agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kuzey Kıbrıs Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/kuzey-kibris-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net,Kuzey Kıbrıs / 1. Bonsai Atölyesi (11 Mart 2008) (http://www.agaclar.net/forum/kuzey-kibris-bonsai-atolye-calismalari/7577.htm)

msgurkan 11-02-2008 20:58

agaclar.net,Kuzey Kıbrıs / 1. Bonsai Atölyesi (11 Mart 2008)

Kıbrıs'ta bonsai'ye olan ilgiyi artırmak, bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak için bir atölye çalışması yapmayı öneriyorum.
Mart ayında Lefkoşa'da olabilir.
Görüş ve önerilernizi bekliyorum.

Yer: Gazeteciler Birliği Lokali / Lefkoşa
11 Mart 2008
Saat: 18:00-20:30

Buket Aknar 11-02-2008 21:58

16 Mart bize uyar.
Katılacak olanların ne yapması gerekiyor?
Beraberimizde ne getirmemiz gerekir.
Biz de bir şey yapacakmıyız, yoksa önce bilgilendirme ve tanıtım mı olacak? (Çok mu soru sordum?)

msgurkan 11-02-2008 22:08

Ben tanıtım ve uygulama yapacağım. Sizin izlemeniz, sorularnız ve görüşlernizle katkı koymanız yeterli.

msgurkan 11-02-2008 22:34

Uzman16, Kıbrıs'a gelecek olmanıza bir yandan sevindim, bir yandan üzüldüm. Çünkü 2-8 Mart tarihlerinde iş dolayısı ile İrlanda'da olacağım. Siz gelişinizi öteleyemez misiniz? Çalışmaya sizin de katkınız olur.

Serhan 11-02-2008 22:41

Şimdiden söz vermek istemem, o günlerde bir aksilik olmazsa geleceğim. Zaten başlamak isterdim nerden başlayacağımı bilmediğim için bukadar bekledim, benim için iyi bir fırsat.

Buket Aknar 11-02-2008 22:51

Uzman 16; geliş tarihinizi belirtirseniz, görüşebiliriz.

Buket Aknar 11-02-2008 22:59

O zaman gelmenize yakın yeniden haberleşelim ve mutlaka görüşelim.

Ali H. ALI 12-02-2008 09:01

Ne zamandir bu guzel haberi bekliyordum. Tarih belirlenmis gibi, yeri de belirlerseniz. Malina o kadar isinin arasinda bile sizler icin guzel bir afis hazirlaycagini dusunuyorum. Calismadan once secilmis yerlere asacaginiz afisle katilim daha da artirabilirsiniz.

Katilacaklarin listesine benim ismimi de ekleyiniz. Tum calismalarinizda gercekten olmasa bile yaninizda olmak istiyorum.

16 Marta guzel bir baslangic olacak calismanizin ardi kesilmeden yillarca devam etmesini dilerim. Hepinize kolay gelsin.

msgurkan 12-02-2008 09:43

Uzman16, yurtdışı gezimi ertelemek sizden önce benim de aklıma geldi. Ancak çok taraflı ve katılımlı bir proje ve ekipten ayrılabilme şansım yok. Mümkün olsa gerçekten tam isabet olurdu. Siz Cumartesi kaçta geliyorsunuz?

msgurkan 12-02-2008 09:51

Ali Bey, iyi dileklerinize teşekkürler. Güzel bir başlangıç yapacağımızı umuyorum. Sizin isminiz hep listenin başında olacak.
Atölye çalışmamızın bir de afişi olursa hani, harika olur.

Ali H. ALI 12-02-2008 12:15

Mehmetsalih bey, listenin basina ismimi koymaniz gerekmiyor.
Size guc verecekse katkisi olacaksa sadece yaninizda olmak yeterlidir.
Simdiden guzel calismalar dilerim.

