agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni396Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-03-2014, 14:22   #31
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2012
İlk yavrumuz yumurtadan çıkmaya çalışıyor. Nasıl mucizevi bir görüntü... Maşallah demeyi unutmayın dostlar.

gokcegokce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2014, 15:25   #32
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Malesef yavru ölmüş. Neden olduğunu anlamadım, çok üzgünüm. O kadar bekleyip onun yumurtayı kırdığını gördükten sonra nasıl böyle olur anlamadım

Facebook'ta International Cockatiel Resource adlı gruptaki yazışmalarıma göre az nemden dolayı ölmüştür dendi. Ama ben acemi babanın üzerine basmış olabileceğinden şüpheleniyorum.

Eklenen Resimler

Düzenleyen gokcegokce : 19-06-2015 saat 21:21
Eski 01-03-2014, 17:33   #33
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Çok üzüldüm... Sevinçli haber beklerken... İnşallah diğer yumurtada sevinçli haberi paylaşırsın Sevgili Gökçe...

gokcegokce beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2014, 19:03   #34
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Diğer iki yumurtayı kontrol ettim içleri boşmuş. Bir daha ki kuluçkaya inşallah. Şimdilik biraz güç toplasınlar bakalım...

Eklenen Resimler

ilksenozturk beğendi.

Düzenleyen gokcegokce : 19-06-2015 saat 21:23
Eski 01-03-2014, 19:51   #35
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Bu üzüntülü havayı biraz dağıtmak için Boncuk'un gezinti fotoğraflarını eklesem nasıl olur? Boncuk kafesinden çıkınca soluğu annemin omzunda alıyor artık. İyiden iyiye kanka oldular...
Name:  IMG_5702.jpg
Views: 2879
Size:  21.0 KB

Name:  IMG_5668.jpg
Views: 2779
Size:  40.8 KB

Name:  IMG_5669.jpg
Views: 2681
Size:  38.2 KB

Name:  IMG_5671.jpg
Views: 2789
Size:  20.2 KB

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2014, 17:28   #36
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Bu üzüntülü havayı biraz dağıtmak için Boncuk'un gezinti fotoğraflarını eklesem nasıl olur? Boncuk kafesinden çıkınca soluğu annemin omzunda alıyor artık. İyiden iyiye kanka oldular...
Eklenti 473207

Eklenti 473208

Eklenti 473209

Eklenti 473210
Çok güzel bir sultancıkmış sevgili Loveforlife. Bu arada benden başka biri daha paylaşım yaptığı için çok mutlu oldum. Boncuğu daha sık paylaşın olur mu? Bizimkiler kendileri takılıyorlar canları isteyince ya da elimdeki bişiyi merak edince sadece üzerime konuyorlar. Olsun ben onları öyle de seviyorum. Sevgiler...

loveforlife beğendi.
Eski 02-03-2014, 18:14   #37
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Tek kuş olduğunda insana, iki kuş olunca birbirlerine alışıyorlar.
Yavrunun ölmesine üzüldüm. Tavuklar kuluçka dönemlerinin son günlerinde kumda eşelenerek ayaklarını nemlendiriyorlar. Böylece yumurtanın kabuğunun yumuşamasını sağlıyorlar. Sultanlarda da mı var acaba böyle bir şey?

Diğer yumurtalar boşmuş, ancak dolu olabilirlerdi. Yumurtalar 1-2 gün arayla çıkabilir. Kontrol etmeden önce birkaç gün beklemenizi öneririm. Dolu bir yumurtayı kendiniz kırarsanız içinde yavru varsa ölmesine neden olabilirsiniz.

gokcegokce beğendi.
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2014, 16:55   #38
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Tek kuş olduğunda insana, iki kuş olunca birbirlerine alışıyorlar.
Yavrunun ölmesine üzüldüm. Tavuklar kuluçka dönemlerinin son günlerinde kumda eşelenerek ayaklarını nemlendiriyorlar. Böylece yumurtanın kabuğunun yumuşamasını sağlıyorlar. Sultanlarda da mı var acaba böyle bir şey?

