agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni87Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-08-2014, 22:24   #1
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2014
İlk Kez Kuş Beslemek İstiyoruz

İki kızım da hayvanları çok seviyor. Apartmanda olunca seçenek azalıyor. kızlarım kuş istediler. Papağan mı, muhabbet kuşu mu? konuşsun istiyoruz, erkek konuşur diyorlar muhabbet kuşunda. ne yapmalıyız?

nothing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2014, 09:26   #2
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
papağan zor bi kuş cinsidir, ama tek erkek yavru muhabbet kuşu alırsanız size arkadaş olur, başınız üzerinden inmez, arkadaşlık yapar size her zaman her yerde, hem bakımı kolaydir , çabuk alışır insana, rahat kelimeleri öğretebilirsiniz, ilk iki haftası çok önemlidir, eğer çok korkutmayip alışırsa evinize sonrasi kolaydır, aldığınizda çok dikkatli davranmalısiniz... Neyse Şimdilik yeterli sanırım, eğer alırsanız bi muhabbet kuşu sever olarak yardımci oluruz yetiştirme konusunda

gokcegokce, Asoo ve nothing beğendi.
horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2014, 10:59   #3
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
papağan zor bi kuş cinsidir, ...

Katılıyorum. Ve 4-5 çeşidini gözlemlemiş biri olarak, biraz açmak istiyorum.

Ağabeyimin papağanını, kuştan hoşlanmayan bir misafir yüzünden zorla kafese koydum. Yıllarca bunu unutmayıp bana kötü davrandı. İnanılmaz kindarlar.

Evde, kitaplar, kitaplık, mobilya, duvarların köşeleri dahil ne varsa kemirirler. Kemirmelerine kızmanız onları daha da iştahlandırır.

Bir akrabamızın papağanı da, hiç etrafı kirletmeden saatlerce durup, evin hanımı salona girer girmez ne kadar çöp varsa etrafa savururdu.

Muhabbet kuşu papağana nazaran bir melektir ama bence evde balıktan başka hayvan beslenmez.

Bir de bu kuşlar uzun yaşadıklarından, onlara yıllarca bakıp bakamayacağınızı iyice düşünüp almak gerek. Hem karşılıklı bağlanıp hem de ayrılmak zorunda kalınmamalı.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2014, 11:53   #4
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
Sizde haklısınız, ama muhabbet kuşu al kafesi götür gittgin yere, hiç Sorun yapmaz, ama balık su dolu cam kavanoz, çok zor balık işi, ama kuş kafesini al git, zorluk cikartmaz, muhabbet kuşunu tüm kuşlar içinde en üste koyuyorum

horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2014, 21:50   #5
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Sevgili horanli ve asoo çok teşekkür ederim vakit ayırıp önerilerinizi paylaştığınız için. Eşimi de ikna edersek erkek muhabbet kuşu almaya karar verdik
Minnacık olmayan bir kafes istiyorum, rahat etsin yavrucuk.
Tülden bir örtü ve boncuklardan oyuncaklar yapmak istiyorum.

Baba kuş isterse tabi

Eski 23-08-2014, 22:20   #6
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Sn Nothing ben de muhabbet kuşunu destekliyorum papağanların dışkıları kafes gün aşırı temizlenmedikçe ciddi koku yapıyor bir de papağanlar çok kepek döker örneğin, sık temizlik şart papağanda. Muhabbet kuşunun kafesini haftada bir hatta 10 günde bir temizleseniz yeterli olur. Ben makul birkaç öneride bulunayım;

-Alacağınız kuş imkanınız olursa 1 aylık kadar, burnunun üstünden boynuna kadar başı siyah sıra sıra sık çizgilerle kaplı (yavru olduğunu gösterir), burnu pembe (erkek olduğunu gösterir), gagasında siyahlık bulunan (ortalama 40 günlükten ufak olduğunu gösterir) bir kuş olsun, 2 aylık ve daha büyük kuşlarda alışma sorunu yaşamanız muhtemel.

-Kafesi içinde kanatlarını çırpabileceği kadar geniş olursa (egzersize ihtiyaç duyacaktır);

-Kalamar kemiği denilen beyaz oval kalsiyum kaynağı ile gaga taşı denilen alçı materyal kafesinde bulunursa (ilki kemikleri için ikincisi gaga ve tırnaklarını törpüleyip sağlıklı yem yemeye devam edebilmesi için);

-Paketli marka yem yerine açık akdarı+aspur(kanarya yemi) karışımı ile beslenmesine başlarsanız

sağlıklı bir kuş yetiştirebilirsiniz.

