agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) > Mum çiçeği (Hoya)
(https)

Beğeni Düzeni3236Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-12-2007, 18:02   #3031
Ağaç Dostu

cezzar's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2007
Mucip abicim;
Tabi ki sizin bizleri suçladığınızı düşünmedim kesinlikle..
Siz kendi düşüncenizi söylediniz, ben de kendi bakış açımla ne düşündüğümü aktardım, ayrıca bir yanlış anlamayı düzelttim.
Sonuçta farklı insanlarız, her konuda aynı düşünmemiz gerekmiyor
Yani konuyu kapatmanıza gerek yok, siz yine ne düşünüyorsanız düşüncelerinizi aktarmaya devam edin.. Ben veya herhangi bir üye arkadaşımız da farklı düşünüyor veya onaylıyorsa kendince tartışmaya katılır..
Eğer bir konuyu özgürce tartışamıyorsak, budur rahatsızlık duymamız gereken konu.
Selamlar..

cezzar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 20:08   #3032
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi M.Gürbüz Mesajı Göster

Sakın benim sizleri suçladığım kanısına varmayın,kesinlikle böyle bir düşüncem yok eğer biraz samimiyetime inanıyorsanız rahat olun.
Samimiyetinize inanıyoruz tabii ki ama keşke bu biçimde yazmasaydınız.

Alıntı:
Bu şekilde gelen çelikler için her ne kadar paul bey sıcaklık diyorsa da bunları köklendirecek insanların amatör olduğunu biliyordu ve ona göre göndermeliydi, kendisi tabii ki köklendirir, her türlü tenkoloji ile donanmış bir yerde ısı, nem,ışık ve su kontrolu yapılınca olur tabii, burada bunca ihtimama rağmen gerçek anlamda çelik olanlar köklendi bunu dikkate almalıydı.
Bunu okuyunca insan kesinlikle suçlanmış duygusuna kapılıyor. Size söylense ne hissedersiniz? Doğruya doğru şimdi...

Çok rica edeceğim bundan yeni bir tartışma başlamasın.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 20:22   #3033
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2007
Bu konuda görüş belirttiğim için ilgili herkesten Özür dilerim.

Mucip Gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 12:13   #3034
Ağaçsever

kiiirmiziii's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2006
kiiirmiziii

Bana gelenler diversifolia,silverpink,serpens ve onychoides. onychoides ki; en çok istediğimdi,çünkü kırmızı idi,geldiğinde odunsu idi,hiç de toparlayamadı ve sanırım öldü.Cummings yaprakları sarardı,ölmek üzere.Silverpink köklendi fakat yaprak çıkarmak gibi bir kaygısı yok henüz,öylece duruyor.Diversifolia büyüyor,3 yeni yaprak çıkardı.

Düzenleyen kiiirmiziii : 02-12-2007 saat 15:13
kiiirmiziii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 12:40   #3035
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-06-2007
Galeri: 10
Veda ve Teşekkür

Arkadaşlar, tüm Mum Çiçeği dostları hepinizi sevgiyle selamlıyorum,

Açıklayamayacağım tamamen şahsi ve özel birtakım nedenlerden dolayı, şimdi öngöremediğim uzun bir süre için sizlerden ayrılmak zorunda kalıyorum. Bunun beni ne kadar müteessir ettiğini tahmin edebilirsiniz. Bu güne kadar sizinle çok şey paylaştık, çok güzel günlerimiz oldu. Beraber sevindik, beraber üzüldük. Hatta bir kısım arkadaşlarımla beraber uykusuz kaldığımız günler de oldu. Acısıyla tatlısıyla, uzun sancılı bir sipariş sürecini de beraber yaşadık. Bu çiçeğin sevgisi ile hepbirlikte delice işler yaptık. Bir itirafta bulunayım, bir süre siteye yeni üye olan arkadaşlarıma, mum çiçeği kardeşliğine davet mesajları dahi attım. Christina'nın sitesinde yer alan eşsiz Hoya Compacta fotoğrafı eşliğinde giden bu mesaj ile herkes bu çiçeğin güzelliğini görsün istedim.

Bu kısa ama dolu dolu geçen birkaç ay içinde sizlerden çok şey öğrendim, çok şey kazandım. Elimden geldiğince de sizlere yardımcı olmaya çalıştım. Malesef mumçiçeği raporlama sistemi ve plumeria yetiştirme konusunda yapılacak çeviriler gibi bazı projelerimi yarım bırakmak zorunda kaldım. Bu projelerin tamamlanması yolunda gayret göstermek isteyen arkadaşım olursa beni çok bahtiyar edeceklerdir.