Diğer yumurtalar boşmuş, ancak dolu olabilirlerdi. Yumurtalar 1-2 gün arayla çıkabilir. Kontrol etmeden önce birkaç gün beklemenizi öneririm. Dolu bir yumurtayı kendiniz kırarsanız içinde yavru varsa ölmesine neden olabilirsiniz.
Ölen yavrunun yumurtadan geç çıktığı söylenmişti ve diğer yumurtaları kontrol etmem tavsiye edilmişti cidden bu işi bilen biri tarafından. O nedenle kırdım yumurtaları. Tabi kırmadan önce fenerle dolu olup olmadığını kontrol ettim hava zarının olduğu yerden kırdım.

sakagun beğendi.
Eski 08-03-2014, 13:40   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-03-2014
Sultan papağanı başlığını görünce dayanamadım Bizim de 6 sultan papağanımız ve 1 muhabbet kuşumuz var.
Papağanlarımızdan birinin gözleri görmüyor, bu halde petshopta bırakamadık ve aldık, albino bir erkek
Biri benim ilk göz ağrım, çok asil bir anne... Diğer 4'ü ise onun yavrusu. Baba ise başkasında ve yeni eşiyle birlikte

Onlar benim neşe kaynaklarım

Name:  IMG-20131208-WA0014.jpg
Views: 2655
Size:  50.5 KB

Hodurice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2014, 14:57   #40
Yeni Üye

kitap38's Avatar

Giriş Tarihi: 16-03-2014
maşallah

kitap38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2014, 20:33   #41
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hodurice Mesajı Göster
Sultan papağanı başlığını görünce dayanamadım Bizim de 6 sultan papağanımız ve 1 muhabbet kuşumuz var.
Papağanlarımızdan birinin gözleri görmüyor, bu halde petshopta bırakamadık ve aldık, albino bir erkek
Biri benim ilk göz ağrım, çok asil bir anne... Diğer 4'ü ise onun yavrusu. Baba ise başkasında ve yeni eşiyle birlikte

Eklenti 474613
Çok güzel bir aile maşallah.

Eski 27-03-2014, 13:02   #42
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Merhaba, 19 martta bir daha yumurtladı bizim Paşa Hanım. İki gün sonra bir tane daha ve 2 tanede kaldı. Ancak bir sorun var ki yumurtalarına karşı ilgisiz ilk kuluçkasına göre. Bakalım bu şekilde yumurtadan yavru çıkacak mı? Arada gidip yattığı için yumurtaları almadım ama pek umudum da yok.

Eski 19-05-2014, 21:31   #43
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Bu ara aşırı bir tüy dökümüne girdi kuşlarım. Vitamin vermiyorum ama böyle giderse vitamin vericem. Çünkü çok zayıfladı gibi geliyor bana.

Eski 09-06-2014, 13:57   #44
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Bebeklerim

Canlarımın son halleri... Pek şapşikler :P (anlamsız sevgi sözcükleri için üzgünüm ama onları en güzel tanımlayan kelimeler böyle )

Düzenleyen gokcegokce : 30-08-2014 saat 22:08
Eski 26-08-2014, 23:04   #45
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Giriş Tarihi: 04-08-2014
sultan papağanı besleme

Merhaba arkadaşlar,
Doğal olarak bir hayvanseverimdir, Özellikle kuşlara bayılırım. bu kadar hayvansever olmama rağmen şu ana kadar evimde tek hayvan beslemedim Nedenini bende bilmiyorum... Ama o parlak fikir aklıma dün geldi. bu fikrimi eşime söyleyince oda kabul etti. Bu sabahda erkenden çıkıp tüm petshopları gezdik . Hangi tür kuşu alcağımıza daha karar vermemiştik , Ama daha sonra sultan papağanını görünce direk sultan papağanı almaya karar verdim, Eşimde öyle... kuşçuya bu kuşun nasıl beslendiğini, Zor mu kolay mı olduğunu sorduğumuzda pek bir bilgisi olmamalı ki sadece: O bakmanıza bağlı demekle yetindi. Eve geldik,aklımızda hala sultan papağanı almak var şimdi sultan papağanı besleyen bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın cevabını bekliyorum . Beslemesi zor mu? Sağlık açısından bir zararı var mı? Ne yapılmalı ne edilmeli kısaca sultan papağanı hakkında tüm bilgileri paylaşmanızı rica ediyorum

