agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni396Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-05-2015, 10:01   #121
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Yaşamdan ilk kare.

Eklenen Resimler

sakagun, Fatih, sakdag ve 5 kişi beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2015, 10:03   #122
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Bu gün ilk defa iki kuşum da yavruları bırakıp dışarı çıktılar. Bı normal mi acaba? Yavrular üşümez mi, Şimdiye kadar hep ya ikisi ya da biri hep yanlarındaydı.
Üşümezler ablam merak etme, artık yavaş yavaş yanlarından ayrılmaya başlarlar sonra birde bakmışsın yavrular yuvadan çıkmaya başlamışlar.
O kadar çabuk büyüyorlar ki gözlerine inanamayacaksın.

gokcegokce ve Milla beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2015, 10:05   #123
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Canlarım benim çok güzeller, maşallah çok sevindim. Umarım ileride hepsinin iyi yuvaları olur. )

gokcegokce ve Milla beğendi.
Eski 16-05-2015, 10:36   #124
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Üşümezler ablam merak etme, artık yavaş yavaş yanlarından ayrılmaya başlarlar sonra birde bakmışsın yavrular yuvadan çıkmaya başlamışlar.
O kadar çabuk büyüyorlar ki gözlerine inanamayacaksın.
Bütün korkum da o ya Birden dörttük sekiz olduk. Benim için zor bir durum

gokcegokce ve lusoari beğendi.
Eski 16-05-2015, 23:10   #125
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lusoari Mesajı Göster
Satıcının dediğine göre erkek, bana da erkekmiş gibi geliyor. Belki Sevgili gokcegokce görürse daha iyi anlar kim bilir.
Ya ben de bilemedim fazla başka bir mutasyon olsa daha iyi anlardım ama lutinolar biraz zor anlaşılıyor. İbikleri oldukça uzun gibi erkeklerin ibikleri öyle gösterişli oluyor. Erkek olma ihtimali var bence. Ötüşlerini takip edin. Erkekler genelde sabahın köründe horoz gibi uzun uzun ötüyorlar.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2015, 23:12   #126
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Yaşamdan ilk kare.
Maşallah sevgili Milla, hayırlı olsun minikler. Sağlıkla büyüsünler inşallah.

lusoari ve Milla beğendi.
Eski 17-05-2015, 08:42   #127
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Maşallah sevgili Milla, hayırlı olsun minikler. Sağlıkla büyüsünler inşallah.
Çok teşekkür ederim sevgili gokcegokce. O kadar minikler ki nefes alıp verirken birbirlerini deviriyorlar

Eski 28-05-2015, 22:04   #128
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Sultan bebişlerin son hallerini paylaşır mısınız acaba Sevgili Milla. İlgiyle takip ediyorum.. Çok tatlılar.

gokcegokce, lusoari ve Milla beğendi.
sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2015, 11:21   #129
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Paşam bu sabah yine yumurtladı. Bu kuluçkalarında farklı bir yöntem deniyorum. Onları boş odamıza aldım. Yaklaşık 2 haftadır yumurta maması veriyorum. 2 güne bir yeşil sebzeler ikram ediyorum. Haftada 2 defa da sularına vitamin ekliyorum. İnşallah bu defa ben de yavru sevmek istiyorum. Yardımlarınızı beklerim özellikle sevgili Milla sizin yavrularla tecrübeniz oldu, ben de gelişmeleri merak ediyorum. Sevgiler...

Eklenen Resimler

hira, lusoari, maya ve 1 kişi beğendi.
Eski 31-05-2015, 10:53   #130
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Hadi hayırlısı Sevgili gokcegokce inşallah bu sefer sorunsuz bir şekilde yavruları olur ve sizde bol bol seversiniz.

