agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni961Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-09-2014, 14:00   #421
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lalem Mesajı Göster
Bugün 10 gün oldu kuşumuz kaçalı , rüyalarıma giriyor hiç aklımdan çıkmıyor..
Yeniden yavru kuş almak istiyorum. Kaçan kuşumuzun şu anda yumurtadan çıkmış kardeşleri var ama yine kaçırırım falan, birşey olurda yine çok üzülürüm diye tereddüt ediyorum doğrusu. Ne dersiniz arkadaşlar ?

Geçmiş olsun öncelikle alacağınız yeni yavruya daha temkinli yaklaşıp el üstünde tutacak, riske atmayacak kadar hassasiyet sahibi biri olduğunuz çok açık, ben yeni bir yavru almanız destekliyorum hatta özellikle bir petshoptan esir gibi yaşayan bir yavruyu kurtarabilirsiniz

Lalem ve selenza2 beğendi.
suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2014, 17:10   #422
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Giriş Tarihi: 04-08-2014
Alıntı:
aynayı alırsanız sorun kalmaz
Peki öyleyse hira,kaldırayım aynayı. Aynayla değil benle ilgilensin

selenza2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2014, 17:13   #423
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lalem Mesajı Göster
Bugün 10 gün oldu kuşumuz kaçalı , rüyalarıma giriyor hiç aklımdan çıkmıyor..
Yeniden yavru kuş almak istiyorum. Kaçan kuşumuzun şu anda yumurtadan çıkmış kardeşleri var ama yine kaçırırım falan, birşey olurda yine çok üzülürüm diye tereddüt ediyorum doğrusu. Ne dersiniz arkadaşlar ?
Sn. Lalem 10 Günden sonra gelmez diye düşünüyorum. Umarım kuşunuz güvenli bir yer bulmuştur. Bence siz o minik yavrulara bakın.daha dikkatli olursunuz ,aynı acıyı yaşamazsınız

Lalem beğendi.
Eski 25-09-2014, 17:16   #424
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
İstisnalar haricinde kaçıpta geri dönen kuş olmaz bence. Bende aynı şekilde çatıya koymuştum kafesi ama dönmemişti Hava alması için bahçeye çıkarmış eşim, o esnada kafesin altı çıkmıştı maalesef
Sn. Hira, Bende öyle düşünüyordum ama bizim komşunun kuşu kaçtı 3-4 gün sonra geri döndü. Bazen muhabbet kuşları geri dönebiliyorlar ama nadiren maalesef.

Eski 25-09-2014, 17:19   #425
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgili Lalem,

İnan çok üzüldüm... Yıllar önce ben de bir kuşumu benzer şekilde kaçırmıştım. O zamanlar çalışıyordum. Evde hep benim kafamda gezerdi oğlum. Dışarı çıkarken ise annemin omzuna atlardı. Annem o günlerde rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatıyordu. Bir gece önce annemle telefonda konuştu "anneciğim" diye diye. Neyse o sabah kalktım, işe gitmeye hazırlandım. Şirket aracı vardı bende. Çıktım aracım bagajını açtım, iş seyahatim için hazırladığım valizi bagaja koydum ve bagajı kapattım. Tam o anda "cik" diyerek havalandı kafamdan. "Paşa" diye seslenerek koştum peşinden, ileriye kondu, oradan başka bir yere... Hemen terasa çıkıp kafesini koydum belki geri döner diye. Çok gözyaşı dökmüştüm. Hep inşallah bir eve gitmiştir diye dua ettim. En azından güvende olmasını diledim. Şükür ki daha sonra aldığım Paşa, (kaçanın adı da Paşa idi) onun yokluğunu hissettirmedi bize hiçbir zaman. Umarım çocuklara yaşadığı üzüntüyü unutturacak başka bir cana sahip olursunuz en kısa zamanda ya da bir mucize olur da dönüverir ufaklık yuvasına...
Sn.lovelerlife sizin hikayenizde oldukça üzücü. İnanın çok üzüldüm.çoğu kişi küçük bir dikkatsizlikle bu kuşları ellerinden kaçırıyorlar. Maalesefde çoğu gelmiyor. Yeni paşanızı bol bol sevin

loveforlife beğendi.
Eski 26-09-2014, 12:43   #426
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Kafese ayna koyduysanız o nedenle size gelmiyordur.
Sn.hira ,muhabbet kuşumuzda gelişme başladı. Aynayı aldım birazda olsa elime geliyor .ama çoğu zaman gelmiyor,elimi ısırıyor. dahada gelişmesi için ne yapmalıyım acaba ?