Sizin ve çocuklarınızın adına mutlu oldum muhabbet kuşları çok iyi arkadaşlardır

suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2014, 12:48   #7
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Hangi hayvanı alırsanız alın evi pisletecektir. Bende 1 sultan papağanı 5 yaşında, 1 muhabbet 1 yaşına girecek birde jako var 5 yaşlarında. Ilgi istiyolar mobilyaları hiç kemirmediler. Oyuncaklarıyla oynar çıkmak istediğinde bunu hareketleriyle gösterir. Jako akıllı bir hayvandır asla yapılan kötülüğü unutmaz 6 yaşında çocuk gibidir. Sultanın sesi tiz sabahları hepsi konser verir bagırırlar. Jako ilgi ister ilgisiz kalırsa tüy yolar. Kısaca kedişde köpekte kuşta alsanız evi batıracaktır. Ve bir sorumluluktur onlara bakmak. Ben jakoyu evlatlık aldım ınternetten tesadufen sultanıda öyle muhabbet kuşunu sadece yaşlı muhabbet öldüğünde satınaldım. Bu arada jakolarında damak zevki var haberinizolsun. çiğ ve soğuk hiç bir şeyi yemiyor. Sıcak ve haşlanmış veriyorum. Birde veteriner mutlaka olmalı . Sevgiler. Onlar hiç büyümeyen çocuklar gibiler.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2014, 23:12   #8
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Sn suara bu ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederiz kızlarımla
Serkanİstanbul sizin deneyimleriniz içinde teşekkürler
Petshop bizi kandırmazsa dediğiniz gibi 1 aylık bir yavru buluruz inşallah.
Kafesi geniş olmalı bence de. Biz bile dar yerlerde nefesimiz sıkışıyor, daralıyoruz değilmi ya!
Yarın muhabbet kuşumuzu aramaya başlayacağız. Kızım yeşil istiyor ben sarı tabi ki sağlıklı olanı makbul değil mi Eli ayağı düzgün olsun da kız oğlan farketmez deriz ya

Alınca burdan paylaşmak istiyorum. Çok teşekkürler...

gokcegokce, maya ve suara beğendi.
Eski 25-08-2014, 08:38   #9
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nothing Mesajı Göster
Sn suara bu ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederiz kızlarımla
Serkanİstanbul sizin deneyimleriniz içinde teşekkürler
Petshop bizi kandırmazsa dediğiniz gibi 1 aylık bir yavru buluruz inşallah.
Kafesi geniş olmalı bence de. Biz bile dar yerlerde nefesimiz sıkışıyor, daralıyoruz değilmi ya!
Yarın muhabbet kuşumuzu aramaya başlayacağız. Kızım yeşil istiyor ben sarı tabi ki sağlıklı olanı makbul değil mi Eli ayağı düzgün olsun da kız oğlan farketmez deriz ya

Alınca burdan paylaşmak istiyorum. Çok teşekkürler...

Rica ederim muhabbet kuşları ile ilgili sorunuz/sorununuz olursa her zaman yardıma hazırım, kuş bakan arkadaşların, ben de dahil, farklı farklı deneyimlerimizin olması kendimizi geliştirip kuşlarımızın sıhhatli yetişmesi adına bir nimet, sizin tecrubelerinizi de merakla bekliyor olacağım

Genelde yeni kuş alacaklara erkek kuş alın şeklinde tavsiye verilmesinin sebebi şudur; erkek kuşlar kur merkezli çalıştıklarından dişilere nazaran net, anlaşılır konuşurlar ve daha çok kelime ezberleyebilirler. Eğer tercihiniz bu şekilde bir iletişimden yana ise erkek kuş düşünebilirsiniz. Şahsen benim en insancıl kuşum hatta kendini insan zanneden kuşum dişiydi

gokcegokce ve nothing beğendi.
Eski 25-08-2014, 09:04   #10
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Nedir bu agaclar.net üyelerinden benim çektiğim Öyle güzel anlatıyorsunuz ki, herhangi bir hayvanın kafeste yaşatılması fikrine tamamen karşı olmama rağmen, hemen bir koşu bir muhabbet kuşu evlat edinesim geldi!

maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2014, 09:17   #11
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Sn Maya elimden gelse petshoplarda alt alta üst üste yaşamak zorunda bırakılan bütün kuşları eve getirip bakmaya çalışırım, arz ve talebin kuvvetli olduğu bir piyasa bu önünü almak mümkün değil maalesef, ama evinize 1 kuş alırsanız aslında onu kafese kapatmış olmazsınız, kapalı oldukları yerden kurtarmış yaşama şansı vermiş olursunuz. Tabi günümüz şartlarında durum bu.

