agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen arzuakyurek

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-09-2011, 17:28   #1
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Giriş Tarihi: 24-08-2011
Yaralı bir martı için acil ne yapabilirim?

Sevgili uzaylı; sizin behçenize bunu yazmam uygun değil biliyorum ama çaresiz kaldım.

Bahçemde yaralı bir martı var, ne yapabilirim ? öylece yatıyor gözleri açık ama gagasında kan var. Lütfen yardım edin.

arzuakyurek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2011, 17:56   #2
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sevgili berkayseray; Çok teşekkür ederim. Bize nazar mı değiyor, yoksa bir ben mi başımıza gelen herşeyi yazıyorum bilmiyorum. Sanırım her şeyi yazdığım için bir bizde terslikler oluyormuş gibi geliyor. Ama her seferinde çok şükür oldukça iyiyiz. Dilerim bu en kötüsüdür. Dilerim bundan daha kötüsü olmaz.

Dileyene Allah misli mislisini versin. Hakkımızda hayırlısı olsun...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2011, 17:59   #3
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Sevgili berkayseray veteriner hekim. Ben ne yapmak gerekir bilemiyorum. Kendisinin belki bir önerisi vardır. Bir başlık açıp yardım mı istesen acaba? Başlıkta Acilen Yaralı martıya Ne yapmalıyım diye yazabilirsin.

başlık açmayı biliyorsunuz değil mi? Açamazsanız ben sayfayı açayım ama siz cevaplandırmanız ya da karşılıklı yazışmanız lazım. O yüzden önce siz deneyin.

İlk aklıma gelen kahvede gören olur diye yazdım ama ben de uzun süredir başlık açmadım deneyeyim.

Eski 04-09-2011, 18:04   #4
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Ben konu açamıyorum sanırım yeni üye olduğum için, siz açarsanız çok sevinirim sayın uzaylı.

Eski 04-09-2011, 18:15   #5
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Ben özelden Güler hanıma yazdım. Çünkü artık başlık açılması için önce inceleniyor sanırım. Güler hanım mesajı okuyunca yardımcı olacaktır. Bir veterinere telefon edip sorsanız yardımcı olur gibi geliyor. Ben ce netten bir telefon bulup sorun derim.

Eşim belki ağzına kılçık v.b. bir şey batmış olabilir kontrol etmeleri iyi olur diyor.

Eski 04-09-2011, 18:16   #6
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

İlginiz için teşekkürler sayın uzaylı, inşallah bir an önce yardımcı olurlar.

Eski 04-09-2011, 18:29   #7
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Yaralı bir martı için acil ne yapabilirim?

Sevgili Ağaçlar net dostları, üyelerden sevgili arzuakyürek acil yardım istiyor. Ben ne yapılır bilmiyorum Yardımcı olabilecek olan var mı?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arzuakyurek Mesajı Göster
Bahçemde yaralı bir martı var, ne yapabilirim ? öylece yatıyor gözleri açık ama gagasında kan var. Lütfen yardım edin.

Eski 04-09-2011, 18:32   #8
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ben de kanatlılarla ilgili olan bir iki arkadaşa yardım çağrısında bulundum.

Umarım mesajları görürler.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2011, 18:34   #9
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Çok teşekkürler Güler hanım.

Eski 04-09-2011, 18:45   #10
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Sevgili uzaylı ve Gler hanım çok teşekkürler yardımlarınız için, şimdi yaptıklarımı anlatayım. Su ve çorba suyuna batırdığım ekmeği verdim. ama ne yedi nede içti

Eski 04-09-2011, 18:49   #11
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

ama gagasında kan yok doğal bir leke sanırım.

Eski 04-09-2011, 18:59   #12
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Şöyle bir bilgi okuyunca acaba boğazında bir şey varmıdır diye düşündüm. Bir de yemesi için çiğ yumurtayı yedirmeyi deneseniz mi acaba diyorum? Kabuğunu rafadan yumurta gibi üstten açsanız ve deneseniz.

