agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni961Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-03-2014, 19:37   #61
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Giriş Tarihi: 19-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
çok güzeller TreeKing, yakın olsanız yavrusundan isterdim :-)
Yavru yüzü görebilsem birşeyler yaparız ama çok zor, kuşları bir denk getiremedim, o yönde işler karışık anlatması uzun sürer. Bunlarında büyük ihtimal çiftleşmesi sorunlu olacak ve yavru olmayacak, dişi 2 yaşını geçti erkek ise daha yeni aldım(2 ay önce), 6 aydır eşsiz duruyordu sarı olan dişim; adı "İnci", baya bir alışmıştı bana bu süreçde erkek gelince pabucumuzu dama attı kendileri. Omzuma tek aldığımda erkeğe kaçar direkt. Erkek almayacaktım ama kızışma döneminde gösterdiği tavırlar, sesime bile tahrik olması, o derece kötü ve ilginç birşey yaşadım yani. Ondan dolayı aldım. Ama erkek yavru daha, çiftleşmeyi bilmiyor, gagalaşıyorlar bol bol başka birşey yok. 2. seneyi bekliyoruz belki içgüdüleri onu birşeylere iter, üstteki fotoda yorganın içinden

gokcegokce ve hira beğendi.
TreeKing Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2014, 19:47   #62
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
sıkıntı olmaz TreeKing çünkü önümüz yaz kuşların tam yumurtlama dönemi disi ve erkekler bünyeleri ona göre değişim gösterir, yani çiftlesme durumuna, erkek çok genç değil ceresi çok koyu , biraz zaman ve sabır , gerisi gelir inşallah.

horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 12:27   #63
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Arkadaşlar benim mubişim galiba bitlendi, çok fazla kaşınıyor zavallım. Özelikle önereceğiniz bir ilaç varmı? Ya da bu durumda ne yapmam gerekiyor?

jojoba ve aydan beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 14:06   #64
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Arkadaşlar benim mubişim galiba bitlendi, çok fazla kaşınıyor zavallım. Özelikle önereceğiniz bir ilaç varmı? Ya da bu durumda ne yapmam gerekiyor?
Kaliteli bir bit spreyi almanız iş görür bence Marka öneremem aklıma gelmiyor ama kaliteli olsun, piyasada su niyetine fısfıs olanlardan almayın sinek ilacı kutuları gibi olanlar var onlar kaliteli sayılır onlardan alın.

hira beğendi.
Eski 14-03-2014, 14:25   #65
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Tüy değiştiriyordur.

musk, hira ve seloş beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 18:38   #66
Ağaç Dostu

hira's Avatar

TreeKing, nerden anlayabilirim ki kalitesni?

Adama kaliteli bir ilaç olsun desem zaten verecek olduğu ilacı verip, 2 katı fiyat çeker kaliteli der anlayamamki..

Sn. TCM, hiç tüyleri dökülmüyor. Bir tane bile yok yani.

jojoba ve aydan beğendi.
Eski 14-03-2014, 19:37   #67
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

sayın hira bit olmayabilir , genç olduğu için sık sık tüy değişimine girerler, kafes tabanında tüy yoğunluğu nasıl. Bide fısfıs olarak biyoteknik diye bi marka çok iyi , vitamin ve spreyini kullandım, hasta olduğunda vitamini iki saatte etkisini gösteriyodu, spreyide kuşlarda nasıl bi etkisi oldu hiç anlamadın isin asli, bende çiçeklerimde böceklenme vardı onlarda kullanmıştim :-) sprey tavsiye etmem doğada kuşlar ya su banyosu yaparlar ya da kum banyosu yaparlar bitlerden kurtulmak için...

hira ve jojoba beğendi.
Eski 14-03-2014, 20:44   #68
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Sn. horanlı.66, bir tane bile tüy döktüğünü görmedim, ama benim kafam karıştı şimdi. Ne yapacağım anlamadım

jojoba ve aydan beğendi.
Eski 14-03-2014, 20:56   #69
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Kuşlar özellikle de paraketler kuyruklarının üzerinde bulunan bir bezeden gagalaryla yağ alarak sürekli tüylerini yağlarlar. Bu davranışı bitlenme olarak yorumluyor olabilirsiniz. Kuş gerçekten bitlenmişse huzursuz davranışlar gösterir mutsuz olur bu da farkedilir.
Bu güne kadar envai çeşit kuş besledim, yabaniler dahil ev ortamında hiç kuşun bitlendiğine tanık olmadım.
Tabi emin olamayız ama bence kuşu gözlemleyin. Gerçekten üzerinde zararlı varsa huzursuzluk yapacak oyun oynamayacak veya oyun oynarken aniden oyunu bırakıp tüyleriyle uğraşaktır vs. Ondan sonra bir ilaç düşünülebilir.

gokcegokce, hira ve lusoari beğendi.
musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2014, 21:22   #70
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

sayın hira bit değildir sanırsam, bitlenmis olduğuna dair davranışlarını yazsanız, kafasını kafese tüneğemi sürekli sürtuyo yoksa gagasiyla tüyleri ile uğraşıyo, ikincisi işe tüy değişimi yakındır , alttan çıkacak tüyler üsttekine baskı yapar buda doğal olarak kaşınmaya yol acar. Yok eğer birinci durum varsa yani kafasını sürekli sağa sola sürtuyosa buda belki tüy değişiminin işareti olabilir, ama suda var bi parazit var bu şekilde kaşıntı yapan, aynısı bende olmuştu kuş ölmuyo ama çok kötü oluyo kafası, en son çare kuşçuya vermiştim...

