agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Mum çiçeği (Hoya) (http://www.agaclar.net/forum/mum-cicegi-hoya/)
-   -   Hoya cv. Sunrise/ Gündoğumu (http://www.agaclar.net/forum/mum-cicegi-hoya/25787.htm)

bettyycim 15-12-2011 13:21

Hoya cv. Sunrise/ Gündoğumu

5 Eklenti(ler)
Hoya sunrise/gündoğumu

Hoya sunrise, Hoya obscura ve Hoya lacunosa ssp.pallidiflora arasında çarprazlanmıştır. 1992 yılında Micheal Miyashiro tarafından melezleştirilmiş. Parfüm gii bir kokusu olup, çok zevkli bir kokusu mevcutmuş.

Köklenmesi :Kolay
Sulama İhtiyaçları: Suyu seviyor
Çiçeklenme :Erken dönem

Jezebel 15-12-2011 14:38

Erken çiçeklenmesi ve güzel kokması en belirgin özellikleri anlaşılan.
Bu paylaşımdan dolayı teşekkkür ederim arkadaşım.
Sevgiler;)

dkp 15-12-2011 16:48

Tamam, kim çelik getirtiyor ? ben de istiyorum..:D :D

missmenas 15-12-2011 18:02

Bende İstiyorum:D Dilaver Bey bu güzel geldi bile...
Sevgili Bettyycim,
Bu güzelden banada ayırmanı rica ediyorum, inşallah satıcı büyük bir çelik göndermiştir. Takas için bekliyorum;).
Teşekkürler sunum için...

agozce 15-12-2011 19:56

Bu bendeki tam adını öğrenemediğim lacunosaya benzemiyor mu? Bence benziyor...Bendekinin yaprakları daha koyu ama...

gülenmelek 15-12-2011 22:08

Çiçeklere bakarmısınız ;) Maşallahı var, nazarım değmesin. Anlamadığım çiçek rengi hem mor görünüyor hem de beyaz. Işık oyunu mu acaba, yoksa rengi gittikçe değişiyor mu ;)

bettyycim 15-12-2011 22:15

Yanılmıyorsun sevgili gülenmelek çok aydınlık yerde yetişirse çiçekleri pembe yarı aydınlık yerde yetişirse pembe beyaz yani melezlendiği her iki çiçeğinde özelliğini taşıyor ;) Sevgili mismenas uzun bir çelik geldi satıcıdan, 5 çelik yaptım çeliklerden biri sizin biri sevgili Dilaver beyin diğerlerine de bilahare bakaağız artık :D:D

bettyycim 15-12-2011 22:21

3 Eklenti(ler)
Sevgili agözce sizdeki sanırım lacunasa tove, bendekinin yaprak yapısı damarlı açık yeşil ve yaprak kenarları kırmızım sı ayrıca yapraklar lacunusa yaprağından büyük obscura yaprağından küçük ;)

gülenmelek 15-12-2011 22:22

İlginç ve hoş bir özellikmiş ;) Güle güle büyütün ve çiçeklerini de bol bol görmek kısmet olsun ;)

missmenas 15-12-2011 23:54

Yaprak yapısıda çok hoş gözüküyor...
Teşekkürler Sevgili bettyycim. Şimdiden saksını ayarlayayım, raflarımda sarkan türler için hala çok boş yerimde var;) İlk etapta çeliklerimiz yaşasın...

gulşen 16-12-2011 01:27

güle güle büyütün sevgili bettyycim en kısa zamanda çiçeklerinide görmeniz dileği ile
bu arada gözümüz yollarda kaldı bir hatırlatayım dedim :)

bettyycim 16-12-2011 07:46

Teşekkür ederim gülşenciğim, seni unutmadım ama ha bugün ha yarın diye geçiyor günler.

münevver 16-12-2011 08:12

nasıl güzel bi şey ya o.. ipek gibi.. hayran kaldım doğrusu. Eğer çelik getirten olursa ben de katılmak istiyorum arkadaşlar.

Hatice Tarhan 16-12-2011 08:16

Sevgili bettyycim bende bir tanesine talip olabilirmiyim?Benim yok bu güzellikten....

bettyycim 16-12-2011 08:20

Yaşarsa Hatice hanım tüm hoya severlerin bu güzelliğe sahip olmasını istiyorum, dua edelim yaşasın hepimizi mutlu etsin ;)

bettyycim 16-12-2011 08:23

Teşekkür ederim Sevgili munevver ama toplu sipariş olmadı, be bireysel olarak getirttim Taylanddan ;)

bettyycim 16-12-2011 20:53

Gündoğumunun kokusu ile ilgili bir yorum buldum :D
" tatlı, çok hoş bir koku (her iki ebeveynden farklı koku da)veyden kastı h.obscura ve h.lacunusa oluyor. Koku H. obscura gibi güçlü, ama kesinlikle H. lacunosanın kokusunda ki ağır misk kokusu notaları yok.

