agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Minyatür Bahçecilik
(https)

Beğeni Düzeni37Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-06-2011, 22:08   #31
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hanndan Mesajı Göster
Sayın Yaylacı, nasılda emek vermişsiniz ellerinize sağlık.Harika olmuş ne denilebilirki.
Bitki seçiminiz nasıl net görünmüyor.

O çardakta nasılda zevkle çay içilirdi.....
Kendimi bu bahçe imalatı için o kadar vermişim ki inanın çay yapmayı aklıma getiremedim Fotoların birinde içemediğim çayım arka planda görünüyor zaten. Ağaçlar çiçek saksılarımda kendiliğinden çimlenmiş dişbudak ağaçları ve kedi tırnağı olarak bildiğim bir sukkulent türü. Foto eklemeye devam edeceğim.

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 22:16   #32
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Burada ağaç veya ağaççıklarım biraz daha net görünebiliyor
Name:  MinBah 18.jpg
Views: 1355
Size:  46.9 KB
Üssten bir görünüş daha(ağaçların türünü yanlış yazmış olabilirim, lütfen ağaç adını düzeltiniz)
Name:  MinBah 19.jpg
Views: 1319
Size:  52.1 KB
Kamelya çitleri uğraştırdı
Name:  MinBah 20.jpg
Views: 1631
Size:  36.2 KB
Kamelya'nın dışından görünüş
Name:  MinBah 21.jpg
Views: 1791
Size:  43.6 KB
Buradan daha net görünüyor
Name:  MinBah 22.jpg
Views: 980
Size:  45.1 KB

Eski 16-06-2011, 22:19   #33
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Bu bahçenin yapımında eşimin fikirleri de yardımcı olmuştur, beğenilerin yarısı ona aittir
Name:  MinBah 23.jpg
Views: 1350
Size:  41.1 KB
Name:  MinBah 24.jpg
Views: 1993
Size:  40.4 KB
Name:  MinBah 25.jpg
Views: 1312
Size:  47.5 KB

Eski 16-06-2011, 22:32   #34
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Saksı olarak tahta malzemeden yapılmış saksı olarak görünüyor. İçerisine vernik attınızmı **** şişmesini engellemek için başka bi malzeme kullandınız mı?

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 22:36   #35
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Minyatür Bahçe Çalışmasında Kullandığım Malzemeler

Hobi falçata takımı, cetvel, kurşun kalem, makas, inter bond yapıştırıcı(sıvı ve gaz çifti olarak nalburlarda bulabilirsiniz), uzun şiş çöp ve kısa yassı ahşap çöpler( Japon veya Çin pazarı, 1 milyoncu avm'lerde bulunabilir)
Name:  MinBah 11.jpg
Views: 1517
Size:  39.6 KB
İnter bond daha yakından görünüş ve hobi falçata takımı parçaları( yapıştırıcıyı kullanırken dikkat edin sıvı yapıştırıcı tek başına biraz geç kuruyor gaz spreyi bir kere pıstlatırsanız hemen donuyor, parmaklarınıza bulaşırsa parmaklarınız hemen yapışabiliyor. Ondan sonra parmaklarınızı temizlemek için bayağı uğraşıyorsunuz )
Name:  MinBah 12.jpg
Views: 1216
Size:  37.9 KB
Çöp şiş ve yassı kısa çubuklar
Name:  MinBah 13.jpg
Views: 1317
Size:  37.4 KB
Name:  MinBah 15.jpg
Views: 1505
Size:  34.4 KB
Cımbız çok işime yaradı

Not: Yapıştırıcıyla çalışırken dikkat edin sıvı yapıştırıcıyı damlattıktan sonra tüpteki gaz pıstlatıldığında yapıştırılan yerde ani bir sıcaklık yükselişi oluyor, yapıştırılacak parçaların sıcaklıkları gecici bir süre artıyor. Ellerinize ve elbiselerinize damlatmayın hemen donuyor(bu yüzden bir pantolonumu kaybettim)

Eklenen Resimler

Adil ve jakobiyem beğendi.
Eski 16-06-2011, 22:40   #36
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Alıntı:
Saksı olarak tahta malzemeden yapılmış saksı olarak görünüyor. İçerisine vernik attınızmı **** şişmesini engellemek için başka bi malzeme kullandınız mı?
Handan hanım ilginiz ve beğeniniz için teşekkür ederim. Ahşap kasa için ne yazık ki vernik veya herhangi bir boya malzemesi kullanmadım. Daha doğrusu bu hiç aklıma gelmemişti, soru ve uyarınız için çok teşekkür ederim. Bunu unutmayacağım, tekrar imal ederken vernik kullanacağım, belki de acele ettiğim için vernik aklıma bile gelmedi.

