agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları
(https)

Beğeni Düzeni22Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-01-2014, 21:49   #1
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Bodur meyve fidanları nerelerden alınır

Merhaba arkadaşlar aşılı bodur meyve fidanı satılan bi yer güvenilir bir site veya Ankara da önerebileceğiniz bir yer varmı ihtiyaç olan meyveler bildiğiniz üzere elma, armut, erik, şeftali, kiraz vb. ben ve diğer arayan arkadaşlarımıza yardımcı olursanız seviniriz saygılarımla..

ahmsol beğendi.

Düzenleyen habiş : 19-02-2014 saat 22:22 Neden: ilave
habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2014, 09:15   #2
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

fidan sepetimde var fidanlar ama pahalı gibi neler önerirsiniz

Eski 17-01-2014, 12:45   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Ankara da birçok yerde fidancı var ben Kalecikte Yiğit Fidancılıktan aldım
Bir kısım fidanımı ise internetten aldım.
Kalecikten aldıklarımdan meyve yedim gayet lezzetli güzel ağaçlar ama internetten aldıklarımı daha yeni diktim.
Bodur fidan olayında fidan özellikleri kadar budamada önemli
İnternetten aldıklarımı dış görünümü sevkiyatı aşı yerleri vs. gayet iyiydi. tavsiyede bulunabilirim.

habiş beğendi.
Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2014, 13:53   #4
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orhank Mesajı Göster
Ankara da birçok yerde fidancı var ben Kalecikte Yiğit Fidancılıktan aldım
Bir kısım fidanımı ise internetten aldım.
Kalecikten aldıklarımdan meyve yedim gayet lezzetli güzel ağaçlar ama internetten aldıklarımı daha yeni diktim.
Bodur fidan olayında fidan özellikleri kadar budamada önemli
İnternetten aldıklarımı dış görünümü sevkiyatı aşı yerleri vs. gayet iyiydi. tavsiyede bulunabilirim.
afiyetle yiyiniz peki internetten hangi siteden birde ne kadara aldınız acaba.

Eski 17-01-2014, 15:23   #5
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habiş Mesajı Göster
afiyetle yiyiniz peki internetten hangi siteden birde ne kadara aldınız acaba.
sanalbahcemden aldım
Ben fidanlarımı burdan aldım tüpsüz açık kök olarak geldi fiyatları fidancılardan biraz yukarda

habiş beğendi.
Eski 17-01-2014, 16:15   #6
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
"Alara fidan"ı tavsiye ederim. Dünyaca tanınan bir firmadır. Fiyatları da çok uygun..

sadecegeçen ve habiş beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2014, 00:12   #7
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Evet Sayın OrhanK bende sanalbahçem de karar kılmıştım teşekkür ederim

Sayın İsmail Kuzucu Alarafidanı bi kaç kez duydum ama fidanların fiyatları yazmayınca uğraşmadım

Teşekkürler

Orhank beğendi.
Eski 20-01-2014, 08:33   #8
Ağaç Dostu

Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız

Eski 16-02-2014, 23:06   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2013
Bende bu gün sanalbahcem dan alışveriş yaptım. Seçtiğim fidanları sepetime ekledim küçük birde not yazdım. Malumunuz bu gün pazar ama kısa süre sonra Murat bey adında bir yetkili tarafından telefon ile arandım. Gerekli kolaylık ve özeni göstereceğine dair beni oldukça efendi konuşması ile ikna etti. Ardından sitenin sipariş sisteminde işlemleri yapmaya başlayınca gerek sitenin arayüz kullanım kolaylığı, gerekse ödeme esnasında (kredi kartı ile ödeme) 3D güvenlik sistemlerinin olduğunu da görünce çok memnun kaldım. bulunduğum yer itibari ile kargo ücretinın de makul olduğunu gördüm.

