agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni38Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-05-2010, 21:36   #31
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serder Mesajı Göster
Soru bana ise hiçbir fikrim yok malesef.
Özür dilerim alıntı yapmamışım.
Size sormuştum sevgili serder. Tepeli roller aldığınızı yazmışsınız. Harz Roller tepeli olmuyor diye biliyordum. Bu nedenle sordum.

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 11:35   #32
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
Acil!!!!!

Yeni doğmuş kanarya yavrularım var. Anne yavrulara bakmıyor, hatta üzerine oturuyor. Ne ile besleyebilirim, acil yardım rica ediyorum.
Teşekkürler...

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 19:02   #33
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Üzerinde oturması gerekiyor sevgili Gül Batur. Oturmazsa problem var demektir. İlk birkaç gün üzerinden hiç kalkmıyor yavruların. Hatta oturduğu yerden besliyor farkettirmeden. Acaba yanlış anlamış olabilir misiniz?

Eski 20-05-2010, 20:53   #34
Ağaçsever

kurtkus's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2010
Gül hanım ilk iki veya üç gün suluğuna bir çay kaşığı toz şeker karıştır( veya bir küp şeker).Ayrıca her gün mama yap iki ay ver.
Mama tarifi:haşlanmış yumurtayı rendele ,bir yumurtaya bir çay kaşığı karışım(havanda dövülmüş bebe bisküvisi,galeta unu,soya unu,mısır unu karışımı) karıştırıp veriniz.Bu tarif en az üç çift kuşa yeter.
Ya da büyük şehirde oturuyorsanız hazır mamalar var.Ona su spreyi ile hafif tav verin,içine yumurtanın sarısını ve çok az olmak şartıyla beyazını rendeleyip karıştırarak verin.Her gün tazesini verin ,çünkü çok çabuk bakteri ürer ve hayvanlarınızı öldürebilirsiniz.Günlük mama kaplarını yıkayın.Haftada bir çamaşır suyu ile dezenfekte edin.Suyunu hergün dinlenmiş su il yenileyin.Sularına haftada bir veterinerden alacağınız vitaminden verin,haftada iki gün suluğuna elma sirkesi bir çay kaşığı katın,haftada bir gün maden suyu /50 oranında katın ,elmayı ve kumu eksik etmeyin.Yavrularınızı güle güle büyütün.

kurtkus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 21:34   #35
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2007
Galeri: 3
Sevgili arkadaşlar,
benimde tepeli gloster bir erkek, dişimin türü başka,bir çift kanaryam var(profil resmimdekiler kendileri),ama bir türlü yavru alamıyorum,Kız beğenmiyor sanırım,sadece kavga var kafeste.En sonunda yuvalığa erkek yattı bir haftadır orada uyuyor kızda tünekte,acaba sonradan cinsiyetmi değiştirdi benim oğlan, ötümüde çok hoş ama şüpheleniyorum doğrusu artık.Sizden bu konudaki fikir ve yardımlarınızı bekliyorum ,kız bir yıl büyük oğlandan.

lilyumkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 22:11   #36
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lilyumkokusu Mesajı Göster
Sevgili arkadaşlar,
benimde tepeli gloster bir erkek, dişimin türü başka,bir çift kanaryam var(profil resmimdekiler kendileri),ama bir türlü yavru alamıyorum,Kız beğenmiyor sanırım,sadece kavga var kafeste.En sonunda yuvalığa erkek yattı bir haftadır orada uyuyor kızda tünekte,acaba sonradan cinsiyetmi değiştirdi benim oğlan, ötümüde çok hoş ama şüpheleniyorum doğrusu artık.Sizden bu konudaki fikir ve yardımlarınızı bekliyorum ,kız bir yıl büyük oğlandan.
Erkek hazır, dişi değil maalesef. Hemen ayırın. Birkaç gün dişi ile erkeği birbirlerini görmeden, birkaç gün de görmelerini sağlayarak tutun. Dişiyi takip edin. Hazır dişi yuva yapma hazırlığına girişir. Alttaki kağıtları yırtıp, ağzında taşır. Anlarsınız hemen. Hareket yoksa bu sene zorlamayın.