Eski 16-06-2011, 22:41   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Camelya ya bayıldım çok emek vermişsiniz fakat emeklerinize değmiş,müsadenizle ufak bir önerim var, bitkileri ağaç türlerinden ziyade kaktüs ve sukkulent tarzı suya az ihtiyaç duyan ve fazla büyümeyen türlerden seçerseniz ilerde sorun yaşamassınız.Ellerinize sağlık devamını dört gözle bekliyorum..

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2011, 22:46   #38
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan Mesajı Göster
Camelya ya bayıldım çok emek vermişsiniz fakat emeklerinize değmiş,müsadenizle ufak bir önerim var, bitkileri ağaç türlerinden ziyade kaktüs ve sukkulent tarzı suya az ihtiyaç duyan ve fazla büyümeyen türlerden seçerseniz ilerde sorun yaşamassınız.Ellerinize sağlık devamını dört gözle bekliyorum..
Hatice hanım çok teşekkür ederim, önerinizi dikkate alacağım. Sukkulent veya kaktüs türleri elimde yok fakat bana yakın bir yerde seracı var ordan temin edebilirim. Daha güzel ve düzenli bahçe tasarımları yapacağım, internetten indirdiğim bahçe resimleri var onları aynen kopyalayarak yapmayı düşünüyorum. Minyatür bahçe çalışmalarım devam edecek, burada yeni modelleri görebileceksiniz. İnanın avm'lere girdiğim zaman gözüm önce minyatür eşya ve malzemelere takılıyor

Eski 16-06-2011, 22:48   #39
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Meraklısı olabilir diye düşünerek kullanmış olduğum malzemelerin resimlerini ve nerden temin ettiğimi ekledim denemek isteyenler kolaylıkla bulabilirler.

Eski 16-06-2011, 22:50   #40
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Sayın yaylacı,ilk sulamada farkedersiniz durumu, geç olmadan önlem alsanız nasıl olur. Benimde ahşap bi saksım var kaktüs ve sukulent ekili,içerisine kat kat vernik en son katıda cam vernik ile tamamlandı. Cam vernik özellikle sıvı geçirmiyor.Hatice Hanım ın dediğine katılıyorum.
Saygılar........

Eski 16-06-2011, 22:55   #41
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Alıntı:
Sayın yaylacı,ilk sulamada farkedersiniz durumu, geç olmadan önlem alsanız nasıl olur. Benimde ahşap bi saksım var kaktüs ve sukulent ekili,içerisine kat kat vernik en son katıda cam vernik ile tamamlandı. Cam vernik özellikle sıvı geçirmiyor.Hatice Hanım ın dediğine katılıyorum.
Saygılar........
Çok teşekkür ederim Hanndan hanım, yarın ilk işim vernikle önlem almak olacaktır. Uyarılarınız için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın, saygılar...

Eski 21-06-2011, 06:42   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-06-2011
Çok tatlı olmuş çalışmalar.

bmfidan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2011, 21:09   #43
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Teşekkür ederim sayın bmfidan, sizlerin beğenisi beni bu tür çalışmalara daha çok teşvik ediyor. İnsan bir başladı mı bir daha bırakamıyor. Diğer çalışmalarımı da burada sergilemeye devam edeceğim. Saygılar..

Eski 01-11-2011, 16:01   #44
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Sayın Yaylacı ,Küçük bir alanda büyük işler başarmışsınız.Hayal dünyanız çok renkli.Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.Çalışmalarınızda Başarılar diliyorum.İlgiyle izlemeye devam edeceğim.
Ailenize ve size saygılar selamlar.

Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2011, 19:29   #45
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Çok teşekkür ederim Adil bey, birşeyler yapabilmek için uğraştım. Geliştirmek gerekiyor bu tür çalışmaları,hobi işlerini severim. Şu aralar biraz ara verdim bu çalışmalara fakat devam edeceğim. Saygılar selamlar

Eski 01-11-2011, 20:14   #46
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Sayın Yaylacı,uzun zamandır yazılmıyordu sayfanıza Adil Beyin yazısı ile hareketlendi sayfanız ne güzel.Vernikleme işini naptınız merak ettim doğrusu.Saygılar.

Eski 02-11-2011, 08:21   #47
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Alıntı:
Sayın Yaylacı,uzun zamandır yazılmıyordu sayfanıza Adil Beyin yazısı ile hareketlendi sayfanız ne güzel.Vernikleme işini naptınız merak ettim doğrusu.Saygılar.
Doğru söylüyorsunuz epeyi zaman yoktum sistemde Adil bey sağolsun beni yeniden teşvik etti, minyatür bahçe için vernik aldım ve uyguladım. Aklıma başka bir fikir daha gelmişti onada uyguladım fotoğrafını buraya ekleyeceğim. Bazı işlerim vardı sisteme o yüzden girememiştim artık yine faal olacağım bu sistemde. Saygılarımla...

