agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-02-2015, 08:50   #931
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Genta gut damla alacaksınız. İnsan için göz damlası ama kuşlarda da kullanılıyor, veterinerler de bunu veriyor hep. Günde 2 kere 2şer damla gözüne damlatacaksınız. Kafesini sık temizlemeniz ve temiz olması gerekiyor. Temiz değilse gözleri mikrop kapabiliyor. Gözü kızarıp sulanmış gibi gördüğünüz an hemen genta gut kullanırsanız çok kısa sürede düzeltir. Yoksa 1 hafta sürer tam geçmesi.

shenile beğendi.
capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 09:41   #932
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
ben bugün veterineri aradim ve kizarikliigi sordum bana ilik cayla temizleyin dediler.
gentayi da sordum bana iltihap olan gözlerde kullanildigini söylediler :S sasirdim hafif kizariklil var yinede kulana bilirmiyim acaba gentagut damlasini

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 12:50   #933
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
ben bugün veterineri aradim ve kizarikliigi sordum bana ilik cayla temizleyin dediler.
gentayi da sordum bana iltihap olan gözlerde kullanildigini söylediler :S sasirdim hafif kizariklil var yinede kulana bilirmiyim acaba gentagut damlasini
Çayın antibiyotik etkisi vardır. İnsanlarda da özellikle sabah oluşan çapakları açmak için temiz bir bez ile sürülmesi önerilir. Sizin bahsettiğiniz durum enfeksiyon değil de allerjik bir durum ise de kullanacağınız genta damla nın çok fazla bir zararı olmayacaktır. Önce ılık çayı deneyip geçmezse gentayı uygulayın diyeceğim ama bu durumda geç kalabilirsiniz. Ayrıca genta nın ilaç olarak da etkili olmayabileceği ihtimalini de düşünün. Günde 5-6 kez uygulamanız gerek genta yı.

shenile beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 13:51   #934
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Kuşunuzun resmini çekip yayınlama imkanınız var mı? Ufak bir kızarıklık tek gözde ise belki sivri bir yere vurmuş veya içine bir şey kaçmış olabilir. Kısa zamanda geçer. Eğer diğer gözde de var ve göz kapanıyor ise hastalanmış olması daha büyük ihtimal. Ben kuşların gözünde problem olduğu zaman thicocilline göz pomadı kullanıyorum. Daha uzun süre gözde kalıyor. Thiocilline Göz Pomadı | İlaç Pedia | Eczacılar ile Anlaşılır İlaç Bilgisi, Yan Etkiler, İlaç Fiyatları

Kuşunuzun kuyruğunu sallaması durumu hala mevcut mu. Yem yemesinde bir sıkıntı var mı. Sürekli olarak yem yeme durumu da bir hastalık belirtisi olabilir. İshal veya kabızlık durumu var mı? Sürekli olarak yem yiyorsa elinize aldıktan sonra altını üfleyerek karın anüs bölgesinin bulunduğu yerde koyu morumsu bir damar var mı bir bakın. Kuşunuzun göğsünün bulunduğu alt kısmı etli normal şekilde mi. Yoksa burada kuruma mı var.

shenile beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 14:12   #935
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Sn. muda size soyle anlatayim olayi toparlayarak dun baktigimdaaa gozunde kizariklik vardive sulanma lakin bugun baktigimda dune nazaran kizariklik daha az gibi geldi bana. Kusum yavru oldugu icin nefes alip verisin nasil olmasini tam olarak bilmiyorum lakin su aralar cok hareketli kafesin icinde kemirmedigi bir yer kalmadi. yem yemesi gayet iyi aslinda yavru oldugu icin belki alismadigi icin yem disinda baska birsey bilmiyor diye dusunuyprum yani yem disinda baska birsey yemio. diskisi normal ishal degil kabiz da degil bazen arkadan takili kaliyor gibi oluyor diskisi onu cozemedim.kisdir diye suyla fisfis yapamiyorum bide yavru diye 2 haftadir bende. canli olmasi guzel birsey lakin arka taraftaki anus kisimdaki tuyuler cok cabuk oynuyor nefes alip verisi herhalde **** kusun hic birseyi yok ben birseyler yaratmaya calisiom anlamadim aksam esim gelsin kusun nus bolgesine bakacam size yazarim ve foto eklerim tesekkur ederim yinede cvp icin

ben simdi baktimda saat 18:00 aksamlari kuşun gözü sulaniyor ve kizariklik ortaya cikiyor tekrar sabah bukadar yoktu anlamadim ben bu işi gözünü ilik cay ve pamukla mi yoksa kulak karıştırıcıyla mi ytemizleyim.

kizariklik olan gözünü arada bir kapatip duruyor diyeri acikken bunuda belirtmek istedim umarim yardimci olursunuz ama yarin yapacagim ilk is eczaneden gentagut damlasi almak olacak.

