agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Market Bonsaileri
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen Sakaki
  • 1 Gönderen dihyesezen

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-2014, 23:17   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-08-2014
dihyesezen / Kurtbağrı (Ligustrum)

Merhabalar,daha önce konuyu yanlış yere ve yanlış şekilde açmışım o yüzden buraya tekrar açıyorum.Bu bonsai adayı bugün hediye olarak,geldi bonsai meraklısı biriyimdir ancak kafama göre bulamadığımdan alamamıştım daha önce.Fakat kaynak taraması yaptım diyebilir az çok birşeyler öğrensem de yardımınıza ihtiyacım var:
1-Etikette ficus ginseng diyor ama ben pek benzetemedim,sizce türü nedir?
2-sulama ve güneşlenmesi nasıl olmalı?
3-yapraklarının bazıları delik bazıları da azıcık kararmış bunlar neden olmuş olabilir ve bunları hemen kesmeli miyim?
4-Budama işine hemen girmek istemesemde bazı ince dalları 15 cm kadar uzamış durumda ne zaman budamaya başlasam acaba?
5-Toprağında 1-2 cm boyunda incecik solucan gördüm,doğasını bozmayayım diye ellemedim ne yapmalıyım?Birde ufacık bir böcek görür gibi oldum ama bidaha göremedim.
6-Yaprakları ince soluk kağıt gibi geldi bana biraz daha parlaması(yani daha sağlıklı görünmesi için)ve etli olması için ne yapmam gerekir?
Teşekkürler

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_0303.jpg (66.9 KB, 155 views)
Dosya Türü: jpg IMG_0304.jpg (48.5 KB, 153 views)

Düzenleyen dihyesezen : 29-09-2014 saat 23:42 Neden: fotoğraflar düzeltildi.
dihyesezen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2014, 10:12   #2
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dihyesezen Mesajı Göster
Merhabalar,daha önce konuyu yanlış yere ve yanlış şekilde açmışım o yüzden buraya tekrar açıyorum.Bu bonsai adayı bugün hediye olarak,geldi bonsai meraklısı biriyimdir ancak kafama göre bulamadığımdan alamamıştım daha önce.Fakat kaynak taraması yaptım diyebilir az çok birşeyler öğrensem de yardımınıza ihtiyacım var:
1-Etikette ficus ginseng diyor ama ben pek benzetemedim,sizce türü nedir?
2-sulama ve güneşlenmesi nasıl olmalı?
3-yapraklarının bazıları delik bazıları da azıcık kararmış bunlar neden olmuş olabilir ve bunları hemen kesmeli miyim?
4-Budama işine hemen girmek istemesemde bazı ince dalları 15 cm kadar uzamış durumda ne zaman budamaya başlasam acaba?
5-Toprağında 1-2 cm boyunda incecik solucan gördüm,doğasını bozmayayım diye ellemedim ne yapmalıyım?Birde ufacık bir böcek görür gibi oldum ama bidaha göremedim.
6-Yaprakları ince soluk kağıt gibi geldi bana biraz daha parlaması(yani daha sağlıklı görünmesi için)ve etli olması için ne yapmam gerekir?
Teşekkürler
Merhaba, aramıza hoş geldiniz sn dihyesezen.

Öncelikle bitkinizin türü Kurtbağrı (Ligustrum), ben gerekli düzeltmeyi yaptım başlıkta.

Son sorunuz dışında diğer sorularınızın cevapları bonsai bölümümüzdeki ilgili başlıklar altında zaten mevcut ve daha önce sorulup cevaplanmış konular, dolayısıyla bunlar hakkına bilgi için bonsai bölümünün altındaki başlıklara bir göz atarsınız gerekli bilgileri edinmiş olursunuz:

http://www.agaclar.net/forum/yeni-ba...r-icin-yardim/
http://www.agaclar.net/forum/bakim-ve-tedaviler/
http://www.agaclar.net/forum/bicim-verme-teknikleri/
http://www.agaclar.net/forum/bonsai-...ri-ve-aletler/

Yaprak konusuna gelince, fotoğrafa göre bana yapraklar pek sağlıksız gibi gelmedi, bu türün yaprakları doğal olarak böyle, daha etli hale getirmeniz imkansız, yani bizler gibi kilo almıyorlar maalesef

Cevap bulamadığınız başka bir konu veya sorunuz olursa, her sorunuzu ilgili başlığı bularak sorun, bu şekilde diğer üyelerimizden daha hızlı ve tatmin edici cevaplar alabilirsiniz. Örneğin budama konusundaki sorularınızı Biçim Verme Teknikleri altındaki başlıklarda, bonsai toprağı konusundaki sorularınızı Bonsai Malzemeleri başlığı altında sorabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyacağız hepimiz

Başarılar dilerim.

dihyesezen beğendi.
Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2014, 19:42   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Merhaba, aramıza hoş geldiniz sn dihyesezen.

Öncelikle bitkinizin türü Kurtbağrı (Ligustrum), ben gerekli düzeltmeyi yaptım başlıkta.

Son sorunuz dışında diğer sorularınızın cevapları bonsai bölümümüzdeki ilgili başlıklar altında zaten mevcut ve daha önce sorulup cevaplanmış konular, dolayısıyla bunlar hakkına bilgi için bonsai bölümünün altındaki başlıklara bir göz atarsınız gerekli bilgileri edinmiş olursunuz:

Yeni başlayanlar için yardım - agaclar.net
Bakım ve tedaviler - agaclar.net
Biçim verme teknikleri - agaclar.net
Bonsai malzemeleri ve aletler - agaclar.net

Yaprak konusuna gelince, fotoğrafa göre bana yapraklar pek sağlıksız gibi gelmedi, bu türün yaprakları doğal olarak böyle, daha etli hale getirmeniz imkansız, yani bizler gibi kilo almıyorlar maalesef

Cevap bulamadığınız başka bir konu veya sorunuz olursa, her sorunuzu ilgili başlığı bularak sorun, bu şekilde diğer üyelerimizden daha hızlı ve tatmin edici cevaplar alabilirsiniz. Örneğin budama konusundaki sorularınızı Biçim Verme Teknikleri altındaki başlıklarda, bonsai toprağı konusundaki sorularınızı Bonsai Malzemeleri başlığı altında sorabilirsiniz. Cevaplamaktan mutluluk duyacağız hepimiz

Başarılar dilerim.
Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Sakaki beğendi.
dihyesezen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024