agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Minyatür Bahçecilik
(https)

Beğeni Düzeni37Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-06-2008, 13:13   #91
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
Teşekkür ederim, çalışmamı bitirip, bu ayki yarışmaya yetiştirmeye çalışıyorum Sevgiler.

vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 15:06   #92
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Merhaba Vysera, bütün gün boş kaldıkça sitenin altını üstüne getiriyorum. Ama böyle bir güzelliği kaçırıyormuşum. Bahçen harika olmuş, tebrik ederim. Benimde en büyük hayalim bahçeli bir ev ama bu gidişle çok zor Bende oturup kendime böyle minyatür bahçe mi yapsam ne yapsam ?

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 17:45   #93
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Gülşen hanım, bu çalışmalar o açıdan çok tatmin edici, buna benzer bir saksıda tüm hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Teşekkür ederim, hayalinizdeki çalışmalar gerçek olsun.

Eski 29-06-2008, 23:36   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Merhaba Vyssera,
Harikulade bir fikri hayata geçirmişsiniz, sizi tekrar tekrar kutlarım. Bir iki öneride bulunabilir miyim ?

- Gölet için dairesel değil, oval ya da başka formlarda cam tabaklar kullanmayı düşünür müsünüz ?
- Göletin içine nilüfere benzer minik çiçekli bir su bitkisi yerleştirmeyi düşnür müsünüz ? ( Kesin vardır böyle bir bitki )

- Bence Adana şişli bahçe çiti son derece sevimli olmuş, iptal etmeyin. Çok güzel bir
" harım ", kenarına bir sarmaşık bonsai sardırmayı düşünür müsünüz ?
- Bu tasarımda, taşlı Maçka yolları görünse ... (Aslında Ordu'nun dereleri diyecektim , kendi tepsimdeki , dere sorununu çözemedim çünkü, buradan kopya çekerdim

Yeniden kutlarım, son resimleri bekliyoruz. Selamlar.

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2008, 20:24   #95
Ağaçsever

sahmehmet's Avatar

Giriş Tarihi: 27-06-2008
merhabalar emre bey kaktus hediye edebilirim.
lakin tombul cinsinden,yani dalsız avatarımda görünenlerden.
bu arada bizim sülalenin birden dişlerini yapmıştınız bilmem hatırladınızmı
selamlar görüşmek üzre

sahmehmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2008, 20:59   #96
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Evet hatırladım şimdi, konuşmuştuk bu konuları kaktüs için teşekkür ederim 10 tane kadar kaktüsüm oldu, bu kadarı yeterlidir, sağolun. Tekrar görüşmek üzere

Eski 30-06-2008, 21:08   #97
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seleste Mesajı Göster
Merhaba Vyssera,
Harikulade bir fikri hayata geçirmişsiniz, sizi tekrar tekrar kutlarım. Bir iki öneride bulunabilir miyim ?

- Gölet için dairesel değil, oval ya da başka formlarda cam tabaklar kullanmayı düşünür müsünüz ?
- Göletin içine nilüfere benzer minik çiçekli bir su bitkisi yerleştirmeyi düşnür müsünüz ? ( Kesin vardır böyle bir bitki )

- Bence Adana şişli bahçe çiti son derece sevimli olmuş, iptal etmeyin. Çok güzel bir
" harım ", kenarına bir sarmaşık bonsai sardırmayı düşünür müsünüz ?
- Bu tasarımda, taşlı Maçka yolları görünse ... (Aslında Ordu'nun dereleri diyecektim , kendi tepsimdeki , dere sorununu çözemedim çünkü, buradan kopya çekerdim

Yeniden kutlarım, son resimleri bekliyoruz. Selamlar.

Merhaba

Önerileriniz için teşekkür ederim, tüm öneride bulunanlara. Çocuklar ve bonsai başlığında sizin tarif ettiğiniz şekilde, kartonu tutkal ve kumla kaplama şeklinde bir ev inşa ediyorum şu sıra.

Göleti çıkardım, yaklaşık 2 katı ebatlarında taş ve betondan bir gölet yaptım. Onu da su geçirmemesi için silikonla kaplayıp kumladım, ama hala su kaçırıyor, tekrar silikonlayıp denemem gerek. Sonra çiçeklisini bulabilir miyim bilemiyorum ama bir su bitkim var burada, onu dikeceğim. Belki nilüfer çiçeklerine benzer, yapma çiçekler de konabilir.

Çiti de sandal ağacının kırmızı dallarından yeniden düzenliyorum. Sarmaşık olarak dağ kekiği kullanılabilir. Ama bitki açısından çok yoğun ve karmaşık görüneceği için bence bu çalışmada kullanılmaması daha iyi olur. Mevcut bitkiler bile bazen kalabalık geliyor. Yol düzenlemesi de en sona yapılacak.

Dere yapmak istiyorsanız, içinde gerçek suyu olan bir dere için, su döngüsünü sağlayacak bir cihaz lazım olacak, ben bunu yapmayı şimdilik göze alamadım. Belki sadece kayalık dere yatağı yapılabilir. Pek yakında son fotoğrafları göreceğiz, görüşmek üzere.