Eski 25-08-2014, 14:59   #12
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Maya çok haklı buradan öğrendiklerim, gördüklerim bana öğretmenliğin yanında peyzajcı yaptırabilir
İyi ki varsınız Değerli dostlar... ve anlatımlar o kadar net ki. Dolambaçsız anlaşılır ve ahbabına anlatılır gibi. Sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi... gerçekten buraya üye olduğum için çok memnunum. Tekrar tekrar Teşekkürler

gokcegokce, maya ve suara beğendi.
Eski 25-08-2014, 15:28   #13
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Sayın Suara, kötü şartlarda yaşamaya çalışan bir kuşu kurtarmış olacağım konusunda çok haklısınız. Öte yandan arz-talep olayı tamamen bir kısır döngü. Biz arza sunulanı kurtaralım dedikçe, talep var diye yeni arzlar çıkaracaklar ortaya Ama bir tanesini dahi olsa kurtarmak adına; İstanbul Şişli civarında denk geldiğim ilk petshoptan sizin yukarıdaki mesajlarda önerdiğiniz kriterlere uyan bir erkek evlat edineceğim inşallah

Ve Sayın Nothing, inanın sizin memnuniyetinizi her gün ben de yaşıyorum.

gokcegokce, nothing ve suara beğendi.
Eski 25-08-2014, 17:23   #14
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Biz daha evimizin baba kuşunu evlat alma fikrini kabul ettiremedik. 30 küsur saksı yetmiyor bir de kuş mu diye söylenip duruyor. kızlarla baskıya devam diyoruz.
kuş olmaz sa golden cinsi köpek alırım diyorum bi bakış geliyor ardından dağlara taşlara.... arkadaşımın annesinin yıllardır büyüttüğü bi kuşları var, adı efe; çocuma, çocuma (çocuğuma) diye bıcır bıcır. onu görünce eğleniyor ama evde olma fikrine gelince adam hayvan düşmanı sanırsın durmayacaz ve o kuş bu eve gelecek!!! adı da hazır: paşa

Eski 01-09-2014, 13:44   #15
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Ama eşim Nuh diyor Peygamber demiyor kuş istiyoruz
sanki eve Çita alalım dedik!!

akıl verin

TRAKLI ve suara beğendi.
Eski 01-09-2014, 14:01   #16
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Hala almadıysanız tavsiyem kesinlikle sultan papağanı almanız. Muhabbet kuşundan daha da evcildir, ele gelmeyi, sevilmeyi sever. Çok nazik bir kuştur. Canayakındır. Hep yanınızda olmak ister. Ömürleri de muhabbet kuşuna göre daha fazladır, bir paraket olarak da fiyatları çok pahalı değildir. Bn ikisini de besledim, sultan papağanı bambaşka.

İlle de muhabbet alacaksanız tavsiyem iri ingiliz muhabbetinden(jumbo) almanız Onlar daha ele geliyor, daha cana yakın ve sevecek oluyor. Öbür küçük bıcırıkların nasıl çıkacağı belli olmaz. Çok yılışık da denk gelebilir, yabani ne ele gelen, ne sevdireni de denk gelebilir. İngilizde bu ihtimal daha düşük. İngilizlerin fiyatları da sultan papağanlarına yakın olur ve a bulunup değerlei olduğundan daha ziyade çift olarak bulunur genelde.

capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 15:39   #17
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Sevgili Nothing, sizden sonra bir heyecan ben evlat edindim bir tane (bknz Muhabbet Kuşu sayfasında omzumda poz veren küçük maymun ) Çok sevimli birşey ve de evde onu görmek insanı mutlu ediyor gerçekten. Daha önceden senelerce köpek beslemiş ve kedi besleyen evlerde bulunmuş birisi olarak net bir şekilde söylüyorum; ellerinizle mıncıklamak dürtüsüne engel olabildiğiniz sürece muhabbet kuşu çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da eğlenceli Umarım eşiniz gönülden ikna olur.

suara beğendi.
Eski 01-09-2014, 17:49   #18
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

İşte o yüzden sultan öneriyoruz, istediğiniz gibi ellerinizle mıncıklayabilirsiniz, severler. Hele kafa kaşıtma olayına bayılırlar. Çoğu muhabbet pek ellettirmez kendini.

maya beğendi.
Eski 01-09-2014, 18:05   #19
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