Diğer fidanlıklarda fiyatlar biraz farklı. Yol kenarı fidancılara göre az bir miktar pahalı ama şu hani şu dünyaca meşhur denilen firmaya göre daha ucuz.Üstelik sanalbahçem.com da ne kadar kargo ücreti ödeyeceğinizi görüyorsunuz. Diğer firmalarda ise, kargo elinize gelince kargo görevlisi söyleyecek. Kapıya gelmiş fidanlar, artık o andan sonra sırf kargo bedeli yüzünden iptal şansınız da pek yok.. En azından zarif değil. Mecburen ödeyeceksiniz.. Ben bu sitedeki gibi, baştan ödeyeceğim rakamı görmeyi seviyorum.

Üstelik, daha önce o yol kenarı fidancı dediğim yerlerden ve kent içi fidan satış yerlerinden yaptığım her iki alışverişte de, bana söylenilenden farklı fidana maruz kalmış biri olarak, kurumsallaşmış, kimlikli yerlerden alışverişi öneriyorum. Eğer fiyatları biraz daha makul olmuş olsa, kargo ücretini müşteri öder sözü yerine kargo ücretini belirtmiş olsalar, belki de alara'yı tercih ederdim. Ama mevcut şartlar altında benim görebildiğim en iyi internetten fidan alımı yapılabilecek yer, şimdilik burası.

Sayın forumdaşlarım şimdi bu yazım ile adeta reklam yapar gibi oldum. Farkındayım ama günümüzde tüketiciye saygılı ticarethane sayısı o kadar az ki , bir vesile ile rast geldiğimizde de insan mest oluyor. Kaldı ki tüketici olarak, kötüyü de iyiyi de yazmalı duyurmalıyız diye düşünüyorum. Hatta iyiyi iki kat yazmalı ve desteklemeliyiz... Destekleyelim ki, iyi olmanın artısını görsün ve iyi olmaya devam etsin.

Tahmin ediyorum ki bir kaç gün içinde yeni fidanlarım elime geçecek. Fidanlar elime geçtiğinde, siz forumdaşlarımı tekrar bilgilendireceğim.
Saygılarımla

habiş ve Orhank beğendi.

Düzenleyen yigitgoktug : 17-02-2014 saat 11:17 Neden: yazıya ek yapma nedeni ile...
yigitgoktug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2014, 23:16   #10
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2013
ben 1001fidan diye bi siteden bir kaç fidan sipariş ettim ve çok memnun kaldım hem fiyatlar uygun hem gelen fidanlar güzel gelişmiş, bi de geçen bu siteden sumak sipariş etmiştim kargoda dalları toprak hizasında 15 cm yukardan kırılmış, fark etmeden teslim almış bulundum, telefonla aradım kontrol etmeden almak gibi bi hata yapmama rağmen sorgusu sualsiz aynı fidandan bir tane daha ücretsiz yolladılar, tavsiye ederim

habiş ve Resulgur beğendi.
Kayahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2014, 23:33   #11
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

ben daha sipariş vermedim fidanlarımı ama sepetime hazırladım bakayım 10 gün içerisinde toprağımı temin edip siparişimi vereceğim Sn Kayahan 1001fidan ada tavsiyeniz ile baktım fiyatları çok uygun kararsız kaldım gerçekten şöylle bişey var açık köklü fidanlar diğer sitelerdekine göre yarı yarıya ucuz aşısızmı acaba

Kayahann beğendi.

Düzenleyen habiş : 16-02-2014 saat 23:43 Neden: ilave
Eski 16-02-2014, 23:40   #12
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

siz bilirsiniz zaten kendi sitesi üzerinden satış yapanların hile hurda yapması çok zor, bi sorun yaşadınızmı forumlara şikayet var'a falan yazdınız mı zaten zor durumda kalıyolar, 1001fidandan ben 7 liraya bi asma almıştım o paraya nerdeyse başmaprmak kalınlığında kocaman bi fidan gönderdiklerinde çok şaşırmıştım, bence siperişi tek bi yerden vermeye bakın fidana giden paraya acımıyorum da kargoya giden para zoruma gidiyo

