agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Meyvelerde hastalık ve zararlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-06-2008, 09:23   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-05-2007
kivide yaprak sararmaları

kivide resimde görülen yaprak sararmaları mevcuttur.demir eksikliği olduğunu düşünüyorum.görüşlerinizi ve çözüm önerilernizi bekliyorum.iyi günler

Eklenen Resimler

teknis67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2008, 22:04   #2
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 66
Bana göre şiddetli demir noksanlığı. Aşırı sulanıyor, toprağı da killi sanırım.
Sequestrene kullanın, çiftlik gübresi ile de gübreleyin.

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2008, 21:05   #3
Yeni Üye

cekic's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2007
Sayın arkadaşım iki ay geçmiş verilen tavsiyeleri uyguladınızmı? nasıl bir sonuç aldınız. uygulamadıysanız durum nedir .bizimle paylaşırsanız sevineceğim
saygılarımla.

cekic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2008, 21:42   #4
Yeni Üye

cekic's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2007
özür dilerim siteye kayıt tarihinizle konu giriş tarihlerini karıştırmışım.
bu arada size sorularımın nedeni kivinin zonguldak da nasıl yetiştiğini analiz etmekti. çünkü resimlerden anladığım kadarıyla toprağınız çok sıkı yapıya sahip aynı zamanda kirecide fazla gibi eğer birde süzek bir yapıyada sahipse suda tutmuyordur.Buda kivinin hiç sevmediği toprak tiplerindendir.bana göre demir eksikliğiniden kaynaklandiğini bilemem ama organik açıdan toprağınız yetersiz diyeceğim (çürümüş hayvan gübresi) diyemiyorum.yaprakların büyüme şekli ve yeni filizleri çok iyi bir şekilde boy atması. beni şüpheye sevkediyor.size bizim kivi yetiştiriciliğinde dikkat ettiğimiz bazı kuralları kısaca yazayım. belki yardımcı olabilirim. kivinin toprağı gevşek ve organik bakımdan zengin olmalıdır. köklerinin gelişimi yüzeyden olur(25cm den aşağıya nadiren gider) gövdesi ve kökleri çürümemiş gübrelere karşı çok dayanıksızdır(çürümüş gübre kulanılmalı ve gövdeden en az 50cm uzağa dökülmeli ) şayet süzek ve kuru bir toprak da dikim yapılmış ise sulama gerektirir( kivi suyu sever ama uzun sure bataklık şeklinde kalmamak şartıyla ) .
sayın arkadaşım demir konusunda bir yorum yapamıyorum tedbir olsundiye demir takviyesi yapınız ama sakın suyu eksik etmeyiniz.ve sonuçlarını bizede bildirir seniz sevinirim.saygılarımla.
not : bu site çok ilginç bir site yaşadığımız sorunları yazıyoruz ama doğru **** yanlış bir cevap alamıyoruz.hiçmi ziraat çı arkadaşımız yok bu sitede?
sitem ediyorum . yoksa üzülmelimiyim bilemiyorum? bunu sadece ben yaşamıyorum diğer konu yazanların cevaplarınada bakarsanız anlarsınız.

cekic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2008, 12:44   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Galeri: 25
Kivi Meyvesi Hakkında

Kivi (Actinidia) Yetiştiriciliği açıklayıcı bilgileri,sayın Mine Pakkener çok güzel hazırlamış.Ayrıca Teknis67 kullanıcı arkadaşımızın sorusunu,Ziraat mühendisi olan izzetiresen cevaplamış.Bence hangi konunun cevabını nerede arayacağımıza dikkat edelim.****** istisnalar kaideyi bozmaz.

Emine Aktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024