Eklenen Resimler

maya ve Milla beğendi.

Düzenleyen shenile : 13-02-2015 saat 17:27
Eski 13-02-2015, 19:38   #936
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Kuşunuzun yavru erkek bir kuş olduğu kesin. Burnunun olduğu kısım henüz beyazımsı mor. Gördüğüm kadarı ile gözünde herhangibir rahatsızlık bulunmuyor. Tabi diğer gözünü göremedik.Tünekleriniz gayet temiz. Ancak kuşunuza kanarya kafesi almışsınız. Kanarya kafesinin telleri dik olur. Ancak yuvarlak olanlar tercih edilmez. Muhabbetlerin kafesi yatay telli olurlar. Muhabbetlerin rahat tırmanması için. Kanaryalar da dikey tellere daha iyi tutunurlar. Benim anlamadığım şey yeni başlayanlara kanarya alırsa muhabbet kuşu kafesi, muhabbet alanlara da kanarya kafesi veriyorlar. Kafesin tümünü de alan bir resmini çekebilirseniz daha iyi olur. Konuşmasını istiyorsanız kesinlikle muhabbet kuşu sesi dinletmeyin. Yanına başka kuş almayın. Kafesinde salıncak, ayna vs. onun dikkatini çekeceği onunla ilgilenebileceği bir şey bulundurmayın. İki haftadır olduğuna göre alışmaya başlamış. Kum mutlaka bulundurun.Elinizde yem yedirmeye ve bu arada vücuduna yavaş yavaş dokunmaya çalışın. Mümkünse takip edebilecekseniz çok fazla yem vermemeye çalışın. Elinizden yerse insandan korkmaz. Zaman içerisinde sizle iletişim kurmak için taklit etmeye başlar. Tabi her gün ilgilenmeniz gerekiyor. Ben bu kadar ilgilenemem derseniz yanına bir dişi alırsınız. Kuş yavru olduğu için zamanla diğer yiyecekleri de yemeğe başlar. Tabi benim gözlemim yavru iken anne ve babasının ona yedirdiklerini çok rahat yedikleri yönünde. Hiç yemediklerini ise yemeleri biraz zor. Çok bağlanmayın. Biraz rahat olun. O da rahat eder siz de. Uzun yaşamasını istiyorsanız papağan alırsınız.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ako...furbaz_papagan

shenile beğendi.
Eski 13-02-2015, 19:55   #937
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

sn muda üsenmeden yazimi okudugunuz icin tesekkür ederim biraz fazla yazmiştim.
resimde pek fazla belli olmuyor lakin kizariklik olan gözü kapatiyor arada bir ve sulanma var. eger ki bir canli hayvan aliniyorsa tabi ki onunla ilgilenceksinizz izleyeceksiniz hasta mi degil mi diye bu gayet normal birsey emin olun ben bunu fazlasiyla yapiyorum galiba ama cidden gözünde sorun var fotoda pek net degil dedigim gibi eşim gelsin gözünü cayla silecem yarin bi gentagut alirim umarim bi zarari olmaz 1 damladan göze mikrop varsa kirsin diye siz baska bir merhem önerdiniz bana merhem biraz zor olacak gözüne sürmek damla daha kolay geliyor sanki bana.kafes olayi da abimler kanarya beslemiti ve gecen sene ölmüstü kafes vardi anliyacaginiz lakin bu hafta eşim kuşumuza ahşaptan güzel bir kafes yapacak . saygilarimla