Fatih 16-12-2011 23:03

Umarım en güzel şekilde çoğalır Sevgili Bettyycim :) Yaprakları osbcurayı çok andırıyor. Kızarırsa da çok güzel bir görüntü olur diye düşünüyorum :)

bettyycim 17-12-2011 00:04

1 Eklenti(ler)
Kızarıyor sevgili Fatih, bak kızarmış hali :o

Orkun Kırcı 17-12-2011 14:50

Süper hem minik hem sarkıcı, listeme eklendi bile. :D

bettyycim 02-03-2012 20:05

1 Eklenti(ler)
Kuşlar bana Hoya Sunrise'ın son durumunu merak edenler olduğunu söyledi :D henüz sürgün yok ama tuttu, baharla birlikte sürgünde vereceğine eminim ;)

GÜLSEN_ 02-03-2012 21:59

bettyycimellerine emeğeine yüreğine sağlık süper maaşallah bayıldım ama umarım çelik dağıtımında benide unutmazsınız bende bir hoya meraklısı olarak bu güzellikten nasiplenmek isterim. İyiki bu sitedeyim iyiki böyle çiçek dostlarım var çok mutluyum ANTEPTEN SEVGİLER

missmenas 02-03-2012 22:19

Sevgili Bettyycim,
Mükemmel sağlıklı gözüküyor, kesinlikle yaşama bağlanmış.
Sen Hoya sunrise'ye şöyle bir fısıldasan, bahar kapıda seni bekliyor:D belki heyecandan sürgüne başlar...

Hatice Tarhan 02-03-2012 22:46

Sürgünde verir bu yıl mis kokulu çiçeklerinden de sizi mahrum etmez inşallah gayet sağlıklı görünüyor,maşallah diyelim nazar değmesin....

GÜLSEN_ 03-03-2012 22:49

sevgili missmenas ve hatice 3müzde dün gece aynı saatlerde bu sayfadaymışız hepimizin gönlü bir :p ama bu güzelliklerde hiç bi yerde yok yaşayan ve yaşatan herkesin ellerine emeğine yüreğine sağlık :p

missmenas 04-03-2012 00:11

Sevgili Gülsen,
Bettyycim'i, çoğaltacak diye bekleyemiyeceğim galiba:p bu siparişime ekleyeceğim, sanırsam biraz zor gelişen bir tür, dikkatinizi çektiyse Aralık 15 inde başlık açılmış ve çelikte hala bir kıpırtı yok. Kesinlikle köklü getirtmem gereken bir tür. Sipariş listeme ekledim:D önümüzdeki bahara çiçek açtırırız buna:cool:

bettyycim 05-03-2012 07:26

Bence mantıklı bir karar sevgili missmenas, gözünün içine bakıyorum 5 çelikten ancak bunu yaşatabildim onda da kıpırtı yok baharla birlikte uyanacağını düşünüyorum, arkadaş umarım çelik verilecek aşamaya gelirde hepinizle paylaşırım.

GÜLSEN_ 05-03-2012 10:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bettyycim (Mesaj 920687)
Bence mantıklı bir jarar sevgili missmenas, gözünün içine bakıyorum 5 çelikten ancak bunu yaşatabildim onda da kıpırtı yok baharla birlikte uyanacağını düşünüyorum, arkadaş umarım çelik verilecek aşamaya gelirde hepinizle paylaşırım.

İNŞALLAH sevgili bettyycim, büyür kocaman olurda paylaşırsınız. Bizlerde mssmenas arkadaşımla köklü siparişlerimizi bekleyelim bakalım artık büyüme evrelerini tek tek paylaşırız hep birlikte. Büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyim hepinize sevgilerrr:p

GÜLSEN_ 05-03-2012 10:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi missmenas (Mesaj 920213)
Sevgili Gülsen,
Bettyycim'i, çoğaltacak diye bekleyemiyeceğim galiba:p bu siparişime ekleyeceğim, sanırsam biraz zor gelişen bir tür, dikkatinizi çektiyse Aralık 15 inde başlık açılmış ve çelikte hala bir kıpırtı yok. Kesinlikle köklü getirtmem gereken bir tür. Sipariş listeme ekledim:D önümüzdeki bahara çiçek açtırırız buna:cool:

******* bekleme arkadaşım çünkü bende sabırsızlanıyorum artık:p bir an önce siparişleri verin benide mutlaka ekleyin lütfen ama kesin çiçeğini açtırıp sizlerle paylaşıcam çok seviyorum elimde değil:rolleyes: hepimizinde gündoğumu olsun :p güzel çiçeklerini güzel miss kokularını paylaşalım:p

ilknur aşık 05-03-2012 11:15

Gerçekten çok güzel. Güle güle büyütün. Bende yine yine ve yeniden hoyaya başlayacağım galiba. Bunları görünce dayanamıyorum. Belki baharda ortak sipariş olur.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024