Bu arada bizim minik Fanta erkek olduğunu bugün kanıtlamaya başladı, sabahtan beri tuhaf tuhaf ötüşler sergiliyor ve sanki dans eder gibi hareketler yaparak kafasını aşağı yukarı sallayıp duruyor...
Herşeye rağmen oğlumun büyüdüğünü görmek beni hem çok sevindirdi hem de çok duygulandırdı, hayvan sevgisi bambaşka bir duygu, mutlaka yaşamak gerek.

gokcegokce beğendi.
Eski 31-05-2015, 23:13   #131
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Çok sağ olun sayın lusoari. İnşallah bu defa kuluçkaya yatar. İkinciyi yumurtlamış bugün. Ancak hala tüneklerde geziyor gibi bizim şımarık kız. Bize seslenip duruyor diğer odadan. Ama Limon halinden memnun agresif değil eskisi kadar. Erken uyuyorlar ışık yakmıyoruz onlara akşam. Bakalım hayırlısı...

Fanta'nın erkek çıkmasına sevindim, ben de öyle olduğunu düşünmüştüm. Uzun uzun nameli ötüşler erkek kuşlara has oluyor. Hayvan sevgisi olmayan zaten katlanamaz bakımları oldukça zor. Ama sevgisi diğer zorlukları alt ediyor gerçekten. Sevgiler...

lusoari beğendi.
Eski 03-06-2015, 14:32   #132
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Dün akşam 3. Yumurta da gelmiş. Kızım daha fazla süre yatmaya başladı yumurtalarının üstüne. Hadi hayırlısı...

lusoari ve A_NOMAD beğendi.
Eski 06-06-2015, 19:55   #133
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Yok bu Paşadan hayır yok. Yine yavru sevemicem ben. 4. yumurtladı. 1 yumurtasını kırdı. Yumurtalarının üzerine yatmıyor. Yumurtaları soğudu yine. Yumurta maması. Zengin yem. Yeşil sebze. Herşeyi var. Sessiz bir odadalar. Ben daha ne yapayım, bilemiyorum.

Eski 08-06-2015, 20:30   #134
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2014
Selamlar,

Uzun yıllar muhabbet kuşu besledim. 1ay önce evlenip şehir değiştirdim muhabbet kuşuma artık babam bakıyor çünkü muhabbet kuşları ilgiye çok muhtaçtır ve ben de iş dolayısıyla gereken alakayı gösteremeyeceğim için bıraktım babama. Şimdi evde bir kuş sesini öyle özlüyorum ki...

Sadede geleyim

Sultan Papağanları muhabbet kuşları kadar ilgi açlığı çeker mi işten dönüşümde ayıracağım 1-2 saat onlar için yeterli olur mu? Bir muhabbet kuşunu günün büyük kısmında yalnızlığa mahkum etmek yerine sultanlar için esneklik payı varsa alternatif olabilir mi ne dersiniz?

Çift olarak muhabbet kuşu beslemek aslında en makulü ama yavru almak fikri beni ürkütüyor malum yavru aşamasındaki kuslara ayırmak gereken vakit duble oluyor.

Fikirlerinizi duymaktan mutluluk duyarım

suara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2015, 21:37   #135
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi suara Mesajı Göster
Selamlar,

Uzun yıllar muhabbet kuşu besledim. 1ay önce evlenip şehir değiştirdim muhabbet kuşuma artık babam bakıyor çünkü muhabbet kuşları ilgiye çok muhtaçtır ve ben de iş dolayısıyla gereken alakayı gösteremeyeceğim için bıraktım babama. Şimdi evde bir kuş sesini öyle özlüyorum ki...

Sadede geleyim

Sultan Papağanları muhabbet kuşları kadar ilgi açlığı çeker mi işten dönüşümde ayıracağım 1-2 saat onlar için yeterli olur mu? Bir muhabbet kuşunu günün büyük kısmında yalnızlığa mahkum etmek yerine sultanlar için esneklik payı varsa alternatif olabilir mi ne dersiniz?

Çift olarak muhabbet kuşu beslemek aslında en makulü ama yavru almak fikri beni ürkütüyor malum yavru aşamasındaki kuslara ayırmak gereken vakit duble oluyor.

