agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni2301Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-10-2009, 09:53   #391
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2009
Çok soru soruyorum ama bir sorum daha olucak
ben bilgisayara kuşumun adını kendi sesimle kaydettim ve 2-3 gündür 3-4 saat kuşum yanındayken tekrarlatıyorum ve artık günde bir kaç kere değişik sesler çıkarmaya başladı bu olumlu birşeymi yani kuşum konuşmayımı öğreniyor?

55umut55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 10:30   #392
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Sayın Umut Muhabbet kuşunuz tam olarak kaç aylık ya da kaç yaşında?

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 10:38   #393
Ağaç Dostu

eticin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2007
arkadaşlar muhabbetkuşum hakkında yardımınıza ihtiyacım var. kuşumun herhangi bir sağlık problemi yoktu, ancak 2 gündür kanadının biri sanki düşük gibi. kafes 1 m yükleklikte ve yere indiğinde yükselip kafese giremiyor. normalde evde uçuyordu. tüylerini de kabarttı, keyfi de yok gibi. ne olmuş olabilir?

eticin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 15:15   #394
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-09-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eticin Mesajı Göster
arkadaşlar muhabbetkuşum hakkında yardımınıza ihtiyacım var. kuşumun herhangi bir sağlık problemi yoktu, ancak 2 gündür kanadının biri sanki düşük gibi. kafes 1 m yükleklikte ve yere indiğinde yükselip kafese giremiyor. normalde evde uçuyordu. tüylerini de kabarttı, keyfi de yok gibi. ne olmuş olabilir?
Merhaba muhabbet kuşunuza çok üzüldüm.Eger sağlık problemi yoksa bence strese girmiş olabilir.Benim burcu adında bir muhabbet kuşum vardı.25 kelime öğretmiştim ama erkek olacak dişiler öğrenemiyor.Ozaman alırken öyle söylemişlerdi.Karanlıkta sürekli tekrarlayacaksınız.Yavru ise çok çabuk öğrenir.BURCUCUM,CİCİ KUŞUM,BABACIM.......C'leri çok olunca güzel söylüyorlar...

Müge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 16:08   #395
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eticin Mesajı Göster

Sayın Etcin bu tür durumlar bana göre genellikle kuşlar üşüttüklerin de meydana geliyor. Yediği bir besin maddeside dokunmuş olabilir. Yanılıyorda olabilirim.

Kuşunuzun dışkılaması nasıl? Sulu mu dışkılıyor? Kusuyor mu arasıra?

Ben olsam hemen muhabbet kuşunuzu sıcak bir ortama alır. Tüneğine çıkamayıp yerde tünemeye başlıyorsa yemliğinin kapağını açıp yemliğini kafesin tabanına korum ve tabanın zeminine biraz yem serpiştiririm

Şu soğuk havalar da muhabbet kuşları için en önemli durum sıcak bir ortamda bulunmaları...

Eski 30-10-2009, 18:01   #396
Yeni Üye

sayın faruk kuşumun kaç yaşında olduğunu bilmiyorum alalı 2 hafta oldu petshoptaki
adam bana 1.5 aylık dedi kafasında çizgiler duruyor erkek yani burnu mor ve pembe arası bir renk ama göz kenarları biraz gri leşmeye basladı acaba konuşmayamı başlıyor o çıkardığı ilginç seslerin nedeni ne olabir

Eski 30-10-2009, 18:08   #397
Yeni Üye

EN İYİSİ BEN KUŞUN RESMİNİ KOYAYIM

Eski 30-10-2009, 18:08   #398
Yeni Üye

Eski 30-10-2009, 18:09   #399
Yeni Üye

kafasındaki çizgiler pek belli oymuyor bu fotoğrafta ama normalde var

Eski 30-10-2009, 18:11   #400
Yeni Üye

acaba ilginç seslerin nedeni ne?

Eski 30-10-2009, 18:30   #401
Ağaç Dostu

Sayın Umut muhabbet kuşunuz konuşturmak için uygun yaşta. Erkek olması da gayet iyi. Sanırım eşi de yok. Bence konuşturma çabalarına başlayınız. Bunun için yapmanız gerekenler internette muhabbet kuşu sitelerin de çok iyi anlatılmış. Muhabbet kuşları değişik sesleri çıkarmaya meyilli kuşlardır. Bu yüzden hasta olmadığı sürece muhabbet kuşunuzun değişik ses çıkarması gayet normal bence...