Eski 20-05-2010, 22:17   #37
Ağaçsever

buyukcoban's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2009
Alıntı:
Sevgili arkadaşlar,
Bazen kızgın dişi kuşlar da en az erkekler kadar güzel öterler. Yani ötüş tek başına bir kriter değildir. Ayrıca bizlerin belirlediği çiftler herzaman uyum sağlamaz ve yavru alınamaz. Eşleri başka kuşlarla denemekte de fayda vardır. Her iki konu da tecrübemle sabittir. Lütfen dikkate alınız...Bol yavrulu günler dilerim...

buyukcoban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2010, 08:59   #38
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Sn.Günüm,
Konunun acemisi olunca, üzerine oturduğunu görünce, yavruları öldürebilir diye panik yaptım Her şey yolunda diyorsunuz, içimi ferahlattınız, sağolun....
Sn.Kurtkus,
Verdiğiniz tarifler için çok çok teşekkür ediyorum, hemen uygulamaya başladım..

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2010, 14:23   #39
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Teşekkürler Sevgili Günüm,
Erkek artık dişiyi protesto ediyor,koyduğum marulu salatalığı hiç dişiye vermiyor,ötmüyorda eskisi gibi.Ayrı kafes ve odalarda tutmayı deneyeceğim.Yavru umudum kalmadı.Babam hediye etti olmazsa dişiyi ondakilerle değiştiririm.

Eski 21-05-2010, 14:50   #40
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gül Batur Mesajı Göster
Sn.Günüm,
Konunun acemisi olunca, üzerine oturduğunu görünce, yavruları öldürebilir diye panik yaptım Her şey yolunda diyorsunuz, içimi ferahlattınız, sağolun....
Sn.Kurtkus,
Verdiğiniz tarifler için çok çok teşekkür ediyorum, hemen uygulamaya başladım..
Rica ederim. Yumurtayı uzun süre haşlamayı unutmayın olur mu? İçine de eğer bulabilirseniz yavru için satılan yumurtalı mamadan katabilirsiniz. Sadece yumurta ve mama. (Sarı ve portakal kokulu bir karışım- markasını isterseniz verebilirim de). Ben yavrularımı eskiden beriı bununla büyütüyorum ve son derece sağlıklı büyüttüğüne kefilim. Bulamazsanız alıp gönderebilirim.

Eski 21-05-2010, 14:51   #41
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Alıntı:
Teşekkürler Sevgili Günüm,
Erkek artık dişiyi protesto ediyor,koyduğum marulu salatalığı hiç dişiye vermiyor,ötmüyorda eskisi gibi.Ayrı kafes ve odalarda tutmayı deneyeceğim.Yavru umudum kalmadı.Babam hediye etti olmazsa dişiyi ondakilerle değiştiririm.
Erkek de anladı sonunda. Şansınız varsa başka bir dişi ile denemeye devam edin. Bol yavrulu bir sezon dilerim.

Eski 21-05-2010, 14:58   #42
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Haklısınız Günüm,karşılıksız aşk eritti Oğlumu, çelimsizleşti.
Sayın Başçobanında önerisini dikkate alacağım.Kız biraz yanlız kalsın yuvaya. Gazete ve kıl taşırsa erkeği öyle yanına koyayım,yavru sezonu geçmez umarım gönülleri olana kadar.Selam ve Sevgiler

Eski 21-05-2010, 14:59   #43
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Sayın Büyükçoban,
aceleden sizide başçoban yazmışım kusura bakmayın lütfen.

Eski 21-05-2010, 22:58   #44
Ağaçsever

buyukcoban's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2009
Alıntı:
Sayın Büyükçoban,
aceleden sizide başçoban yazmışım kusura bakmayın lütfen.
Önemli değil. Herşey gönlünüzce olsun...Tüyleri kadar yavruları olsun...

buyukcoban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2010, 00:00   #45
Ağaçsever

Sulman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2010
Galeri: 2
Alıntı:
Sevgili arkadaşlar,
Merhabalar, ayrı tutun kuşlarınızı birbirlerini görsünler. Erkek ötüşe başladığı zaman dişi çiftleşmek için tünekte yattığı zaman bir araya getirin. Ara ara tekrarlayın.

Birlikte olunca birbirinden bıkma durumu olur ve erkeğin ötümü azalır randıman iyi olmaz yavrulardan. Bu şekilde kaliteli yavrular ve sağlıklı çiftleşmeler yapabilirsiniz.

Daha detayları vardır konunun şimdilik bukadar.

Saygılar.

Sulman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2010, 00:03   #46
Ağaçsever

Sulman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2010
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gül Batur Mesajı Göster
Yeni doğmuş kanarya yavrularım var. Anne yavrulara bakmıyor, hatta üzerine oturuyor. Ne ile besleyebilirim, acil yardım rica ediyorum.
Teşekkürler...
kurtkus arkadaşımız mükemmel mama tarifi vermiş.