gokcegokce beğendi.
selenza2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2014, 22:12   #46
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenza2 Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,
Doğal olarak bir hayvanseverimdir, Özellikle kuşlara bayılırım. bu kadar hayvansever olmama rağmen şu ana kadar evimde tek hayvan beslemedim Nedenini bende bilmiyorum... Ama o parlak fikir aklıma dün geldi. bu fikrimi eşime söyleyince oda kabul etti. Bu sabahda erkenden çıkıp tüm petshopları gezdik . Hangi tür kuşu alcağımıza daha karar vermemiştik , Ama daha sonra sultan papağanını görünce direk sultan papağanı almaya karar verdim, Eşimde öyle... kuşçuya bu kuşun nasıl beslendiğini, Zor mu kolay mı olduğunu sorduğumuzda pek bir bilgisi olmamalı ki sadece: O bakmanıza bağlı demekle yetindi. Eve geldik,aklımızda hala sultan papağanı almak var şimdi sultan papağanı besleyen bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın cevabını bekliyorum . Beslemesi zor mu? Sağlık açısından bir zararı var mı? Ne yapılmalı ne edilmeli kısaca sultan papağanı hakkında tüm bilgileri paylaşmanızı rica ediyorum
Sevgili Selenza2, daha önceki yazışmaları okuduysanız epey bir bilgi sahibi olursunuz sultan papağanı bakımı konusunda. Tek olarak besleyecekseniz bu kuşlar çift olmak için yaratılmış mutlaka eş isterler. Bence öncelikle bir muhabbet kuşu alarak hayvan besleme toleransınızı sınayın. Çünkü sultan papağanları muhabbetlerden hem daha gürültücü hem de daha bakımı zor kuşlardır. Yine de bir sorunuz olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım. Sevgiler...

Eski 02-09-2014, 10:53   #47
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Teşekkür ederim gokcegokce . Merak ettiğim aynı odada mı yatmamız gerekiyor onunla?

gokcegokce beğendi.
Eski 04-09-2014, 22:47   #48
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Gokcegokce,
Dediğinizi yaptım bir tane muhabbet kuşu aldık adını bücürük koyduk. Daha dün akşam tanıştı bizle,evimizle. Bücürüğümüzün neşesi gayet yerinde, Çok hareketli.. Ona en güzelinde oyuncaklar aldım, Oyuncaklarını çok seviyor, Kafesteki çoğu zamanını oyun oynuyarak geçiriyor.
Sultan papağanı almak hala aklımda var ama bücürüğümden vazgeçemiyorum. Biraz daha bücürükle yaşayayım , Ondan sonra alacağım bir sultan papağanı.
Bir öneriniz varmıdır bu konuda anlaşırlarmı sizce gokcegokce

gokcegokce beğendi.
Eski 18-09-2014, 18:09   #49
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hodurice Mesajı Göster

Eklenti 474613
Aileniz çok güzel bende böyle bir ailem olmasını isterim. Bir tane muhabbet kuşum var. Daha sonra 2tane Sultan papağanı alacağım. Benimkide 3kişilik Aile olacaklar sanırım....

Eski 18-09-2014, 18:11   #50
Ağaçsever

selenza2's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gokcegokce Mesajı Göster
Canlarımın son halleri... Pek şapşikler :P (anlamsız sevgi sözcükleri için üzgünüm ama onları en güzel tanımlayan kelimeler böyle )

Ya yerim ben bunları... Çok tatlılar.. Uçmayı seviyorlar herhalde . Her fotoğrafta dışarda görüyorum onları...

gokcegokce ve Milla beğendi.
Eski 18-10-2014, 20:16   #51
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenza2 Mesajı Göster
Gokcegokce,
Dediğinizi yaptım bir tane muhabbet kuşu aldık adını bücürük koyduk. Daha dün akşam tanıştı bizle,evimizle. Bücürüğümüzün neşesi gayet yerinde, Çok hareketli.. Ona en güzelinde oyuncaklar aldım, Oyuncaklarını çok seviyor, Kafesteki çoğu zamanını oyun oynuyarak geçiriyor.
Sultan papağanı almak hala aklımda var ama bücürüğümden vazgeçemiyorum. Biraz daha bücürükle yaşayayım , Ondan sonra alacağım bir sultan papağanı.
Bir öneriniz varmıdır bu konuda anlaşırlarmı sizce gokcegokce
Benim de 2 mubişim 2 sultanım var. Sürümüz 6 üyeli anlayacağınız Aynı kafeste anlaşamıyorlar. Mubişleri küçük cüsselerine rağmen sultanları rahatsız ediyorlar. Bizimkiler ayrı kafeslerdeler. Aynı odada tabii ki yatmıyoruz çünkü minik tüyleri gece uyurken rahatsız edebilir hele alerjiniz varsa. Zaten haftalık periodik şekilde dahi kafes temizliği yapsanız da havada uçuşan tüyleri engelleyemiyorsunuz. Ben şarjlı süpürge ile döktükleri yem kabuklerını ve tüyleri gün aşırı çektiriyorum. Günde oetalama 1 saat kadar serbest gezmelerini sağlıyorum. Sonuçta onlar kuş ve anatomileri gereği uçmaları gerekiyor. Sevgiler...

