agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni35Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-03-2011, 20:08   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2011
*** elinde çift veya çift olmamıs tek tek hint bülbülü olan varsa iletişime gecerlerse sevinirim cok güzel kuşlar ben cok besledim su an da beslemek istiyorum
saygılar

police81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2011, 16:03   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bybero Mesajı Göster
yaa merhaba,benm bir çift hint bülbülüm var,kafese hasır yuvada koydum yuva kılıda koydum ama yuvaya hiç girmiyorlar,yuva kılıda taşımıyorlar. ancak erkek zaman zaman dişinin üzerine çıkıo,yani çiftleşiyorlar ama yumurta olurmu blmyrm,olsada yuvaya girmiyolar nereye yapacak? sorumu cewaplarsanız çok sewinirim şimdiden teşekkürler. bu arada yuvada kuş kumu ve m.balığı kemiğide var.
Bakın hint bülbülleri çok utangaç ve nazlıdır.Ayrı bir yerde tutmalı ve rahatsız etmemelisiniz.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 10:31   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-01-2011
şuan yavrulukta 2 tane hint bülbülüm var acaba ne zamn çıkarlar kafesten

kirpi97 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2011, 22:36   #34
Yeni Üye

sakızağacı's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2010
soruyu yeni gördüm,koyduğum resimde silinmiş,eski kuşlarımdan resim atayım bari.

kuşlarınız tecrübesizse ilk kuluçkada bu tür sorunlar olabilir,ama zebra ispinozu üremede en sorunsuz türdür.

Düzenleyen sakızağacı : 10-04-2011 saat 10:53
sakızağacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2011, 09:41   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2011
benim 2 tane zebra ispinozum var . beni kafesimin altı çekmeceli çekip temizliyorum ve altına peçete koyuyorum.kuşlarım ben gazete verdigim halde peçeteleri çekip yuvalarına götürüyorlar.birşey olurmu yani boğazlarına falan kaçarmı ? yapışırmı damaklarına?

elf_34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2011, 09:52   #36
Yeni Üye

benim 2 tane hint bülbülüm var. kafeslerinin altı çekmece şeklinde çekip temizliyorum altınada peçete koyuyorum.ben gazetye koydugum halde onlar kafesin altına koydugum peçeteleri çekip yuvalarına götürüyorlar. birşey olur mu yani bogazlarına kaçar mı, yapışır mı?

Eski 17-04-2011, 10:03   #37
Yeni Üye

benim 2 tane hint bülbülüm var burdan baktıgım bılgilere göre ikiside kız bir farklılık yok fakat annem onları ayıptır söylemesi üst süte görmüş acaba farkları olmasa da biri kız biri erkek olabilir mi?

Eski 03-05-2011, 19:51   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2011
çok çabuk zamanda yumurtlar

alihan50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2011, 19:53   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-05-2011
ya benim hint bülbülüm yumurtladı ne yapmam gerekir

alihan50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 20:35   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-05-2011
Merhaba arkadaşlar benimde Hint bülbüllerim var yuvaya biraz ip ve biraz pamuk atın yuva yapmaya başlar yuva bittikten sonra çifleşirler çifleştiklerini görmek zordur çünkü Hint Bülbülleri çok çekingendirler ...
üredikten iki gün sonra yumurtlarlar ve yaklaşık 2 hafta sonra yavrular çıkar dişi birden fazla yumurtlayabilir o yüzden yumurtalar beş gün soğukta kalabilirler çünkü yumurtaların hepsi aynı anda çıkmaları için yavru için ayrı mama vardır )

neyse benim konum bu değildi ama bilgilendirmeye çalıştım

BENDEDE hint bülbülleri var hint bülbülümün biri kafeste kaçtı odada karton olduğundan dolayı kafasını kartona çarptı ve gözü şişti ölme riski varmı

Yasar Isnel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 20:38   #41
Yeni Üye

sen şimdi internetten yavru hint bülbülünün yeminin yapılışına bak ve o yemi yap yuvaya yakın biryere koy ama sakın dişiyi korkutma yoksa yavrusunu öldürebilir . yuvadan atarak bakmaya bilir o yüzden korkutmamaya çalış

Eski 16-05-2011, 20:42   #42
Yeni Üye

ben sana bişey diyimmi onlar gerçekten çifleşmiş olabilir **** oyun oynuyor olabilirler

(eğer gagası kırmızıysa erkek ) (gagası turuncuysa dişidir)