Eski 30-10-2009, 18:34   #402
Yeni Üye

peki değişik sesler çıkarmasında konuşma belirtisi yokmu

Eski 30-10-2009, 18:45   #403
Yeni Üye

birde sesimi kaydetiğ tekrarlamaya devam etsemmi onu dinlettikten sonra deişik sesler çıkardıına gör konuşur diye düşünüyorum bu şekilde

Eski 30-10-2009, 18:49   #404
Ağaç Dostu

Sayın Umut muhabbet kuşlarının çıkardığı her sese konuşma belirtisi gözüyle bakamayız. Gerçi siz yakınında olan birisi olarak bu seslerin konuşma sesi olup olmadığını daha yi anlarsınız. Ben çocukluğumdan beri muhabbet kuşu beslerim ve halen de besliyorum fakat hiçbirisini konuşturamadım. İnşallah siz başarılı olursunuz...

Eski 30-10-2009, 18:54   #405
Yeni Üye

peki o taktikle devam ediyimmi bilgisayara ses kaydı

Eski 30-10-2009, 18:54   #406
Yeni Üye

ile

Eski 31-10-2009, 09:58   #407
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Benim kuşum ishal ama keyfi çok yerinde hasta olmasına rağmen.Ben bir ara çok üzülmüştüm ölür diye ama artık üzülmüyorum.Ama veterinerin verdiği ilacı aksatmadan veriyorum vitamin takviyeli olarakda ama hala iyileşmedi.yemini de düzgün olarak yiyor bu iyleşmeme nedeni sizce nedir?

cazgır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2009, 13:31   #408
Ağaç Dostu

eticin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2007
sevgili müge ve faruk yorumlarınız için teşekkürler, kuşumun keyfi yerinde, yemesinde, dışkısında ve ötüşünde bir sorun yok ama hala tüyleri kabarık. aynı kafeste dişi kuş var ve dişi çiftleşme döneminden çıktı. sanırım stresten olabilir.

eticin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2009, 16:07   #409
Yeni Üye

soruma yanıt lütfen!!!

Eski 10-11-2009, 11:38   #410
Yeni Üye

arkadaşlar kuşumun göz çevresinde ve başının üstünde ki tüyleri koparıyor hep yarın yarım tüyler kalmış göz çevresindede olduğu için gözüne zarar vereceğinden korkuyorum bunun için ne yapabilirim? acil yanıt!!!:S

Eski 17-11-2009, 20:28   #411
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cazgır Mesajı Göster
arkadaşlar kuşumun göz çevresinde ve başının üstünde ki tüyleri koparıyor hep yarın yarım tüyler kalmış göz çevresindede olduğu için gözüne zarar vereceğinden korkuyorum bunun için ne yapabilirim? acil yanıt!!!:S
Öncelikle merhaba beslediğin kuşun durumunu buradan bilemeyiz ama kuş tüy değiştiriyor olabilir ya da verilen bir ilacın yan etkisi veya hastalıktan olabilir. Kafeste başka kuhabbet varsa dövüyor olabilir. Veya kuş bitlenebilir. Bir kuş satıcısına veya tanıdık bir veterinere göstermeniz önerilir.SEVGİYLE KALINIZ

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2009, 20:32   #412
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi cazgır

Öncelikle merhaba beslediğin kuşun durumunu buradan bilemeyiz. Ama kuş tüy değiştiriyor olabilir ya da verilen bir ilacın yan etkisi veya hastalıktan olabilir. Kafeste başka muhabbet varsa dövüyor olabilir. Veya kuş bitlenebilir. Bir kuş satıcısına veya tanıdık bir veterinere göstermeniz önerilir.SEVGİYLE KALINIZ...

Eski 19-11-2009, 12:05   #413
Yeni Üye

saol kardeş.kuşu yıkıyacam bi temizlensin o da olmazsa ğütürürüm

Eski 29-11-2009, 07:30   #414
Yeni Üye

arkadaşlar tüy dökme dönemi ne zaman başlıyor kuşlarda bilen var mı?

Eski 30-11-2009, 18:56   #415
Ağaç Dostu

Alıntı:
arkadaşlar tüy dökme dönemi ne zaman başlıyor kuşlarda bilen var mı?
Normal şartlarda temmuz-ağustos-eylül ayları tüy değiştirme zamanıdır kuşlarda.Ama önce ve sonra da olduğu görülebilir.Yavruluktan çıkan kuş yavruları, genelde tüy değiştirir.Erişkinlerde senede bir kez tüy değiştirir.Bu dönemde muhabbetleri fazla örselemeyin ve bakımını iyi yapınız.Temizlik şart.Taze salatalık ve çimlenmiş buğday gibi vb. gıdalar verilebilir.Aşırı değil.SEVGİYLE KALINIZ...