Fikirlerinizi duymaktan mutluluk duyarım
Her ev hayvanı gibi sultanlar da ilgiye çok açlar. Hatta muhabbetlerden bile daha sahiplenici olabiliyorlar. Çift bakarsanız daha az stres olurlar ancak dediğiniz gibi yavru faktörü oluyor. Kuş sesi olayına katılıyorum. Kuş sessiz ev boş gibi oluyor. Ancak gün içinde yalnız kalmaları psikolojilerini olumsuz etkiler. Eziyet etmektense almamak daha iyi bence. Yine de karar sizin. Sevgiler...

lusoari ve suara beğendi.
Eski 08-06-2015, 23:14   #136
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Alıntı:
Her ev hayvanı gibi sultanlar da ilgiye çok açlar. Hatta muhabbetlerden bile daha sahiplenici olabiliyorlar. Çift bakarsanız daha az stres olurlar ancak dediğiniz gibi yavru faktörü oluyor. Kuş sesi olayına katılıyorum. Kuş sessiz ev boş gibi oluyor. Ancak gün içinde yalnız kalmaları psikolojilerini olumsuz etkiler. Eziyet etmektense almamak daha iyi bence. Yine de karar sizin. Sevgiler...

Anladım çok teşekkür ederim yavruya cesaret edebilirsem muhabbet kuşu ile devam edeceğim öyleyse, selamlar

gokcegokce ve lusoari beğendi.
Eski 09-06-2015, 15:04   #137
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Ben de ilgi konusundaki vakit(sizlik) sorununu erkek muhabbetime erkek kardeş alarak çözdüm. Her ne kadar bazen kavga etseler de, birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar ve olur da biri diğer odada olur da diğeri onun yanına gelemezse, tekrar bir araya gelene kadar öterek birbirlerine sesleniyorlar Benim gibi yavru almaktan ve onlara verecek vaktinizin olmamasından korkuyorsanız, bu da bir alternatif diye düşünüyorum...

gokcegokce, lusoari ve suara beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2015, 12:47   #138
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Yaralanmalı kavgaları oldu mu hiç sn maya? Aynı cins muhabbet kuşları arasında sorun yaşanacağını okudum genelde. Biraz petshoplarda gözlem yapayım heyecanlandım

lusoari beğendi.
Eski 12-06-2015, 09:01   #139
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Olmadı çok şükür, Sayın Suara. Bazen gagalarını birbirlerine vuruyorlar ve bağrışıyorlar ama çok şükür bugüne kadar herhangi bir vukuat olmadı. Birbirlerine çok düşkünler ve sürekli birinin yediğini/oynadığını vs kapma mücadelesi içinde bir arada takılıyorlar, birlikte uyuyorlar vs. Bir tek bana çok düşkün olan Blue, kardeşiyle ilgilendiğimde kıskançlık krizlerine girip, onu uzaklaştırıyor, beni de ısırıyor tabii

suara beğendi.
maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2015, 09:10   #140
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Paşam bu sabah yine yumurtladı. Bu kuluçkalarında farklı bir yöntem deniyorum. Onları boş odamıza aldım. Yaklaşık 2 haftadır yumurta maması veriyorum. 2 güne bir yeşil sebzeler ikram ediyorum. Haftada 2 defa da sularına vitamin ekliyorum. İnşallah bu defa ben de yavru sevmek istiyorum. Yardımlarınızı beklerim özellikle sevgili Milla sizin yavrularla tecrübeniz oldu, ben de gelişmeleri merak ediyorum. Sevgiler...
Kafanızı şişirmiyor mu bunlar sizin ..

