agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-11-2015, 03:09   #1351
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GLCN Mesajı Göster
mutlu aıle taoplosu siz kız mısınız erkekmı 1 kuscu hepsı erkek dıyor 1 kuscu hepsı dısı.. bense 3 erkek 1 dişi dıyorum kısmet beklıyelım bakalım bıraz daha..nasılsa ortaya cıkar
Sevgili GLCN, Bense gördüğüm kadarıyla eğer fotoğraflar beni yanıltmıyorsa 2 kızınız 1 tane de oğlunuz var. Yuvadan en son atlayanda kararsız kaldım açıkçası.

Üçüncü fotoğraftaki sağdan ikisi kızlarınız. Cerede özellikle burun deliklerinin olduğu kısımda beyazlık var. Genelde yavru dişilerde bu beyazlık belli ediyor, dördüncü fotoğrafta soldaki ise oğlunuz. Maşallah renkleri çok güzel.

GLCN beğendi.
Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2015, 20:50   #1352
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-03-2015
Aksam uyku modu,bir türlü alisamadik yuvadan ve anne babadan ayrilmaya

Eklenen Resimler

snob Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2015, 13:56   #1353
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi snob Mesajı Göster
En son resimdeki soldakinin dısi,bir üst resimdeki soldakinin ise erkek olma olasılığı yüksek .
kac ay sonra daha net belli olurlar bılıyormusunuz...bırde sizinkilere de maasallah bu arada ...nasıl bas ediyorsunuz ayırdınız mı anneden babadan...yanlarına koyuyorum kavga cıkarıyorlar ayırıyorum ac kalırlar dıye korkuyorum..yem kırıyorlar gordum ama yıne annelerınden uzun sure ayırmıyorum...ve ben bu kadar kusu napıcam bılmıyorum

GLCN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2015, 14:02   #1354
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster
Sevgili GLCN, Bense gördüğüm kadarıyla eğer fotoğraflar beni yanıltmıyorsa 2 kızınız 1 tane de oğlunuz var. Yuvadan en son atlayanda kararsız kaldım açıkçası.

Üçüncü fotoğraftaki sağdan ikisi kızlarınız. Cerede özellikle burun deliklerinin olduğu kısımda beyazlık var. Genelde yavru dişilerde bu beyazlık belli ediyor, dördüncü fotoğrafta soldaki ise oğlunuz. Maşallah renkleri çok güzel.
oglan da hem fıkırız..bana da oglan lazım konusturmak ıstıyorum ..işte kesın bellı olurlarsa dişileri gondermeyı dusunuyorum bır ısteyenebu kadar cok kusa bakabılecegımı sanmıyorum

Eski 02-12-2015, 19:50   #1355
Ağaç Dostu

Alıntı:
kac ay sonra daha net belli olurlar bılıyormusunuz...bırde sizinkilere de maasallah bu arada ...nasıl bas ediyorsunuz ayırdınız mı anneden babadan...yanlarına koyuyorum kavga cıkarıyorlar ayırıyorum ac kalırlar dıye korkuyorum..yem kırıyorlar gordum ama yıne annelerınden uzun sure ayırmıyorum...ve ben bu kadar kusu napıcam bılmıyorum
Ben mucburen bir aylikken ayırdım,çünkü anne tekrar yumurtladi,yavrulari yuvaya sokmuyordu,dovuyordu,baba yavru beslerken hem yavruyu hem babayı dovuyordu,iki yavrunun sacini bayagi yolmustu
Cinsiyet ayrimin net olarak anlaşılması 4 aydan sonra,bu sureden sonra cere renkleri tam olarak olusuyormus
Merak etmeyin benim gozlemledigim yavrular asagi yukari 28-30 günlük oldumu tek başına yem kirip yiyebiliyor,ayirabilirsiniz yavrulari.