Eski 21-07-2008, 11:10   #98
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Bahçemdeki geyik ailesi

Eski 21-07-2008, 11:45   #99
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Sayın vyssera çok beğendim bende sitede kaktüs bahçesinde görmüştüm bir arkadaşımız daha böyle küçük kaktüs bahçesi yapmış ordan esinlenerek bende yapmayı planlarken sizinkinleri gördüm ve kesinlikle yapmalıyım dedim.
Bir sorum olacak Koçtaş ta küçük süs kaktüsleri var onlardan alıp yapsam olurmu kimi arkadaşım onları kendi saksılarından çıkardığım zaman bozulacağını söylüyorlar bir bilen olarak siz ne dersiniz?

aliş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2008, 12:04   #100
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Merhaba aliş,
Kaktüsleri kendi saksısından çıkarmanızda bir sakınca yok, zaten onlar geçici saksılardır. Uygun kaktüslerle dilediğiniz gibi bir peyzaj çalışması yapabilirsiniz. Forumda kaktüslerle ilgili bölümlere de bakıp oradan kaktüs bakımı ile ilgili temel bilgileri de almalısınız. Böylece yaptığınız çalışma kalıcı olur. Sevgiler

Eski 21-07-2008, 12:17   #101
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Arkadaşlar, Çin karaağacımın hemen yanında duran Altınotu kusamono'm vardı. Altınotu hassas bir bitki olduğu için daha geniş bir toprakta rahat eder düşüncesi ile onu büyük saksıda peyzaj çalışmama aktarmıştım. Galiba Çin karaağacından düşen bir tohum da onla beraber taşınmış. Kendiliğinden büyüyen bu fidancık yaklaşık 3-4 cm boya ulaştı. ( Bu arada Çin karaağacı mı Japon karaağacı mı acaba ?)

Eklenen Resimler

yeşilkolik beğendi.
Eski 21-07-2008, 23:46   #102
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
Selamlar saygılar ve de calışmalarınızdan ötürü hürmetler, gecenin bu saatinde keşke bakmaz olsaydım, şimdi beni uyku da tutmaz, başima iş açtınız.))))

neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 01:26   #103
Ağaç Dostu

eylems's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Galeri: 58
Anlam düşüklüğü.

Sayın Vyssera, çalışmanız yaşayan bir manzara tablosu. Müthiş güzellikte. Tek kelime ile; süper. Paylaşımlarınızdan çok bilgiler öğreneceğim.

eylems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 09:29   #104
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi neconeco Mesajı Göster
Selamlar saygılar ve de calışmalarınızdan ötürü hürmetler, gecenin bu saatinde keşke bakmaz olsaydım, şimdi beni uyku da tutmaz, başima iş açtınız.))))

Sayın Neconeco,

Bu hastalık hep böyle başlar. Korkmayın. En keyifli hastalıktır. sizin de nice güzel bonsaileriniz olsun.

Eaglion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 10:33   #105
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Sağolun Arkadaşlar Eaglion haklı

Eski 22-07-2008, 11:32   #106
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Arkadaşlar, birazcık tasarım değişikliğinden sonra, durum bu. Göleti yeniden yaptım, su izolasyonu yapar yapmaz su ve balık koymayı düşünüyorum. Hayalimdeki evi yapana kadar, derme çatma kulübe şeklinde bir ev yaptım, Tarlaya ayırdığım kısma dağ çileği diktim, dağ çilekleri çok güzel büyüyüp hep meyve verdiler. Tarlanın çitleri ve korkuluğu da bitince belki daha güzel görünecek. Şu anda arka kısımdaki ardıçlar kurudu gibi, tamamen kurursa onları uzaklaştıracağım. Ağaçlar iyi, ladin bir sürpriz yapmazsa seneye tüm ağaçalr daha canlı ve güzel olacak inşallah.,

Bu arada, yer örtücü türlerini de araştırıyorum, 3-4 çeşit yosundan hangisinin daha iyi olacağını inceliyorum, ayrıca, kekik ve 2 çeşit sukulent de kullandım. Belki ilerde yer örtücü türlerinm sayısını azaltırım. İyi uyum sağlayanlar kalır.

Tarlaya bu sene çilek diktim, aklımda daha küçük bitkilerden bir tarla yapmak var, sizce nasıl görünüyor

Eski 22-07-2008, 12:04   #107
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Sayın serious blech

Saksıya çam fidanı dikmenin bonsai ile çok alakası var.
Bonsai farklı metodlar ile elde edilir.
Tohumdan
Fidandan
Havai köklendirme.
yamadori doğadan toplama
Çelikle üretim.
Gibi....
2. sırada yer alan fidan'dan eğitmde budur.
Önce bir fidan saksıya dikilir.
Doğru zamanda ki bu zaman aralıkları 1 yıl biir bir süreçde ağaçında verdiği tepki doğrultsunda budama telleme uçalma kök budama gibi uygulamalr ile ço uzuzn yılara dek uzanan bir yoldur.