s.gecgel, TRAKLI ve Resulgur beğendi.
Eski 17-02-2014, 11:12   #13
Yeni Üye

Sayın kayahann :
Bilgilendirme için teşekkürler. Söylediğiniz siteye şimdi baktım. Diğer sitedeki açık kök fidan fiyatına tüplü satış yapılıyor. Bu sizin belirttiğiniz sitenin artısı. Ancak fidanların bodur,yarı bodur, klasik anaç gibi ayrımları yapılmamış. Dikim yapacağımız alan itibari ile bodur,yarı bodur fidanları tercih etmek zorunda olduğum için, ben diğer siteden yaptığım alışverişten şimdilik memnunum. Belirttiğim gibi fidanlar geldiğinde fidanların durumunu tekrar yazarım.

Ayrıca belirtmem gerekiyor ki, siz ve diğer arkadaşların bu tarz yeni site önerilerinden tüm forumdaşlar memnun oluyorlardır. En azından alternatif alışveriş tercihleri ya da bulamadığımız fidanları temin açısından faydalı olacaktır. Örneğin benim alım yaptığım sanalbahcemda, hünnap fidanı stokta olmadığı için ben alamadım.

Kargoya verilen ücret hakkındaki düşüncelerim ise, sizinle birebir aynı şekilde.
Saygılarımla...

Kayahann beğendi.

Düzenleyen yigitgoktug : 17-02-2014 saat 11:13 Neden: hatalı harf düzeltmesi nedeni ile...
Eski 18-02-2014, 11:39   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-04-2012
Piyasada bodur diye satılan meyva fidanlarının klasik meyva fidanı olduğunu biliyorum.
Onun için güvenilir yerlerden meyva fidanı almak gerekir.Ben tesadüfen TRT haberde sanalbahcemin canlı yayınına rastladım ve merakla izledim.Sanalbahcemin meyva fidanı uretim tesislerini canlı yayında görme sansım oldu.Bana güven veren bir yapıları vardı.Canlı yayındaki konu balkonda meyva fidanı yetiştiriligi olunca dahada dikkatimi cekti.
****** TRT de reklam olur diye sanalbahcemin ismini vermediler.Ama onuda buradan agacler.net ten öğrendim ve bu siteden alışveriş yaptım.Ben kendi adıma memnunum.Sizlerde tavsiye ederim.

betula Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2014, 21:26   #15
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

bende şimdi verdim siparişimi sanalbahçemden fidanlar gelince ayrıca yazarım durumlarını..

Kayahann beğendi.
Eski 19-02-2014, 21:36   #16
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

habiş size zahmet fidanlar gelince resimlerini çekip yükleyebilirmisiniz ?

Eski 19-02-2014, 22:31   #17
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

tabi ki gelince fotoğraflayıp yüklemeye çalışırım.

Kayahann beğendi.

Düzenleyen habiş : 19-02-2014 saat 22:31 Neden: tabi ki yanlış yazımı :)
Eski 20-02-2014, 21:59   #18
Yeni Üye

Merhabalar. Benim fidanlarım salı günü geldi.Maalesef ancak bu gün vakit bulup dikebildim. Fidanların gelişi ile dikim arasında 2 günlük sürede bir leğene yatırarak bekletmek zorunda kaldım. Kargo firması 41 adet fidanı 2 adet oluklu mukavva kutu içinde teslim etti. Hiç bir zarara maruz kalmamışlardı.
Fidanların durumuna gelince : Trabzon hurması, elma ve armut fidanları harika.. yaklaşık 2 parmak (erişkin erkek elindeki parmak) kalınlıkta gövde vardı. seftali nektar ayva fidanları normal olması gereken yaşta idi. Erik fidanları ise biraz ince geldi gözüme.Sanki sadece 1 yaşında gibi idi. Ama bu erikler tam bodur olduğu için belki fidan halleri de daha ince oluyordur, bilemiyorum.
Sonuç olarak ben memnun kaldım. Bence önemli olan, belirtilmesinin gerekli olduğunu düşündüğüm bir ayrıntı daha var. O da, fidanların hepsinin de etiketli oluşu idi. Belki uzman gözü ile ayırt edebilecek arkadaşlarımız vardır.Ama ben,etiketsiz olmuş olsa, klasik anaç armut ile bodur armut fidanlarının hangisi hangisidir ayırt edemezdim.