Eski 02-12-2015, 22:32   #1356
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi snob Mesajı Göster
Ben mucburen bir aylikken ayırdım,çünkü anne tekrar yumurtladi,yavrulari yuvaya sokmuyordu,dovuyordu,baba yavru beslerken hem yavruyu hem babayı dovuyordu,iki yavrunun sacini bayagi yolmustu
Cinsiyet ayrimin net olarak anlaşılması 4 aydan sonra,bu sureden sonra cere renkleri tam olarak olusuyormus
Merak etmeyin benim gozlemledigim yavrular asagi yukari 28-30 günlük oldumu tek başına yem kirip yiyebiliyor,ayirabilirsiniz yavrulari.
bu acıklama ıcımı rahatlattı cok tesekkur ederim gonul rahatlıgıyla ayırırım artık..4 ayda cok gecmıs yaa 1 nın sahıbı var..bırını ben kendıme ayırıyorum su erkek oldugunu sandıgımı ozaman 2 sını erkek dısı fark etmeden gondermeliyım ..cunku anneleri yenı yapma nıyetınde

Cumhur Tonba beğendi.
Eski 03-12-2015, 10:44   #1357
Ağaç Dostu

rainac's Avatar

Giriş Tarihi: 06-11-2015
Yavru alma işini bir türlü beceremedim. çok güzel gözüküyorlar saglıklı büyürler inşallah

Cumhur Tonba beğendi.
rainac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 00:03   #1358
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Akşam biz sofradayken kafeslnde çıldıran, oradan oraya koşturan Çınar'ı görünce dayanamadım, kapısını açtım.. Hemen sofraya geldi ve balık yedi Tuhaf kuşum benim.. Dokunmaz inşallah.

Eklenen Resimler

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 09:39   #1359
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Bir de hayvanların tat alma duyusu yok derler. Kuru ekmeğe kafa çeviriyorlar da tatlıyı tuzluyu ayırt ediyorlar. Kim demişse yalan demiş. Afiyet olsun çınara. Şifa olur da dokunmaz inşallah.

hira, Milla ve Jakin beğendi.
EAkpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 00:16   #1360
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
benim yaramazlar show jumbo

show jumbo lar

Eklenen Resimler

selcuk44, GLCN, Fatih ve 5 kişi beğendi.
ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 00:23   #1361
Ağaçsever

ugur29's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
yeni yavrulardan

Maşallah

Eklenen Resimler

ugur29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 06:48   #1362
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Akşam biz sofradayken kafeslnde çıldıran, oradan oraya koşturan Çınar'ı görünce dayanamadım, kapısını açtım.. Hemen sofraya geldi ve balık yedi Tuhaf kuşum benim.. Dokunmaz inşallah.
Sevgili hira,
Senin bu çılgın Çınar'a hiç bir şey olmaz eminim Yeni yumurtalar için enerji biriktiriyor kesin

hira, sinbas ve Jakin beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 14:00   #1363
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Milla ablacım, Çınar ilk yumurtlamasından itibaren hiç durmaksızın (20 gunluk dinlenme dönemlerini saymıyorum) yumurtlamaya devam ediyor şu anda bile kafeste 2 tane yumurta var azıcık zaman geçince yumurtaları yiyor.. eşini çoktan gönderdim. Şuan Çınar ve iki yavrusu var bende

sinbas, Milla ve Jakin beğendi.
Eski 16-12-2015, 15:56   #1364
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Yumurta makinası
Keşke tavuk olsaymış

sinbas, Jakin ve EAkpınar beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2015, 20:20   #1365
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

bugun kuslarımı kuscuya goturdum ve arkadsların erkek dedıgı erkek dıgerleri dişi cıktı...fazla kusla basedemeyecegımden kusları uzulerek te olsa sattım ((...anne dun yıne yumurtladı fakat kırdı bakalım yumurtlamaya devam edicekmi...bir yavru alan arkadaslar yavruları ne yapıyorsunuz ben altından kalkamadım kuscuya verdım...sizde satıyorsanız kuscular ne kadara alıyor bilginiz varmı....ya da siz ne yapyorsunuz)