İlk günlerde yavruları aşırı korumacı şekilde üzerinde oturur. Havalar serinse kalktığını göremezsiniz. Baba dişi kuşu besler. Dişi kuş size çaktırmadan yavruları beslemeye devam eder. Siz göremiyor olabilirsiniz. Tüm gün uzaktan izleme yapın.

Saygılar.

Sulman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2010, 17:57   #47
Ağaç Dostu

ilkerr54's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2008
ötücü bir kanarya almak istiyorum ne cins almalıyım yardım ederseniz sevirnirim

ilkerr54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2010, 09:21   #48
Ağaçsever

kurtkus's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2010
Paraya acımazsanız malinua derim,ama daha az ödeme yapacaksanız harz roller,daha az para harcayım derseniz timbrado ötüm klanaryalarını deneyin derim..Ama sadece ötsün diyorsanız sıradan bir kırma alabilirsiniz.Alacağınız kuş erkek olsun ki ötsün.Bir de alırken karın altına üfleyip bakın,pembemsi olursa güzel,mora yakınsa va çizgiler görünüyorsa almayın.Bir de ayaklarına bakın pullanmışsa yaşlıdır(tavsiye etmem.Ayrıca kıpır kıpır olmalı,tünekten tüneğe atlamalı,tüyleri parlak olmalı,bu kuşun sağlıklı olduğunu gösterir.Sıradan bir pet shoptan alıyorsanız o kuş ıskartadır.En iyisi bildiğiniz bir üreticidn,ayak bileği künyeli ve mümkünse puanlanmış kuş alın derim ki ekonomik olmaz.Saygılar.

kurtkus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2010, 22:10   #49
Ağaç Dostu

ilkerr54's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2008
öle bir aydınlattınki beni tesekkur ederim tekse kusu alırken sen yanımda olsan ben orta hallı bır erkek almak ıstıyorum yarrdımllarınız ıcın tesekkurler

ilkerr54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2010, 16:10   #50
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serder Mesajı Göster
Bende geçen hafta bir kanarya aldım. İstanbul Maltepe de dolaşıp bir tane erkek, tepeli, roller (Umarım doğru yazmışımdır). Sürekli ötüyor ) Yüksek perdeden sesi bazen kulaklarımı çınlatmıyor değil.
Kulak çınlatıyorsa tepeli gloster olabilir. Germanlar o kadar pesperde ötmez.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Günüm Mesajı Göster
Harz'lar tepeli olabiliyor mu?
Alman tepelisi diye geçen bir ırk var. Normalde tepeli harz duymadım.

Alıntı:
benimde tepeli gloster bir erkek, dişimin türü başka,bir çift kanaryam var
Erkek kuş dediğiniz kuşun erkek olduğundan eminmisiniz ? Kızışan dişi şakır ve yuvayı örüp yatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilkerr54 Mesajı Göster
ötücü bir kanarya almak istiyorum ne cins almalıyım yardım ederseniz sevirnirim
Üretmeyi düşünmüyorsanız ve çok ötsün diyorsanız. Hırslı olsun diyorsanız SAKA MELEZİ alın. Ama bilen biriyle gidin.

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2011, 00:56   #51
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2011
merhabalar

büyük bir bahcem var
içinde büyük bir kafesim(salmam var)

kanarya yetiştirebilirmiyim?

zormu olur?açık alanda olurmu?
bilgi verirmisiniz
selamlar

eski tohum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2011, 23:06   #52
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-03-2011
merhaba..
aslına bakarsanız daha önceden yetiştiricilik yaptım ve hatta yarışmalarda derecem bile var ancak insanınn karsına ne zaman ne cıkacagı belli olmuyor..ve ogrenmenın yası yok..

Evimde 3 adet kus var..bunlardan 1 tanesi saka melezi..1 tanesi 2006 bilezikli erkek bakıri..1 taneside dişi malinua..
erkek olan bakıri kuş ne hikmetse hiç name yapmıyor..en son tüyden çıktığından bu yana nameyi kesti..malinua eş vaktine geldi ama bakıri hiç oralı değil..melez ise yan kafeste duran malinua ile resmen kafesten kafese gaga-gagaya aşk yasıyor..

