agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Minyatür Bahçecilik
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler
  • 11 Gönderen vetman996
  • 2 Gönderen vetman996

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-10-2014, 00:04   #1
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Vetman996/ Minyatür Bahçe Denemelerim

Değerli Dostlar Merhaba.

Günlük yaşamın stresinden bir nebze kurtulabilmek veya stressiz bir hayat sürebilmek için hobi sahibi olmak gerekiyor bence. Ruhen dinlenmek için mini bahçe yapımını öneririm size. Çünkü hem yapımı hem de izlemesi zevkli. Kafandaki düşüncelerden kurtulmak için birebir.

Agaclar.net müdavimlerinin en çok ilgi gösterdiği konulardan biri de bonsai. Ben de bonsaiye tutkuyla bağlandım, bir çok fidanlar edindim ve gördüm ki çok uzun zaman isteyen bir hobi. Minyatür bahçe ise bonsai ile akraba sayılır. Minyatür bahçe bonsai için ilk adım kursu gibi. Bunda başarılı olan bonsaide de başarılı olur.

Bonsai için yetiştirmeyi düşündüğünüz fidanları minyatür bahçenizde yetiştirebilirsiniz. Ağaç belirli olgunluğa gelince de bonsai saksısına alabilirsiniz mesela. Aslında bana penjing daha sıcak geliyor. Minyatür bahçemi penjing olarak sunmayı çok isterdim ama biz daha yolun başındayız. Öğreneceğimiz çok şey var.

Minyatür bahçe denemelerimden ilki kaktüs-sukkulent ağırlıklı oldu. Daha sonra cam fanus içinde hatta ampul içinde de denemelerim olacak.

İlk denemem aceleye geldi ve henüz bitirmedim ama ben yine de yayınlamak istedim. Havuzun yanına masa sandalye gelecek, ayrıca tepeye de ev inşa etmeyi düşünüyorum.

Uzun zamandır bu kadar zevkli bir uğraş içinde olmamıştım. Masamın üstünde, elimin altında bahçem ve ben hayal gücümü kullanıyorum.

Tavsiyelerinizi ve olumlu eleştirilerinizi her zaman bekliyor olacağım.

Sevgiyle kalınız...

Eklenen Resimler

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2014, 02:42   #2
Ağaçsever

modelci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-08-2014
Baya baya maket bahçe olmuş,

ortadaki sütaş yogurt kabımı?

modelci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2014, 18:55   #3
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi modelci Mesajı Göster
Baya baya maket bahçe olmuş,

ortadaki sütaş yogurt kabımı?
Sayın Modelci merhaba.

Ortadaki beyaz saksı aslında. Yosunları daha sık nemlendirmek gerekir ama kaktüslere fazla su zarar verebilir ve bunların fazla suya maruz kalmalarını önlemek için saksı içinde yerleştirmek istemiştim. Ama resimde yoğurt kabı gibi görünüyor olabilir.

Minyatür bahçe çok zevkli bir uğraş ama benim iş yoğunluğum biraz fazla olunca paylaşımlarda gecikmeler olabiliyor bazen.

Minyatür ev, masa, sandalyeleri de hazırlayınca minyatür bahçem daha güzel görünecektir düşüncesindeyim. Selamlar...

Eklenen Resimler

YeniBON ve akçabardak beğendi.
vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024