğretmen arkadaşlarımızla görüştüm. Bu sayfayı inceledik. Bilgisayar dersinde öğrencilere gösterileceği ve onların düşüncelerini, fikirlerini de öğreneceklerini müdür bey söyledi. Yine bir kaç fotoğraf çektim. Burayı biraz canlandıralım. Fikirler, öneriler, yol göstermeniz.

Eski 07-10-2009, 13:55   #69
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Name:  023.jpg
Views: 2012
Size:  33.8 KB

Name:  024.jpg
Views: 2009
Size:  42.8 KB

Name:  025.jpg
Views: 2001
Size:  40.8 KB

Name:  027.jpg
Views: 1620
Size:  39.8 KB

Name:  028.jpg
Views: 1947
Size:  46.2 KB

Eski 07-10-2009, 13:58   #70
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Name:  029.jpg
Views: 1619
Size:  38.3 KB

Name:  031.jpg
Views: 1596
Size:  40.9 KB

Name:  032.jpg
Views: 1568
Size:  42.0 KB

Name:  037.jpg
Views: 1936
Size:  49.1 KB

Eski 07-10-2009, 13:59   #71
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Name:  040.jpg
Views: 1617
Size:  39.8 KB

Name:  042.jpg
Views: 1547
Size:  36.6 KB

Name:  041.jpg
Views: 2052
Size:  44.1 KB

Eski 07-10-2009, 16:31   #72
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

http://images.google.com.tr/imgres?i...a%3DX%26um%3D1

Bursa'dan Örnek bir okul bahçesi.

Eski 07-10-2009, 16:35   #73
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

http://images.google.com.tr/images?h...art=40&ndsp=20

Okul bahçeleri

Eski 07-10-2009, 16:47   #74
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Cumhur Tonba, Bursa'daki okul güzelmiş gerçekten.
Aslında hiç bir şey yapılmasa da yalnızca çim ekilebilse ve ya döşenebilse çok güzel olurmuş.

Sevgili Limon'a katılıyorum, curcuna bahçesi gibi olmasın ama Atatürk büstünün olduğu yer kasımpatları ile çok güzel görünürdü, bakımı kolay sadece bir iki defa budanması gerekecek o kadar.

Okulun bahçe duvarları için yine Limon'un fikri çok güzel, eminim çocuklar bunu yaparken çok büyük keyif alacaklar.
Ayrıca sık sık çöp kutuları koymak da gerekir bahçeye, sanırım çim işi hem masraflı hem de zamanı geçmiş olduğu için düşünülemez.
Şimdi çim ekmeye kalksanız çocukların dolaşacakları yer kalmaz en az iki ay.
Uygun yerlere dekoratif çamlar dikilebilir, oturmak için banklar konulabilir.
Bakalım öğrenciler neler düşünüyor okulları için.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2009, 17:12   #75
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Cumhur hocam ; zil çalmış ben duymamışım. Geldim hemen affola

Basket sahasını ayırmak için kenarlara taflan diktim. herdem yeşil, bakımı kolay. Benimki sarı renk ama yeşil olanı da tercih edilebilir. Aradaki toprak alanı ön tarafta var olan parke taşla döşedim. Sanırım öğrenciler oradan sık geçiyorlar. Bir yol oluşmuş . Şimdilik bu kadar. Çalışırım daha da hocam.

Değerli öğrencilere başarılı bir eğitim yılı diliyor ve sevgi ile kucaklıyorum hepsini.

Eklenen Resimler

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2009, 19:15   #76
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Öğrencilerin işin içine katılması çok doğru, bizden çok daha özgün, ilginç, güzel fikirlerle işin içine gireceklerdir.