Eski 14-03-2014, 21:25   #71
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

sayın hira bu arada banyo yapacağı bi şey koyun kafes tabanına , çok derin olmayan plastik bi kap mesela, banyo yaparsa belki düzelir, ama yapacak diye bi şeyde yok tabi, yapmıyo diye üzülmeyin kafeste büyüyüp yetiştiği için banyo yapmayı bilmiyodur, ama yaptık diyelim olduğu ortam sıcak olsunki çabuk kurusun,

hira beğendi.
Eski 14-03-2014, 23:49   #72
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Sn. musk,

Sn. horanlı.66

teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Biraz beklemek en iyisi şuan galiba.

Eski 14-03-2014, 23:54   #73
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Celi'yi dün akşam evin içine saldım çok sevindi uçtu her yere kondu. Önceden hayatta elletmezdi birazcık alıştı bana buz dolabının üzerine kondu elimi önüne uzattım elime çıktı sonra omzuma koydum yavaşça kanepeye kadar yürüdüm sırtımı kanepeye dayadım kanepeye çıktı omzumdan Gene de tam anlamıyla alışmış değil hala korkuyor benden Ve konuşmaya bişeyler söylemeye çalışıyor ama daha söyleyebildiğimiz bi kelime yok

ilksenozturk ve hira beğendi.
bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2014, 15:52   #74
Yeni Üye

kitap38's Avatar

Giriş Tarihi: 16-03-2014
sayın hira, exobit kullanın koruma amaçlıda kullanılabilen bi ilaçtır yani parazit yoksa bile zararı olmaz. ama doğal olsun diyorsanız banyoluk takın.

hira beğendi.
kitap38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2014, 22:34   #75
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Maniküre pediküre para vermiyoruz biz arkadaşlar. Çınar'cık hepsini evde hallediyor ne kadar alıştı bakarmısınız... Ama eşimden kaçıyor.. eee o kadar söyledim, rahat bırak şu kuşu diye

Eklenen Resimler

Eski 20-03-2014, 15:20   #76
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Alıntı:
Maniküre pediküre para vermiyoruz biz arkadaşlar. Çınar'cık hepsini evde hallediyor ne kadar alıştı bakarmısınız... Ama eşimden kaçıyor.. eee o kadar söyledim, rahat bırak şu kuşu diye
Benimki parmakları geviyordu eskiden, tamamen yara olurdu, koparıp bırakırdı parça parça resmen, sinir merkezleri olduğu için zevk almıyor değildim ama sonra acısı oluyordu en alt deriye kadar götürüyordu biraz sadist olmuşum galiba orada; saçmaladım ama durum bu idi

hira beğendi.
Eski 20-03-2014, 18:17   #77
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

sayın hira kuşunuzun size alışmasına çok sevindim, kafesine bi kalamar kemiği asın isterseniz eğer yoksa kafeste, o gagama işini Öyle giderir hem kalsiyum ihtiyacını halletmiş olur hem gagalar törpülenir...

hira ve jojoba beğendi.
Eski 20-03-2014, 21:28   #78
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
sayın hira kuşunuzun
size alışmasına çok sevindim, kafesine bi kalamar kemiği asın isterseniz
eğer yoksa kafeste, o gagama işini Öyle giderir hem kalsiyum ihtiyacını
halletmiş olur hem gagalar törpülenir...
Kafesinde kalamar kemiği var Sn. Horanlı

Fakat bu şekilde oyun oynuyor. Bilekliğimi çekiştiriyor, yüzüğümü gagalıyor, Hatta parmaklarımı oynattığımda çıldırıyor resmen

jojoba, horanlı.66 ve aydan beğendi.
Eski 20-03-2014, 22:22   #79
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

ne kadar güzel sayın hira , ilk aldığınız zamanları hatırlıyorum :-) nasıl alışacak bu kuş diye, işte böyle alışacak . . .