Herşey için çok teşekkür ediyorum. Başta, eşsiz manevi desteğini benden esirgemeyen Sevilay Hanım; Sipariş sürecinde canyoldaşlarım olan Hafize Hanım ve Cezzar olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi arzediyorum. Birşekilde alışverişte bulunduğumuz arkadaşlarımdan da haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Bende hakkı olduğunu düşünen arkadaşlarım varsa lütfen e-posta adresimden bana ulaşsınlar. Adresi bilmeyen arkadaşlar Hafize hanımdan rica edebilirler. Sevgili İklimsiz, sakın size verdiğim sözü unuttuğumu sanmayın, siparişiniz yolda. En kısa zamanda ulaştırmaya çalışacağım.

Bu tanışma, kaynaşma ortamını hazırlayan site kurucularımıza ve yönetici arkadaşlarımıza da en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Zaman zaman ufak tartışmalarımız olsa da, bu güzelliği bize yaşattıkları için kendilerine herzaman minnettar oldum.

Her ne kadar bu mesaj mumçiçeği ile alakalı olmasa da, mesajı burada yayınladım çünkü, tanıyan arkadaşlarında malumları olduğu üzere burası benim evim gibi olmuştu. Yönetici arkadaşlarımın beni anlayışla karşılayarak mesajımın burada yer almasına izin vereceklerine inanıyorum.

Aslında açık olsa da kimseyi töhmet altında bırakmamak adına, ayrılışımın nedeninin tamamen kişisel ve özel olduğunu tekrar belirtiyorum. Yönetici arkadaşlarımın veya siparişe getirilen eleştirilerin bununla hiçbir alakası yoktur. Sadece talihsiz bir rastlantı oldu o kadar.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum,

En güzel günler sizlerin olsun,

Sevgiyle kalın.

hoyadag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 14:16   #3036
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Galeri: 1
COYOTE

Gelen çeliklerden tutan bir tane hoya kerii ve bir tane shepperdii var. Kerii de kökler var meraktan baktım. Şunu söylemeden geçemeyeceğim ne olur ne olmaz diyerek diktiğim yapraklardan 2 shepperdii yaprağı hala duruyor. Ve verticillata spear mint çeliğim ölmüştü ama kıyamayıp diktiğim yaprağının bir tanesinde kök oluşumu başlamış )

COYOTE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 15:30   #3037
hfz
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2006
Galeri: 5
Kısa ama, çok dolu dolu bir macera yaşadık hep birlikte.

Sevgili İklimsiz de çeliklerine kavuştuğunda maceranın ilk sayfası tamamlanmış olacak ve buna kesin gözü ile bakıyorum.

Bu güzel, heyecan ve sevgi dolu macerayı yaşayabilmemizi sağlayan ortamı yaratan ve sürdüren başta site kurucusu, yönetici arkadaşlar ve tüm sevgileri ile katılımda, paylaşımda bulunan arkadaşlara ben de çok çok teşekkür ederim.

Sevgili Hoyadag ve Cezzar, eşsiz güzel yürekleriniz ve gayretleriniz için çok çok teşekkürler.

Şansın ve yolun açık olsun sevgili Hoyadag..

hfz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 17:53   #3038
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Hoyadag, size teşekkür ederiz, katılımcı ve paylaşımcı yaklaşımınız, bireysel çabalarınız bu başlığı zenginleştirdi. Bir maceranın başrol oyuncularından oldunuz.

Aramızdan ayrılmanıza sebep olan konunun sizi üzmemesini, sadece vaktinizi almasını, çabuk hallolmasını dilerim.

Sağolun, hoşçakalın.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 18:23   #3039
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Hoyadag, şimdiye kadar olan bütün çabaların ve emeklerin için çok teşekkürler.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2007, 18:32   #3040
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Sevgili Hoyadag, sizsiz burası eksik olacak, buruklaşacak, uzun bir süre daha gözlerimiz arayacak. Umarım en kısa sürede aramızda olursunuz. Gösterdiğiniz tüm emek ve çabaya sonsuz teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 08:56   #3041
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Tez zamanda, sağ salim buraya dönersiniz inşaallah...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 09:07   #3042
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Galeri: 51
Çok üzüldüm sevgili hoyadag, inşallah en kısa zamanda aramıza dönersin. Ara ara yine gelip bizi yoklamayı unutma bari. Herşey için çok teşekkürler, mum çiçeğinin baş kahramanlarından birisiydin, gözlerimiz çok arayacak seni. Herşey gönlünce olsun. Sevgiler, selamlar.