Eski 01-12-2009, 17:37   #416
Yeni Üye

Saol kardeş.Benim kuşumun tüylerinin dökülmesi bitti.Biz onu haziran ayında aldık şuan 6 aylık ve benim size sormak istediğim çok önemli bir konu var .Ben kuşumu alırken bize erkek olduğunu söylediler.Sonra kuşumun burnu mavi olmaya başladı erkeklerde zaten mavi olurmuş.Ama 1 ay sonra yani 5 aylıkken birden kahverengi olmaya başladı.Korkuyorum bişey oldu diye.Ben bir sitede okudum dişilerin burnu pembe veya kahverengi olurmuş onlar birazda hırçın olurlarmış.Bizim kuşda da aynen öyle dedikleri gibi.Sizce benim kuşumun burnu neden maviyken kahverengiye dönüştü?

Eski 01-12-2009, 18:09   #417
/

Giriş Tarihi: 01-12-2009
arkadaşlar benım ıkı tane kuşum vardı bırını 1 ay once falan malesef öldü ona çok alışmıştım ölümünden çok etkılendım hala alışamadım diğer kuşumda hasta yem falan yıyo ama hep kabarık ve uyukluyor hapşırıyor napıcam veterınere goturdum vıtaform verdı kullanıyorum ama durumunda degısıklık yok lutfen yardım edın napıcam

emilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2009, 12:28   #418
Yeni Üye

Saol kardeş.Benim kuşumun tüylerinin dökülmesi bitti.Biz onu haziran ayında aldık şuan 6 aylık ve benim size sormak istediğim çok önemli bir konu var .Ben kuşumu alırken bize erkek olduğunu söylediler.Sonra kuşumun burnu mavi olmaya başladı erkeklerde zaten mavi olurmuş.Ama 1 ay sonra yani 5 aylıkken birden kahverengi olmaya başladı.Korkuyorum bişey oldu diye.Ben bir sitede okudum dişilerin burnu pembe veya kahverengi olurmuş onlar birazda hırçın olurlarmış.Bizim kuşda da aynen öyle dedikleri gibi.Sizce benim kuşumun burnu neden maviyken kahverengiye dönüştü?

Eski 03-12-2009, 20:06   #419
Ağaç Dostu

Question Üzgün

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emilia Mesajı Göster
arkadaşlar benım ıkı tane kuşum vardı bırını 1 ay once falan malesef öldü ona çok alışmıştım ölümünden çok etkılendım hala alışamadım diğer kuşumda hasta yem falan yıyo ama hep kabarık ve uyukluyor hapşırıyor napıcam veterınere goturdum vıtaform verdı kullanıyorum ama durumunda degısıklık yok lutfen yardım edın napıcam
Öncelikle muhabbetinizin ölümüne üzüldüm.Diğer kalan kuşunuzu soğuk bir ortamda mı tuttunuz. Bilemiyorum ama aşırı soğuk aşırı sıcak ortamlar güneş altı veya ani ve yüksek ısı değişikliği olan ortamlar muhabbete zarar verebilir.Buradan yorum yapmak zor ama kuşun temizliğine besinlere ısısına vücudunda olabilecek parazitlere dikkat ve de örselemeyelim, çok sıkı tutmayalım, vitaforum kümes ve kafes hayvanlarında kullanılan bir ilaç ama kuşunuza faydası olurmu inanın buradan yorum uygun olmuyor dilerim hastalık çok ileri boyutta değildir. SEVGİYLE KALINIZ...

Eski 03-12-2009, 20:21   #420
Ağaç Dostu

Alıntı:
CİNSİYET TAYİNİ :

Tüylenme her iki cinsiyette de aynıdır.
Cere rengi erkeklerde koyu mavi olup dişilerin cere
rengi solgun mavi pembemsi mavi **** kahverengidir.
Cere rengi 100% cinsiyet tespiti sağlamasa da
genellikle bu şekilde tespit edilir. Henüz olgunlaşmamış
muhabbet kuşlarında cere rengi tam belirgin
olmadığından cinsiyetin belirlenmesi çok zordur.CERE : Burun deliklerinin olduğu bölge gaganın
baş kısmı ile birleştiği bölgedeki yumuşak çıplak
renkli deri dokusu.
Eğer kuşu yalnız besliyorsanız biraz sabırlı olun zamanla burun rengi netleşir ara sıra yanına gittiğinizde tek kelimelik güzel sözler söyleyin kuş erkekse zamanla bu kelimeleri öğrenir. Örneğin aşkım,cicim gibi kelimeleri kolay öğrenir. Zavallıyı bıktıracak kadar da olmasın.Biraz sabırlı olalım lütfen ama.SEVGİYLE KALINIZ...

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024