Bir okulda yapılan etkinliği örnek vererek fikrimi yazayım:

Tiyatro günleri için 5. sınıflar arasında tatlı bir yarışma yapıldı. Bunun için herkes senaryo yazdı, her sınıf için o sınıfta yazılan en iyi senaryo seçildi. Oyuncu olmak isteyenler aday oldu, oyuncu seçimleri yapıldı, daha sonra dekor, kostüm, müzik için her öğrencinin bir göreve katılması sağlandı. Böylece her sınıf kendi oyununu sundu ve sırayla tüm oyunlar seyredilerek dereceye girenler açıklandı.

Bundan yola çıkarak, belli yaş gruplarındaki sınıflara bu görev verilebilir. Bir sene değil belki her sene süren etkinlik yapılarak, o sene için planlanan bölümlerde çalışılabilir. Okulun bahçesi zaten çok büyük maddi ve insan gücü olarak tüm bahçenin bir anda toparlanması kolay olmayabilir.

Sınıflara, çalışılacak bölümler gösterilip, şimdiden plan yapmaları istenebilir, bu çalışma tek veya grup halinde olabilir. Çocuklardan sadece yeşillendirme planı değil de oyun alanları, oturma alanları, spor alanları için fikirler istenir. Sadece bu araştırma bile bir çok çocuğun bahçelere farklı bakmasını sağlar, çevre düzeni diye bir kavram olduğunu farkettirir.

Her sınıfın veya tek bölge çalışılacaksa tüm sınıfların en iyi planı veya fikri seçilip, olabildiğince etüdler yapılıp, ihtiyaçlar belirlenebilir. Planların değerlendirilmesinde biz de okula destek olabilir, fikirlerimizi yazabiliriz. Baharda da bir şölen gibi bir çok öğrencinin katılımıyla çiçek köşelerine ekim, dikim yapılabilir.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2009, 08:48   #77
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Adalet Hanım, Füsun, Kiraz.
Bayıldım size. Fikirlerinizi okumak bile zevk. Çok güzel yazılar yazmışsınız. Teşekkürler. Belirttiğiniz yönde çalışmalar olacak. Öğrencilerin düşünceleri, fikirleri alınacak. Bu sayede hem onlar işin içine katılıp olaya sahip çıkacaklar ve sorumluluk sahibi olacaklar, hemde kimbilir ne orjinal ve değişik, biz büyüklerin aklına gelmeyecek şahaserler yaratacaklar.
Tekrar tekrar teşekkürler.

Aslında fazla teferruata girmeden, bakımı kolay ve sade bir bahçe bence daha uygun. Bu fikre sıcak bakıyorum. (Tabi benim düşüncem)

Eski 08-10-2009, 19:36   #78
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster

Aslında fazla teferruata girmeden, bakımı kolay ve sade bir bahçe bence daha uygun. Bu fikre sıcak bakıyorum. (Tabi benim düşüncem)

Ben de aynı düşüncedeyim. Bol oyun alanı,tören alanı, biraz çim, spor alanları, dinlenme alanları belirlenince iş daha kolaylaşacak. Bundan sonra seçilecek köşeler güce, zamana ve imkanlara göre değerlendirilebilir. Ben yine de bu köşelere minik eller değsin, tohumları eksin, değişimleri onlar da yaşasın dilerim.

Bahçede yeşil alanları belirlerken, şu anki kullanımı da dikkatle izlemek gerekir. Çok geçilen bir hattı (yürüyüş yolu olmadan) yeşil alan yapmak, spor alanının etrafına ezilecek cinsten bitkiler dikmek,.. ileride sorun çıkarır.

Bu arada, geniş alanlara serpilmiş, büyük kare taşlardan oluşan satranç kareleri ya da seksek kareleri hep hoşuma gitmiştir.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 07:11   #79
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-10-2009
syn. cumhur tonba mevcut verileri inceledim ve değerli arkadaşların yorumlarını okudum, size önerim eğer mümkünse bir uzman bulup ona proje çizdirmeniz olacaktır, çünkü söz konusu yer yoğun olarak kullanıma sahip büyük bir açık alan ve bazı planlama ve projelendirme çalışmaları yapılmadan uygulamaya geçilecek olursa ileride sorun çıkarabilir yaptığınız uygulamalar olduğundan daha maliyetli bir hale gelebilir ve işlevsel olmayabilir...

