agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-10-2014, 12:23   #871
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-04-2014
arkadaşlar lütfen yardımcı olun.. daha önce yazmıştım iki yavrum var 16 ve 14 günlükler.. annesi bugüne kadar hep doyurdu bir sıkıntı yoktu ötmeye falan başlamışlardı. ama bugün ne sesleri çıkıyor ne de hareketliler.. yuvanın dibinde yatıyorlar sanıyorum ki anne beslemiyor artık sebep mi bilmiyorum ama artık dışarda çok vakit geçiriyor erkekle oyalanıyor hatta çiftleşmeye çalışıyorlar.. erkekte bugün dişiyi beslemedi hiç.. sizce ne yapmalıyım besliyordur da ben mi yanlış anlıyorum **** beslemiyorsa ben ne yapabilirim günlerdir gözüm gibi bakıyorum onlara bir şey olsun istemiyorum lütfen acilen yardım edin.

delfin34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 14:56   #872
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sayın Delfin34, bu gibi durumlarda yavruları sizin beslemeniz gerekeceği konusunda daha önce nette okuduğum bazı yazılar vardı. Ama mama karışımında ne olduğu konusunda bir bilgim yok. Netten konuyu araştırırsanız yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz diye umut ediyorum. Ama ne olursa olsun aç bırakmayın bebekleri

maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 15:05   #873
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Çınar bu ara yine tüy dökmeye başladı, neden bu kadar sık tüy değişimi oluyor? normalmi bu durum? Kıvırcıklarımızın en güzel yaprakları feda ona

Eklenen Resimler

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 20:51   #874
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Sayın Delfin34, bu gibi durumlarda yavruları sizin beslemeniz gerekeceği konusunda daha önce nette okuduğum bazı yazılar vardı. Ama mama karışımında ne olduğu konusunda bir bilgim yok. Netten konuyu araştırırsanız yardımcı olacak bilgiler bulabilirsiniz diye umut ediyorum. Ama ne olursa olsun aç bırakmayın bebekleri
teşekkürler sayın maya şükür ki beslemeye devam etti şimdilik bir sıkıntı yok umarım hiç olmaz büyütür yavrularını.

selcuk44 ve maya beğendi.
Eski 27-10-2014, 15:24   #875
Ağaçsever

mavi ve yeşil muhabbetkuşundan bembeyaz yavru olur mu ?

Eski 27-10-2014, 17:11   #876
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Albino olmayan insanlardan albino çocuklar olabildiğine göre, bu da olabilir diye düşündüm açıkçası Sayın Delfin34

Eski 27-10-2014, 17:19   #877
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Benim de soracağım bir soru var: bu sevimli şapşiklerin söylenileni anında taklit yeteneği var mıdır?
Olay şöyle gerçekleşti: Her zamanki gibi bu sabah enerji patlamasını yaşamakta olan Blue, ben yüzümü yıkarken tepemden kayıp lavaboya düştü Hava soğuk olunca ve kendisi hafiften ıslanınca, 'aferin sana' dedim kızgınlıkla. Omzumda duran Blue' nun cevabı 'aferin sana' oldu
Son zamanlarda benim öğretmediğim şeyleri öğrendiğinin farkındayım. Mesela yaramazlık yapmak için kayıplara karıştığında, 'Blue, gel oğlum' diye sesleniyorum ona. Geçen gün bana 'gel gel, aşkım öpücük' diyordu Anlayacağınız her gün bana kahkaha attıran bir kuş Blue. Ama açıkçası söylediğim bir kelimeyi aynı anda taklit etmesini beklemiyordum. Hem çok şaşırdım hem de çok güldüm