Tüm agaclar.net üyelerine, keyifli, doğa ile iç içe bir yaşam diliyor, saygılarımı sunuyorum.

habiş beğendi.
Eski 24-02-2014, 20:11   #19
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Trabzon hurması ve armutlar bana göre çok iyi geldi. Ama erik ve diğerleri normaldi 2 yaş gibi..

Eklenen Resimler

Eski 24-02-2014, 20:14   #20
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

birde çok aşırı budanmış kimisi oklava gibi

Eklenen Resimler

Düzenleyen habiş : 24-02-2014 saat 20:27 Neden: imla
Eski 24-02-2014, 20:15   #21
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

yinede beni hayli sevindirdiler

Eklenen Resimler

Eski 24-02-2014, 20:22   #22
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

6. resimdeki hachiya Trabzon hurması baya iyi.. tomurcuğu yakından olan bu ise şeftali pembe tomurcukları var diye budamamışlar sanırım son olan Amasya elma fidanı onu ben kendim fidancıdan görerek aldım gözleri var uyanmaya hazır aşırı budanmamış sanırım sanalbahçem birazda kutuya sığdırmak için böyle budamışlar.. Elma fidanı ile aynı gün diktim fidancıdanda epey bilgi aldım bodur fidanların kökleri kısa kısa saçak saçak olurmuş gösterdi hatta aldığınız fidanlara bakın böyle ise bodur fidan dedi 3-4 tanesi hariç bodur istediklerim bodur yarı bodur olanlarda geldi hepsini saksıya diktim benden kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum fidanları geldiğinin ertesi günü gübreli karışmış toprağa geçirdim ve can suyu verdim.. Size tavsiyem elinizde imkan var ise fidancılardan görerek alın ben sipariş verdikten sonra gittim fidancıya yani öyle denk geldi.. ayrıca çok bilgi aldım ben birazda sanalbahçeme çok güvendim sağolsunlar hayal kırıklığına uğramadım.. fidanlar sorunsuz geldi ise tutacaklar..

Eklenen Resimler

Düzenleyen habiş : 24-02-2014 saat 20:25 Neden: ilave
Eski 24-02-2014, 21:26   #23
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Migrosta alaranin fidanlari var ama 35 lira.

nkutsay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2014, 22:13   #24
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

bazı fidanları fazla budamışlar dediğiniz gibi

habiş beğendi.
Eski 27-02-2014, 17:42   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-04-2012
İzmir Torbalıda iyi bir meyva fidanlığı olan bir dostumla bugun beraberdik.Kendisine bodur meyva fidanlarının budaması ile ilgili sorular sordum.Bana bodur meyva fidanının budamasının makul olcude olmak kaydıyla mumkun olduğu kadar asagıdan budamalısın,cunku bodur meyva fidanı mantığında insanların meyvalara rahatça uzanabilecek yukseklikte olması gerekir.Korkma budanan meyva fidanı cok dallı olarak sana hizmet verir dedi.Bende sizin gibi meyva fidanlarımın fazla budandığını düşünüyordum.Meyva üreticisi arkadaşımdan bunları duyunca açıkçası rahatladım.
Dalından taze meyva koparmak dileklerimle...

habiş beğendi.
betula Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2014, 21:40   #26
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Sn betula teşekkür ederiz darısı size olsun İnşallah budama ile ilgilide daha neler öğreneceğiz bakalım bende rahatladım şimdi

