agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler
  • 2 Gönderen Tedamdeok
  • 1 Gönderen hira
  • 1 Gönderen Emineyyüp
  • 3 Gönderen Tedamdeok
  • 1 Gönderen GLCN
  • 2 Gönderen hira

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-06-2015, 20:33   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2015
Muhabbet Kuşumun boğazına Çanının Demiri girdi

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumun oynadığı bir çan var.O çanın demiri bugün boğazına girdi (boğazından girip ağzından çıktı) onu dikkatlice zarar vermeden çıkarttım.Kuş kabardı uyukluyor.Tüylerini felan düzeltiyor.Kanı yıkamadım mikrop kapmasın diye.Ne yapmam lazım? Ölür mü? Lütfen yardım edin.Yarasına bişey yapmalı mıyım? Acil yardım edin lütfen demiri çıkardığımda saat 3-4 saat felan önceydi.Lütfen en kısa sürede yardımcı olun.

Tedamdeok Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2015, 21:10   #2
Ağaç Dostu

Emineyyüp's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Veterinere götür bence geçmiş olsun

Emineyyüp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2015, 11:53   #3
Yeni Üye

Sağol.Şu an hala yaşıyor.bekliyorum bakalım yarasına antibiyotikli krem sürdüm.

hira ve Emineyyüp beğendi.
Eski 13-06-2015, 13:14   #4
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Dün mesajınızı okumuş ve hem olayın nasıl geliştiğine çok şaşırmış hemde çok üzülmüştüm. Bugün güncellemeyi görünce inşallah ölmemiştir diyerek endişeyle baktım başlığa.. Kuşun hareketleri her zamankinden farklımı şu an? Eski neşeli hareketlerine devam ediyormu ? Umarım sorun kalmaz. Sizi üzmek istemem asla ama ben çok karamsar bakıyorum bu konuya..

Emineyyüp beğendi.
hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2015, 13:38   #5
Ağaç Dostu

Emineyyüp's Avatar

Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Dün mesajınızı okumuş ve hem olayın nasıl geliştiğine çok şaşırmış hemde çok üzülmüştüm. Bugün güncellemeyi görünce inşallah ölmemiştir diyerek endişeyle baktım başlığa.. Kuşun hareketleri her zamankinden farklımı şu an? Eski neşeli hareketlerine devam ediyormu ? Umarım sorun kalmaz. Sizi üzmek istemem asla ama ben çok karamsar bakıyorum bu konuya..
Ben de şaşırmıştım hatta anlayabilmek için bir kaç defa okudum ve olayı gözümün önüne getirmeye çalıştım eyvah çok fena dedim.

hira beğendi.
Eski 13-06-2015, 18:09   #6
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Ölmedi hala yaşıyor çok şükür.Gerçekten dün çok korkmuş ve şaşırmıştım.Şimdiyse düşündükçe gülesim geliyor mübarek kuş nasıl becerdi bunu bilmiyorum.Şimdiye kadar o kadar kuş baktım hepsinde o çan vardı.Hiçbiri kendine zarar vermemişti.Demire bakıyorum gagasına bakıyorum alıp elimle o demiri sokamam.
Kuşun hareketleri normal.Dün kabarık duruyordu ama bugün herzamanki gibi kafeste dört dönüyor.Kelime söylüyor.Dışarı çıkmaya çalışıyor.Şuan garip bi durum sezmedim.İnşaallah yaşar bundan sonra yarası iltihaplanmadıkça ölmez diye düşünüyorum.Sizce dışarı salsam sıkıntı olur mu?

Eski 13-06-2015, 18:55   #7
Ağaç Dostu

Emineyyüp's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tedamdeok Mesajı Göster
Ölmedi hala yaşıyor çok şükür.Gerçekten dün çok korkmuş ve şaşırmıştım.Şimdiyse düşündükçe gülesim geliyor mübarek kuş nasıl becerdi bunu bilmiyorum.Şimdiye kadar o kadar kuş baktım hepsinde o çan vardı.Hiçbiri kendine zarar vermemişti.Demire bakıyorum gagasına bakıyorum alıp elimle o demiri sokamam.
Kuşun hareketleri normal.Dün kabarık duruyordu ama bugün herzamanki gibi kafeste dört dönüyor.Kelime söylüyor.Dışarı çıkmaya çalışıyor.Şuan garip bi durum sezmedim.İnşaallah yaşar bundan sonra yarası iltihaplanmadıkça ölmez diye düşünüyorum.Sizce dışarı salsam sıkıntı olur mu?
Maşallah çıkmadık candan ümit kesilmezmiş.

Eski 13-06-2015, 19:59   #8
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Bence salmayın. Bi süre dursun kafesinde.. Şaşırtıcı olay gerçekten.

Eski 15-05-2016, 20:38   #9
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Galeri: 15
kuslar gercekten garıp) benımde evde bır suru kus olmasına ragmen yavrulardan bırı kombının ıcıne dustu ve bu nasıl oldu oraya nasıl gırdı anlamadım...dustugunude fark emedık bız onu camdan falan kactı zannettık heryerde aradıktan sonra taki ertesı sabah kombının ıcınden sesı gelene kadar cıkartamadım tesısatcı dahi cagırdım ki şükür tesısatcı gelene kadar gırdıgı gıbı cıktı

A_NOMAD beğendi.
GLCN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2016, 21:11   #10
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Bazen hiç olmadık şeyler olabiliyor böyle sorun kalmamış ya çok şükür. Bende bizim kızın tırnaklarını kestim geçen gün, kafesin tülüne bi takılıp kurtulamıyordu. zaten yumurtlamaktan dermanı kalmıyor garibin, bir de tülle cebelleşmesin şaka gibi ama gerçek, Çınar halen yumurtlamaya devam ediyor!

GLCN ve Milla beğendi.
Eski 20-05-2016, 19:59   #11
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
"Kuşumun boğazına çan demiri girerse acaba ölür mü, deneyelim bakalım" diye deney mi yapıyorsunuz? Madem veterinere götürmek için şartlar müsait değil; o zaman bir zahmet evde kuş beslemeyin.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tedamdeok Mesajı Göster
Sağol.Şu an hala yaşıyor.bekliyorum bakalım yarasına antibiyotikli krem sürdüm.

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024