hira beğendi.
Eski 27-10-2014, 18:51   #878
Ağaçsever

Alıntı:
Benim de soracağım bir soru var: bu sevimli şapşiklerin söylenileni anında taklit yeteneği var mıdır?
Olay şöyle gerçekleşti: Her zamanki gibi bu sabah enerji patlamasını yaşamakta olan Blue, ben yüzümü yıkarken tepemden kayıp lavaboya düştü Hava soğuk olunca ve kendisi hafiften ıslanınca, 'aferin sana' dedim kızgınlıkla. Omzumda duran Blue' nun cevabı 'aferin sana' oldu
Son zamanlarda benim öğretmediğim şeyleri öğrendiğinin farkındayım. Mesela yaramazlık yapmak için kayıplara karıştığında, 'Blue, gel oğlum' diye sesleniyorum ona. Geçen gün bana 'gel gel, aşkım öpücük' diyordu Anlayacağınız her gün bana kahkaha attıran bir kuş Blue. Ama açıkçası söylediğim bir kelimeyi aynı anda taklit etmesini beklemiyordum. Hem çok şaşırdım hem de çok güldüm
bu konuda bir fikrim yok zira bende yeni başladım kuş beslemeye.. ama kuşunuz Blue 'ya kocaman bir maşallah demeden geçemicem sizi de tebrik ediyorum.. benimde iki yavrum var bende sizin gibi konuşturabilmek ve alıştırmak istiyorum.. sorunun içinde soru gibi olcak ama konuşturmak için neler yapmalı ne kadar sürede konuşuyorlar tabi bide ne zaman başlanmalı benimkiler henüz 1 aylıklar.. tekrar tebrikler ve akıllı kuşunuzla mutluluklar

Eski 27-10-2014, 19:59   #879
Yeni Üye

hyg42's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2012
Muhabbetlerde sade sarı ,sade beyaz, sade mavi. verebilir ikiside yeşil olan çiftlerden renk renk yavru ikiside mavi olan çiftlerden renk renk yavru ikiside beyaz
olan çiftlerdende renk renk yavru verirler

hyg42 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2014, 08:17   #880
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Sayın Delfin34, öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim/ederiz Ben de ilk defa kuş besliyorum ve belki önceki mesajlarda denk gelirsiniz, hiç aklımda yokken, agaclar.net sayesinde böyle bir maceraya atıldım. İyi ki de yapmışım
Ne yaptığıma gelince; öncelikle burada yazılanları dikkatle okudum. İnternette araştırma yaptım ve ondan sonra yaklaşık 45 günlük bir erkeği evlat edindim Yavru olduğu için alışması kısa sürdü. Sonrasında da her fırsatta onunla konuştum (gerçi tüm gün çalıştığım için bu sürelerin ne kadar kısa olabildiğini tahmin edebilirsiniz sanırım). Daha 2 aylıkken, içten içten sesler çıkartmaya ve konuşmaya çalışmaya başladı. Tam 3 aylıkken de 'aşkım aşkım' diye seslenmeye başladığını fark ettim
Bu arada belirtmem gerekir ki; Blue'nun algıları çok açık. Bunun da özgür olmasından kaynaklandığını düşünüyorum açıkçası. Eve geldiğinden beri kafesinin kapısı açık ve uzun bir süredir kafesine girmeyi tamamen reddediyor. Odada bir oyun parkı, oyuncakları ve iki farklı yerde asılı tüneği var. Nerede yatacağına, nerede oyun oynayacağına vs hep kendisi karar veriyor Gündüzleri de sürekli çalışan bir radyosu var. Yemi hala yavru muhabbet kuşu yemi ile tropifit karışımı (yavru yemine artık ihtiyacı yok ama elimizde hala bir miktar var tüketilemeyen). Arada meyveli, ballı krakerler veriyorum, ki çok seviyor. Taze meyvelerden de ikram ediyorum kendisine sıklıkla Bir de gaga taşı, mineral taşı vs hepsinden var. Anlayacağınız yalnızlığını giderebilmek ve sağlıklı olmasını sağlayabilmek adına elimden gelen herşeyi yaptım.
Sizin yavrular da daha çok küçükmüş. Eminim yeterince ilgi ile Blue'ya taş çıkartırlar

delfin34 beğendi.
Eski 28-10-2014, 09:22   #881
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Alıntı:
Arada meyveli, ballı krakerler veriyorum, ki çok seviyor.