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 11:36   #3043
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Sevgili Hoyadag, paylaşımlarınız ve dostluğunuz için teşekkür ederiz. Herşeyi yoluna koyup tekrar aramıza dönmenizi dilerim. Sevgiler.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 12:03   #3044
Ağaç Dostu

Balıkcı's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 15
Sevgili Hoyadağ

Mumçiçeği faaliyetlerine katılmadım, ama bu, konuya ilgisiz kaldığım anlamına gelmez.

Hemen hemen bütün yazıları okudum ve gönülden yaptıklarını biliyorum.

Dileğim, seni bizlerden ayıran özel sebeplerin en güzel bir şekilde sonuçlanması ve tekrar bütün güzelliğinle aramıza dönmendir.

Allah'a emanet ol.

Balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 14:08   #3045
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Sevgili Hoyadag yolunuz açık olsun.Allah'a emanet olun.Umarım heşey yoluna girer ve aramıza dönersiniz.Tüm güzellikler sizinle olsun.Güzellikler Hoya gibi siz sarsın.Yapacağımız bireşy varsa seve seve yaparız.
Sevgiler Selamlar...

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 17:28   #3046
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Nevsune

Bence de biraz daha zaman gerek. Benim pubicalyx 282 iki gün öncesine kadar iyi durumdayken şimdi sanki bozulmaya doğru gidiyor.

Normal mum çiçeği çeliğimi de toprağa aldıktan tam iki ay sonra yeni sürgünler vermeye başlamıştı. Üstelik havalar sıcaktı. Şimdi daha riskli durumdayız.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 17:32   #3047
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Sevgili Hoyadag,

Sitede yaptıklarınız için çok teşekkürler. Sizlerin gayretiyle güzel bir adım atılmış oldu.

Döndüğünüzde karşılıklı iyi haberler alıp/vermeyi dilerim

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 17:32   #3048
Ağaç Dostu

fevziye's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2007
Galeri: 134
Sevgili Hoyadağ, katkılarınız için teşekkürler, tüm güzellikler sizinle olsun. İnşallah kısa zamanda aramıza dönersiniz.

fevziye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 17:53   #3049
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi M.Gürbüz Mesajı Göster
.. Eklenebilecek başka sebepler de olabilir....
Söylediğiniz sebeplerde de, başka sebeplerin varlığında da haklısınız. Ancak henüz son durum belli olmadığı için çok canımızı sıkmayalım. Zaten bu iş kolay olsa carnosa dışındaki diğer çeşitler her yerde yaygın olarak bilinir, görülürdü.
Durum %100 kayıp olsa da aldığımız dersler oldu, bu da kazançtır.

- Carnosanın kolaylığı bizi yanıltı.
- Mumçiçeğinin yumuşak yapraklı ve yeşil gövdeli örnekleri olduğunu ben bilmiyordum.
- Nem ve su ihtiyaçları tüm çeşitlerde aynı değilmiş.
- Ankara için örnek verirsem gece evde ısı 20'nin altına düşüyordu, bunun sorun olabileceğini düşünemedim.
- Her birimizin kafamıza göre toprak hazırlamamız toprak çeşitliğinde denemeler gibi bir avantajı olmuştur.

Sonuca göre bundan sonra daha bilinçli denemeler yapabiliriz.

Düzenleyen sabah : 04-12-2007 saat 08:22 Neden: Yazım hatası
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 18:41   #3050
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2007
Mum Çiçeği POLYANNA

Teşekkürler sayın Sabah.