Jakin beğendi.
Eski 27-12-2015, 00:27   #1366
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Sn. GLCN, ben araştırma yapmıştım, kuşun cinsine ve durumuna göre para veriyorlardı. Mesela yerli muhabbetlere 15 ila 20 lira gibi bir fiyat verdiler. Satacak kadar yavrum olmadı hiç.. Şu an bir anne ve iki yavrusu benimle.. Çok gevezeler satmaya kıyamıyorum ama kafa dayanmıyor yafu.

GLCN ve Jakin beğendi.
Eski 27-12-2015, 09:49   #1367
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

tesekkurederim bende 4 yavru anne baba toplam 6 tane kus vardı ve ben bas edemedım ortalık battı kafa dayanmadı malum evde de aksamları oldugumdan tum gun kafes dısındaydılar oyuzden oda artık kuscu dukkanı gıbıydı (( cok uzulerek satmak zorunda kaldım belkı onlara bakacak ılgılenecek bır aılelerı olur...ınanın ayrılmak cok zordu( hala gıdıp geri mı alsam dıyorum ama yetemedım onlara...sabah cıkarken saıyordum aksam ıceri kendılerı gırıyorlar bende temızlıklerını yapıp kapatıyordum..anne yıne yumurtluyor bakalım bundan sonrası ne olacak

hira ve Jakin beğendi.
Eski 27-12-2015, 10:00   #1368
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Bence gitmeyin, satıldığını görürseniz daha çok üzülürsünüz..

özelinize bakarmısınız Sn GLCN

Çınar'ım 2 gündür hasta.. Nesi var anlamıyorum.

Jakin beğendi.
Eski 27-12-2015, 12:46   #1369
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Alıntı:
Bence gitmeyin, satıldığını görürseniz daha çok üzülürsünüz..

özelinize bakarmısınız Sn GLCN

çok gecmıs olsun iyilesir ınsallah...hasta olunca cok uzuluyor ınsan dillerı yok dertlerını anlatamıyorlar...

Jakin beğendi.
Eski 27-12-2015, 13:14   #1370
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Yavrularımız bunlar.. Sanırım sağdaki erkek, diğeri dişi.. MAŞALLAH.

Eklenen Resimler

selcuk44, GLCN, Milla ve 3 kişi beğendi.
Eski 29-12-2015, 22:01   #1371
Ağaç Dostu

Alıntı:
bugun kuslarımı kuscuya goturdum ve arkadsların erkek dedıgı erkek dıgerleri dişi cıktı...fazla kusla basedemeyecegımden kusları uzulerek te olsa sattım ((...anne dun yıne yumurtladı fakat kırdı bakalım yumurtlamaya devam edicekmi...bir yavru alan arkadaslar yavruları ne yapıyorsunuz ben altından kalkamadım kuscuya verdım...sizde satıyorsanız kuscular ne kadara alıyor bilginiz varmı....ya da siz ne yapyorsunuz)
Ben eşe dosta dagitiyorum,8 yavru aldim,4 ünü verdim elimdeki 4 ünde bir ya da ikisini kendime ayırıp digerlerinde verecegim.

GLCN ve A_NOMAD beğendi.
Eski 30-12-2015, 13:19   #1372
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Sorunun ne olduğunu bu sabah anladım. 'Yumurta sıkışması' korktuğum başıma geldi kısacası..

O an ki çaresizliğimi anlatamam.. İzlediğim videolarda gördüğüm kadarıyla müdahale etmek gerekiyordu ama ne yapacağımı bilemedim.. Bilinçli hareket etmek gerekiyordu.. Yumurta görünüyor ama devamı yok ne yapacagım diye kara kara düşünürken o sırada kar bastırdı.. Halen balkonda olan bir kaç saksımı içeri alma çabalarındayken Çınar'cım attı o gıcık yumurtayı sonunda! Ne kadar rahatladı bi görseniz.. Sobanın yanında oturuyor şimdi Mama yapıcam ona birazdan.. Kaybettiği onca enerjiyi ve kilosunu kazanması lazım..