Eski 13-02-2015, 20:53   #938
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Ben çok az muhabbet besledim. Ancak muhabbet kuşlarının gagaları çok kuvvetli olarak biliyorum. Biraz elimi ısıranları vardı. Tahta kafesi muhabbet kuşları tahrip edebilir. Kesinlikle mdfden muhabbet kuşlarına kafes yaptırmayın. O sert malzemeyi bile parçalarken içindeki bazı malzemeler zarar verebiliyormuş. Genta, gentagut, tobrased vs. damlaları da kullanabilirsiniz. Kesinlikle terramiycin göz kremi kullanmayın. Kuşun gözünü kör edebiliyor. Önerdiğim kremi ben daha önce kullandım. Hemen eriyip uzun süre durabiliyor. Gözün yapışmamasını sağlıyor. Gözün içinde herhangibir şey var mı.Anladığım kadarı ile sadece bir gözünde var. Kuşu elinize alıp sıkıştırırsanız elinizden ve sizden korkar. Çok sorun olduğunu düşünmüyorum. Gözün kapanmasına neden olan ve öldüren şey çiçek hastalığıdır. Muhtemelen o da yoktur.

shenile beğendi.
Eski 13-02-2015, 22:05   #939
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

vallah sn. muda bende gördügümü sizle paylastim artik yarin bi damla alip ve yarin sabah bide ilik cayla gözünü silcem bekleyip görcez artik. saygilarimla

Eski 18-02-2015, 11:47   #940
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Alıntı:
sn ugur öyle de yavru olunca da ayri ayri sorunlarla karşilasiyoruz.
benim kuş mesela kum yemiyor herhalde ben görmüyorum yani sürekli yem yiyor ve bugun saldik uctu uctu ve koltugun kenarina konmasiyla yediklerini cikarmasiyla bir oldu.
bugün vitamin aldim ona bakalim sonumuz ne olacak bende anlamadim ama herseye ragmen seviom ben onu .
kuşlariniz gercekten cok güzelller masallah diyelim insallah benim kuş ta kendini toparlar ve canlanir sizinkiler gibi olur
Tesekkürler sayın shenile. Sizin kusunuz daha yavru zamanla toparlayacaktır. Kuşlar kumu devamlı yemezler ihtiyac duyduklarında yerler. ayrıca kafesine kalamar kemiği takın ekstra kalsiyum ihtiyaçlarını karsılaması için. kus heyacan yaparsa kursagıda dolu ise bir miktar geri çıkarabilir. bu hareketi devamlı yapıyorsa sorun yok demektir. iyi günler

shenile beğendi.
ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2015, 12:39   #941
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Maşallah oğlunuz çok güzelmiş Sayın Shenile. Merak etmeyin, zamanla bu panik halleriniz azalıyor ve kuşunuzla iletişiminiz daha keyifli bir hal alıyor

maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2015, 15:24   #942
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

vallah kuşumuz sesis sesiz dedik ama bir acildi pir acildi vallah.
alişveristen geldigimde bi bakiom kafesin icinde yok tülün icinde geziniyor uyanik biz yokken alişmiş kafesten cikmaya cok firlama oldu su siralar . simdi yazarken bile kafesinden firlamis disari .
kalamar kemigi var lakin bir kere bile kemirmedi sürekli tülü kemiriyor oyun oynuyor cekip birakiyor öyle hosuna gidiyor ki .
benim kuş 3 hafta oldu bizimle hic banyo yaptirmadim kanat uclari baya bi pislendi havalar soguk ve evim sobali ne yapayim diye düsünüyorum.
bide sürekli sirkeleniyor cok kepek ucuyor ortaliga bu normal mi?

maya beğendi.
Eski 19-02-2015, 15:52   #943
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Maşallah! Desenize küçük fırlama alışma aşamasını geçmiş, keşfe başlamış! Benim gibi özgür bırakırsanız, yakında kafesine girmeyi tamamen reddedebilir haberiniz olsun Banyo için çok erken. Arada benimkisi açık musluğun altına koşa koşa giriyor ama her seferinde üşütüyor! Ben de, ne kadar bana kızsa da, havalar ısınana kadar onu sudan uzak tutmaya çalışıyorum (gerçi bu sefer de su kabına dadanıyor ) Kepeklere gelince, çok normal. Anladığım kadarıyla yoğunluğu zaman zaman değişiyor...

