agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kuşlarımız (http://www.agaclar.net/forum/kuslarimiz/)
-   -   Muhabbet Kuşum Cama Çarptı (http://www.agaclar.net/forum/kuslarimiz/38493.htm)

rainac 09-12-2015 21:08

Muhabbet Kuşum Cama Çarptı

Merhaba arkadaslar
Evin içinde sürekli serbest olarak dolaşıyordu sıkıntı olmuyordu. Hanım camları silerken uçmaya başlamış cama çarpmış yem yiyor ama hiç ötmüyor. Ele geliyor ama hemen kafesine gitmek istiyor ve uçamıyor uçmaya çalışıyor hiç havalanamadan düşüyor yere. kanatlarına baktım gözle görülür bir durum yok gibi kırık olsa kanat aşşağı doğru düşerdi diye biliyorum. Kanat düşmeside yok ama sanki hayata küstü hiç birşey yapmadan duruyor :( Nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olabilecek kimse varmı.

Jakin 10-12-2015 05:27

Üzüldüm, geçmiş olsun. En kısa sürede bir veterinere götürseniz.. :(

rainac 10-12-2015 07:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jakin (Mesaj 1425453)
Üzüldüm, geçmiş olsun. En kısa sürede bir veterinere götürseniz.. :(

teşekkür ederim
kötü birşey söyler diye korkudan gitmiyorum :( bugünde düzelmez ise veteriner yolu gözüktü bize.

A_NOMAD 10-12-2015 12:46

Kanatlarından ziyade başını çarpmış olsa gerek, bana kafa travması yaşıyor gibi geldi. Bence ertelemeyip hemen veterinere götürün ama beklemek dışında önerileri olur mu bilemiyorum, kuşlarda kafa travmasına pek müdahale şansı olmayabilir...

Geçmiş olsun :(

EAkpınar 10-12-2015 13:52

Geçmiş olsun sayın rainac. Sayın A Nomadın da dediği gibi kafa travması yaşıyordur. Umarım sadece sersemlemiş olsun.

hira 10-12-2015 15:41

Şu zamana kadar yaşadıysa hiç korkmayın..

rainac 11-12-2015 07:20

sizi dinleyip veterinere götürdüm. Strese girmiş küçük beyimiz :) Vitamin takviyesi yapmam gerektiğini söyledi veteriner bir kaç vitamin aldık kullanmaya başladık. kafesden çıkmasınıda yasakladı doktor :) 1 ay kadar kafesde uzaktan sevecegiz artık. Ölecek diye korkmuştum ama şükür birşeyi yokmuş sadece stres :))

Jakin 11-12-2015 07:23

Geçmiş olsun.. Zamane kuşları bile stresli oluyor demek!.. :D

rainac 11-12-2015 07:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jakin (Mesaj 1425640)
Geçmiş olsun.. Zamane kuşları bile stresli oluyor demek!.. :D

teşekkür ederim sayın jakin. Sınavada hazırlanmıyor ama ne stresi ise artık :D

EAkpınar 11-12-2015 09:37

Büyük geçmiş olsun sayın rainac. Bizim rahmetli tombiğimizi 45 liraya almıştık Veteriner masrafı 80 lira tutmuştu. Ama 180 tutsa kimin umrunda acısını hala unutamadık. Gözünüzaydın.allah beterinden saklasın.

rainac 11-12-2015 12:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi EAkpınar (Mesaj 1425664)
Büyük geçmiş olsun sayın rainac. Bizim rahmetli tombiğimizi 45 liraya almıştık Veteriner masrafı 80 lira tutmuştu. Ama 180 tutsa kimin umrunda acısını hala unutamadık. Gözünüzaydın.allah beterinden saklasın.

Sultan Papağanım vardı oda evde hürce geziyordu gelip bana bulaşırdı arada çok güzel alıştırmıştım. gitti cama çarptı kurtaramamıştım onu. üzüntüden 5 yıl boyunca hiç bir evcil almamıştım. Şimdi tekrar alayım dedim yine aynı olay, ama düzelecek olması mutlu ediyor beni :)

A_NOMAD 11-12-2015 14:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi rainac (Mesaj 1425713)
Sultan Papağanım vardı oda evde hürce geziyordu gelip bana bulaşırdı arada çok güzel alıştırmıştım. gitti cama çarptı kurtaramamıştım onu. üzüntüden 5 yıl boyunca hiç bir evcil almamıştım. Şimdi tekrar alayım dedim yine aynı olay, ama düzelecek olması mutlu ediyor beni :)

Demek ki camları o kadar temiz tutmamak lazımmış ki kuşcağızlar orada cam olduğunu fark edebilsin :D

Gelmiş-geçmiş olsun, sevindim önemli bir şey çıkmadığına...

rainac 11-12-2015 15:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD (Mesaj 1425740)
Demek ki camları o kadar temiz tutmamak lazımmış ki kuşcağızlar orada cam olduğunu fark edebilsin :D

Gelmiş-geçmiş olsun, sevindim önemli bir şey çıkmadığına...

Teşekkür ederim

camlara su serpiyorum artık iz bıraksın diye :D

Avidbirder 10-06-2020 12:26

Merhaba benım de muhabbet kusum duvara carptı ucmuyor artık veterıner kırık yok dedı 4 gun oldu acaba duzelır mı?

Avidbirder 10-06-2020 12:28

düzeldimi kuşunuz acaba ?bayağı zaman olmus benımkının basına yenı geldı acaba ıylesecekmı tekrar ucabılecek mi?cok uzgunum suan

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024