Sn. Maya ballı krakerlerin yapımında bal değil yapıştırıcı kullanılıyor. Kesinlikle önermiyorum Blue ya yedirmenizi. Bilginize

Saygılar.

suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2014, 10:40   #882
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Zararlı olduğu konusunda çok şey okudum Sayın Suara. Zaten çok kontrollü ve az miktarda veriyorum. O da arada keyfi olsun, şımarsın diye Bakarsınız belki ileride kendimiz balla yaparız bunları. İnternette tarifini verenler var

Eski 28-10-2014, 14:01   #883
Ağaçsever

çok teşekkür ederim Sayın Maya açıklayıcı yorumlarınız için. sizin kadar ilgili olabilir miyim bilmiyorum ama bende Blue gibi bir kuşa sahip olmayı çok istiyorum.. bunun içinde elimden geleni yapıcam.. tekrar çok teşekkür ediyorum ve Blue ya uzun ömürler diliyorum

maya beğendi.
Eski 01-11-2014, 10:24   #884
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
En son bebeklerin tüylendiklerinde fotoğraf eklemişim. Şimdi üç tane bebek yuvadan atladı sadece bir tanesi yuvada kaldı. Bir kaç gün içinde onunda yuvadan atlamasını bekliyorum. Tam oda atlasın yuvayı çıkartacağım demiştim ki anne de iki gündür yuvadan çıkmıyordu şüphelendim ve baktım ki anne iki tane daha yumurta bırakmış.

Minik minik gagaları çokta tatlı. Hepsini çıkartıyorum kafesten oyun oynuyoruz eğlencem oldu hepsi. )

Baba & anne & bebekler
Name:  bebek1.jpg
Views: 621
Size:  38.0 KB

Yuvada kalan son yavru
Name:  bebek2.jpg
Views: 588
Size:  55.7 KB

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2014, 16:51   #885
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Sayın Fatih, çok güzeller gerçekten. Maşallah hepsine! Kimbilir ne kadar çok eğleniyorsunuz birlikte

Fatih beğendi.
Eski 02-11-2014, 14:49   #886
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Burada daha önceki yazdıklarımı okuduysanız eğer biliyorsunuzdur ki, 3,5 aylık oğlum Blue maşallah oldukça keyifli, sağlıklı ve konuşkan Açıkçası onun yalnız kalmasını istemiyorum ve en iyisinin yanına bir dişi evlat edinmek olduğunu düşünüyorum. Ama diğer taraftan o kadar eğlenceli ki, benimle olan iletişiminin ve konuşma özelliğinin sekteye uğramasından korkuyorum. Çünkü oldukça hareketli, sosyal ve konuşma bakımından başarılı. Tüm ilgisi dişiye kayar da bu özellikleri değişirse diye de korkuyorum açıkçası. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım Bir de Blue kafes dışında yaşayan bir kuş. Etrafa herhangi bir zararı yok. Dişilerin ise hırçın ve kemirgen olduğunu okudum. Eee olursa, dişi de özgür olacak evde sonuçta. Kararsız kaldım. Deneyimlerini paylaşabilecek kimse var mı

Eski 02-11-2014, 17:37   #887
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
@maya, yeni gelen dişinin özellikleri mevcut erkekle uyuşabilir ve minik bebekleriniz olabilir sonuçta. İki gönül bir olur da samanlık seyran olursa sizi takan olmayabilir, bir ihtimal ilgi oldukça azalsa da yine devam edecektir. Ancak uyuşamazlarsa ki dişi sizin erkeği istemeyecektir büyük ihtimal ve erkeğin ilgisi size karşı eskisi olmazsa da yine sizi memnun edecek şekilde devam edecektir. Ben tüm bunları yaşadığım için söylüyorum. (yavrulama olayı hariç) Bizimki yeni gelen dişiye kendini beğendiremese de konuşmaya devam etmişti. İlk gelen dişi ile çok iyi anlaşmalarına rağmen yavrulama olayına giremediler. (genel söylenti eldek erkek kuşların yavrulatmada pek başarılı olamadıkları) Ancak ilk gelen dişi de eldekti ve ikisi çok iyi anlaşıyorlardı. Kafesin dışında da biri bir omuza konarsa diğeri öteki omuza yanaşırdı.

maya beğendi.
TCM Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2014, 17:54   #888
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Sevgili Maya o kadar şımarık ve oyuncular ki anlatamam ısırılmadık yer kalmıyor ama olsun gayet hoş oynuyoruz.