gokcegokce beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2015, 09:10   #141
Ağaç Dostu

suara's Avatar

Anlıyorum çok teşekkür ederim Sn Maya maşallah kuşlarınıza

Eski 12-06-2015, 12:07   #142
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Kafanızı şişirmiyor mu bunlar sizin ..
Oturduğumuz odadayken, erkek olan geceleri bayağı ötüyordu. Arkadaki odaya aldığımızda sakinleşti. Hayvanlar da bebekler gibi. Dillerinden anlar isteklerini karşılarsanız sakinler. Anlamaz ya da anlamamazlıktan gelirseniz hırçınlaşıyorlar. Hayvancık kuş erken uyuyup erken kalkmak doğasında var ve flüoresan ışıktan rahatsız oluyor. Sabah uyandırma servisliği yaptıkları doğru. Hele bir çıtırtımı duysunlar güzel günaydın ötüşleriyle beni karşılarlar. Asla kafamı şişirmiyorlar, seviyorum onların bana eşlik etmelerini.

Eski 12-06-2015, 14:02   #143
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Oturduğumuz odadayken, erkek olan geceleri bayağı ötüyordu. Arkadaki odaya aldığımızda sakinleşti. Hayvanlar da bebekler gibi. Dillerinden anlar isteklerini karşılarsanız sakinler. Anlamaz ya da anlamamazlıktan gelirseniz hırçınlaşıyorlar. Hayvancık kuş erken uyuyup erken kalkmak doğasında var ve flüoresan ışıktan rahatsız oluyor. Sabah uyandırma servisliği yaptıkları doğru. Hele bir çıtırtımı duysunlar güzel günaydın ötüşleriyle beni karşılarlar. Asla kafamı şişirmiyorlar, seviyorum onların bana eşlik etmelerini.
Güzel bir iletişiminiz olmuş anlaşılan hayvanlarla , Güle güle besleyin

gokcegokce beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2015, 22:59   #144
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Hayal kırıklığına üzüldüm Sevgili gokcegokce. Yavruları ne kadar çok istediğinizi hepimiz biliyoruz, inşallah bir gün bu mutluluğu kat kat fazlasıyla yaşarsınız.

gokcegokce beğendi.
Eski 13-06-2015, 07:15   #145
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Sultan bebişlerin son hallerini paylaşır mısınız acaba Sevgili Milla. İlgiyle takip ediyorum.. Çok tatlılar.
Sevgili sakdag,
Taşınma telaşında olduğum için mesajınızı ancak görebildim. Benim bebişler maşallah çok sağlıklı ve kocaman oldular. Dört afacanı anne ve baba besleyeceğim diye helak oldular. Öyle ki şu anda hepsi anne ve babadan daha büyük görünüyorlar. Bizimkiler bitik durumda Çok tatlılar, onların yanına yaklaştığınızdaki sallanışlarına bayılıyorum. Adeta insanı hipnotize ediyorlar. En kısa zamanda resimlerini çekip yükleyeceğim.

Eski 14-06-2015, 17:27   #146
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Sayın Resulgur, kendimi bildim bileli hep kuşum oldu. Muhabbet bakımda daha deneyimliyim diyebilirim. Yaklaşık 2 senedir de sultan papağanlarım var. Artık onların nelerden hoşlanıp nelere sinir olduklarını anlayabiliyorum. Ancak anahtar kelime onları oldukları gibi sevmek çünkü anladığım kadarıyla hepsinin de ayrı ayrı karakterleri var. Kimisi çok canayakın, kimisi inatçı, kimisi meraklı, kimisi ise biraz uyuz.

Sayın Lusoari, en azından bir kere ve bir tanesi yaşayabilseydi... Tek isteğim onların bir bebeklerini görebilmekti ama anlaşılan bizim kız pek anne olmak istemiyor. Benim inadımın kaynağı da ilk sayfalara bakabildiyseniz ilk kuluçkalarında bir yumurtadan yavrumuz çıktı ama yaşayamadı. Onun yumurtadan çıkış çabasını görüp sonra da öldüğünü görmek beni çok üzdü. En azından bir tane yaşayan yavruları olsa çok mutlu olurdum. Ama zorla da güzellik olmuyor tabi napalım. Kendi yavrumu sevicem ben de.