Eski 26-05-2011, 13:13   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehtap051 Mesajı Göster
7 yaşında bir oğlum var.Onun isteği üzerine ona hint bülbülü denen kuşu aldık.Bu kuştan besleyen arkadaşlar varsa bilgi almak isterim.Satan kişi duyduğu sesi taklit eder demişti.Ne kadar doğru bilmiyorum.Birde 1 tane almıştık.Bir tanede daha alıp eş yapalım mı yoksa tek başınada yaşar mı?
hint bülbüllleri acaba iki çift aynı yerde olurmu
yavru alabilirmiyiz deyneyen varmı
*** ederim

mavis16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2011, 17:08   #44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2011

arkadaşlar öncelikle durum acil... yardım edenler alıntı secenegı ıle cevap yazarlarsa sevinirim. konuyu bılenlerden rica ederim ki ; 2 hınt bulbulum var ALLAH bagıslasın 11 gun kadar once 3. yumurtayı da yumurtlayarak yumurtlaması sonlandı. 2 gun kadar sırasıyla yumurtanın uzerınden ayrılmadılar. sonralarında bazen oturdular bazen oturmadılar bu yumurtayı bozarmı ?? kafesten dısarıya cıkmayı ve camdan bakmayı 2 sı de cok sevıyo bazen kafesten cıkmak ıcın resmen yalvarıyorlar bende kapısını acıyorum. cıkınca yumurayı tamamen unutuyolar ve takrar ıcerıye sokmak ıcın canım cıkıyo. anlatmak ıstedıgım yumurta bozulurmu yoksa kusların bı bıldıgı varmıdır. kuluçkadakı yumurtanın bı buyukluk farkı gozlenırmı ?? (emreselda) yardımlarınız ıcın teşekkürler

123emre456 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2011, 11:26   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2011
arkadaşlar konuya ek olarak bu gün cok tuhaf ama bi yumurta verdı hemde son yumurtlamasından 12 gun sonra ben daha bişey diyemıyorum nolur bişi soyleyın

123emre456 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2011, 16:25   #46
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-06-2011
benimde bir çift hint bülbülüm var 5 yumurtadan 2 tane kuşum çıktı ve hala yuvadalar kalan 3 yumurta yuvada sorun yaratırmı?

Berk34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2011, 16:09   #47
Ağaç Dostu

Sevgili Berk 34 kalan yumurtalar sorun yaratmaz sakın alayım deme çok kıskançtırlar hemen yavrulara bile zarar verirler.Hayvanları sakin biyerde besle.

Eski 14-09-2011, 16:22   #48
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-09-2011
*** arkadaşlar ben yeni üye oldum öğrenmek istedigim 2 tane 3 günlük hint bülbülü yavrum oldu ek olarak yem harici nasıl mama vermem lazım cvp ltf

HAlilbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2011, 21:35   #49
Ağaç Dostu

Halil bey genel de kuş mamaları, rendelenmiş havuç, haşlanmış yumurta akı ve sarısı beraber ,irmik ve bebe bisküvisinden oluşur.Takviye olarak pirinc unu ve mercimek ununu da karıştırarak verebilirsin.

Eski 12-10-2011, 22:56   #50
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2011
benim 2 tane hint bulbulüm war.sürekli gagalarını birbirine vuruyolar.bu ne demektir
bide birisi sürekli salıncaqa binio diğeri de istmeio halimiz cok komik ayrıca birisi bembeyaz diğeri normal desenli...Sabahları sakin ortamda 7 gibi bir ötüşleri war duymalısınz çok şirin hayvanlar LÜTFEN SORULARIMA YANIT WERİN !!!!!

abenezking Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2011, 22:58   #51
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2011
Beyaz olanlar da mı hint bülbülüdür ayrıca ?

abenezking Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2011, 21:56   #52
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2011
merhaba arkadar ben ispanyada yasiyorum bir sorunum var sizlere danismak istiyorum belki bana yardimci olabilirsinz,kendime salma yaptim bugun kuslarim geldi 8 tane burda bet shop tan almaktansa bir ureticiden aldim yarismalarini duzenleyen profosyonel birinden yani kuslar son kalite birtanesi valencia ikincisinin annesi fakat soyle bir sorun var kuslari salmaya koydum hic biri yukardaki dallara tuneklere cikmiyor hepsi yerde oturuyor sanirim kucuk kafeslerde yasamamnin verdiyi bir sedrom olsa gerek , sence ucmalarina bir iktimal varmi napmam lazim cozemedim hic tahmin etmediyim bir durum benim salmam 2 metre boyunda 1.5 a 1.5 genisliyinde bana bir tavsiye verebilirseniz cok memnun olurum.kuslarim yavru deyil yetiskin
hayirli aksamlar tekrar