Sergül 12-02-2008 16:18

16 Mart tarihinde bende gelmeye çalışacağım, umarım katılım yüksek olur, şimdiden herkese iyi şanslar dilerim.

desberado 14-02-2008 23:43

eğer bir aksilik çıkmazsa bende gelmeye çalışacağım.Katılımın yüksek olacağında eminim.Uzun zamandır bonsai ye başlamak istiyordum,ilk çalışmamızda yanımıza birşeyler almamız gereklimi?

memet 15-02-2008 07:55

Toplantımızın yer ve tarihini kesinleştirince afişimizi isteyelim Malina'dan.
Ben mümkün olabilirse, video görüntü almanızı istiyorum. Bazı projelerimiz var.

Buket Aknar 15-02-2008 08:02

Ben bu çalışmayı görüntüleyebilirim de nasıl yükleyeceğim konusunda yardıma ihtiyacım olacak.

msgurkan 15-02-2008 09:03

Buket, video yüklemeyi birlikte yaparız.

Mehmet Bey, toplantı yerini ve tarihini kesinleştirmeye çalışıyorum. Sonucu en kısa zamanda bildireceğim.

Atölye çalışmamıza yurtdışından bir uzmanın katılımı için de ayarlama yapmaya çalışıyoruz.:confused::confused::confused:

msgurkan 16-02-2008 12:31

1 Eklenti(ler)
Atölye çalışmasının yer ve tarihini herkese uygun olacak şekilde kesinleştirdik.
Genel formata uygun olması açısından çalışmanın adının ve başlığın da düzeltilmesi uygun olur düşüncesindeyim.

Kuzey Kıbrıs / 1. Bonsai Atölyesi (11 Mart 2008)
Yer: Gazeteciler Birliği Lokali / Lefkoşa
Saat: 18:00-20:30

Atölye çalışmamızın Yeri: Lefkoşa'da Kıbrıs Gazetesi'nden Batı yönünde ilerlerken SOS Çocuk Köyünün ilerisinde ve hemen yanında yer alan Gazeteciler Birliği Lokali.

Google görüntüsü:

Eklenti 30317

Buket Aknar 16-02-2008 17:19

Benim için uygun.

Serhan 16-02-2008 19:30

Benim içinde uygun.

msgurkan 16-02-2008 22:23

Uzman16, sizi ülkemizde ve özellikle bonsai atölye çalışmamızda görmekten mutlu olacağız.
Sizin katılabilmeniz, bizim için bir şans. Keşke Türkiye’den daha çok arkadaşımız katılabilseydi.

uzman16 19-02-2008 23:01

Sn. msgurkan merhaba,

Toplantı tarihiyle ilgili düzenleme için size teşekkür etmeyi atlamışım.

İki ayağınızı bir pabuca soktuk. Tekrar teşekkür ederim.

Hazırlıklar nasıl gidiyor? Umarım herşey planlandığı şekilde gelişiyordur...

msgurkan 20-02-2008 07:28

Uzman16 atölye çalışmamızı 11 mart salı gününe almamız bize sorun yaratmadı. Tam tersine katılımcıların hafta sonunu harcamamış olduk.

Hazırlık olarak bir powerpoint sunumu hazırlıyorum. İçeriğinde şunlar olacak:
Stiller, Dizayn Prensipleri, Materyal seçimi, Ön Yüz Belirleme, Telleme, Aletler, Toprak ve Saksılar.

Atölye uygulaması olarak da Telleme Teknikleri, Saksı Değişimi ve Budama.

Ayrıca Buket Hanım katılımcılara dağıtılmak üzere bonsai temel bilgilerini içeren bir kitapcık hazırlamayı önerdi. Ancak gerek iş, gerekse diğer atölye hazırlıklarından ona tam yardımcı olabilecek durumda değilim. Aslında ağaçlar sitesi olarak "Başlangıç Seviyesi Bonsai Eğitim Kitapçığı" hazırlama konusunda kollektif bir çalışma yapsak ve bunu sürekli geliştirsek son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Örnek olarak Amerika'da benzeri Orta Seviye için hazırlanmış ve son derece faydalı bir döküman:

http://www.bonsai-bsf.com/resources/...ate_bonsai.pdf

msgurkan 20-02-2008 07:46

Sonuç olarak tüm arkadaşlara iki önerim var.