Daha önce okuduklarımdan yola çıkarak yorum yapmak istiyorum bende. Kuş almadan önce çok araştırma yapmış ve karar vermiştim. Karar aşamasını iki gün beklemiştim araştırma aşaması da aynı iki gün içinde oldu. Pek çok kaynak yoktu ama yine de sindire sindire okumuştum.

Kaynaklarda eşe atılan kuşlarda özellikle erkek kuş sizden uzaklaşıyor ve eşine daha da bağlanıyor diye geçiyordu. Benim Sarı'da bu hiç böyle olmadı. Yani eşine de ilgili ama benden de fazla kopmadı hatta arada ilk öğrendiği şapşal kelimesini de söylüyor ama daha fazlasını öğretmedim ona. Diğerleriyle fazla ilgilenmedim aslında çünkü genelde hediye ve eşli olarak geldiler. Eşli çiftlerde ise dişiler oldukça hırçın ama yavrular bana alıştıktan sonra anne ve babaları da ellime gelmeye yem yemeye başladılar.

Eğer yanına eş almaya kesin karar verirseniz Blue'yu da alıp gidin. Orda eşini kendisi seçsin.

Bu akşam bana da bir tane prenses gelecek. Ele alışık ve konuşan bir prenses bildiğim kadarıyla. Canlı örnek kısaca.

maya ve Milla beğendi.
Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2014, 07:50   #889
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
sizden heveslendim, ben de bir çift muhabbet edindim; maviş ve beyaz. satıcının dediğine göre yuvadan 2-3 gün önce atlamışlardı aldığımızda ,bir hafta oldu alalı

mavi; erkek olan, başlangıçta pek sessizdi, beyaz'ın kırdığı yemleri alıyordu ağzından. tüneğe de çıkamıyordu. çok korkak bir kuştu, ev içerisinde salında her tarafa çarpıyor, özgür bırakamıyorum onu

beyaz; dişimiz daha dışadönük, elime pek gönüllü olmasa da gelen bir kuş. kendini sevdiriyor.

ilk gün yem kaplarına ulaşamadılar, yemlerini yere attık biz de
ancak 3 gün sonra yemleri tüneyerek yemeye başladılar.
şuan gagaları ile tutunup kendilerini kafesin 4 köşesine atıp duruyorlar, çok hareketlendiler, sadece bir haftada.

bu arada bana çok fazla alışmadılar, tepkileri azalmadı. birbirlerine dönük kuşlar.
satıcı amca iki tane almak istediğimde olmaz, konuşturamazsın diye neredeyse dövecekti beni diğer müşterilere kuşları ziyan edecekler deyip durdu. giderken de bana birbirlerini görmesinler aman dedi.

fakat beyazı salıp, mavişi içerde tuttuğum bir gün maviş içeriden beyaz'a seslendi ve beyaz bir gayret onu aramaya başladı ya deli gibi... dedim ki çok iyi bir şey yaptım çift alarak, varsın konuşmasınlar, varsın alışmasınlar, birbirlerine yarenlik yapsınlar yeterki...

Eriklibahçe ve maya beğendi.
ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2014, 08:43   #890
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Kafam hala karışık açıkçası. Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Düşünce ve tecrübeleriniz benim için çok değerli.
Eğer dişiyi almaya karar verirsem, Blue'yu da kesinlikle yanımda götüreceğim. Zaten kuşu alıp, 'olmadı bu' deyip geri götürme şansım yok. Bunun için zamanım da yok, yüreğim de Üreme işine gelince, bunu zaten istemiyorum. En iyisi acele bir karar vermeyip, ben biraz daha düşüneyim. Sonuçta oğlumla da şu haliyle çok eğleniyorum

Eski 12-11-2014, 11:29   #891
Ağaçsever

Herkese merhaba

Komşum memleketine giderken muhabbet kuşunu bana bıraktı. Huyunu suyunu hiç bilmem, daha önce de beslemedim muhabbet kuşu. Bu kuş inanılmaz yabani. Neredeyse 10 gün oldu bende hala kaçıyor, yanına yaklaştırmıyor.

