agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni236Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-11-2013, 22:05   #31
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
selam,
sanırım öyle ilk yüklediğim gün bakabilmiştim şimdi kendim de bakamıyorum yeniden yüklemeyi öğrenmem lazım.
saygılarımla
durdu

durdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2014, 23:24   #32
Ağaçsever

mico's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2009
Galeri: 1
Merhaba Sayın Durdu. Angıtlarınızdan dönen oldu mu acaba?

YeniGine ve Asoo beğendi.
mico Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2014, 23:34   #33
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Sayın mico.
Angutlarımız döndüler ama büyüdüklere yere inmediler evimizin arkasındaki dağa indiler sanırım oraya bir yere yuva yaptılar...Nerden bildiğimize gelince biz angutlarımızı uçurduğumuzda geri çağırırken eşim kızım ve ben gaklıyorduk evi bilip insinler diye onlarda bizi duyunca iniyorlardı.. bu angutlarsa üç tane evimizin üstünden geçerken biz yine gaklıyoruz biraz alçalıyorlar ama inmiyorlar dağda kayaların arasında kayboluyorlar..
sanırım bizim angutlarımız...
saygılarımla

YeniGine beğendi.
Eski 27-06-2014, 00:38   #34
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili durdu, sayın mico sorunca ben de merakla cevabınızı bekliyor idim. Acaba yuvaları orada belki yumurta, belki yavruları var onun için sizin oraya inmiyor olabilirler mi? Belki yavruları uçurtmaya başladıklarında sizin oraya inecekler. Olabilir mi? Siz yine sularını, yemlerini eksik etmeyin belli mi olur belki de ailecek gelecekler sizin oraya.
İnşallah da gelirler diyeyim...

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2014, 11:20   #35
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

sayın yenigine söylediklerinizin bir çoğu doğru olabilir biz bekliyoruz zaten yem hep var yaşadıkları yerde su deseniz onlar için yapmıştık oda dolu bekliyor... Ama yabani hayvanlar evden uzaklaştımı yeniden eve dönme konusunda pekte sadık olmuyor.. eşim güvercin besliyor yuvamıza yabani güvercinlerde gelip gidiyor. bir gün yabani güvercin evcil yumurtadan çıkarttığımız annesi babası bizde olmasına rağmen elimizle büyüttüğümüz güvercinimizi alıp gitti eş edindi o güvercin eve yakın geliyor ama bir türlü yuvaya inmiyor... sizin anlıyacagınız özğürlüğü daha çok seviyorlar... yem yiyip kaçıyorlar...angutlarımda gelip yem yiyip kaçsa razıyım ama şimdilik umut yok sanırım..
saygılarımla
durdu

YeniGine ve dinozor beğendi.
Eski 16-05-2015, 15:51   #36
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Selam,
hani bir şarkı varya Rahmetli Kayahan nın Bana hep hasret düştü dİye ....Biz ailecek hasret çekmelere doyamıyoruz sanırım **** nedense gelip bizi buluyor...Yine heyacan dolu bir maceraya başlıyoruz. Dün itibariyle evimize misafirler geldi biz bakıp büyütüp dogaya salmaya sevdalıyız ama insanlar bakamayacakları hayvanlara sahip olmayı ne çok istiyorlar...Akşam üstü eşim elinde bir kutuyla geldi. Köyde Kasabadan gelen Atatürk Heykeli var onu köy meydanına yerleştiriyorlar.. Eşimde orda yardım ediyor artık bu köyde yaşadığımıza göre imeceye katılmak gerek dimi.... Uzatmayayım eşimin getirdiği kutuda tam dokuz tane ANGUT yavrusu vardı.... Yani dostlar sizin anlıyacağınız yeni yavrularımızı bakıp büyütüp gaklayıp dogaya salma maceramız yeniden başlıyor....Neden Şimdiden salmadığımızı sorarsanız anne babası nerde bilmiyorum...Ve geceleri buraları hala soguk ve yavrular çok savunmasız başlarına herşey gelebilir...bize gelmeleri onların yaşama şansları ayrıca dogaya geri kazanılma olanakları umarım hiç bir kayıp vermeden dokuzunuda bu yıl kazandırabiliriz...resimleri henüz çekmedim çekince koyarım...
selamlar saygılar

Eski 03-06-2015, 21:41   #37
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Bu yıl bize gelen güzeller

Eklenen Resimler

mozen, YeniGine, Muda ve 5 kişi beğendi.
Eski 03-06-2015, 21:56   #38
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

selamlar,
Nasıl görünüyor yeni misafirlerimiz hepsi saglıklı hepsi güzel güzel büyüyor. Ama yine çok tehlikeli durumlar atlattık. Başka kafesteydiler yıkanmayı çok seviyorlar yıkanmış ve kuruyamamışlar içlerinden ikisi ölecek gibiydiler. Yem vermeye indiğimizde gördük bir hafta önce, üşümüş donmuş hemen aldım karnıma koydum iki saat oturmak bu yıl bana düştü çünkü kızım okulda. Donmuş yavruyu elime alınca onun avucumdaki gözlerini kapatıp beyazını gördüğüm anki korkumu anlatamam size ölücek diye hemen saç kurutma makinasını getirdim yaklaştırmadan uzaktan kurutmaya aynı anda karnımda tutuyorum. sıcak sıcak olunca sırtları tüyleri kuruyunca yavaş yavaş gözleri açıldı kıpırdanmaya başladı sonrada canlandı biraz ve hayata tutundu. Şuan yaşıyor dokuzu da hayatta saglıklı yakında yavaş yavaş dışarı salınıp dogaya alışacaklar akşamları tekrar kafeslerinde duracak ve ne zaman güçlendiler uçup dogada yaşamaya başlıyacaklar.
Eşim ve benim şuanki tek dilegimiz dokuzunuda havada görmek ve gaklayarak onları geri çagırmak. Umarımki görürüz....
saygılarımla

Eski 04-06-2015, 00:43   #39
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çok güzeller sevgili Durdu çook... Ve siz de bu macerayı hem çok seviyorsunuz, hem de alışmışsınız. Yeniden maceraya başlamış olmanıza çok sevindim, rastgelsin, gönlünüzce inşallah.
Sevgili Durdu havadayken, tekrar çağırmanız video görüntüleriyle mümkün mü acaba? Zira merak ettim.