Kısacası önce bir çam fidanı saksıya dikilir.Aradan geçen yılar için istenilen görsel fizyon yakalanır.

Sayın vyssera'nın şu anda çıkmış olduğu yolda ilk temel bir fidanın dikimi ile başlar sanırm sorunuza ufakda olsa bir açıklama yaptım.
Bu güzel çalışma zaman içinde şekilleneçek ve bizde bu çalışmayı zaman için de izleyeçeğiz.

Saygılar.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 12:34   #108
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2007
Bonsaisan, serious blech o sorudan sonra bir daha gelmemiş galiba.

Eaglion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 12:57   #109
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Vysera; bahçenizi özenerek izliyorum. Gölet böyle daha güzel olmuş. Yer örtücü olarak erica da düşünübilirsiniz. Minyatür yaprak ve çiçekleri ile ağaçlarla orantılı olur. İlk yüklediğiniz fotğraflarda, ericaya benziyen bir bitki vardı. Uzaktan olduğu için, emin olamadım. Bahçenizin karşısına geçtim ve hayal kurdum. Bahçenizin sağ veya sol köşesine güzel bir kaya yerleştirseniz (Sizde buna uygun bir kaya vardır mutlaka ) Kayanın tepesine, girintilerine de çeşitli bitkiler ekseniz. Belki kayalardan gölete akan bir şelale bile yaparsınız Ellerinize sağlık Vysera

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 12:58   #110
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Vyssera guzel gorunuyor. Yer ortmek icin elinde degisik yosunlar varsa onlari yan yana ekerek, yerde degisik renk tonlarinda bir gorunum elde edebilirsin.

Dag cileklerinin yapraklarini, surekli budarsan(uzerinde 2-3 yaprak kalacak sekilde) zaman icerisinde odunsu bir govde olusturuyor, yaprak ve meyvelerini o odunsu govdenin ust kismindan variyor.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 22:00   #111
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eaglion Mesajı Göster
Sayın Neconeco,

Bu hastalık hep böyle başlar. Korkmayın. En keyifli hastalıktır. sizin de nice güzel bonsaileriniz olsun.
selamlar aynen dediğiniz gibide oldu bugün elime çekiç murç aldım vede beton aralarına sıkışmiş bitki aramaya başladım... he he buldumda biraz zorlandım fakat başardım şimdilik cüce ağaç gibi sabırla o dediğinizden olur.saygılarımla yakın takipteyim))))

neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 23:08   #112
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Vyssera, tek kelimeyle harika, çok azimli ve zevklisiniz, kutlarım, hayran hayran izliyorum.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2008, 23:31   #113
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim Penelophe, daha güzellerine sahip olmanız dileğiyle

Eski 28-10-2008, 21:57   #114
Ağaç Dostu

ebrub's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 2
Sn Vyssera çalışmanızı hayranlıkla izledim,ellerinize sağlık,muhteşem olmuş...

ebrub Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2008, 22:33   #115
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Teşekkürler, üzerinde biraz değişiklik yapıp son durumunu paylaşacağım. Bunun için biraz zamana ihtiyacım olacak. Sevgiler.

Eski 07-11-2008, 23:29   #116
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Kaktüs çalışmamı daha büyük bir saksıya taşıdım. Muayenehanemde uygun bir köşeye, yaptırdığım akşap saksıyı yerleştirdim. Kaktüslerin suyu sevmemesinden dolayı ahşap olmasında bir sakınca görmedim. Bu konunun ilk mesajlarında görülen kaktüslerim ve diğer kaktüslerimi, Fatih beyin ( Ardentlion ) hediyesi olan kayanın çevresine yerleştirdim. Toprak olarak dere kumu kullandım. Onun üstüne kırmızı pur toprağı ( ufalanmış kaya ) ve aynı renk küçük taşlar koydum. İstediğim kadar ışık almadığı için, o bölgeyi aydınlatan bir de spot lamba koydum. Son durumu budur:

Name:  1.jpg
Views: 685
Size:  40.8 KB

Name:  2.jpg
Views: 730
Size:  46.5 KB

Name:  3.jpg
Views: 729
Size:  31.6 KB

Name:  4.jpg
Views: 625
Size:  24.6 KB

Eski 08-11-2008, 01:12   #117
Ağaç Dostu

ebrub's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 2
Harika! Ellerinize sağlık...

ebrub Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2008, 11:16   #118
Ağaç Dostu

ardentlion's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2008
Emre bey elinize sağlık çalışmalarınızı imrenerek izliyorum.

ardentlion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2008, 12:16   #119
Ağaç Dostu

gönder's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2008
Merhaba,
Gerçekten çok güzel olmuş bonsaileri bu kaddar çok severken ilk defa kaktüsler için sanırım fikrimi değiştirdiniz.Çalışmalarınızı izledim gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık
Burhan GÖNDER

gönder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2008, 13:12   #120
Ağaç Dostu

susam's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2008
Vyssera. Kaktüslerini yakından görme şerefine nail olmuş biri olarak şunu söyleyebilirim. Şahane olmuş. Ellerine kollarına sağlık. Devamını bekliyoruz.

susam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024