<3

Eski 01-09-2014, 19:51   #20
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Oley bir kuşçu daha kazandırmışız. Ben yıllarca muhabbet besledim. Fıstığım vardı bilen bilir, kuş değil insandı mübarek. Şimdi evimde bir çift muhabbetim bir çift de sultanım var. Sultanlar gerçekten hem çok tatlı ama bazen de çok can sıkıcı olabiliyorlar. Ama ilk kuş deneyiminiz olduğu için bence muhabbet almanız daha akla yakın. Hele ki evde ikna edilmesi gereken bir baba bulunuyorken... Muhabbetler de gayet kendilerini kaşıtmayı .ok severler ayrıca. Benim sultanlarım internet kablosunu ve evin kapısını kemirdiler ama muhabbetler de kemirme işini güzel yaparlar. Çözüm oyun istasyonudur. Eşinizin iknasına gelecek olursak... Konuşan özellikle de eşinizin tuttuğu takıma tezahüratlar eden bir kuş videosu bence buzları eritebilir. Ne kadar sevimli bak falan filan Benim eşim de sevmezdi kuşları o akvaryumcuydu. Ama şimdi en azından sultanlar pazar sabahı erkenden uyandırmadığı sürece sorun yok. Sevgiler...

maya, nothing ve suara beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2014, 21:17   #21
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Sevgili Nothing, sizden sonra bir heyecan ben evlat edindim bir tane (bknz Muhabbet Kuşu sayfasında omzumda poz veren küçük maymun ) Çok sevimli birşey ve de evde onu görmek insanı mutlu ediyor gerçekten. Daha önceden senelerce köpek beslemiş ve kedi besleyen evlerde bulunmuş birisi olarak net bir şekilde söylüyorum; ellerinizle mıncıklamak dürtüsüne engel olabildiğiniz sürece muhabbet kuşu çok daha zahmetsiz ve bir o kadar da eğlenceli Umarım eşiniz gönülden ikna olur.

Tebrikler tebrikler tebrikler!

maya beğendi.
Eski 01-09-2014, 21:34   #22
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Alıntı:
Ama eşim Nuh diyor Peygamber demiyor kuş istiyoruz
sanki eve Çita alalım dedik!!

akıl verin

Hevesinizi kırmak asla istemem ama söylemeden geçemeyeceğim, yavruyu aldınız ilk 2-2buçuk ay olmaz belki ama 3 aydan sonra ergenliğe giriyorlar ve sabah ötüşleri başlıyor, sizin benim gibi candan sevenler için neşe kaynağı ama gelin görün ki kuştan hoşlanmayan, hatır için razı gelen vs ev halkı için sıkıntı oluşturabilir.

Kendi kardeşimle aynı sorunu yaşadık çünkü, gerçi bizim kuş ona nispet yapar gibi bir eş buldu 2 de yavru yaptı sonra o ayrı

gokcegokce ve maya beğendi.
Eski 01-09-2014, 22:21   #23
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi capsaicin Mesajı Göster
Hala almadıysanız tavsiyem kesinlikle sultan papağanı almanız. Muhabbet kuşundan daha da evcildir, ele gelmeyi, sevilmeyi sever. Çok nazik bir kuştur. Canayakındır. Hep yanınızda olmak ister. Ömürleri de muhabbet kuşuna göre daha fazladır, bir paraket olarak da fiyatları çok pahalı değildir. Bn ikisini de besledim, sultan papağanı bambaşka.

İlle de muhabbet alacaksanız tavsiyem iri ingiliz muhabbetinden(jumbo) almanız Onlar daha ele geliyor, daha cana yakın ve sevecek oluyor. Öbür küçük bıcırıkların nasıl çıkacağı belli olmaz. Çok yılışık da denk gelebilir, yabani ne ele gelen, ne sevdireni de denk gelebilir. İngilizde bu ihtimal daha düşük. İngilizlerin fiyatları da sultan papağanlarına yakın olur ve a bulunup değerlei olduğundan daha ziyade çift olarak bulunur genelde.
Sn capsaicin bu güzel mesaj için çok teşekkür ederim. Okudukça hevesim artıyor fakat eşimi razı edemiyorum ki. Tmm dese
Tavsiyeleriniz aklımda.

Milla beğendi.
Eski 01-09-2014, 22:27   #24
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Sevgili maya senin adına çok sevindim Güle güle büyüt kuşunu

inşallah da ikna olacağa benzemiyor.

Şeytan diyor ki; arkadaşınla git Kuşçuya, al bitane, ver kafesi arkadaşa. De ki akşam bize gel ve " bak sana ne aldım" diyerek hediyeymis gibi getir. Sonunda bunu yaptırcak bana

gokselcetin, TRAKLI ve maya beğendi.
Eski 02-09-2014, 03:20   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2013
Alıntı:
Sevgili maya senin adına çok sevindim Güle güle büyüt kuşunu

inşallah da ikna olacağa benzemiyor.