Eski 04-06-2015, 09:44   #40
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

sayın YeniGine,
Henüz daha küçükler o zaman geldiğinde çekerim. Eşimin yerdımıylada bir şekilde yükleyip sizin seyretmenizi saglamaya çalışırım.
saygılarımla

YeniGine beğendi.
Eski 20-06-2015, 21:06   #41
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

sayın YenGine,
buraya video koyamıyorum eger facebook adresinizi yazarsanız sizi eklerim oradan görebilirsiniz angutlarımın dogaya ilk adımlarını.
saygılarımla

YeniGine beğendi.
Eski 20-06-2015, 22:10   #42
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi durdu Mesajı Göster
sayın YenGine,
buraya video koyamıyorum...
Belki işinize yarar: Mesajlara video linki eklemek

(Biz de görmek isteriz çünkü... )

mozen, YeniGine ve durdu beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2015, 00:35   #43
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili A NOMAD maşallah bakıyorum nerede yardım, nerede izah oradasın valla. Gönlüne sağlık, inşallah sevgili durdu başarabilir de, hep birlikte görebiliriz. Çok güzel olacağına inanıyorum.

Eski 29-06-2015, 22:45   #44
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Question Angutlarımızın dogaya ilk adımları

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

umarım olmuştur

YeniGine, Muda ve A_NOMAD beğendi.
Eski 29-06-2015, 23:07   #45
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Unhappy Angutların kızımızla oyunları

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
onun sesi daha yakın geliyor yaramazlara
hepinize iyi seyirler

YeniGine, Muda ve A_NOMAD beğendi.

Düzenleyen durdu : 29-06-2015 saat 23:08 Neden: eksik yazmışım
Eski 30-06-2015, 00:34   #46
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi durdu Mesajı Göster
...onun sesi daha yakın geliyor yaramazlara...
Eşimle kahkahalar atarak seyrettik, miniklerin kızınızın peşinden sürü halinde koşmalarını

YeniGine ve durdu beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2015, 00:42   #47
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Maalesef ben izleyemiyoruum...

Bal Kaktüs beğendi.
Eski 18-07-2015, 20:04   #48
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

selam,
sayın YeniGine videoları izleyememenize üzüldüm. Ne yapalım kısmet belki başka zaman izleyebilirsiniz.
Angutlarım birer ikişer bizi tekediyorlar.. Şuan evde sadece bir tanesi kaldı o garibimde ilk uçuş deneyleri zamanında köy içine kadar uçup kahvehaneye okeye dördüncü olmaya gitmiş..Aradılar eşim almaya gitti tabi eve getirirken kanatlarından tuttugu için kanadı incilmiş biraz tam iyileşmediği henüz gidemedi ama akşam sabah bu angutumuzda gider... üzülüyormuyuz hayır çünkü şuan dogaya kazandırdıgımız dokuz angutumuz daha oldu.. kısmetse gelen olursa yine bakar uçurma zevkini tadar dogaya salarız kimbilir bizde bu can oldukça bize gelene hogeldin gidenede güle güle deriz...
Bu macerada burada bitti sayılır....
saygılarımla
durdu

Eski 19-07-2015, 00:29   #49
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili durdu çok haklısınız var mı doğaya bir can kazandırmak kadar güzel bir şey. Ben de balkonumdan çok kumru yavrusu uçurdum, evet dediğiniz gibi ben de gittiler diye hiç üzülmedim.

Fakat sizin videoyu izleyemedim diye de açıkçası üzüldüm. Sanırım pc ye birşeylerin yüklenmesi gerek ki, videoları izleyebileyim. Kısmet, bakalım; izlerim belki bir gün.
Gönlünüze, yüreğinize sağlık; daha bir sürü angutlar uçurabilmeniz dileğiyle inşallah, rastgelsin.

durdu ve Bal Kaktüs beğendi.
Eski 12-08-2015, 00:50   #50
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Çok şüküüür nihayet Sayın TCM'nin sayesinde videoları da izleyebildim sevgili Durdu. Harikalar, çok güzeller çok...

durdu ve Bal Kaktüs beğendi.
Eski 16-08-2015, 12:16   #51
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

selam yeni Gine izleyebilmiş olmanıza sevindim bu yılda bizimkiler gittiler. Bu yıl biraz daha şanslıyız sanırım çünkü yüksekten uçarken angutlar bizim evin üstünde ötüyorlar baraj göletlerine giderken bizde gaklıyoruz. Bizi gören deli diyecek ama olsun sanırım kaldıkları yere selam yolluyorlar biz öyle düşünüyoruz...
saygılarımla

Eski 16-08-2015, 13:20   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sn durdu sayfanızı yeni gördüm ve inanın çok mutlu oldum, harika bir iş yapıyorsunuz
keşke herkes bu ve benzeri işlerle az da olsa ilgilenebilse.
Sizi yürekten kutlarım.

YeniGine, durdu ve A_NOMAD beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024