agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-01-2010, 21:17   #1
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Papağan

Arkadaşlar oğlum Buğra, papağan istiyorum diye başımın etini yiyor.
İnternete baktık o kadar çok çeşidi varki saymakla bitmez.Sizce konuşabilen bakımı çok zor olmuyan hangi cinsi almalıyız. Bildiğiniz satış yapan yer varmı acaba. Bilgisini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 21:22   #2
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Kemeraltı'nda papağan satan yerler var. Sorarsanız onlara göre hepsi konuşuyor. Hepsinin bakımı aynı. Muhabbet kuşuna göstereceğiniz ilginin aynısı ona da gerekecek. Tek sorununuz küçücük kafase sığıdıramayacaksınız

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 21:50   #3
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili dostum bende bir adet Jago papağanım var.Genel mahiyette papağan türleri içinde en fazla konuşan türdür.Eğitimlilerin fiyatları da biraz tuzlu.Ancak eğitimli bir kuşa fazla birşey öğretemezsiniz.Alacaksanız yavru jago türlerinden birini alabilirsiniz.Özellikle burdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim. http://www.izlesene.com/video/hayvan...papagan/445282. Papağan alacaksanız kesinlikle evde bakılan bilinen bir kuş almanız.Tanıdığınız pet shoplardan da almanızı tavsiye ederim.
Bunun dışındaki papağan türleri arasında amazon türleride çok güzel ancak insanlar gibi bunlarında aşırı ilgi ve alakaya ihtiyaçları vardır. Jago papağan almayı düşünürseniz kesinlikle miras bırakacağınız birini şimdiden ayarlayın derim.Çünkü 70-80 yıl gibi uzun sene yaşamaktadırlar. Ayrıca evde astım hastası veya solunum rahatsızlıkları çeken birisi varsa papağan beslemeyin derim.Hatay'da bir pet shop var ordan taksitli alış veriş yapabilirsiniz. Yine hatırlatıyım görerek kuş alın derim.
saygılarımla

Papağan beğendi.
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 23:33   #4
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Teşekkür ederim memet bey
Kemeraltına gitmedik ama karşıyakadaki pet shoplara gittik Önümüzdeki hafta birde kemeraltındakinlere gidelim. Önemli olan istediğimiz kuşu bulabilmemiz kafes kolay diye düşünüyorum.Hoşçakalın.

Eski 15-01-2010, 23:40   #5
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Sevgili bahtiyar02
Acıklamalı bilgilerin için çok çok teşekkür ederim.Sevgili dostum,dediğiniz gibi oğlumda bende yavru alıp,istediğimiz gibi eğitmek istiyoruz. Verdiğiniz link te harika konuşan papağanlar var. Hataydaki petshop İzmirin hatay semtindeki petshop değil değilmi? Eğer öyleyse gider görerek alışveriş yaparız.Sağlıcaklakal.

Eski 16-01-2010, 17:45   #6
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Hayır dostum.Hatay antakya www.guvenkuscenneti.com Bu adreste.
saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2010, 19:57   #7

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili Birol.Mesleğim gereği Karadenizereğli'de bulunurken ''Jago'' da denilen kırmızı kuyruklu papağan besledim ve 4 sene bizimle oldu .''Yakup'' adını verdiğimiz papağanımızla çok mutlu ve eylenceli günler geçirdik .Bu vesile ile çok uzun süre beraber yaşayacağınız bu çinsi almak isterseniz şu konulara özellikle önem vermelisiniz diye düşünüyorum.Evvela
alacağız papağanını yanına yaklaşırsanız kesinlikle hırlamamalı ve dikkatini size vermeli.daha sonra alacağınız hayvanın genç olmasına dikkat etmelisiniz ,bunu anlamak için almak istediğiniz papağanın yanına yaklaşıp gözlerine bakmanız yeterli olacaktır eğer gözlerini açık renkli olması gereken kısım koyu gri ise alacağınız hayvan gençtir ve çok kısa sürede ailenize intibak edecek ve sizi mutlu edecek konuşmalara ve hareketlere başlıyacaktır ama gözlerinin açık renlı kısmı sarı hatta açık sarı olması halinde alacağınız hayvan en azından orta yaşlıdır ve o zaman sizin verdiğiniz eğitimlere daha az uyum sağlar .****** almadan önce sağlığı ile ilgili bazı incelemeler yapmanız gerekir mesela kesinlike strese girmiş ve tüylerini koparmağa ,kaşımağa başlamış olanları tercih etmemelisiniz .Ben de İzmir Karşıyaka'da oturduğum için lüzüm hissetiğiniz zaman elimden geldiği kadar size bu konuda yardıma hazırım.