bu alanda arazi sörveyi ve keşif-metraj çalışmalarının yapılıp uygun ölçekte kağıda aktarılması sonra mevcut ve yapılması planlanan kullanımların belirlenerek bir fonksiyon diyagramının hazırlanması ardından sırasıyla prezentasyon, aplikasyon ve plantasyon paftalarının hazırlanarak bu aşamadan sonra uygulama çalışmalarına başlanması en doğru çalışma olacaktır.. bu bahsettiğim yol bu alanda yapılacak olan çalışma için en doğru yoldur

Ancak eğer bu yolu izlemeniz mümkün değilse google earth'ten tam olarak tepeden çekilmiş bir uydu fotoğrafı olursa ve bu fotoğraf üzerinde kuzeyin ne taraf olduğunu ve alanın hakim rüzgar yönünü belirtirseniz buraya eklemiş olduğunuz fotoğraflarıda inceleyerek size bazı tavsiyelerde bulunup işinizi kolaylaştırabilirim diye umuyorum, saygılar...

Peyzaj_Mimarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 07:57   #80
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Sevgili Peyzaj Mimarı,
İyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş misali...Haydi bekliyoruz, biz amatörler bir yere kadar...Sizin yardımlarınız çok önemli.Çalışmalarınızı merakla bekliyoruz.Sevgiyle kalın.

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 08:50   #81
Ağaç Dostu

Ülker's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Okulumuzda bir uzmanın ayak izini gördüm, sanıyorum tekrar uğrayacak.
Bizler bitki aşkına, sonunu değerlendiremeden herşeyi dikmek istiyoruz, sonuç bağzen bizi üzebiliyor.
Sayın Peyzaj Mimarı, tavsiye ve önerilerinizi heyecanla bekliyoruz.

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 09:58   #82
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Syn Peyzaj Mimarı,
Öncelikle çağrımıza cevap verdiğiniz için hepimiz çok teşekkür ederiz. Fikirlerinizi ve önerilerinizi okuduk. Siz öncelikle mesleki yönden ilk yapmamız gereken işleri çok net bir biçimde aktardınız. Sağolun. Var olun.
Burası köy denilebilecek bir büyüklükte belde okulu. 150 ye yakın öğrenci var. Taşımalı eğitim yapılıyor. İnanın bu işleri yapabilmek bir yana, okulumuzun kaloriferci ücreti dahi velilerden toplanan gönüllü paralarla temin ediliyor.
20 nci mesajda uydudan çekilmiş bir fotoğraf mevcud. Acaba o yeterli olurmu. ya da sizin istediğiniz netlikte ve konumda bir fotoğrafı orada yazılı enlem ve boylam değerleri üzerinden siz alabilir misiniz?

Elazığ'a selam, sevgi ve saygılar.

Eski 09-10-2009, 10:03   #83
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Osman Bey,
Sayın müdürüm ve değerli öğretmen arkadaşlarım. Sayın Peyzaj mimarı arkadaşımızın isdediği uydu fotoğrafı ile yönleri ve hakim rüzgarın ne yönden estiği ni içeren bilgileri girebilir misiniz?
Teşekkürler.

Eski 09-10-2009, 19:27   #84
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-10-2009
syn eğitimci arkadaşlar, elimden geldiğince işlerimden arta kalan zamanda bu alan için neler yapılabileceği ve izlenmesi gereken yol hakkında size fikirlerimi sunup eğer mümkün olursa bazı çalışmalar yapacağım, eğer ufacıkta olsa bir katkı sağlayabilirsem ne mutlu bana,

alan hakkında bazı sorularım olacak öncelikle, eğer daha önceki mesajlarda bu soruların cevabı verilmişse beni mazur görün bütün mesajları okumaya zamanım olmadı ne yazıkki