Eski 02-11-2011, 10:17   #48
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar efendim,

Çok güzel çalışmalar Sayın Yaylacı. Aman aman devam edin lütfen. Dostlarınızın dediği gibi, malzemelerin kalıcılığına önem verin. Kısa dönemde seyrinden bıkılacak bir hobi değil. 20 sene kalsa seyrine doyum olmaz. Siz daha uzun zamanlar dayanacak mini bahçeler yapın lütfen. Belki vaktim az diyebilirsiniz, ama olsun, yavaş olsada çıkan güzellikler muhteşem.
Maket takımınız, güzel fakat esnek, ayakkabı imalatçılarının deri işlemede kullandıkları, 15 cm. uzunlukta, 0,6 cm. eninde küçük çelikler var. Nalburculardan 10-15 tane alın, uclarını farklı şekillerde açtırıp bileyletin. Kalın tel den kıskaçlı tutamaçları var, 4-5- tane de onlardan edinin. Bu bıçakları siz evde de bileyliyebilirsiniz. Yüklenmeye dayanıklıdırlar. Oğlum okuldan gelince resimlerini yükleyeceğim

Efendim, ilgi ile izleyeceğim çalışmalarınızı. Kolay gelsin inşallah.

Ailenize ve size sağlıklar, hayırlı bayramlar dileklerimle.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 02-11-2011 saat 10:18 Neden: kelime tashih
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2011, 13:15   #49
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Ucları bilemek için yassı, ince diş demir eğesi-Çelik minik falçataları takacağınız yaylı kalın tel aparat-ağızları farklı açılmış 2 minik falçata(biri tek, diğeri çift ağız)

Name:  ssssssssssssssssssssss.JPG
Views: 1286
Size:  47.7 KB
yaylı kalın telde, falçataların gireceği yarık

Name:  ggggggggggggggggggggggggg.JPG
Views: 875
Size:  27.7 KB
Kullanıma hazır aparat

Name:  ddddddddddddddddddd.JPG
Views: 1034
Size:  38.5 KB
Kullanma işi bitince falçata ağızları emniyete alınmış hali ve parmaklık/direk/kolon/masa vs. yapımında kullanabileceğiniz ağaç çiviler(kavelya) 2-3 cm' den 1 m. ye kadar çubuklar (istediğiniz boylarda kesersiniz) halinde ve çeşitli kalınlıklarda mevcut.

Name:  ffffffffffffffffffffffffff.JPG
Views: 1075
Size:  31.2 KB

Falçata uclarını kullanma amacınıza göre; sivri, oval, ok başı gibi veya ağaç damarına göre işleyebilmeniz için tek yüzeyden biley yapabilirsiniz.

Bu aparata korkmadan baskı uygulama imkanınız var, sert ağaç dahi işleyebilirsiniz.

Saygılarımla lütfen.

Adil beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2011, 18:53   #50
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Sayın mrduran ilginiz ve beğenileriniz için teşekkürler. Ayrıca kullanılabilir malzemeler konusunda detaylı bilgileriniz beni yeniden minyatür çalışmalara daha heyecanlı olarak el atmama sebep oldu. Düşündüğüm bir çok proje var kafamda umarım o projeleri hayata geçirebilirim. Yeni çalışmalarımı yakında burada görebileceksiniz. Saygılarımla.....

Eski 07-02-2012, 19:07   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2011
Sabırla, emek harcayarak yaptığınız çalışmaları paylaştığınız için teşekkürler.

Mustafa Abdal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2012, 06:53   #52
Ağaçsever

mutter's Avatar

Giriş Tarihi: 13-04-2012
Bundan sonra dondurma çubuklarını saklayacağım, kesinlikle işe yarayabilirmiş!

mutter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2012, 19:49   #53
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Bu basliklari yeni kesfettim.Ellerinize saglik.Cok guzel gorunuyor.
Bir ara ben de bu ise el atmak istiyorum.Muthis zevkli bir ugras gibi gorunuyor.Sizi de calismanizdan dolayi tebrik ederim.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2012, 21:39   #54
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şenol dalkıran Mesajı Göster
Bu tip düzenlemelerde fazla büyümeyen sukulent,hazır bonsai, çim görünümü verecek yosun tipleri kullanmak daha hoş sonuçlar verecektir.Enson fotoğrafdan anladığım kadarıyla büyük boya gelebilecek bitkiler var kısa zamanda onları çıkarmak zorunda kalacaksınız gibi.
Fazla uzayan sukulet türü bitkiyi uzadıkça kırpılabilir böylece kontrol altında tutulur tabi bu benim fikrim .

pembegül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bahçe, minik bahçe, minyatür

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024