Eğer alırsanız papağanınızın size ve ailenize hayırlı olmasını dilerim.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2010, 23:09   #8
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Sevgili selcuk44
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum. Toplantılarda sizinle bir kaç kez konuşma fırsatı bulmuştum hatta sizi cete üyelerinin abisi olarak tanımıştım yanılmıyorsam.) Şu an araştırma içindeyiz karar verme aşamasında size tekrar yazsam çok şey mi istemiş olurum acaba?

Eski 18-01-2010, 20:32   #9

Giriş Tarihi: 05-05-2007
İyi akşamlar,
Sevgili Birol. yanılmıyorsunuz sizinle tanışmıştık ve çok güzel geçen sohbetimiz de olmuştu ben de sitemiz İzmir eğitim toplantılarını hasretle bekliyorum.
papağan konusunda deneyimlerimi her zaman paylaşmağa hazırım .
Tekrar teşekkür eder sağlıklar dilerim.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2010, 21:46   #10
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Deneyim ve paylaşımınız için tekrar teşekkürler sevgili Selçuk44.
İzmir bonsai toplantısına katılacağınızı bonsai sayfasından öğrendiğimde, sizin gibi değerli dostlarla tekrar bir arada olacağım ve sohbet edeceğim için, öyle sevindimki anlatamam.
31 ocakta görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Eski 23-04-2010, 11:47   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2010
bende kırmızı kuyruk yavrusu alıcam biraz bilgi lütfen

kübra44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 18:15   #12
Ağaçsever

hanbiyçe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-07-2010
benim sultan papağanım var hediye geldi jako istiyordum 2 aylık diye geldi ama çok ürkek çok tıslıyor ve çok gagalıyor.Bunlara rağmen omzuma alıp gezdirebiliyorum ancak dal darının kuşların eğitiminde çok yardımcı olduğunu okumuştum.Konya'da ya da muğla'da dal darı bulabileceğim bir yer var mı acaba

hanbiyçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2012, 16:28   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2011
ben jako öneririm 2-3 yıl önce biricik jakomu(çapkın'ı)kafesinde...neyse yavruyken alıp elinizde evde salınık falan çok mutlu olurlar sizinlede bu şekilde daha güçlü bağ kurmuş olur ki bu da konuşma süresini azaltmış olur çok cana yakınlar ama bazen sol taraflarından kalkmış oluyorlarki aniden ısırıyorlar(az ısırılmadım)çok zeki ve çok sevimli öneride bulunduğum türlerden bazı kişiler sahibini öldüren diyor atmış gibi olmayayım ama 80 ya da 90 yıl yaşadığı oluyormuş tabii genellikle doğasında ama küçük bir çocuk içinse muhabbet kuşu en iyisi (: illede papağan diyorsa lori ya da sultan başlangıç için daha iyi olucaktır ara macaw lara hiç girmyorum tam bir baş belası sürekli bana laf sokuşturuyo (: bakımı biraz zaman istiyor profosyonellere önerilen türlerden zaten

ziringaglia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2012, 16:28   #14
Ağaç Dostu

işte size geveze lori

gokcegokce ve dalya35 beğendi.
Eski 05-02-2012, 16:29   #15
Ağaç Dostu

tatlı mı tatlı bir jako ve yakın arkadaşı

Eski 05-02-2012, 16:32   #16
Ağaç Dostu

baş belası çılgın ara macaw

gokcegokce beğendi.
Eski 05-02-2012, 16:32   #17
Ağaç Dostu

Eski 05-02-2012, 16:49   #18
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Kamil Tunca üzerindeki Altın Akvaryum'da geçenlerde epey papağan çeşidi görmüştüm. Oraya da uğrayın derim.
ALTIN AKVARYUM - ALTINDAG / IZMIR

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2012, 01:18   #19
Yeni Üye

cem sanyeli's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2010
Arkadaşım bahsedilen türlerden bende var ve bir takım kuş derneklerindede faaliyeteyim sana tavsiyem ucuz vede bakımıda kolay olan sultan papağanını seç ve yavru olanını alki ele gelsin ısırmasın sende seni tanıyarak büyüsün.. ayrıyetende bu papağanlarla ilgili formlarada girki net bilgi alasın, (www.sultancik.com ) u tavsiye ederim....