Eski 20-02-2015, 20:08   #944
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

inanmiyorum yaaaa nazar deydi galiba gercekten kuşum ishal oldu sürekli kabarik bir sekilde icme suyuna elma sirkesi damlattim baska ne yapa bilirim :'(

Eski 21-02-2015, 07:58   #945
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Hemen gidip ishali kesmesi için bir antibakteriyel alın ve suyuna damlatın. İhmal etmemenizi öneririm çünkü kuş kayıplarının büyük çoğunluğu ishalden oluyor ve bu saatler içinde gerçekleşebiliyor. Çok geçmiş olsun.

shenile beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2015, 11:39   #946
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Alıntı:
inanmiyorum yaaaa nazar deydi galiba gercekten kuşum ishal oldu sürekli kabarik bir sekilde icme suyuna elma sirkesi damlattim baska ne yapa bilirim :'(
Öncelikle ishali kesmesi için patates haşlayın ve kafese koyun yemesini sağlayın. suyuna haşlanmış prinç suyu koyun bu da ishali keser. Birde ishal için olan damla seklinle ilaçlar var onu da koyabilirsiniz.

İshali ihmal etmeye gelmez. Patates ve prinç suyu çok çabuk ishali kesiyor. Ben genelde ilaç kullanmadan önce bunları kullanıyorum işe yarıyor. Daha sonra da ilaç koyuyorum suluğa ve tam anlamıyla kesiyor ishali.

shenile beğendi.
Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2015, 12:38   #947
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

cevap icin tesekkür ederim dün dişkisi cok sıvıydı simdi biraz daha kati ve acik kahve rengi gibi gidip kanarya yemi aldim bide suyuna pirinc suyunu koycam simdi.
lakin patates nasil yedircem onu bilmiyorum iste dedigim gibi kuşum yem dişinda hic birsey yemiyor.
size bir sorum olacak bu kuruma hastaligi nasil anlaşilir ve neden olur?
petshopcu bana anlatigina göre kum taşi yiyorsa korkmaniza gerek yok dedi bana acaba dogru mu?
kuşum herhalde soguktan dolayi ishal oldu diye düsünüyorum dün sobanin arkasina koydum ve bugün dışkısı biraz düzeldi gibi geldi bana takipdeyim.

lakin kuş alacak olanlara söyleyim kus hakinda arastirmak yetmiyormus gercekten suanda vicdan azabi cekiyorum eger ölürse diye korkuyorum ona cok baglandim cünkü dün sinirden üzüntüden oturup agladim .
internette bir sürü sey okudum cünkü ishal ölüme kadar götüre biliyor mus diye.
umarim düzelir kuruma hastaligi beni biraz endişelendiriyor yemesi gayet iyi aslinda .
bakacaz artiik cevaplariniz icin tekrardan tesekkür ederim .

Milla beğendi.
Eski 21-02-2015, 21:02   #948
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Geçmiş olsun Sayın Shenile. Blue benim ilk kuşum ve ilk başlarda inanın sizin yaşadıklarınızın aynısını yaşadım. Zamanla insan daha soğukkanlı olmayı başarıyor...

Hazır Cumartesi akşamı evde çalışıyorken ve bilgisayar da elimin altındayken, daha önce hiç resmini paylaşmamış olduğum Küçük Kardeş (Green) ile abisi Blue' nun fotoğraflarını paylaşayım istedim sizlerle...

Aşklarım...

Eklenen Resimler

Eski 27-02-2015, 14:53   #949
Ağaçsever

ugur29's Avatar

yeni yavrularım

Maşallah ı hak ediyorlar sanırım yeni bebeler..

Eklenen Resimler

Eski 27-02-2015, 21:32   #950
Ağaç Dostu

birgaripyolcu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Peki arkadaşlar,ben yıllardır muhabbet kuşu alıyor ve bakıyorum.hem dişi hem erkek,5-6 ölene kadar baktığım epey kuş oldu.Ancak yumurtlayan,kuluçkaya yatan olmadı.Biryerlerde hata mı yapıyorum.

birgaripyolcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 11:14   #951
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Bugun patates soyarken Çınar'ın ilgisini çektiğini görünce kafese bir parça patates attım. Az önce yiyordu gördüm, sorun olur mu? bilginiz var mı?

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 21:10   #952
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Bu muhabbet kuşlarını birer gün arayla eve getirdik.İlkini hava kararırken almıştık.Yavru ve erkek istiyorduk konuşması için.Ama sonra alnındaki çizgilerin geriden başladığını görüp geri götürdüm.Gagasında siyahlık vardı.Petsop bana jumbo ve yavru olduğunu söyledi.Sonra başka bir yerden diğerini aldık.Sanırım bu yavru.Bugün ilk günü ama hiç ötmedi.Yalnız elime konuyor.