1- Birlikte hazırlayıp sürekli geliştireceğimiz bir "Başlangıç Seviyesi Bonsai Eğitim Kitapçığı" hazırlamak.

2- Yukarıdaki linkte belirttiğim ve daha çok estetik ve sanatsal yönleri kapsayan orta seviye bonsai eğitim dökümanını ( INTERMEDIATE BONSAI - A COURSE SYLLABUS ) eğitimlerimizde kullanmak için Türkçe'ye çevirmek.

Bonsibet 21-02-2008 01:36

Herkese öncelikle selamlar
Bugüne kadar Yavruvatan Güzel Kıbrısa gitmek nasip olmamamıştı isabet oldu.
malum iş güç hafta arası olması açısından ama mutlaka gelmeye çalışacağım, şimdilik inşallah diyeyim, Aybaşına kadar netlesir benim durumum
Istanbuldan gidecek arkadaslar olursa ayni uçakla gitmeyi ayarlayabilirsek sanırım daha iyi olur ulaşım gibi konularda

görüsmek üzere hoşçakalın
saygı ve selamlarımla
Okan

msgurkan 21-02-2008 14:25

Sn Bonsibet sizleri aramızda görmekten son derece mutlu olacağız. Ancak size bir sitemimi belirtmek istiyorum. Bonsai konusunda çok değişik, ilginç görüşler ortaya koyup bizi şaşırtıyorsunuz, ama hiçbir çalışmanızı bizimle paylaşmıyorsunuz. Bu sitede paylaşım ve yardımlaşma esastır. E artık bizi daha çok bekletmezsiniz. En azından sergi dışı 3-5 çalışmanızı yayınlamanızı bekliyoruz.
saygılar.

Bonsibet 21-02-2008 15:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi msgurkan (Mesaj 206709)
Sn Bonsibet sizleri aramızda görmekten son derece mutlu olacağız. Ancak size bir sitemimi belirtmek istiyorum. Bonsai konusunda çok değişik, ilginç görüşler ortaya koyup bizi şaşırtıyorsunuz, ama hiçbir çalışmanızı bizimle paylaşmıyorsunuz. Bu sitede paylaşım ve yardımlaşma esastır. E artık bizi daha çok bekletmezsiniz. En azından sergi dışı 3-5 çalışmanızı yayınlamanızı bekliyoruz.
saygılar.

Msgurkan arkadasim siteminizde haklisiniz daha önce bu konuda söz vermistim fırsat buldukca paylasma sözü vermistim elimden geldigi kadar arada gözüme carpan konularda fikirlerimide söyleyecegim, söylüyorumda
istanbulda hava malum son günlerde biraz bozuk gitti öyle dişe dokunur bir calışma yapmadıgım icin yayınlamadım ama bir iki gün güzel giden havayı degerlendirip yeni adaylar diktim saksılara ve bugün iki yeni calısmam oldu bir hanimeliyle, bir incir çalışması bir arkadasim evimde bos bonsai saksılarım var demisti bende getir bir seyler dikerim demistim oda bugün getirdi az önce bitirdim.,
Fotograf makinam yanımda ama boyut sorunu yasıyorum boyutu kücültüp ( ya makinadan ya bir programla )onları gönderecegim ilk fırsatda

Bonsibet 21-02-2008 16:08

fotograf cekmeye gittim ama makinanın pili bitmis yarına kaldı kusura bakmayın

msgurkan 21-02-2008 18:29

Pil bitmiş mi!:confused:

Bonsibet 22-02-2008 16:54

bu bahsettigim incir

2 Eklenti(ler)
msgurkan Pil bitmiş mi! ... evet bitmişti :)
Dün bahsettigim incir ,Arkadasin istegi üzerine getirdigi taslari istedigi sekilde yerlestirdim, fakat hosuma gitmedi,kökler gelisince degistiririm.

Bonsibet 22-02-2008 17:03

Buda Hanımeli

2 Eklenti(ler)
msgurkan pilim var dikkatini cekerim :) devami gelecek
selamlar saygılar

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024