Alanın bir beldeye ait olduğunu söylediniz, bu belde hangi ilin hangi ilçesine bağlı? (bu bilgi alanın iklim durumu ve toprak özellikleri hakkında bir yorum yapabilmemi mümkün kılacak)

Alanda mevcut bulunan bitki türlerinden bazılarını yazar mısınız? (alanda yetişen bitki türleri bize alan hakkında bazı bilgiler verecektir)

Alana yeni yapılması planlanan bir kullanım var mı? (örneğin spor sahası, pergole, gazebo, çocuk oyun alanı.. vs)

Alana düzenli olarak bakım yapılabilecek mi? (yeşil alanın sulanması ve gübrelenmesi, hastalık ve zararlılarla mücadele vs konularda bilgili kimseler tarafından)

bu alanda yapılması gereken çalışmalar için belirli bir bütçe var mı? (kullanılacak olan bitki, döşeme malzemesi ve yapı elemanları bütçeye uygun seçilmeli aksi takdirde maliyetli olur)

sorularım şimdilik bu kadar, biraz fazla oldu sanırım ancak gelip alanı inceleyemeyeceğim için beni mazur görün

syn. cumhur bey bahsettiğiniz google earth görüntüsüne baktım ancak bu görüntü tam tepeden değil, eğer alanın tam üstünden bir görüntü alabilirseniz ben bu görüntüyü Autocad de üzerinden geçip projeye çevirebilirim, 20. mesajdaki görüntü plan çizimine uygun değil malesef.. eğer görüntüyü alıp paintte açıp basitçe bir okla kuzey yönünü de gösterirseniz gerisini ben hallederim, rüzgar yönünü söylemek yerine alanın coğrafi konumunu yani beldenin bağlı olduğu ili ve ilçeyi yazarsanız ben gerekli bilgileri kaynaklarımdan edinebilirim sanırım.. teşekkür ederim, saygılar..

Peyzaj_Mimarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 22:17   #85
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Konum olarak hert halde almışsınızdır. Yer Edirne ili, Uzunköprü ilçesi, Balaban köy. Size daha ayrıntılı bilgiler vereceğim. Selam ve saygılar.

Düzenleyen Cumhur Tonba : 10-10-2009 saat 08:56
Eski 10-10-2009, 02:23   #86
Ağaç Dostu

ozbey's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 20
Sayın Cumhur Tonba,
ellerinize ve emeklerinize sağlık, saygılar.

ozbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2009, 08:55   #87
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Biz de size saygı ve selamlarımızı sunuyoruz sayın ozbey. Teşekkürler.

Eski 13-10-2009, 10:47   #88
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Kurtbey İlköğretim Okulunun Sevgili Öğrencileri,
Bu bahçede günlerini geçirecek olanlar sizlersiniz. Kmbilir aklınızdan neler geçiyor. Bahçemiz şöyle olsydı, bahçemizde şunlar bulunsaydı. Bizlerin aklına dahi gelmeyecek fikirler sizlerin hayalinizde eminim ki vardır.
Bahçeniz için düşündüklerinizi, olmasını istediğiniz deyişiklikleri, hayal ettiklerinizi lütfen bize anlatırmı sınız?
Eminim ki Bilgisayar öğretmeniniz bu konuda size yardımcı olacaktır.
Sevgiyle kalın. Hepinize selamlar.

Eski 10-12-2009, 00:09   #89
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Ne yazık ki okul yöneticilerimizden bir ses gelmiyor. Acaba nerede bir yanlış yaptık.
Biraz mola verelim bakalım.

Eski 10-12-2009, 20:30   #90
Ağaç Dostu

siniroluyorum's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2009
Ben de edirne/Uzunköprü'denim Kurtbey'e çok yakın Edirne'den üyelerin olması beni çok mutlu etti çalışmlara biraz göz attım çok güzel projeler ama gerçekleştirmesi zor olacağa benziyor yöneticiler böyle davrandıkça...

siniroluyorum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024