agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) > Mum çiçeği (Hoya)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-10-2009, 01:15   #1
Ağaç Dostu

cezzar's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2007
2007 Mumçiçeği Siparişi Geri Ödemeleri vb..

(ricam; yönetici arkadaşlar bu mesaja bir süre dokunmasınlar; burda kalsın da herkes görsün)

Tüm eski arkadaşlara KOCAMAN merhabalar...

2007 siparişlerinden sonra, Hollanda'daki işimin getirdiği zamansızlıktan dolayı nadiren forumda boy gösterebildim.. Ardından da gelir gelmez 1 yıllık askerlik görevi.. Ve asker dönüşü de; tüm hoyalarımı Hollanda'da bıraktığımdan; ve bizim evdeki emektar Carnosa da annemin hışmına uğrayıp kapıdışarı edildiğinden; yani hoyasızlıktan yazamadım hiç; her ne kadar ara ara foruma göz atıp Sevilay ablanın, Güler ablanın, diğerlerinin çiçek açan yeni türlerini mutlulukla, inanılmaz sevinçle takip etsem de... Ve tabi bir yandan da bu mesajın sebebi olan; 2007 siparişlerinden üzerimde kalan paraların bir kısmını hala iade edemeyişimin mahçupluğu da vardı üzerimde...

Çok geç oldu ama; 2007 sonunda verdiğimiz siparişin maddi dökümünü yapayım:
Sipariş için önceden benim hesabıma tahmini bir rakam havale yapmıştı sipariş veren üyelerimiz.. Sonra gerçek sipariş tutarı daha düşük olduğundan; aradaki farkı onların hesaplarına yatırmam gerekti:
Toplam 24 adres-siparişi vardı.
Bunlardan 13 siparişin bende kalan fark ücretini; 2007 yılı sonunda, yani siparişten sonraki 1-2 ay içinde sahiplerine iade ettim..
1 sipariş (İlknur Aşık), geri ödemeye eş ek sipariş verdi; onu ben karşılayarak aramızdaki borcu kapattım..
4 sipariş (sabah, zeonka, cahide kartal, Fatma E.) için geri ödemeyi ancak şimdi yapabildim ne yazık ki, yukarıda bahsettiğim zamansızlık askerlik vb.den dolayı.. Bu siparişlere geri ödeme yaparken, gerçek miktara 1 TL ekledim; aradan geçen 2 yıllık zamanı telafi etmek adına..

Kendilerine yazıp hesap numaralarını istememe karşın geri dönmeyen, ya da geri ödemeyi istemediğini söyleyen arkadaşlar oldu: 6 kişi: Beyaz Orkide, papatyam, coyote, adabayrakoğlu-memet, kaleydeskop, arb73. Bu arkadaşlara toplam geri ödenecek miktar 54.93 TL idi. Ben bu paraları ağaçlar.net harcamalarına katkı olarak Malina'nın hesabına yatırmayı uygun gördüm; üstümde kalmasın.. Ve 60 TL eft'ledim Malina'ya..

Evet durum budur.. Ayrıntılı para hesabını da şu bağlantıya koyuyorum;
http://spreadsheets.google.com/pub?k...ww&output=html

Kim ne kadar bana ödediydi zamanında, siparişleri ne kadar tuttu; aradaki fark neydi vb. türünden ayrıntılı bilginin hepsi yukarıdaki bağlantıda var...

Tekrardan ÇOK özür diliyorum herkesten bu gecikme için.. Az değil 2 YIL; utanıyorum inanın

cezzar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 01:25   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
İyi ki döndün, hoş geldin.)

Utanmayı bırakıp, aradaki iki yıllık farkı kapama denemelerine başla bari bir an önce.)

Mum çiçeği başlığı haberlerini bekliyor olacaktır emin ol.)

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 01:31   #3
Ağaç Dostu

cezzar's Avatar

Çook sağol Sevilay abla
Unutulmamak da ne güzelmiş

Bu arada hala sizin elinizde 40 küsür tür olmasına inanamıyorum; sanıyorum Güler abla'da da Dilaver Bey'de de sayı o civarda.. Ne bileyim; bir zamanlar elimizde tek tür varken; başka türlerin fotoğraflarına iç çekerek bakarken; şimdi rüyaymış gibi geliyor bu

Ehh, şu an mumçiçeği başlığına yazacak hiçbirşeyim yok; dediğim gibi ilk sipariş hoyalarımı Hollanda'daki arkadaşlarıma bıraktım.. Evdeki de sizlere ömür .. Ama şimdi bi iş durumum ve ona bağlı olarak yaşayacağım yer belli olsun; çelikler edineceğim mutlaka

Eski 09-10-2009, 01:48   #4
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Hoş geldin sevgili cezzar

Bizler için yaptığın fedakarlığı unutmadık, kulaklarını sık sık çınlatıyoruz. Sevgili hoyadag ve sen olmasaydın farklı tür hoyalarla tanışıklığımız da olmayacaktı.

Ayrıca, kalan miktarı geri ödeme düşüncen de takdir edilesi.

Hoyaların için üzülme. Kısa zamanda seni takviye ederiz

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 01:49   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
Bu türler sizin sayenizde elimizde oldular.)

Rüya sizin sayenizde gerçek oldu, bir kez daha çok teşekkürler.

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 08:42   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Hoşgeldiniz,
Hoyadağdan haber var mı?

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 11:47   #7
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Galeri: 51
Hoşgeldin sevgili cezzar...
En kısa zamanda bir dolu hoyanız olacağına eminim, benim listeme de bakın lütfen. İstediğiniz bir tür olursa size çelik ayarlarım. Hoyadağ'ı ben de çok merak ediyorum haber alıyor musunuz acaba? Keşke o da aramızda olsa...

Düzenleyen İlkin : 10-10-2009 saat 09:59
İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 14:13   #8
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Hoşgeldin Sevgili Cezzar..
Sen geldin İnşallah Hoyadağ 'da gelir.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 20:38   #9
dkp
Ağaç Dostu

dkp's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2006
Sayın cezzar, hoşgeldiniz. Hoya' sız olmaz, hazır olduğunuzu ve dilediğinizi bildirin sizin için çelikler köklendireyim.

dkp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2009, 13:32   #10
Ağaç Dostu

cezzar's Avatar

Güler abla; denizakvaryumu; ilkin; oğuzhan, dkp;
Çook teşekkürler; hoşbulduk!!

Hoya takviyesi teklifleriniz için de gerçekten çok teşekkürler; burdaki bu sıcak ortamı özlemişim gerçekten, onu farkettim..

Hoyadag'a gelince; ne yazık ki ben de sizden farklı birşey bilmiyorum; inşallah o da tekrar aramıza katılır o bitmeyen enerjisiyle..

Selamlar..

Eski 13-10-2009, 11:19   #11
Ağaç Dostu

ilknur aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Sevgili cezzar bende arkadaşlarımın sözlerini tekrarlayacağım. Tekrar aramıza döndüğün için çok sevindim. Hoş geldin. Sen ve hoyadağ'ın hakkını ödeyemeyiz. Benim mum başlığı altında elimde olan türlerin listesi mevcut. Bir bak istersen.

ilknur aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 17:52   #12
Ağaç Dostu

cicada's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2008
Galeri: 2
Merhaba Cezzar,
Hoya Carnosa sayfasını hatmettiğim için seni de tanır gibiyim. Hoş geldin. Gerçekten hoyadağ da gelse ne iyi olur..

cicada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024