tamer ispanya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2011, 11:20   #53
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tamer ispanya Mesajı Göster
merhaba arkadar ben ispanyada yasiyorum bir sorunum var sizlere danismak istiyorum belki bana yardimci olabilirsinz,kendime salma yaptim bugun kuslarim geldi 8 tane burda bet shop tan almaktansa bir ureticiden aldim yarismalarini duzenleyen profosyonel birinden yani kuslar son kalite birtanesi valencia ikincisinin annesi fakat soyle bir sorun var kuslari salmaya koydum hic biri yukardaki dallara tuneklere cikmiyor hepsi yerde oturuyor sanirim kucuk kafeslerde yasamamnin verdiyi bir sedrom olsa gerek , sence ucmalarina bir iktimal varmi napmam lazim cozemedim hic tahmin etmediyim bir durum benim salmam 2 metre boyunda 1.5 a 1.5 genisliyinde bana bir tavsiye verebilirseniz cok memnun olurum.kuslarim yavru deyil yetiskin
hayirli aksamlar tekrar
Tamer bey, eğer kuşlar kafes kuşuysa biraz uçmakta zorlanırlar ama illaki uçacaklar merak etmeyin zamana bırakın.Mama ve yemlerini eksik etmeyin.İyi üretimler.

Eski 01-11-2011, 22:43   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2011
arkadaşlar acil bir cevap istemekteyim
1) 3 gün önce hint bülbülü aldım
2 ) baktım erkek kuşun yuvaya ip taşıyacağı yok elimle attım
3) kuşalra bugün el soktum kemik bağlamak için
4) ne zamana yumurta beklemeliyim ?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım

ßurak61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2012, 10:24   #55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2012
vallahi eline sağlık herşeyi yazmıssın....

alik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2012, 23:35   #56
Yeni Üye

Hint bülbülü

öncelikle özür diliyorum hayvan bölümüne konu açamadığım için buraya açtım yöneticiler inşallah konuyu yerine taşır

Arkadaşlar 1 Hafta önce 1 çift muhabbet kuşu ve hint bülbülü aldım bu muhabbet kuşları adamda önceden yumurtlamıs eve getirdim yuvalığını taktım fakat eşler yanyana bile gelmiyor birde odada hepimizin içinde olması yumurta yapmasını engellermi ?

Hint bülbülleri biz varız diye odada yumurta yapmasını engellermi ? birde hint bülbüllerinde muhabbet kuşlarındaki gibi eş beğenmemezliği oluyormu ? yavaş yavaş hint bülbüllerine yuvalığı takıyımmı ve kızıştırıcı veriyimmi ? şimdiden teşekkürler yorumlar için ..

cagan1014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2012, 17:01   #57
Yeni Üye

arkadaşlar hint bülbülü yuvasına yuvalığı taktım kafese ne koyayım yuvalığı neylerle kaplıcaklar kendi tüyleriyle mi yoksa bişey varmı kafese konulacak ?

cagan1014 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2012, 02:29   #58
Yeni Üye

cem sanyeli's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2010
arkadaşlar hint bülbülü dediğiniz kuşlara İSPİNOZ denir bunların dünyada bilinen 150 adet çeşiti vardır bunlar üreme durumuna nadir olma durumuna göre pağallı vede bazıları zebralar örnek olarak ucuz kuşlardır bunların toplamınada FİNCH DİYEDE dünya litaratöründede geçer çeşitleri hakkında tam bilgi alabilmeniz içinde FİNCH-TR adlı siteye ziyaret etmenizi formunada girmenizi tavsiye ederim bende bu çeşitlerden üretmekteyim bu siteninde üyesiyim...

cem sanyeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2012, 02:35   #59
Yeni Üye

cem sanyeli's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2010
arkadaşım sabırlı ol kuşlar yer değiştirmeden yadırgarlar yeni yerlerine hemen alışamazlar bir müddet bekle alışıp tüneklrine çıkacaklardır...

cem sanyeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2012, 22:01   #60
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın cem sanyeli, yazdıklarınızı okuyunca yanlış mı hatırlıyorum diye önce kontrol ettim. Hint Bülbülleri ile İspinozlar farklı kuşlardır.Aynı aileden bile değiller. Hint bülbülleri Estrildidae, İspinozlar ise Fringillidae ailesindendir. Verdiğiniz siteye baktığımda Zebra ispinozu olarak da adlandırıldıklarını gördüm. Hint bülbülleri hakkında hiç bir bilgim yok ama İspinozları çok severim...Saygılarımla...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
egzotikfinch, finch, ispinoz

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024