agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Market Bonsaileri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-04-2010, 14:24   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2010
tugce2che / Ficus

bonzai mi 4 ay önce aldım
ilk bonzaim oldugu için budamasını nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum yaprak büyüklüğünden dolayı budama yapmak gerekiyor galiba. gerçi bonzai min cinsini de bilmiyorum
yardımcı olursanız sevinirim

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg RIMG0002.jpg (41.3 KB, 173 views)
tugce2che Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2010, 15:51   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Tugce2che BONSAI'nizin fotografta cinsi pek secilemiyor, yine de bir incir cesidi oldugunu dusunuyorum.

Budama konulariinda yazilanlara bir goz atip budama hakinda bilgi bulabilirsiniz. Yaprak budamasi son asamada dusuneceginiz bir calisma olmali su an dallar uzerinde yogunlasin, istemediginiz fazla dallari agac uzerinden budarsaniz geriye kalan dallar daha iyi gelisecektir.

Dallari da istediginiz yerlere dizmek icin tel sarip dallari bukmelisiniz. Tel sarimi ile ilgili ve diger basliklara da bir goz atmaniz gerekecek.

Eklediginiz fotograf subatin ilk gunleri cekilmis ve agaciniz bir isiticinin yaninda duruyor. Su an havalar isindigi icin isiticiniz calismiyorsa, agacinizin orda dumasina engel degildir ama isiticinin calistigi zamanlar agacinizi oradan uzaklastiriniz orda durursa sagligi bozulacaktir.

Aramiza hos geldiniz, size kolayliklar diliyorum.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2010, 20:08   #3
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Sayın Tugce,

Kıs geldiğinde ağacı orada tutmayın, yanan kalorifer ağacı kurutur (zaten Ali Bey de söylemiş) ,ek olarak ağacınız en az 2 ayrı noktadan gün ışığının geldiği bir ortamda bulunmalı.

Ağacınız Ficus Retusa olmalı.

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2010, 22:51   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2010
bilgilendirmeniz ve yardımınız için teşekkürlerler bonsai mi forumlara uygun olarak budayıp tekrar fotografını size iletmek ve düşüncelerinizi almaktan mutluluk duyacagım.

tugce2che Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2010, 16:01   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2010
Merhabalar,
Öncelikle sitede ki herkese çok teşekkür ederim. İlk defa bu kadar işlevsel ve kurallara dikkat eden bir forumla karşılaşıyorum. Bu hafta yeni işe başladım, ve ilk hediye olarak bir bonsai sahibi oldum. Aslında daha önce hiç ilgimi çekmeyen bir konuydu; fakat ağacım öyle görsel ki ciddi anlamda bağlandım ona şimdi bu işle profesyonel olarak ilgilenmeyi planlıyorum. Sizlerden ricama gelince ilk etapda cinsini belirleme ve bakımı konusunda bana yardımcı olabilmeniz. Ofiste bakmayı düşünüyorum ve açıkcası çok ışık aldığı söylenemez. Fotoğrafları ekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_0121.jpg (45.0 KB, 142 views)
Dosya Türü: jpg IMG_0122.jpg (71.8 KB, 140 views)
Dosya Türü: jpg IMG_0123.jpg (74.0 KB, 140 views)
Tugceyrc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2010, 13:00   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Tugceryc iyi gunler aramiza hos geldiniz.
Senin agacin da bir incir. Yukaridaki uyemiz icin yazilanlar senin agacin icin de gecerli.

Agacin bu gorselligi hosunuza gitmisse buyuyen surgunlerin uclarini surekli alip onu o sekilde tutmaya calismalisiniz. Sizin baslayip yapacaginiz bonsailer bundan daha guzel olacak. Once okuyunuz sonra bir fidanciya gidip bonsai icin uygun fidanlar bakiniz. Yeni calismalariniz icin acacaginiz bir sayfada soracaginiz sorulari herkes seve seve cevaplayip sizin de bonsai yapmaniza yardimci olacaktir.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2010, 09:51   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2010
Ali Bey,
Cevabını için çok teşekkür ederim, açıkcası kendime henüz yetiştirme konusunda güvenmiyorum. Çok yolum var, ama sizin çalışmalarınıza da hayran kaldığımı söylemeden edemeyeceğim. Gerçekten mükemmeller.

Tugceyrc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024