Arkadaşlar yine bir site var fidansepetim diye 3 yaş papaz eriği 15 lira bana gelen papaz eriği 1 yaşında çünkü bir parmak kalınlığında ve fiyatı da aynı ayrıca fidansepetimde 100 tl üzeri açıkkök fidanlarda kargo bedava ben 13 lira ödedim kargo için ayrıyeten taksitlendirmeyede 13 lira da komisyon kesildi.. fidansepetimde taksitlendirme imkanı varmıydı bilmiyorum bence güzel bi site.. denemek lazım bahçem olsa alırdım fidan.
doyamıyorum bi türlü

Düzenleyen habiş : 01-03-2014 saat 21:40 Neden: düzeltme.
Eski 01-03-2014, 23:40   #27
Yeni Üye

Dostlar, bu tarz uğraşılarda bulunan, neredeyse herkese lazım bir başka materyal var : HORTUM. Hortum fiyatları da almış yürümüş. bu gün yaşadığım yerde hırdavat ve tarım malzemeleri satan yerleri dolaştım. Fiyatlar inanılmaz yüksek. İnternet üzerinden biraz araştırma yaparak üretici firma olan bir yeri aradım. Nihai tüketiciye mal satışı yapmıyoruz dediler.Ben de bulabildiğim en ucuz yere sipariş verdim. Sipariş verdiğim yerde 100 tl üzeri kargo bedava.. Fiyat da fiziki olarak gidip sorduğum yerlere göre yarısı olunca internet üzerinden sipariş geçtim. Silikonlu, örme, 1 inç çaplı hortuma 4 lira ile 5.5 lira (1 metre için ) bedel istiyorlar. Ürün henüz elime geçmedi. Geçince ürün kalitesi hakkında da yazarım. Aslında bu konuyu başlık yapsak daha iyi olur zira hepimizin ihtiyacı olan bir ürün... saygılarımla..

limon_sever beğendi.
Eski 02-03-2014, 17:06   #28
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

haklısınız bahçem olsa benimde böyle bir sorunum olurdu 500 m arsa almayı düşünüyoruz bakalım alırsak bana da lazım olacak hortum bahsettiğiniz başlığı açabilirsiniz sn yigitgoktug gayet faydalı olacaktır.

Eski 02-03-2014, 19:32   #29
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yigitgoktug Mesajı Göster
Dostlar, bu tarz uğraşılarda bulunan, neredeyse herkese lazım bir başka materyal var : HORTUM. Hortum fiyatları da almış yürümüş. bu gün yaşadığım yerde hırdavat ve tarım malzemeleri satan yerleri dolaştım. Fiyatlar inanılmaz yüksek. İnternet üzerinden biraz araştırma yaparak üretici firma olan bir yeri aradım. Nihai tüketiciye mal satışı yapmıyoruz dediler.Ben de bulabildiğim en ucuz yere sipariş verdim. Sipariş verdiğim yerde 100 tl üzeri kargo bedava.. Fiyat da fiziki olarak gidip sorduğum yerlere göre yarısı olunca internet üzerinden sipariş geçtim. Silikonlu, örme, 1 inç çaplı hortuma 4 lira ile 5.5 lira (1 metre için ) bedel istiyorlar. Ürün henüz elime geçmedi. Geçince ürün kalitesi hakkında da yazarım. Aslında bu konuyu başlık yapsak daha iyi olur zira hepimizin ihtiyacı olan bir ürün... saygılarımla..
1,2 inçlik 30 metre hortum 21,90 TL.

Garden Eko Hortum 30 Metre - Koçtaş

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2014, 11:13   #30
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
Bende tam bodur elma alışverişi yaptığım siteyi sizle paylaşayım: Bodur Elma Fidan Setifikal bende buradan alışveriş yaptım fiyatları gayet ucuz gönderdiği fidanlarda bakanlık tarafından tescilli Konya da üretim yapıyorlar ilgilenen arkadaşlara tavsiye edebilirim.

scad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bodur, meyve fidanı, satılan yerler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024