Sorularım sunlar..
1. saka melezi-malinua eşleşirmi ve yavru cıkarırlarmı?
2. Bakiri erkek ötmeyi 6 yasında olmasından dolayımı kesmıstır?
tesekkurler

taha-b Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2011, 23:25   #53
Ağaçsever

merhaba..
Salmalar genellikle genc kusların daha rahat buyumesı ve saglıklı tuy yapısı ıcın kullanılır..eger salma ıcınde aynı anda 2 veya daha fazla kus eslestırme yapmaya kalkarsanız erkekler kendı eslerını dıger erkeklerden hatta kendı yavrularından erkek olanlarından dahı kıskanacagı ıcın erkekler arasında kavga kacınılmaz bır durum olur..ve sonuc kuvvetlı olanın ayakta kalacagı sonu kesınlıkle olum olan kavgalarla bıter..
Ancak her es kusu ayrı bolmelerde tutarak yavru aldıktan sonra cıkan yavruları salmalara alırsanız son derece saglıklı yavrular elde edersınız..hatta o salmalara daha ılk zamanlardan baslayarak kırmızı bıber (kayın bıberı-salcalık bıber) asmayı ılke edınırsenız cok guzel kırmızı tuylu kuslarınız olur..

bahcede olan salma ıcın unutmamannız gerenler..

1 yırtıcı hayvanlara karsı onlem almalısınız..
2 ruzgar kanaryaların bas dusmanıdır..ruzgar olmamalı..
3 bıtten korunmak ıcın salma temızlıgı kolay yapılabılmelı

sıze sımdılık yetecek kısa bılgıler vermeye calıstım..
sıze kolay gelsın..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eski tohum Mesajı Göster
merhabalar

büyük bir bahcem var
içinde büyük bir kafesim(salmam var)

kanarya yetiştirebilirmiyim?

zormu olur?açık alanda olurmu?
bilgi verirmisiniz
selamlar

Eski 06-05-2011, 21:47   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-05-2011
Benim de bir kanaryam oldu.
Bir dostum hediye etti. Okulda bakıyorum, haliyle hafta sonları çok sessiz ve yalnız bir ortamda kalıyor.
Bu durum kanaryamda olumsuz bir etki yapabilir mi?

Eftal ÇEKİ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2011, 16:00   #55
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi taha-b Mesajı Göster
1. saka melezi-malinua eşleşirmi ve yavru cıkarırlarmı?
2. Bakiri erkek ötmeyi 6 yasında olmasından dolayımı kesmıstır?
tesekkurler
1-Eşleşir ama yavru çıkmaz. Nedeni melezin kısır olmasıdır.
2-6 yaşında kuş ötmeyi kesmez. Bence tüyden doğru dürüst çıkamamış (partal) kalmış olabilir. Kuvvetli bakılması gerekir. Hala ara tüy yapıyorsa örtüye alın ve kuvvetli besleyin.

Kolay gelsin,

Eski 10-05-2011, 16:03   #56
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eftal ÇEKİ Mesajı Göster
Benim de bir kanaryam oldu.
Bir dostum hediye etti. Okulda bakıyorum, haliyle hafta sonları çok sessiz ve yalnız bir ortamda kalıyor.
Bu durum kanaryamda olumsuz bir etki yapabilir mi?
Olumsuz etki olacağını sanmıyorum. Ancak kafesi kimsenin olmadığı bir ortamda ortaya çıkabilecek fare-kedi gibi canlılardan korumak için yükseğe asın. Bir de haftasonu okul kaloriferi kapalı olacağından kışları hastalanma riski yüksektir.

Eski 05-04-2012, 15:51   #57
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Arkadaşlar Merhaba,
Uzun zaman oldu,ben yeni bir çift kanarya edindim,hiç kavga yok ama oğlan eskisi gibi ötmüyor uzun zamandır,öpüştüklerini de gözlemledim,ben yaklaşınca oğlan yuvalığın tepesine çıkıyor ,yuvayı koruyor hatta içine de giriyor.Ayrı tutup özletmeyide denedim ama nafile,erikler bezelye tanesi kadar oldu,benim hiç minik minnak yavrularım olmayacak sanırım.of of.