Dün hava güzeldi annem balkona koydu, neşesini görmeniz lazım gerçi besleyenler bilir o keyfi. Komşum evi kirletiyo diye yaz boyu balkonda bakmış ve sanıyorum kuş dışarıya alışmış. Hava güzel bugün ben de pencerenin önüne koydum sürekli ötüp oynuyor, onu keyifli görmek güzel ama dışardan içeriye alırken çırpınması çok üzüyor beni, tüyler yemler havada uçuşuyor. Havalar soğuyunca ne yapacağım bilmiyorum.

Evde ses olmuyor gündüz bir tek ben varım, ses olmayınca somurtup oturuyor. Müzik açıyorum o da pek işe yaramıyor. Keyfini yerine getirmek için önerilerinizi bekliyorum.

Mercani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2014, 15:19   #892
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2014
...........

Düzenleyen kskada : 13-01-2015 saat 14:53 Neden: ....
kskada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2014, 10:27   #893
Ağaç Dostu

Emre Albayrak's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2007
Galeri: 4
bu aralar bizim muhabbet kuşu çok fazla uyuyor.. tüyleri gayet sağlıklı bi hastalık belirtisi de yok ama uyku konusu beni biraz rahatsız etti. acaba havaların erken kararmasından dolayı olabilir mi?

Emre Albayrak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2014, 08:20   #894
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
gece uyumasi 12 saat normal ve gunduz da dinleniyorlar.

hira beğendi.
istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2014, 21:28   #895
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Masanın üzerindeki yarım bardak suyumda az evvel banyo yaptı Çınar Bu soğukta! deli kuş

maya ve Milla beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2014, 10:47   #896
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Sayın Hira, benim oğlan da bayılıyor suya. Ona bir banyo almıştım ama hastalanır korkusuna hiç kullanmamıştık. Şimdi muslukta ne zaman su akıyor olsa, mutlaka gelip suyla oynuyor. Dün dayanamadım, banyosuna makul sıcaklıkta su koydum, oynasın biraz diye. Cık. yüzüne bile bakmadı. İlle de akan su olacak benimkine

hira ve Milla beğendi.
Eski 12-12-2014, 09:21   #897
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
yeni yavrulardan

salmadaki jumbo yavrulardan görüntü

Eklenen Resimler

ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2015, 21:51   #898
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
kuşlardan kareler

kuşardan kareler

Eklenen Resimler

ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2015, 08:45   #899
Ağaç Dostu

maya's Avatar

İki hafta önce Blue' ya küçük bir kardeş geldi Şu an yaklaşık 2 aylık, yeşil bir fırlama Blue' nun isim babası olan yeğenim, küçük kardeşin adını da Green koydu Ama Blue ve ben ona daha çok 'küçük kardeş' diyoruz demesine de, Green, Blue'dan çok daha iri bir tür Şımarık Blue' dan kendisini koruyabilsin diye biraz irice olanından aldım bu sefer Büyük oğlan (Blue) onu kıskansa da, benim olmadığım zamanlarda hep yan yana olduklarını eve gelince görüyorum Daha sakin bir çocuk haline gelmesi de, doğru bir iş yaptığımın göstergesi. Şimdi iki fırlama birlikte evi talan ediyorlar

Fatih, gokcegokce ve Milla beğendi.
Eski 01-02-2015, 13:06   #900
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
bicir

merhaba arkadaslar aylarca sultan papagani ve muhabbet kusu arasinda gidip geldim ve sonunda birtane aldik bugün. kizim adini bicir koydu.
bize yavru diye verdiler, kafesine koydum lakin sürekli ayni yerde oturuyor ve sanki cabuk nefes alip veriyor yeni ve korktugu icin olma ihtimali olabilir mi? bide erkek diye verdiler insallah erkektir!!!!?

Eklenen Resimler

Düzenleyen shenile : 01-02-2015 saat 15:52
shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024