agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kuşlarımız (http://www.agaclar.net/forum/kuslarimiz/)
-   -   Sakat muhabbet kuşu yavrusu (http://www.agaclar.net/forum/kuslarimiz/26289.htm)

raddle 11-02-2012 13:49

Sakat muhabbet kuşu yavrusu

Sakat muhabbet kuşu yavrusu sahiplendirme

Alışveriş yaptığım evcil hayvan dükkanında 4 tane sakat muhabbet kuşu yavrusu var. Dükkanda bulunan papağan, kimse yokken kafesinden çıkıp yavruların ayaklarına zarar vermiş. Sakat olmalarına rağmen gayet hareketliler. Bulundukları yerde bakımları yapılıyor ama dükkanın arka tarafında bir kafeste sadece yaşıyorlar.

3 tanesi dişi, bunların birer ayağı var ve 3 aylık ve biraz üstü olabilirler. 1 tane erkek var, bunun hiç ayağı yok, bu da 6 aylık kadar. Dişiler tünekte durabiliyorlar, hepsi uçabiliyor.

Evimde bir kanaryam ve bir de yavru muhabbet kuşum var, bu yavrulara tek başıma bakabileceğimi zannetmiyorum. Elden almak koşuluyla bulunduğum adres civarında olanlara ve bakabileceğini düşünenlere bir şekilde iletirim.

Sûz-i Dilârâ 12-02-2012 13:02

Ben seve seve alırdım ama o kadar uzaktayım ki! :(

raddle 12-02-2012 14:53

Yazışmalarınızdaki hassasiyetinize dayanarak bilin ki ben de güle isteye büyük bir gönül rahatlığıyla size teslim ederdim bu kadar uzakta olmasaydık:) Kısmet, bir şekilde kendilerine sevgiyle ve ilgiyle bakacak insanlara ulaşacaklarına inanıyorum.

Güzin Çakar 12-02-2012 17:56

Sayın raddle, mesajınızı okuduğumdan beri, talihsiz yavrular aklıma takıldı. Benim evimde ki köpeğim sorun değil,ama sık sık sağlık sorunları olan kediler,kuşlar misafirim oluyorlar.Bu nedenle çevremde yuva ararken, ablam bakabileceğini söyledi. Şehir olarak Sakarya ve İstanbul gösterdiğiniz için yakınmıyız bilmiyorum. Bakacak başkaları çıkmazsa, sizden alıp ablama teslim edebilirim. Sevgilerimle...

raddle 12-02-2012 18:39

Sevgili gçakar,

Çok teşekkür ediyorum ilginize. Foruma bu konuyu yazarken üyelerden biri bakabilecek bir başka kişiye ulaşır diye de düşünmüştüm. İki hafta içerisinde İstanbul'a gelme durumum var. Bu süre zarfında bekleriz, eğer isteyen olmazsa İstanbul'da size teslim ederim. Gerçekten çok teşekkür ediyorum, çok rahatsızdım, bu yavruların da evlerimizdekiler kadar sevgi dolu bir yaşamı hakettiklerini düşünüp de çözüm üretememekten. Sağolun.

Güzin Çakar 12-02-2012 19:12

Sevgili raddle

O halde iki hafta bekliyoruz.Nerede daha rahat ve mutlu olacaklarsa, orası kısmetleri olsun. Sevgilerimle...

can2001 22-05-2012 18:36

kumru yavruşu

bende bir ağacın üstünde kumru yavruları buldum annesi hiç gelmedi ne yapıpda onlara bakabilirim neyle besliyebilirim

furkan yıldız 23-05-2012 08:27

Buğdayı haşlayıp mikserde çok fazla ezmeden mama kıvamına getirip kürdan yardımıyla besleyebilirsiniz.

loveforlife 23-05-2012 09:40

1 Eklenti(ler)
Merhaba,
Kimse yardımcı olmazsa ben birazcık uzak olsam da alabilirim. Bursa'dayım... Evimde başka engelli kuşum da var. Hiç engeli olmayanlar da var. Benim için hepsi çok değerli. Şu an bile Paşa kafesten sesleniyor: Ablacııığım, hadi gel, hadi öp! Kafesin kapsını kapalı hiç istemez de beyefendi:-)

raddle 16-08-2012 00:45

Siteye girmeyeli uzun zaman oldu ve son durumu yazamadım. Kuşların hepsi sahiplendirildi. Sevgili gcakar ve loveforlife ilginize çok teşekkür ediyorum, sevgili gcakar geciken cevabım için çok özür dilerim.

Güzin Çakar 16-08-2012 20:54

Sevgili raddle, öyle güzel bir bilgi verdiniz ki özür dilenecek bir durum yok. Kuşlarımızın bir yuvaya kavuşmalarına çok sevindim. Onlar için çok uğraş vermiştiniz. Her şey için kuşlar ve kendi adıma teşekkür ederim. Sağlıkla ve sevgiyle kalınız.

GLCN 15-05-2016 20:36

bursa da sahıplendırmek ıstedıgım sakat bır kusum var:) evde kus sayım fazla oldugu ıcın sahıplendırmek ıstıyorum..sadece bır ayagı arkaya donuk onun dısında ucmasında tunemesınde sorun yok:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024