Eklenen Resimler

çiçeksever ve maya beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2015, 00:29   #953
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Bugun patates soyarken Çınar'ın ilgisini çektiğini görünce kafese bir parça patates attım. Az önce yiyordu gördüm, sorun olur mu? bilginiz var mı?
Sorun olmaz. Bizimki yıllardır patates dahil ne bulursa yiyor.

hira beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2015, 10:22   #954
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Alıntı:
cevap icin tesekkür ederim dün dişkisi cok sıvıydı simdi biraz daha kati ve acik kahve rengi gibi gidip kanarya yemi aldim bide suyuna pirinc suyunu koycam simdi.
lakin patates nasil yedircem onu bilmiyorum iste dedigim gibi kuşum yem dişinda hic birsey yemiyor.
size bir sorum olacak bu kuruma hastaligi nasil anlaşilir ve neden olur?
petshopcu bana anlatigina göre kum taşi yiyorsa korkmaniza gerek yok dedi bana acaba dogru mu?
kuşum herhalde soguktan dolayi ishal oldu diye düsünüyorum dün sobanin arkasina koydum ve bugün dışkısı biraz düzeldi gibi geldi bana takipdeyim.

lakin kuş alacak olanlara söyleyim kus hakinda arastirmak yetmiyormus gercekten suanda vicdan azabi cekiyorum eger ölürse diye korkuyorum ona cok baglandim cünkü dün sinirden üzüntüden oturup agladim .
internette bir sürü sey okudum cünkü ishal ölüme kadar götüre biliyor mus diye.
umarim düzelir kuruma hastaligi beni biraz endişelendiriyor yemesi gayet iyi aslinda .
bakacaz artiik cevaplariniz icin tekrardan tesekkür ederim .
Arkadaşların söylediklerine ek olarak sıcak tutun mümkün olduğunca, bir de vitamin verin ki iştahı açılsın. Fazla da yormayın. Umarım en yakın zamanda iyileşir.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2015, 15:28   #955
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Istanbulda kus bakan yeri varmidir? (kedi, kopek oteller bakim yerler-oteller gibi). Ben hic bulamadim ve yazin tatile cikmaya dusunuyorum, 2 tane erkek muhabet kuslarim var, ne yapacagim dusunuyorum, cevremdeki arkadaslar de hep tatilde oluyorlar yazin.

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2015, 19:06   #956
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

meleyim

benim canim meleyim artik bizimle degil ona gözüm gibi baktim bu sabah hersey yolundaydi ne olduysa öylen saatinde 30 dk icinde oldu birden bire ayaklari kas katik oldu ayaklarin üzerinde duramiyordu ucamiyordu can cekisiyordu bagiriyordu ishaldi ona tedavi uyguluyorduk affet beni meleyim eger sana bakamadiysam canim cok yaniyor gercekten cok aci verici birsey :'( :'(

Eklenen Resimler

Eski 17-03-2015, 07:54   #957
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Başınız sağolsun Sevgili Shenile Çok acı gerçekten...

shenile beğendi.
Eski 18-03-2015, 03:16   #958
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Bu muhabbet kuşlarını birer gün arayla eve getirdik.İlkini hava kararırken almıştık.Yavru ve erkek istiyorduk konuşması için.Ama sonra alnındaki çizgilerin geriden başladığını görüp geri götürdüm.Gagasında siyahlık vardı.Petsop bana jumbo ve yavru olduğunu söyledi.Sonra başka bir yerden diğerini aldık.Sanırım bu yavru.Bugün ilk günü ama hiç ötmedi.Yalnız elime konuyor.
Sayın eşgül73 kuşlarınız sağlıklı ve guzel görünüyor. Yanlız jumbo degil bilginize.

Eski 18-03-2015, 03:25   #959
Ağaçsever

ugur29's Avatar

damızlık yavrularımdan bi kaç kare

Masallah.

Eklenen Resimler

Eski 18-03-2015, 08:53   #960
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
İnsan çok alşıyor,çocuğu gibi seviyor. Hele bir de babacık diyorsa. Çocukların çalışmaya ve okumaya gittiği bir zamanda onunla uğraşmak, onu konuşturmak çok güzel. Ben de 3 tane kaybettim. İnsana çok koyuyor.

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024