hira ve jojoba beğendi.
Eski 21-03-2014, 00:18   #80
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Yine bir anım; Pamuktan önce. Yine bir tane muhabbet kuşumuz var yeni, annemler salmışlar gezinmiş ve demişler aman Sema görmesin koyalım kafesine. Tutmaya çalışmışlar kafese koyacaklar ya, bir anda kuşun bütün kuyruğu kalmış annemin elinde kuş civciv görünümlü kuyruk falan yok. Eve gelip de onu öyle görünce ne kadar üzüldüm ne kadar tabi hemen ertesi gün kuşçuya götürdük kuyruğu koptu ne olacak şimdi bu. Kuşçu merak etmeyin tekrar gelir. Ondan sonra da bir kuyruk geldi ki eskisinden çok daha güzeldi gerçekten.
vallahi yeni gine çok güldüm hala kendimi tutamıyorum gülüyorum Allah senide güldürsün

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2014, 18:04   #81
Yeni Üye

kitap38's Avatar

şey tüy dökümünde mi bu bebek? ceresinin üzeri tuhaf görünüyor. umarım mantar değildir.

hira beğendi.
Eski 23-03-2014, 18:34   #82
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kitap38 Mesajı Göster
şey tüy dökümünde mi bu bebek? ceresinin üzeri tuhaf görünüyor. umarım mantar değildir.
Evet iki gündür yoğun bir şekilde tüyleri dökülmeye başladı. Aynı zamanda ishal de oldu. Oysaki yemden başka hiçbir şey yememişti. Neden ishal oldu anlamadım.

jojoba ve aydan beğendi.
Eski 23-03-2014, 18:40   #83
Yeni Üye

kitap38's Avatar

üşütmüş olabilir stres olabilir türlü şeylerden kaynaklanabilir ishal. suyuna çay kaşığının ucu ile kahve koyun patates ya da pirinç lapası yedirin.vitamin eksik etmeyin. ishali geçmeyip tüy kabartma durumu olursa antibiyotik başlarsınız. birde ceresinin üstü mantar olabilir emin olamadım ama. bi vazelin sürün kararma olursa tamamen geçene kadar kullanın.

Eski 23-03-2014, 18:41   #84
Yeni Üye

kitap38's Avatar

birde tüy dökümü olduğundan vücudu zayıflamıştır en az haftada bir kez mama verin.

Eski 27-03-2014, 00:08   #85
Ağaç Dostu

jojoba's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2013
Ceresinin üzeri bence mantar değil, tüy değişiminde bu yavrucak.

jojoba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 13:47   #86
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Alıntı:
işte size çok net fotoğraflar cinsiyeti nedir Çınar'cığımın?

Eklenti 475312

Eklenti 475313

Eklenti 475314

he, bu çalışma nedir diye sorarsanız, evini yeniden inşa ediyor
Hah şimdi net bir fotoğraf ile daha net bir tahmin yapabilirim sevgili Hira. Evet sen haklısın Çınar erkek. Diğer fotoğraflarında netlik olmadığı için kesin konuşmamaya çalışmıştım çünkü beyazlıklar var gibiydi burun etrafnda. Ama flaştan oluyormuş demek ki. Tüy dökümü için bol bol yulaf öneririm. Hem güzel düzgün ve parlak tüy çıkarır hem de güçten düşmesine engel olur.

hira beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 17:29   #87
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Teşekkür ederim gokcegokce

Yulaf olayını hiç duymamıştım, kısa zamanda alayım o zaman. Tüy değişimi başladı, aynı zamanda ishal oldu. Birbiriyle bağlantılı sanki. İlaç aldım ishali için, daha iyi gibi şuan.

jojoba beğendi.
Eski 27-03-2014, 20:44   #88
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Yavrular nasıl Karşılıklı sevgi ancak bu kadar güzel olabilir

Eklenen Resimler

Eski 27-03-2014, 21:07   #89
Ağaç Dostu

TreeKing's Avatar

Bu da yeni ortağımız artık bizimle çalışacak Ev koruması için, emektar köpeğimizde altta 3-4 sene önceki resim şimdi 12-13 yaşında; insan yaşına göre 60' ı geçkin Etkinliğini yitiriyor artık, 10 sene önce benimle futbol oynardı, çok anım oldu bu aslanla ; adı Minnoş. Yeni arkadaş içinde ad önerinizi bekliyorum ama Karabaş olacak gibi
Bu konuyla alakası yok ama burası güncel diye paylaştım.

http://i.hizliresim.com/Kq7zOD.jpg

Eklenen Resimler

beyaz-papatya beğendi.

Düzenleyen TreeKing : 27-03-2014 saat 21:54
Eski 29-03-2014, 01:55   #90
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Alıntı:
Teşekkür ederim gokcegokce

Yulaf olayını hiç duymamıştım, kısa zamanda alayım o zaman. Tüy değişimi başladı, aynı zamanda ishal oldu. Birbiriyle bağlantılı sanki. İlaç aldım ishali için, daha iyi gibi şuan.
Geçmiş olsun sevgili Hiracım. Suyunu her gün değiştir kafes hijyenine önem ver. Çabucak iyileşir inşallah. Yulafı yemine karıştırıp verirsin bir çimdik her yemlik için. Parlak parlak güzel yeni tüyler çıkartır.

hira beğendi.
gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
muhabbet kuşu beslenmesi

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024