hira beğendi.
Eski 27-09-2014, 14:07   #427
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Kuşlarınız çok tatlı benimkide bunlar gibi tatlı maşallah :-)

hira beğendi.
Eski 01-10-2014, 18:54   #428
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenza2 Mesajı Göster
Sn.hira ,muhabbet
kuşumuzda gelişme başladı. Aynayı aldım birazda olsa elime geliyor .ama
çoğu zaman gelmiyor,elimi ısırıyor. dahada gelişmesi için ne
yapmalıyım acaba ?
Bende sıfırdan başladım Selenza, 1. sayfadan başlayarak okursan herşey yazıldı bu konuda Adım adım aktardım olan biteni.. Hatta bitlenen kuşcağızımın banyolu fotoğrafları bile var geri dön biraz.

selenza2 ve aydan beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 19:02   #429
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Muhabbet kuşları kafeste en çok nelere ihtiyaç duyar diyerek arama yaptığımda, olmazsa olmazlardan biri de kuş kumu çıktı.. Mutlaka bulunmalıymış kafeste.. haberiniz olsun.. ben hemen aldım bi tane.. sadece 2.5 lira

Eklenen Resimler

Eski 01-10-2014, 19:56   #430
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-09-2014
benim de birbirinden geveze iki bıcırığım var =)
tanıştırmak isterdim sizlerle fotoğraf nasıl eklenir bilmiyorum ama =)

hira beğendi.
ayşegül bal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 20:08   #431
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayşegül bal Mesajı Göster
benim de birbirinden geveze iki bıcırığım var =)
tanıştırmak isterdim sizlerle fotoğraf nasıl eklenir bilmiyorum ama =)
Buradan yardım alabilirsiniz

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 21:01   #432
Ağaç Dostu

:))

bu da benim bıcır'ım...

Eklenen Resimler

Eski 01-10-2014, 21:10   #433
Ağaç Dostu

şımarık senii

ilk başta yalnızdı sonra arkadaş aldım artık daha mutluuu =) ama onun fotoğrafları diğer bilgisayarımda kalmış...

Eklenen Resimler

gokcegokce, hira, maya ve 4 kişi beğendi.
Eski 03-10-2014, 12:34   #434
Ağaç Dostu

Vee kayin valideme emanet ettigim bicirimi da tipki ciceklerim gibi kaybettim... Bu yaz tatili benim icin cok kotu sonlandi. Ciceklerimi emanet ettigim ailede aile ici problemler yasanmis ve evi terk etmek zorunda kalmislar. Tabi ciceklerimi de... Urfanin sicaginda iki ay boyunca su suzluktan solup gitmisler... Yasadigini sandigim bicir'im da kayin validemdeydi. Dun geldigimde emen kafesin yanina gittim ve onun da öldügünü ve bana haber vermediklerini ogrendim :-( coook ama cok uzgunum ne kadar agladimmm ve kizdim kendime bilemezsiniz. Keske hic tatile gitmeseydimm :-(

selenza2 beğendi.
Eski 09-10-2014, 14:40   #435
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Bende sıfırdan başladım Selenza, 1. sayfadan başlayarak okursan herşey yazıldı bu konuda Adım adım aktardım olan biteni.. Hatta bitlenen kuşcağızımın banyolu fotoğrafları bile var geri dön biraz.
İşte benimde bu kadar zamanım yok. Sayfaya bile zar zor girebiliyorum daha girme fırsatını şimdi yakaladım.nasıl tüm sayfaları okuyabilirim ki.... ama 1.sayfayı okudum öğrendim birkaç şey tavsiyeniz için saolun vaktim olmadığı için fazla dolanamıyorum sitede

Eski 09-10-2014, 14:45   #436
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Muhabbet kuşları kafeste en çok nelere ihtiyaç duyar diyerek arama yaptığımda, olmazsa olmazlardan biri de kuş kumu çıktı.. Mutlaka bulunmalıymış kafeste.. haberiniz olsun.. ben hemen aldım bi tane.. sadece 2.5 lira
Peki öyleyse,madem olması gerken bir ihtiyaç alalım bakalım.fiyatıda uygun. Başka böyle kafes,kuş için gerekli bir malzeme var mı acaba hira ? Böyle malzemeler satan bir pet shop tanıyorum oda uzakta... zaten oraları dolaşmaya gidecektim hazır gitmişken kuş kumuda alıyım,diğer gerekli malzemeleri de....söyler misin başka bildiğin varsa?????