KAYNAK VİKİPEDİ Martılar denizin üzerindeki insan pisliklerini de besin sanarak yemeye çalışırlar. Özellikle denize atılan plastik parçalar bu tür için ölümcüldür. Ölü bulunan pek çok martının midesinde plastik parçacıklar tespit edilmiştir. Martıların midesi plastiği sindiremediği için midelerinde plastik onlara sürekli bir tokluk hissi vererek açlıktan ölmelerine neden olur. İri martılar kuş yumurtaları ve yavrularını da yer.

Eski 04-09-2011, 19:25   #13
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Veterinere götürseniz,

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2011, 19:25   #14
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Cumhur Tonba'nın belki yardımcı olabileceğini düşünerek telefon ettim ama o da Edirne yolundaymış.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2011, 19:31   #15
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Şimdi yanından geldim, biraz ekmek yedi su içti kıpırdanmaya başladı. hadi bakalım aç kalmış sanırım.

Eski 05-09-2011, 00:02   #16
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Merhaba Uzaylı,
Karga ve martılara yemek artıklarını verebilirsiniz. , İyice ıslatılmış köpek bisküvileri, konserve köpek veya kedi yiyecekleri gibi besin maddelerinem de itraz etmezler. Eğer imkan bulursanız balık pazarından alacağınız hamsi, istevrit gibi balıklarla rahatlıkla besleyebilirsiniz.

Dilerim kanatlarında her hangi bir kırık falan yoktur.
Yi,yecek yiyemeyecek durumda mı? Gerçi biraz yedi dediniz. Baş parmak ve işaret parmağı ile gagasını açıp, yiyeceği verebilirsiniz. Gece karanlık bir yerde istirahat etsin. Mümkün mertebe rahatsız etmeyin. Susuz da olabilir.
Bilemiyorum bu mesajı okuma imkanınız olacak mı? Edirneden şu an döndüm. Sabah ilk işim bu mesaja bakmak olacak. saat 1o da Meriç'e gideceğim.
İyi haberlerinizi beklerim. Neticeyi yazın.
Selam ve sevgiler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2011, 10:19   #17
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

İlginize teşekkürler arkadaşlar; Sabah baktım ishal olmuş ilaç verdim ve veterinerimizi aradım meğer bir salğın hastalık varmış bölgede, oğlumun veterineri Şişli belediyesinde hekimlik yapıyor gelip aldılar. 3-4 gün rehabilitasyon merkezinde tedavi edip deniz kenarına bırakıyorlarmış.
Neyse ki kurtardık nazlı kuşu

ciroz beğendi.
Eski 05-09-2011, 10:27   #18
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arzuakyurek Mesajı Göster
Ben konu açamıyorum sanırım yeni üye olduğum için, siz açarsanız çok sevinirim sayın uzaylı.
Sıfır mesajlı üyeler konu açamaz. Siz öyle değildiniz sanırım. Kuşlar bölümünde tekrar yeni konu (deneme amaçlı) açmayı dener misiniz? (sonra sileceğim)

Uzaylının bahçesindeki konuları buraya taşıdım. Herhangi bir sorun yaşadığınız zaman Öneri, Yorum ve Sorunlarınız bölümünü kullanmanız daha hızlı çözüm sağlar...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2011, 10:46   #19
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Sıfır mesajlı üyeler konu açamaz. Siz öyle değildiniz sanırım. Kuşlar bölümünde tekrar yeni konu (deneme amaçlı) açmayı dener misiniz? (sonra sileceğim)

Uzaylının bahçesindeki konuları buraya taşıdım. Herhangi bir sorun yaşadığınız zaman Öneri, Yorum ve Sorunlarınız bölümünü kullanmanız daha hızlı çözüm sağlar...
Sayın Malina Üyelerin Bahçeleri konusunda denemen başarısız yine,
aşşağıdaki yazı çıkıyor konu aç dediğimde

arzuakyurek, bu sayfayı gördüğünüze göre, bazı sorunlar var demektir. Aşağıdaki olasılıklardan biri, sizin durumunuza uygun olabilir:

Henüz üyelik onayınızı yapmamış olabilirsiniz. Bu gerçekleşmeden mesaj gönderemezsiniz. Üye olurken verdiğiniz eposta adresinizi kontrol etmelisiniz. Hotmail kullanıcıları, Junk Mail bölümünü kontrol etmeyi unutmayın.
Yeni üyesinizdir. Yeni üyeler foruma bir mesaj yazmadan bazı şeyleri yapamaz. Üye listesini görüntüleyemezsiniz, üye profillerine bakamazsınız, özel mesaj gönderemez, galeriye fotoğraf yüklemez, fotoğraf yarışmalarına katılamazsınız.
Yöneticiler tarafından üyeliğiniz geçici bir süre askıya alınmış olabilir. Forum ana sayfasına dönün; sizinle görüşme yapıp, sorunu çözmeye çalışacağımız, özel forum bölümünü göreceksiniz.
Profil bilgilerinizdeki sorunlar yüzünden (mesela, ilgi alanları bölümüne sana ne yazmak, mesleği bölümünü anlamsız harflerle doldurmak gibi) üyeliğiniz geçici bir süre askıya alınmış olabilir. Önce profil bilgilerinizi düzeltin. Sonra agaclar@mail.com adresine yazarak, üyeliğinizin açılmasını isteyebilirsiniz.
Yöneticiler tarafından üyeliğiniz tümüyle engellenmiş olabilir.
Çöpe atılmış bir konuya ulaşmaya çalışıyor ya da izniniz olmayan bir bölüme girmeye çalışıyor olabilirsiniz.
Satış bölümüne konu açmaya çalışıyor olabilirsiniz. Alışveriş bölümü dışında, en az 50 mesajı olmayan üyeler, satış bölümünde yeni konu açamazlar. Mesaj sayınız uygunsa, satış bölümünde, istekte bulunmalısınız.
Bunlardan biri sizin durumunuza uymuyorsa, sorununuzu ayrıntı açıklayan bir eposta gönderirseniz, yardımcı olmaya çalışırız.
Kullanıcı Profili
Aktivasyon Epostasını Tekrar Gönder
Bize Yazın
Çıkış Yapın
Ana Sayfa

Eski 06-09-2011, 21:12   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-06-2011
Neyse ki marticik sagligina kavusacakmis.Gec kalmisim yardimci olmakta.Ilginize marti adina tesekkur ederim....Boyle duyarli insanlari bulmak kolay degil her zaman...

berkayseray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2011, 21:34   #21
Ağaç Dostu

arzuakyurek's Avatar

Teşekkürler sayın berkay, ne yazık ki bir salğın varmış bir haftada onlarca martı bırakıyormuş kendini yollara. Bugün veterinerle görüştüm akşama salacağız dedi, neyseki kurtardık.
Sevgiyle kalın.

Eski 07-09-2011, 01:22   #22
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Güzel bir haber. Teşekkürler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2013, 09:44   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2013
Arkadaşlar konuyu tekrar açacağım kusura bakmayın ama yardıma ihtiyaç var. İşyerimin bahçe girişinde büyük bir martı var uçmuyor yere kapaklanmış şekilde çaresizce bakıyor. 153'ü aradım Kadıköy veteriner bölümüne bağladı fakat 'biz kuşlarla ilgili birşey yapamıyoruz yalnızca kedi ve köpeklerle ilgilenebiliyoruz' cevabını aldım. Ne yapmam lazım? Gelip alan ambulans veya birim gibi birşeyler yokmu bu İstanbul'da. Bir kutuya koyup veterinere götürmeye çalışacağım fakat zarar vermekten korkuyorum. Ayağı veya kanadı kırılmış gibi görünüyor. Bilgisi olan varsa acil cevap bekliyorum.

tufanbora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2013, 09:58   #24
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Sayın tufanbora,

Aşağıdaki yazı işinize yarayabilir gibi.
Yaralı Yabani Hayvanı Elle Tutmak | Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı

Yazıda bahsedilen "Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, 0212 226 10 28" belki size yol gösterebilir.

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2013, 10:26   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2013
Teşekkür ederim, bir örtü yardımıyla alıp yakındaki bir veterinere götürdüm yardımcı oldu sağolsun.

tufanbora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2013, 10:35   #26
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Duyarlı davranışınız için tebrik ederim. Umarım hasta martı sağlığına kavuşur.

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024