agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Mantar
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen Kalkuluskaktus
  • 1 Gönderen thunderon

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-09-2019, 08:23   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-09-2019
Solucan kutumda bir gecede şapkalı mantarlar olustu

Merhaba.gecen internetten 50 tane kırmızı kaliforniya solucanı sipariş vermiştim fakat 3-5 tane normal solucana benzeyen solucan ve bir miktar gübresi torf ve kutu geldi.bahceden biraz daha solucan ekleyip beslemeye başladım toprağı nemli tutuyorum ve kutunun üzeri tülbentle örtülü.bu sabah hayvancıklar ne yapiyo diye bakmak için tülbenti kaldırınca şok oldum mantar olduğunu anlayınca dokunmadım.fotograflarini ekliyorum (ekleyemedim)(şemsiye gibi merkezden kenarlara doğru çizgileri var ve beyaz renkli narin gorunuslu), ne tür olduğunu sormak isterdim fakat foto koyamadim hata verdi.simdi bunlar solucanlara zarar verir mi kutudan temizlemeli miyim?şimdiden tesekkurler

Kalkuluskaktus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2019, 08:38   #2
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kalkuluskaktus Mesajı Göster
Merhaba.gecen internetten 50 tane kırmızı kaliforniya solucanı sipariş vermiştim fakat 3-5 tane normal solucana benzeyen solucan ve bir miktar gübresi torf ve kutu geldi.bahceden biraz daha solucan ekleyip beslemeye başladım toprağı nemli tutuyorum ve kutunun üzeri tülbentle örtülü.bu sabah hayvancıklar ne yapiyo diye bakmak için tülbenti kaldırınca şok oldum mantar olduğunu anlayınca dokunmadım.fotograflarini ekliyorum (ekleyemedim)(şemsiye gibi merkezden kenarlara doğru çizgileri var ve beyaz renkli narin gorunuslu), ne tür olduğunu sormak isterdim fakat foto koyamadim hata verdi.simdi bunlar solucanlara zarar verir mi kutudan temizlemeli miyim?şimdiden tesekkurler
Merhaba. Cinslerini karıştırırsanız bir işe yaramaz. Tabi Kalifornia solucanı yetiştirmek istiyorsanız.

Solucanlar ince ve sivri şekilde oluyor. Ve hızlı hareket ettiğinden anlayabilirsiniz. Toprağın dışına çıkardığınızda anında toprak altına girmeye çalışır ve uyuşukluk yoktur. Ona göre karar verebilirsiniz.

Güvenilir bir satıcıdan almazsanız çoğu sahte solucan yollayacaktır.

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2019, 21:57   #3
Yeni Üye

foto yükleyebildim nihayet.başta üç taneydi iki gün içinde bikaç nesil geçti aynı anda büyüyüp ölen ve yeniden büyüyen minik bi mantar ormanım var şu an.heyecanla takip ediyorum

Eklenen Resimler

acemi25 beğendi.
Eski 07-09-2019, 21:58   #4
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Merhaba. Cinslerini karıştırırsanız bir işe yaramaz. Tabi Kalifornia solucanı yetiştirmek istiyorsanız.

Solucanlar ince ve sivri şekilde oluyor. Ve hızlı hareket ettiğinden anlayabilirsiniz. Toprağın dışına çıkardığınızda anında toprak altına girmeye çalışır ve uyuşukluk yoktur. Ona göre karar verebilirsiniz.

Güvenilir bir satıcıdan almazsanız çoğu sahte solucan yollayacaktır.
bahçede yanmış gübre içinde bulduklarım tarif ettiğiniz şekilde sivri ve hızlı hareket eden, satıcının gönderdikleriyse yavaştı.gerçekten ilginç bi durum.en iyisi kendim yavaş yavaş bahçedekileri çoğaltıyım

Eski 09-09-2019, 10:17   #5
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
Bendeki kompost içinde de benzer mantarlar oluyor bir sıkıntı yaratmıyor birlikte yaşıyorlar.

thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2019, 13:16   #6
Yeni Üye

teşekkürler thunderon

Eski 04-06-2020, 10:18   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-06-2020
Merhab;
Mantarların türleri parasola plicatilis gibi duruyor bilgilerinize.

Yakup86 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024