agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) > Mum çiçeği (Hoya)
(https)

Beğeni Düzeni71Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-09-2012, 22:08   #31
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Tek ve sondu sayın maki01... Satıcı getirdiğine pişman olmuş gibiydi söyledikleriyle. Ama böyle uygun bir fiat denk gelirse size haber vermeye çalışırım.

maki01 beğendi.
skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2012, 22:43   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Sayın skaraca, doladığınız sürgünleri açıp kendi haline bırakmanızı; sonrasında gerekirse saksı kenarlarına delik delip ana destekle delik arasına ince telle destek yapmanızı tavsiye ederim. Bu tür nod araları kısa ve yaprakları dal üzerine kapalı formda olduğundan üst üste sardırmayı kaldırmaz, aradan çıkacak çiçek saplarının hiç şansı olmaz. Sürgünler şimdilik sağa sola takılmasın diye düşünerek sardıysanız desteğin ortasına bağladığınız bir iple sürgünleri yukarıya doğru hafifçe toparlatabilirsiniz.

maki01 beğendi.
elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2012, 22:50   #33
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Sayın skaraca, çok sağlıklı gözüküyor hayırlı olsun. Sayın elek'e katılıyor ve yaprak kıvrımlarının unlu bit için kamufle edici ve dolayısıyla türün unlu bite duyarlı olduğunu eklemek istiyorum. Diğer bitkilerinizin yanına almadan bitkinizi, incelemenizi tavsiye ediyorum.

maki01 beğendi.
yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2015, 19:05   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-08-2013
Öncelikle MAŞALLAH

Herkese merhaba;

İsmim Uğur.

Öncelikle belirtmek isterim ki küçüklüğümde bir komşumuzun balkonunda rastladığım ve hala kokusunu hayal meyal hatırladığım forumda da birçok arkadaşımızın yetiştirdiği hoya carnosa türünü hiç aklımdan çıkaramıyorumdum balkonu resmen tur atmıştı ve hepinizin de bildiği üzere muhteşem kokusunu gizleyemiyordu. Bende yaklaşık 2 sene önce yeni evime geçtiğimde kendime bir hoya carnosa compacta aldım ve resimlerini sizinle paylaşmak sizden de birkaç fikir almak istiyorum bu zamana kadar ara ara foruma girerdim merak ettiklerimi okurdum fakat yazmak bu güne nasip oldu öncelikle ilk aldığım saksısını bir türlü değiştiremedim ya mevsimini bekledim ya da hava şartları uygun olmadı aslında sarıtılarak büyütülen bir çiçek ama ben biraz sarılıp uzamasını tercih ettim daha sonra güzel bir saksıya aldığımda onu sarkıtacığım ne düşünüyorsunuz daha güzel resimlerde paylaşacağım inşallah

Eklenen Resimler

Düzenleyen denetlemeci : 12-07-2015 saat 19:05 Neden: nazar değmesin
denetlemeci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2015, 22:24   #35
Yeni Üye

Konuyu hortlatmışım ama galiba hoya seven pek kimse yok **** herkes bayram teleşında hoyam çiçeğini açtı sizlerle bunu paylaşmak istedim

Eklenen Resimler

Eski 17-07-2015, 08:28   #36
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Maşallah Sn denetlemeci çiçek açmış ve tomurcukları var bu sene sizi çiçeksiz bırakmayacak gibi

lusoari ve esmaesma beğendi.
salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2015, 15:19   #37
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Zararlılarla mücadelenin zor olduğunu düşündüğüm için uzun süre edinmekten kaçındığım bir tür idi compacta ama çiçeğinin rengini görünce dayamayıp ben de aldım.

Gördüğünüz gibi hoya seven ya da bu türü sevenler de varmış sevgili denetlemeci ve konuya yeni bir mesaj yazınca konu "hortlamayıp" canlanıyormuş

Sizinkisi oldukca büyümüş, sarkıtma zor olacak sanki. Hem sarkıtıp hem de sardırma düşünülebilir.

Bu türün çiçeğinin kokusu, mum çiçeği olarak tanığımız carnosanın kokusuna hiç benzemiyor, acı badem şekeri gibi kokuyor sanki

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2015, 19:25   #38
Yeni Üye

Evet salihcan 2.5 yıl sonra ilk çiçeğini açtı 1 metreden biraz büyük internetten öğrendiğim bilgiye göre bu boylarda ortamıda uygun olursa Çicek Açıyor deniyordu beni fazla bekletmedi bir çok kez çiçek açar gibi oldu ama büyümeden söndü ben saksısının küçük oduğunu düşünmüştüm ayrıca maki01 doğru söylüyorsun konu canlandı ve ayrıca acı badem kokusu konusunda Haklısın

Peki bu çiçeklerin açmaması normalmir.!

Eklenen Resimler

Eski 31-07-2015, 18:05   #39
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Alt sıradaki sorunlu gibi ama üstteki de çiçeklenecek bence

esmaesma beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2015, 13:14   #40
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maki01 Mesajı Göster
Alt sıradaki sorunlu gibi ama üstteki de çiçeklenecek bence
Evet maki01 çiçeklenme Dönemi'ne girdi hatta maşallah Bayağı Çiçek verecek gibi

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024