Mucip Gürbüz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 19:11   #3051
Ağaç Dostu

oyaağacı's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
Sevgili Hoyadag,
Gidişinizin sebebi nedir bilmiyorum ama ayrılmamalısınız .Çünkü bu çalışmalarda çok emeğiniz var ve hepimizi yüreklendirmeniz ayrıca harcadığınız zaman düşünüldüğünde yokluğunuz sizin için de bizim içinde haksızlık.Ayrıca ben kesinlikle ortada bir başarısızlık göremiyorum bizler gerçekten acemiyiz ve çok büyük tecrübeler kazandık.Bu çok önemli.Siz öncelik etmeseydiniz ben asla yurt dışından üstelik de çiçek siparişi vermezdim bu da başka bir tecrübe ve atraksiyon.Şimdi lütfen kendinize ve bize yaptığınız bu haksızlığa son verin ve aramıza dönün .LÜTFEN...

oyaağacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 21:34   #3052
Ağaç Dostu

sinaninci1's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2007
sinaninci1

Chimera ve red buttons suda köklendi , yaprak gözleri ikitaraflı olarak patladı.

sinaninci1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 22:03   #3053
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Sevgili Hoyadag, sorunun bir an önce istediğin şekilde çözümlenmesini ve tekrar aramıza dönmeni dilerim.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 23:45   #3054
Yeni Üye

canan atman's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2007
canan atman

merhaba mum çiçeği seven arkadaşlar.benimde 1 yaşında annemin verdiği bir mum çiçeğim var.1 milim bile büyümediği için 6 ay kadar balkona koydum.sitede gördüğüm fotoğraflara göre galiba çoğu kişinin balkonda.herkese sevgiler

canan atman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2007, 08:14   #3055
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 42
Sn.Hoyadağ,
İnşallah tez zamanda sorunlarınızı çözer aramıza dönersiniz.Sizin ve diğer arkadaşlarımın özverileri ve çabaları sayesinde şu an 5 çeşit mum çiçeğim oldu ve bunlar hep sizlerin sayesinde oldu.(emeği geçen tüm dostlara teşekkür ediyorum.)
Sn.Sabah,
Ben de sizin gibi Ankara da ikamet ediyorum, ancak bana gelen mum çiçeklerinden sadece bir tane kayıp verdim. Çok şükür hepsi köklendi ve hepsi ayrı ayrı dikildi. Bu konuda da Sn.Mucip Beyin yardımları sayesinde (çok ama çok teşekkür ederim) mum çiçeklerimi bir kayıpla yaşatabildim.

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2007, 12:06   #3056
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Yetiştirdiğiniz mum çiçeği ile ilgili yazılarınız buraya taşındı. (eksikleri taşıma devam edeceğim)

Üyelerin mum çiçeği çalışmaları

Bölümünü kontrol ediniz. Kendi bitkinizle ilgili soruları ve çözümleri adınızı taşıyan başlık altında yazarsınız, gelişmeleri daha sağlıklı takip edebilirsiniz.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2007, 00:34   #3057
Yeni Üye

leeve's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin YILMAZ Mesajı Göster
Arkadaşlar geçen sonbahar bu başlığın gazına geldim en az 50 saksı kadar mum çiçeği ürettim. Resmi bu başlıkta var. Okulun serasında çokta güzel sürgün verdiler... İsteyene ücreti mukabili göndereyim ne dersiniz?
Öncelikle ağaçlar net gibi bir forumla tanıştığım ve üyeniz olduğum için çok mutluyum. Uzun zamandır aradığım ve bulamadığım mum çiçeğini ağaçlar net sayesinde tanıştığım Selahattin Yılmaz bey aracılığı ile buldum. Bu konudaki yardımlarından ve ilgisinden ötürü çok teşekkür etmek istiyorum.

9 Aralık'ta Bursa/Bonsai Atölyesi'nde görüşmeyi umuyorum.

leeve Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 10:43   #3058
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Galeri: 51
Agaclar.net dergisinin Aralık sayısında sevgili cezzar'ın paul bey'le röportajı çıkacaktı yanılmıyorsam. Baktım baktım dergide göremedim. Ne oldu acaba unuttular mı? Yer mi kalmadı. Ne zamandır bekliyordum bu yazıyı.

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2007, 23:59   #3059
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Yurtdışından gelen karışık türler arasında bir de Hoya Carnosa çeliği vardı, zoru başardım arkadaşlar, bana gelen 7 farklı türden sadece carnosayı yaşatabilmeyi..

Name:  IMG_0291.JPG
Views: 1982
Size:  30.8 KB

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2007, 11:16   #3060
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Diğerlerini kurtaramadım diyorsunuz yani, üzüldüm Peki sizce nedeni ne olabilir, carnosadan farklı bir ortamda ve koşullarda tutmadınız sanırım?

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024