Sevgili Milla yeni eviniz hayırlı olsun. Sizin bebişlerinizle avunuyorum ben de. Sağlıklı olduklarına çok sevindim. Güle güle büyüsünler...

Sevgiler herkese...

lusoari, maya ve Milla beğendi.
Eski 14-06-2015, 18:38   #147
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Alıntı:
Sayın Resulgur, kendimi bildim bileli hep kuşum oldu. Muhabbet bakımda daha deneyimliyim diyebilirim. Yaklaşık 2 senedir de sultan papağanlarım var. Artık onların nelerden hoşlanıp nelere sinir olduklarını anlayabiliyorum. Ancak anahtar kelime onları oldukları gibi sevmek çünkü anladığım kadarıyla hepsinin de ayrı ayrı karakterleri var. Kimisi çok canayakın, kimisi inatçı, kimisi meraklı, kimisi ise biraz uyuz.

Sayın Lusoari, en azından bir kere ve bir tanesi yaşayabilseydi... Tek isteğim onların bir bebeklerini görebilmekti ama anlaşılan bizim kız pek anne olmak istemiyor. Benim inadımın kaynağı da ilk sayfalara bakabildiyseniz ilk kuluçkalarında bir yumurtadan yavrumuz çıktı ama yaşayamadı. Onun yumurtadan çıkış çabasını görüp sonra da öldüğünü görmek beni çok üzdü. En azından bir tane yaşayan yavruları olsa çok mutlu olurdum. Ama zorla da güzellik olmuyor tabi napalım. Kendi yavrumu sevicem ben de.

Sevgili Milla yeni eviniz hayırlı olsun. Sizin bebişlerinizle avunuyorum ben de. Sağlıklı olduklarına çok sevindim. Güle güle büyüsünler...

Sevgiler herkese...
Sevgili gokcegokce çok teşekkür ederim. Bebişleri hiç sormayın. İnsan kuşları yumurtladı mı çok seviniyor ama iş yumurtadan çıkmaya başladıklarında şoka dönüşüyor Benim bebişler (adeta bebiş) dördü de anne ve babadan büyük gözüküyorlar şu anda. Anne ve baba her 20 dakikada bir onları besleyeceğim diye helak oldular. O kadar hızlı büyüyorlar ki daha bir ay olmadı herhalde yumurtadan çıkalı. Hepsi uçuyor, tüm etkinlikler tamam. Ev sürekli şenlik, şamata havasında

gokcegokce, lusoari ve maya beğendi.
Eski 14-06-2015, 19:00   #148
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Sevgili sakdag'da bebişleri merak ediyordu, ancak şimdi bir tane çekme fırsatım oldu. Sırasıyla yumurtadan dördünün de çıktıktan sonraki resimlerini paylaşıyorum. Çok küçüklerken çekmeye kıyamadım.Hem anne baba huzursuz oluyordu hem de hiç tüyleri olmadığı için hep anne babanın altına saklanıyorlardı.

Eklenen Resimler

Eski 14-06-2015, 19:03   #149
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

En küçük hallerini üçtür deniyorum gönderemedim heralde yeni isim verirsem yollayabilirim. Deniyorum hemen.
Yok denedim yine yollayamadım.

lusoari beğendi.
Eski 14-06-2015, 19:04   #150
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Sevgili sakdag'da bebişleri merak ediyordu, ancak şimdi bir tane çekme fırsatım oldu. Sırasıyla yumurtadan dördünün de çıktıktan sonraki resimlerini paylaşıyorum. Çok küçüklerken çekmeye kıyamadım.Hem anne baba huzursuz oluyordu hem de hiç tüyleri olmadığı için hep anne babanın altına saklanıyorlardı.
Ay döverim ben onları -severken pek hoyratımdır -.

Çok güzeller maşaallah...

lusoari ve Milla beğendi.
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
cockatiel, evcil hayvanlar, kokatiyel, küçük papağan, sultan papağanı

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024