Vaktiyle yavrularını öldürerek ve tüylerini yolarak beni çok kızdırmış olsa da vazgeçemiyorum ondan.. Can kuşum bal kuşum

GLCN, Milla, ibocandan ve 1 kişi beğendi.
Eski 30-12-2015, 13:46   #1373
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Geçmiş olsun sayın @hira, inşallah bir daha olmaz.

Hindi yavrularına yapıldığı gibi arada bir zentinyağı kullanılsa ön tedbir olabilir mi? acaba!

hira beğendi.
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2015, 19:20   #1374
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster

Hindi yavrularına yapıldığı gibi arada bir zentinyağı kullanılsa ön tedbir olabilir mi? acaba!
Teşekkür ederim. Evet zeytinyağı bu durumda çok faydalı oluyormuş. Aklımda bulunsun.

Eski 01-01-2016, 12:57   #1375
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinbas Mesajı Göster

zeytın yagı nasıl kullanılıyor..bende de yumurtlayan bır dısı var ve seneler once yumurta sıkısmasını anlayamadıgımdan bır kus kaybettiştim..bunda da basıma gelmesınden cok korkuyorum..aklımda olsun neler yapabılecegım...

hira ve sinbas beğendi.
Eski 02-01-2016, 12:29   #1376
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
zeytın yagı nasıl kullanılıyor..bende de yumurtlayan bır dısı var ve seneler once yumurta sıkısmasını anlayamadıgımdan bır kus kaybettiştim..bunda da basıma gelmesınden cok korkuyorum..aklımda olsun neler yapabılecegım...
valla pamuklu çubukla totosuna süreceksiniz aklıma başka bişey gelmiyo

GLCN ve sinbas beğendi.
Eski 03-01-2016, 13:39   #1377
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Alıntı:
valla pamuklu çubukla totosuna süreceksiniz aklıma başka bişey gelmiyo
bende arada sırada ıcırcez dıye dusunmustum bebeklere yapılır ya kabız olmasın diye önden tetbır amaclı ....

hira ve sinbas beğendi.
Eski 04-01-2016, 09:26   #1378
Ağaç Dostu

sinbas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
Kuşlarda yumurta kuruluğu genelde ortamda ki nem oranının çok düşük olmasından kaynaklanabiliyormuş. Bunu önlemenin bir yolu olarak aklıma ortam sıcaksa bilhassa yazın kuşlara banyo yapma imkanı sağlamak, yani kafeslerine arada bir küvet koymakta yarar var.

Zeytin yağı kullanma şekli sayın @hira'nın dediği gibi olur.

GLCN ve hira beğendi.
sinbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2016, 17:43   #1379
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

benim cılgın kusum gecen sefer 4 kus buyuttu ama hemen arkasından bugun 6.cıyı muhtemelende yarın 7.cıyı yumurtlayacak fakat cok korkuyorum bakamaz diye .. daha once bukadar yumurta yapmıs kusunuz oldumu sayın forumdaşlarım...kusumu nasıl beslemelıyım guclenmesı için vede ınsallah bu yavrular sorunsuz anneden ayrılma yasına gelince anne kusu dınlendırmek ıcın ne yapmalıyım..şimdiden ögrenmek ıstıyorum kı gec kalmayayım

A_NOMAD beğendi.
Eski 08-01-2016, 19:50   #1380
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
...bu yavrular sorunsuz anneden ayrılma yasına gelince anne kusu dınlendırmek ıcın ne yapmalıyım...
Erkek kuştan uzak tutmalısınız

GLCN beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024