Düzenleyen cem sanyeli : 09-02-2012 saat 16:29
cem sanyeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2012, 02:52   #20
Ağaçsever

hanbiyçe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-07-2010
benimde sultan papağanım var ve yeni aldım bana geldiğinde baya yavruluktan çıkmıştı ama şimdi bana da sevmek isteyenlere de kendini sevdiren uysal bi hayvan oldu

hanbiyçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2012, 07:44   #21
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Sayın Birol bey, öncelikle oğlunuz istedi diye bir hayvan almayınız, çünkü alacağınız bir oyuncak değil her şeyden önce can taşıyan bir varlık. Düşünün önce onunla bir evi paylaşabilecekmisiniz, papağanlar çok etraflarını pisletir, yazın sıcaklarda hayvanınızın bakımını tam yapmazsanız eviniz tam bir kümes gibi kokacaktır ayrıca temmuz ayının sonu gibi tüy dökümüne gireceği için Kasım ayına kadar sürekli tüy temizlemeniz gerekecek bunları çok iyi düşünün. Bana düşmez ama önce yavru bir muhabbet kuşuyla başlayın bakıp bakamayacağınız anlayın, ayrıca kuşların ayaklarına da bakabilirsiniz yaşlarını anlamak için yaşlı hayvanların ayakları sert ve pul pul dur. Genç hayvanların ise yumuşaşık pembe pembe dir.

gokcegokce beğendi.

Düzenleyen bettyycim : 07-03-2012 saat 07:45 Neden: Ekleme
bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2012, 07:47   #22
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Ayrıca bir şey daha söyleyeyim kuş için İzmir Ornitoloji Derneğine müracaat edin, orada mezatlar yapılır 1. elden sağlam bir kuş alırsınız.

gokcegokce beğendi.
bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 22:21   #23
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2012
Forumdaki üyelerimizde papağanı olan fazla arkadaş yok galiba

esk nisagül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 22:51   #24
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Selamlar benim var jako tımneh, sultan papağanı ve muhabbet kuşu..

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 23:02   #25
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

sayın serkan ist benimde var bir yakışıklı oğlum cinsi jago uzun zamandır bakıyorsanız bilgi edinmek isterim mesela tüyleri çok dökülüyor azaltmanın bir yolu varmı acaba

Eski 07-04-2012, 23:08   #26
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Her zamn mı döküyo tüy yoksa bu günlerdemi . Eğer bu günlerdeyse normal. Birde kepeklenme sorunu hep oluyo ve tüy arada tek tük dökülebiliyo. Beslenmesine dikkat edin bir de vitamin mineral takviyesi gerekli olabilir. Yolma sorunuysa onun çaresi öncelikle veteriner ve yolma nedenini ortadan kaldırmak gerekli.

Eski 07-04-2012, 23:23   #27
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

2 senedir bakıyorum bir öncekini kaçırdım şu andaki 6 aydır benimle geldiği günden bu yana sürekli yeni çıkan tüylerini kendisi temizliyerek döküyor havada uçuşuyorlar bende rahatsız oluyorum tüy yolma sorunu yok gayet sağlıklı ******* piskolojiside gayet iyi kendini sevdiriyor ıslık çalıyor istediği zaman kafesten atlıyarak evi geziyor daha ne istesin allahtan onu seven kalabalık bir ailesi var yalnız ötekisi her şey yiyiyordu bu çekirdek haricinde ara sırada fıstık yiyiyor başka bir yiyeceği kabul etmiyor vitaminlerini veriyorum sorunu anlamış değilim öteki jagoda hiç böyle tüyler uçuşmuyordu

Eski 08-04-2012, 09:10   #28
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Şu sıralar benimkide tüy dökmeye başladı. Çekirdek tek başına yeterli deil ama. Ben özel mama yapıp yediriyorum. Patates, havuç, bulgur, haşlayıp veriyorum yiyo. Bulgur yerine tavuk göğsüde olabilir **** hepsi birden vallahi bend eyiyorum onun ymeğinden. Dün kabak, biraz makarna patates, tavuk suyunda haşlandı içine pul biber ve dereotu koyup haşladım iki üç diş sarımsakta attım. bende yedim oğlumda yedi papağanım. vitamin ve mineralde veriyorum. bazan yumurta haşlıyorum pataes bebe bisküvisi harmanlayıp ılıkken veriyorum soguk yemiyo. Sabahlarıda beyaz yağsız tuzsuz peynir.

Güzin Çakar beğendi.
Eski 09-04-2012, 09:38   #29
Ağaç Dostu

esk nisagül's Avatar

Bende deniyeyim bakıyım sizin yaptığınız mamaları belki yer

Eski 18-04-2012, 02:47   #30
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Galeri: 87
Name:  IMG_0100.jpg
Views: 5408
Size:  31.9 KB

Name:  IMG_0099.jpg
Views: 5171
Size:  45.0 KB

Bu da bizim Ziyamız. Yavru diye aldık ama hala emin olduğum söylenemez. Çok iyi anlaşıyoruz, Elimizde kitap kalem, şiş, tığ görmesin gelip iplerimi yiyor. Kalem ucu yiyor. Yanında yazı mazı yazamıyoruz. Sürekli omuzda, kafada ( saçlarımı didiklemeye bayılıyor ) gezinip duruyor lakin ele gelmiyor. Hatta elimizi uzatınca tıslıyor fena. Bir de çiçeklerimi yiyorrr. Çiçekleri ordan oraya taşımaktan bıktım gayrı.

asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024