Şeytan diyor ki; arkadaşınla git Kuşçuya, al bitane, ver kafesi arkadaşa. De ki akşam bize gel ve " bak sana ne aldım" diyerek hediyeymis gibi getir. Sonunda bunu yaptırcak bana
Bu güzel fikir, birde üstüne bak buna bir şey olursa vallaha size ne selam veririm nede evinize gelirim dedimi iş tamamdır
ama zannetmeyin yuttu

maya ve nothing beğendi.
TRAKLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2014, 09:07   #26
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Çok teşekkürler hepinize. Oğlum gerçekten çok akıllı birşey çıktı ve daha 3. günü olmasına rağmen omzumda geziniyor, uçup gelip parmağıma konuyor, dışarıda beslediğim serçelere laf yetiştiriyor ve daha neler neler En son sabah yem kabına ulaşmaya çalışırken (ilk defa yerine takmıştım yem kabını) yaptığı maymunluklarla beni benden aldı Tabii, yem kabı hemen aşağı indi
Adını da aklımdaki birçok alternatife rağmen küçük yeğenim koydu. Yurtdışında yaşayan küçüğüm benim oğlanı ilk defa kamerada görünce; "oooo my favorite color: Blue!" dedi ve adı 'Blue' oldu oğlumuzun Şimdi ben işteyken annem yeğenimle Blue'yu konuşturuyor ve yeğenim Türkiye'ye geleceği zamanı heyecanla bekliyor Küçücük bir can ve hayatımızda yaptığı kocaman değişiklik...

TRAKLI, nothing ve suara beğendi.
Eski 03-09-2014, 19:41   #27
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Alıntı:
Sn capsaicin bu güzel mesaj için çok teşekkür ederim. Okudukça hevesim artıyor fakat eşimi razı edemiyorum ki. Tmm dese
Tavsiyeleriniz aklımda.
Benden size tavsiye gidin alın elektrik hissettiğiniz kuşu getirin eve. Ne diyecek götürün mü diyecek, götürmezsiniz. Ne yapacak? Boşanacak mısınız sanki? İki surat asar susar iki gün sonra. Hayvan sevgisi engellenemez, eş meş dinlemem kuş konusunda şahsen. Kedi köpek ayrı ama kuş sevgisi engellenemez. Ayrıca ben istemem istemem deyip de hayvan eve alınınca bir süre sonra alışıp çok seven çok eş gördüm.

Küçüklüğümden beri kuşlara bayılıyorum. Birkaç ay önce aşkım sultanımı kaybettim hala bunalımdayım. Şimdi kendime iki muhabbet aldım arkadaş olarak her gün öpüp seviyorumi oynuyorum hınzırlarla. Hele bir taşınayım ilk işim yeniden bir sultan almak olacak. Hayvansız olmuyor. Hayattaki en değerli yoldaşlarımız onlar bence. Karşılıksız sonsuz sevgi besliyorlar bize, çoğu zaman onlara sevgilerinin karşılığını aynı oranda veremiyoruz.

maya ve nothing beğendi.
Eski 03-09-2014, 20:08   #28
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Bu da benim osman, taşınma döneminde olduğumdan arka planın dağınıklığının kusuruna bakmayın

Osman - YouTube

Eski 04-09-2014, 22:23   #29
Ağaç Dostu

nothing's Avatar

Capsaicin haklısınız ben de öyle düşünüyorum eve getirsem ne yapabilir değil mi?
Osman da pek tatlı. Konuşmaya hazırlanıyor sanki. Ağzının içi Çağıldayan bebek gibi bu arada videoda arka planı görmedim bile

gokselcetin beğendi.
Eski 05-09-2014, 13:43   #30
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Daha 1 haftasını dahi geçirmediği bir evde kendini güvende hissedip kafesine girmemek için türlü türlü şaklabanlıklar yapan, olmadı 'kedi bakışları' atan , en nihayetinde tepeme konup son denemelerini yapan; yatağımda omzuma tüneyip benimle birlikte uyuma planları yapan (gerçekten böyle oldu dün: ben uyuyakalmak üzereydim, bir baktım ki Blue da omzuma bir güzel yerleşmiş uyumak üzere, hiç kalkmaya niyeti yok ); kursağı top top kabarık görünene kadar çatlarcasına yem yiyip sonra da uçamayan bu eğlenceli varlıkları kim sevmez/sevemez ki? Nasıl da geç kalmışım bir tane evlat edinmek için...
Sevgili Nothing, bence eşiniz de zamanla bayılacak alacağınız kuşunuza

suara beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024