Eski 08-04-2012, 06:01   #58
Ağaçsever

Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba,
Uzun zaman oldu,ben yeni bir çift kanarya edindim,hiç kavga yok ama oğlan eskisi gibi ötmüyor uzun zamandır,öpüştüklerini de gözlemledim,ben yaklaşınca oğlan yuvalığın tepesine çıkıyor ,yuvayı koruyor hatta içine de giriyor.Ayrı tutup özletmeyide denedim ama nafile,erikler bezelye tanesi kadar oldu,benim hiç minik minnak yavrularım olmayacak sanırım.of of.
Öncelikle kuşları ayrı kafeslere alın. Birbirlerini görmemelerini sağlayın. Eğer bu imkanınız yoksa en azından kafesleri yanyana koymayın, aralarında biraz mesafe olsun. Her iki kuşa pazar veya manavlardan bulabileceğiniz kara lahana yaprağını (Bulmak zor olursa marul yaprağıda olur) istisnasız hergün verin. Marul veya kara lahana yaprağı vermekten hiç korkmayın.. Yeşillik kuşlarınızı her daim diri tutar. Eğer banyoluğunuz varsa erkek kuşa 2-3 günde bir banyo verin. Her iki kuşa tek çeşit yem veriyorsanız bunu biraz çeşitlendirin. Özellikle yağlı yemlere ağırlık verin. (Kenevir, nijer.) Bir çorba kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı irmik (her iki ölçüde silme olacak..) güzelce karıştırıp az miktarda mamalığın yanına ekleyin. Bu bakımları yaptıktan sonra her iki kuşunuzda gayet sağlıklı bir şekilde çiftleşmeye hazır olacaktır. Erkek kuş ötmeye ve dişi kuş kafes içinde çöp taşımaya başladığı anda her ikisinide aynı kafese alın. 1-2 gün sonrada yuvalığı kafese ekleyip yuvalık için ip, kağıt parçası vb. şeyleri kafeste dişi kuş için tedarik edin... Haydi kolay gelsin..

Eski 08-04-2012, 23:07   #59
Ağaçsever

lilyumkokusu's Avatar

Sayın Taha,
Bilgilerinize teşekkür ederim,bilmeden marula başladım aslında, kenevir tohumu karıştırdım normal yemlerine,bugün farkettim yuvaya astığım kılları yuvalığın içine koymuşlar,yumurtlama yakın zamanda ise ayırmamak doğrumudur,özlemeleri daha mı iyi olur karar veremedim ben!

Eski 11-04-2012, 04:18   #60
Ağaçsever

Alıntı:
Sayın Taha,
Bilgilerinize teşekkür ederim,bilmeden marula başladım aslında, kenevir tohumu karıştırdım normal yemlerine,bugün farkettim yuvaya astığım kılları yuvalığın içine koymuşlar,yumurtlama yakın zamanda ise ayırmamak doğrumudur,özlemeleri daha mı iyi olur karar veremedim ben!
Normalde kanaryalar eğer çok iyi şekilde bir kış dönemi geçirdilerse nisan ayı başlarında çiftleşebilirler ancak sizin mesajlarınızda belirttiğiniz üzere; erkek kuş ötüşü kesmişti. Bu; ben çiftleşmeye henüz hazır değilim demek! Yuvalık zaten kafese hemen asılmaz. Yuvalığı hemen kafese asıp dişiyi yumurtlamaya teşvik etmekten başka bir işe yaramaz ve döllenmemiş yumurtalarınız olmasından öteye geçmez. Dişi kuş hazır olsada olmasada yuvalığa çöp taşımaya bayılır ancak her çöp taşımasını _evet kuşlar hazır, yumurtlayacaklar diye algılamamak gerekir._ Çok iyi gözlem yapmalısınız.
Herşeyi baştan alaım isterseniz. Erkek kuş genital organı aşikar biçimde belirginleşmiş, dişi kuşun karnı (elinize alıp karnına üflediğinizde görülür..) baş parmağınızın iç kısmı gibi şişkin olmalı. Erkek kuş çok dik şekilde ötmeli. Her iki kuş veya sadece dişi (özellikle dişi) ağzında çöp taşımaya başlamalı . Hatta eğer mamalıkları veya yemlikleri büyük ise içlerine çöpleri taşımalı. (Çöpten kastımız nedir_kafes altındaki kağıttan yırttığı parçalar veya kafes kenarındaki ipler. Özellikle erkek kuş çok dik şekilde ötüm yaptığında dişinin tünekte erkeğe arkasını dönerek tünek üzerine çöktüğünü bile görebilirsiniz. Bunlardan birkaçını gözlemlediğinizde kuşlarınız artık yuvalık için hazır demektir. Size son tavsiyem; Bulunduğunuz çevrede (AYDIN) çok iyi üreticiler olduğunu biliyorum. Çünkü yarışmalarda tanışma fırsatımız olmuştu. Vaktiniz varsa onları bulmanız ve bir çaylarını içmenizdir. Kuşlarınızıda onlara götürme şansınız olursa dahada fazla yardımcı olacaklardır.. Kolay gelsin...

lilyumkokusu beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024