Eski 09-10-2014, 14:49   #437
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
ilk başta yalnızdı sonra arkadaş aldım artık daha mutluuu =) ama onun fotoğrafları diğer bilgisayarımda kalmış...
Çok tatllılar bitkinizde kuşunuz kadar güzel

ayşegül bal beğendi.
Eski 09-10-2014, 17:26   #438
Ağaç Dostu

sevgili selenza ne bitkim kaldı ne de kuşum =(

selenza2 beğendi.
Eski 15-10-2014, 08:06   #439
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Geçen Cuma, film izlerken 3 aylık Blue' nun 'aşkım, aşkım' diye bana seslendiğini fark ettim O heyecanla sesini videoya alınca anlaşıldı ki, sadece 'aşkım' demiyor, bir de 'aşkım öpücük' diyordu Dün de adını söylemeye başladı Maşallah benim oğluma, birden dili çözüldü sanki

Milla, A_NOMAD, suara ve 1 kişi beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2014, 19:48   #440
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
sevgili selenza ne bitkim kaldı ne de kuşum =(
Bende üzüldüm ayşegül. Tatile gittiğinize bin pişman olmuşsuzdur şimdi Olsun üzülmeyin bicirin yanına aldığınız kuş yaşıyorsa onuda bicir yerine seversiniz artık. Çok üzüldüm inanki

Eski 16-10-2014, 19:51   #441
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Geçen Cuma, film izlerken 3 aylık Blue' nun 'aşkım, aşkım' diye bana seslendiğini fark ettim O heyecanla sesini videoya alınca anlaşıldı ki, sadece 'aşkım' demiyor, bir de 'aşkım öpücük' diyordu Dün de adını söylemeye başladı Maşallah benim oğluma, birden dili çözüldü sanki
Bu harika birşey maya. Benim kuşumda keşke seninki gibi olsa benim kuşum 1kelime Bile diyemiyor işi gücü ötmek. Sırf konuşsun diye 1 Saatimi ona güzel sözcükler söyleyerek geçiriyorum,yok olmuyor.neyse darısı bizim kuşa olsun maya

maya ve Milla beğendi.
Eski 17-10-2014, 08:18   #442
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Aslında konuşup konuşmaması pek de umurumda değildi Sevgili Selenza2. Ama ben de her fırsatta onunla konuşuyorum. Bazen hırçınlaşıp gagalamaya başlıyor (gün içerisinde uzun süre onu yalnız bırakıyor olmamdan olabilir) ve öyle zamanlarda uzun uzun konuşmam onu sakinleştiriyor. Zaten başını hafifçe yana eğip gözlerini ağız hareketlerime odakladığında artık anlıyorum ki öğrenme seansımız başlamış oluyor Aşkım, öpücük, Blue kelimelerinin ardından şimdi 'annecim' üzerine çalışıyor. Bazen net, bazen değil Sabah ben çıkarken arkamdan 'Blue' diye sesleniyordu

Milla ve selenza2 beğendi.
Eski 17-10-2014, 08:48   #443
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Merhaba,
Benim de iki erkek muhabbet bir çift de sultan papağanım var. Evde serbest dolaşıyorlar, kafese koynuyorum. Çok tatlılar ama Lily (dişi sultan) kabus gibi bir kuş.
Neyse siz konuşmadan bahsedince ben de benim bıcırlardan örnek vermek istedim. Muhabbetlerim (Cici ve Boni) çok konuşkanlar. pencerelerini açmamı istediklerinde bana ''Cici penecere aç'' diyorlar ben açınca da ''Teşekkür cici'' diyorlar. Kesinlikle hayvanlar çok zeki ve öğrenme kapasiteleri çok yüksek. Daha bir çok şey konuşuyoruz onlarla gün içinde )

