agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Minyatür Bahçecilik (http://www.agaclar.net/forum/minyatur-bahcecilik/)
-   -   ahmeter / Kavanoz bahçe (http://www.agaclar.net/forum/minyatur-bahcecilik/38714.htm)

tarla kuşu 06-03-2016 20:23

Sayın ahmeter,
Kavonoz saksılarınıza bayıldım. Ellerinize sağlık...
Sevgiyle, sağlıkla kalın....

ahmeter 07-03-2016 14:11

2 Eklenti(ler)
Ahmeter

duy-gu 07-03-2016 16:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter (Mesaj 1444526)
Fanusda olabilecek bitkileri size nasıl ulaştırabilirim hızlı ve yavaş büyüyenler var siz zamanla tecrübe elde edeceksiniz kolay gelsin

Yazdıklarınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Yakında bir şeyler deneyip paylaşacağım, henüz başlayamadım. Elimdeki sukulent türleri ile aranjman yapacağım :)

ahmeter 07-03-2016 19:35

1 Eklenti(ler)
Menekşem
Her yönden güzel resim veriyor

ahmeter 08-03-2016 19:11

1 Eklenti(ler)
Galiba pek ilgi görmedi bir düşüneyim

sabah 09-03-2016 09:13

Çok zevkli çalışmalarınız var.

Fotoğrafların güzelliğine bakıp hemen denemeye kalkanlar üzülebilirler.

Fotoğrafı koyarken bitki saksıyla mı koydunuz, kavanoza toprak koydunuz ise nasıl toprak, bakım için yaptıklarınız, planınız gibi bilgiler verirseniz ilk kez deneyecekler daha doğru çalışma yapabilirler, üzülmezler.
:rolleyes:

Ayrıca kavanozları aldığı ışık da önemli değil mi?

ahmeter 09-03-2016 19:26

Mesajınızı okudum

Bütün öğrenmek ,ve sormak istediklerinizi Blog Saim Ergin Bitkiler dünyası sitesinden sorabilirsiniz bu şekilde uygun oluyor Selamlar

Elbereth 11-03-2016 19:15

Sayın Ahmeter, kavanoz bahçelerinize bayıldım doğrusu, ellerinize sağlık. Evdeki menekşelerim için kavanoz arayışına girsem iyi olacak :) sevgiler, saygılar...

ahmeter 12-03-2016 16:00

Kavanoz bahçe

Zevkli bir uğraşı ,fakat bayağı bir bitki bilgisi gerekiyor ilk zamanlar biraz fire verileceği muhakkak evvela nemi ayarlamak mühim saksıda olduğu gibi altdan su gideri yok ,Bitkilerin su arzuları değişik
Kavanoz bahçenizi evde değişik yerlere koyabilirsiniz nerede bitkinin en güzel gelişimini siz tayin edeceksiniz
Benim bir kavanoz bahçem var ..rahatlıkla söyliyebilirsiniz

ahmeter 13-03-2016 06:18

Yakışdı

1 Eklenti(ler)
Ben beğendim

idris şenol 13-03-2016 10:11

selam ahmet bey çalışmalarınız çok güzel elinize sasğlık

nebil1505 13-03-2016 22:37

Hepsi birbirinden güzel. Emeği geçen herkesin ellerine emeğine sağlık. Bunları yetiştirmek zor mudur?

ahmeter 14-03-2016 15:47

1 Eklenti(ler)
Meraklıları bekliyorum

hilalll 14-03-2016 19:48

Ellerinize saglık gerçek bahcenizde , kavanoz bahcelerinizde muhtesem.

Menekşe yetişme konusunda çok başarısızım kavanozda menekşeler daha kolay mı mutlu oluyor ? Yoksa sizin tecrübenizin eserimi bu güzellikler.

Su sümbülleri ile yeni projeniz var sanirim ?
Aslında sucul bitkilerle kavanoz bahçe harika olur sizin elinizden ilgiyle takipteyim.

ahmeter 14-03-2016 20:56

Iyi akşamlar

1 Eklenti(ler)
Herhalde Hilal hanım diyeceğim
Bu içten temennileriniz için teşekkür ederim Kavanoz bahçe ,bahçeleri olmıyanlar için güzel bir uğraşı ,bilhassa kışın bitkide memnun sizde , pencere önünde bir bitki yeşeriyor ve güzelliğini size gösteriyor
Bahçenizi arzu ettiğiniz pencere önüne koyun ve güzelliğini doya doya seyredin
Beni takıp ettiğiniz cümlelerinizden belli oluyor memnun oldum
Menekşe ,kavanoz bahçede memnun ve mesut nem ve sıcaklık tam onun arzu ettiği şekilde
Kavanoz bahçe yapmak için uzun uzun yazılar yazmak lazım burada yazmaya çalışacağım iyi akşamlar

hilalll 14-03-2016 21:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter (Mesaj 1446986)
Herhalde Hilal hanım diyeceğim
Bu içten temennileriniz için teşekkür ederim Kavanoz bahçe ,bahçeleri olmıyanlar için güzel bir uğraşı ,bilhassa kışın bitkide memnun sizde , pencere önünde bir bitki yeşeriyor ve güzelliğini size gösteriyor
Bahçenizi arzu ettiğiniz pencere önüne koyun ve güzelliğini doya doya seyredin
Beni takıp ettiğiniz cümlelerinizden belli oluyor memnun oldum
Menekşe ,kavanoz bahçede memnun ve mesut nem ve sıcaklık tam onun arzu ettiği şekilde
Kavanoz bahçe yapmak için uzun uzun yazılar yazmak lazım burada yazmaya çalışacağım iyi akşamlar

Evet bahcenize hayranım imrenerek bakiyorum sessizce masaAllah...