Eski 31-01-2015, 14:04   #52
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013

merhaba arkadaslar sizce bu sultan kac aylik ve erkek mi?
belki almayi düsüne bilirim bu kusu o yüzden yorumlarinizi bekliyorum. saygilarimla

Eklenen Resimler

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 14:43   #53
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
bu şekilde anlaşılmaz yaşı kimin kuşu bu. dediğim gibi yanakları koyu turuncu olmalı

gokcegokce beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2015, 14:45   #54
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
bu kusu birisi satiyor kafesiyle birlikte uygun fiyati o yüzden sorayim dedim ne dersiniz diye ?

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2015, 20:56   #55
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
merhaba arkadaslar sizce bu sultan kac aylik ve erkek mi?
belki almayi düsüne bilirim bu kusu o yüzden yorumlarinizi bekliyorum. saygilarimla
Bu kuş yavru değil bunu söyleyebilirim ama tam yaşı konusunu bilmiyorum. Cinsiyeti de genelde ötüşünden anlaşılıyor. Güzel ve uzun uzun melodili ıslık çalanlar erkek oluyor genelde.

shenile beğendi.
Eski 02-02-2015, 09:58   #56
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Hayvanları özellikle de kuşları seven biriyseniz, bu kuşları aldığınızda, daha önceden almadığınız geçen her gün için pişmanlık duyacaksınız. O kadar tatlılar. Benim için kuşsuz ev, tuzsuz, acısız yemek gibi. Hep eksik, hep tatsız.

capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2015, 20:11   #57
Ağaç Dostu

gokcegokce's Avatar

Çok doğru. Kendimi bildim bileli kuş beslerim. Onların cıvıltısı evi doldurur. Bir haftalık tatil için annemlere bıraktım onları eve dönünce ev nasıl boş geldi hemen gidip aldım. Onlar benim bebeklerim, canlarım, can dostlarım.

Name:  2015-01-05 20.30.22.jpg
Views: 2254
Size:  67.9 KB

Name:  2015-01-05 20.30.02.jpg
Views: 2116
Size:  41.6 KB

Name:  2015-01-03 12.20.47.jpg
Views: 2359
Size:  65.1 KB

Name:  2015-01-02 19.53.39.jpg
Views: 2079
Size:  55.0 KB

Eski 19-04-2015, 21:38   #58
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Sultan papağanı

Merhaba,
Benim sultan papağanlarım bir süredir çiftleşiyor ve sürekli bir yuva yapma telaşına girdiler. Acaba ekstra bir yem vermem ya da mama hazırlamam gerekiyor mu? Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 17:06   #59
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Tebrikler ablam, bu harika habere çok sevindim hatta dün aklımdan geçiyorlardı acaba Sevgili Milla resimlerini paylaşmışmıydı diye bakındım ama bulamadım.
Kanaryaları çiftleştirirken kafeslerinde mutlaka mürekkep balığı kemiği bulundurmak şart, sana da tavsiye ederim bu ebeveyinlerin kemikleri ve tüyleri için çok faydalı, hem de yumurtaların kabuklarına ve yavruya da çok yararlı. Bunun dışında ek besin olarak haşlanmış yumurta sarısının içine biraz beyazından ve kabuğundan katıp birazda havuç rendesi, bir bebe bisküvisi ve az miktarda irmik karıştırabilirsin (arada bir bu mamaya hakiki bal da karıştırırsan hem kuvvet verir, hem zinde tutar, hem de yavruların gelişiminede yardımcı olur) verebilirsin bu çok faydalı bir ek mama tarifi. Ben bunu kanaryalarda hep uyguladım ve çok iyi sonuçlar aldım. Sultanları bilmiyorum ama muhabbetlerinde severek tükettiği bir mama olduğunu kendi tecrübelerimden biliyorum. İnşallah sultanlarında da iyi sonuçlar verir.

Bu arada benim de dün akşamdan beri bir sultan dostum var artık.

lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2015, 17:56   #60
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Sevgili lusoari,
Yeni sultan arkadaşın hayırlı olsun Ben benimkilerin resimlerini ilk etapta paylaşırım. Bu reçete için çok teşekkür ederim. Acaba bu mamadan diğer eş sultanla, iki erkek muhabbetim de yerse zararlı olur mu? Malum benimkiler serbest gezdiği için tek Lilly'e vermem mümkün değil. Hepsi her yemi ortak tırtıklıyorlar

gokcegokce ve lusoari beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
cockatiel, evcil hayvanlar, kokatiyel, küçük papağan, sultan papağanı

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024