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2014, 10:43   #444
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Yaaaa, sizinkiler konuşmayı geçmiş, karşılıklı muhabbete başlamış maşallah
Benim oğlum da eve geldiği andan beri tüm gün serbest ve artık gece uyumak için bile kafesine girmeyi reddediyor. O da haklı tabii. Gün içerisinde sıkılmasın diye her yere oyuncaklı sarkan tünekler, ayrıca bir de oyun parkı ve yanına beslenme alanı yaptım Artık odayı kafesi gibi görüyor, başka odalara yoklama amaçlı uçuyor ama genelde konmadan odasına geri dönüyor Evde uzun süreli yalnızlıkları olmasa tamamen mutlu, biraz da şımarık bir eleman olduğunu söyleyebilirim (ben yokken de radyosu var gerçi ) Ama yine de soğuk günlerde ne yapacağız sorusu hala canımı sıkıyor Çünkü özgür kuşumun kafes üstüne aldığım polar battaniye ya da sıcak su torbaları bir işime yaramayacak bu durumda maalesef

Milla ve selenza2 beğendi.
Eski 22-10-2014, 01:33   #445
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fatsalı Mesajı Göster
fotoğraf yükleyemiyorum...
Merhaba Sn. fatsalı, öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Fotoğraf yükleme sorununuzla ilgili burayı tıklayarak yeterli yardımı alabilirsiniz.

Ayrıca forum kullanma kılavuzumuzu okumanızı ve burada kendinizi tanıtmanızı da öneririm

Saygılar...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2014, 10:02   #446
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Kesin konuşmamakla beraber ben erkeğe benzettim.

capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2014, 10:14   #447
Ağaç Dostu

maya's Avatar

İlk fotoğraflarda dişi gibi ama son 2 fotoğrafta erkek gibi Biraz daha bekleyin isterseniz emin olmak için

selenza2 beğendi.
Eski 02-11-2014, 11:04   #448
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Aslında konuşup konuşmaması pek de umurumda değildi Sevgili Selenza2. Ama ben de her fırsatta onunla konuşuyorum. Bazen hırçınlaşıp gagalamaya başlıyor (gün içerisinde uzun süre onu yalnız bırakıyor olmamdan olabilir) ve öyle zamanlarda uzun uzun konuşmam onu sakinleştiriyor. Zaten başını hafifçe yana eğip gözlerini ağız hareketlerime odakladığında artık anlıyorum ki öğrenme seansımız başlamış oluyor Aşkım, öpücük, Blue kelimelerinin ardından şimdi 'annecim' üzerine çalışıyor. Bazen net, bazen değil Sabah ben çıkarken arkamdan 'Blue' diye sesleniyordu
Nihayet bende bir kelime öğretebildim ! Çalışa çalışa kuşuma "cici" demeyi öğretebildim nihayet. arkamdan bana "cici"diye sesleniyor. Pek gelişmiş bir kelime değil ama olsun yakında bende sizin gibi kelimeler öğreteceğim. hırçınlık konusu bizde çok oluyor, oda dışarı çıkarmadığımızda,maalesef.

maya ve Milla beğendi.
Eski 02-11-2014, 11:08   #449
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Merhaba,
Benim de iki erkek muhabbet bir çift de sultan papağanım var. Evde serbest dolaşıyorlar, kafese koynuyorum. Çok tatlılar ama Lily (dişi sultan) kabus gibi bir kuş.
Neyse siz konuşmadan bahsedince ben de benim bıcırlardan örnek vermek istedim. Muhabbetlerim (Cici ve Boni) çok konuşkanlar. pencerelerini açmamı istediklerinde bana ''Cici penecere aç'' diyorlar ben açınca da ''Teşekkür cici'' diyorlar. Kesinlikle hayvanlar çok zeki ve öğrenme kapasiteleri çok yüksek. Daha bir çok şey konuşuyoruz onlarla gün içinde )
Maşallah kuşlarınızda epey bir kelime biliyormuş. Benimki yalnızca "cici" diyebiliyor,onuda zorla öğretebildim kuşuma. Sizin kuşlar yakında emir verir size ve yine darısı bizim başımıza olsun,bizde güzelce dertleşebiliriz inşallah

maya beğendi.
Eski 02-11-2014, 11:18   #450
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Eşimin ablası da muhabbet kuşu besliyor, geçen gün bana videosunu yollamış öylesine, öterken çeşit çeşit sesler çıkarttığını farkedip dikkatle kulak verdiğimde 'aşkımm' dediğni duydum Allahım yarabbim nasıl kıskandım anlatamam Hemen Çınar'ı aldım karşıma..

Bak Çınar! milletin kuşları hemencecik kpnuşmayı öğreniyor ama sen tek bir harf bile telafuz etmedin bugüne dek.. Lütfen hal ve hareketlerine bi çekidüzen ver

gokcegokce, maya ve aydan beğendi.

Etiketler
muhabbet kuşu beslenmesi

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024