Kavanoz bahçe için detaylı bilgilendirme yapmanız kesinlikle gerekiyor bence, nem sever bitkilerimiz de bizim gözlerimizde bayram edecektir.

ahmeter 15-03-2016 13:24

Siz sorun bu akşam cevaplayaçağım

2 Eklenti(ler)
Kavanoz bahçe
İşlerim yoğun hava kararınca görüşebiliriz

ahmeter 15-03-2016 19:12

Soru sormaya gerek görülmemiş

1 Eklenti(ler)
Yarın bu saatlerde görüşmek üzere

duy-gu 16-03-2016 10:37

Saim Bey,

45'inci mesajınızda suyun içindeki bitki nedir acaba? Yine çok güzel, imrenilecek çalışmalar paylaşmışsınız. Ben de ilk denemelerimden birini paylaşayım :)

http://www.agaclar.net/forum/1446355-post196.htm

ahmeter 16-03-2016 14:00

1 Eklenti(ler)
Bu akşam görüşmek ümidiyle

ahmeter 16-03-2016 17:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi duy-gu (Mesaj 1447331)
Saim Bey,

45'inci mesajınızda suyun içindeki bitki nedir acaba? Yine çok güzel, imrenilecek çalışmalar paylaşmışsınız. Ben de ilk denemelerimden birini paylaşayım :)

http://www.agaclar.net/forum/1446355-post196.htm

Güzel beğendim ,o bitkinin adı su sümbülü bir havuz bitkisi ev sıcaklığında hızlı büyüyor Selamlar

ahmeter 16-03-2016 18:15

Kavanoz bahçe

Burada kavanoz bahçe çalışmalarının esası bitkilerin arzu ettikleri nem ortamını meydana getirerek onların güzellıklerini görmektir
O cam fanusun açık kısmını örterek nemini artırarak bitkiyi güzelleştirmektir ve özelliklen nem seven bitkileri bulmaktır
Çalışmalara başlayınız resimleyin hep beraber görelim
Bu çalışmalarda bitkiyi tanımak ve ona göre çalışma yapmak mühim
Kolay gelsin

ahmeter 16-03-2016 22:16

1 Eklenti(ler)
Teşekkürler
Gezdiniz ,gördünüz yorumlarınızı bekliyorum

ahmeter 17-03-2016 19:23

1 Eklenti(ler)
Burası sessiz ve tenha hoşuma gidiyor her akşam geliyor 2 laf ediyorum 2 tane meraklı bizlere coşkuyla katıldı Ahmeter bahçeyi 24 saatdir geziyor 420 tane beğeni basmış teşekkürler bayan SA....
Kavanozlara yalnız torf ve perlit karışımı kullanıyorum dekor ve nem yaratsın diye kurumuş söğüt ağaçi parçası veya mangal kömürü olabiliyor
Kavanoz dibindeki fazla suyu yan çevirerek dökün pek tabii hemen bu güzellik elde edilmiyor seneler ve sabir istiyor
Burada ormandan bir mini görüntü yaratmaya kalkın hayalinizi ortaya koyun bir zaman gelecek bu bitkiler içine sığmayacak tekrar bozup çelik yaparak devam edin daha doğrusu bir yeşil dünya yaratın Kolay gelsin

ahmeter 18-03-2016 19:34

iyi akşamlar

Kavanozda Afrika menekşesi güzel duruyor yanında telgraf ve arapsaçı pek tabii bir zaman sonra bütün bu bitkiler birbiri içine giriyor olsun 3 veya 4 ay bu güzellik yetiyor
Sayın Samur buradan tekrar teşekkür ederim bahçemden bir arzunuz varsa lütfen çekinmeyin iyi geçeler

ahmeter 18-03-2016 19:40

1 Eklenti(ler)
K.b
İçindeki ağaç parçaları söğüt ağaçına ait ıslandığı zaman çok su emiyor ve nem sağlıyor

ahmeter 19-03-2016 20:14

1 Eklenti(ler)
Saksıda olduğu gibi bu şekilde aylarca kalmıyor en fazla 2 ay bu güzelliği seyredip tekrar yenisini yapıyorsunuz

ahmeter 21-03-2016 06:17

Günaydın

1 Eklenti(ler)
Kavanoz bahçe

ahmeter 21-03-2016 19:57

Iyi akşamlar

1 Eklenti(ler)
Menekşe yakışıyor .. Nemli bir ortam sevdiğinden çiçekleri üzerinde daha uzun müddet kalıyor Geçeleri pencere önünden alıp çalışdığım masada işık altına koyuyorum ,bu resim o şekilde çekilmiştir

ahmeter 21-03-2016 20:16

Esasında ben bir menekşe sevdalısıyım

2 Eklenti(ler)
Sıraylan kavanozlara gireçekler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024