agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kuşlarımız
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-04-2012, 06:44   #31
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Maşallah ziyaya bendede çarli sultan var.

asumandilek beğendi.
serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 07:39   #32
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Asuan hanım Ziya sanırım yavru değil, burdan gördüğüm kadarıla ayakları pullu pullu buda yaşı olduğunu gösterir, bebek olsa ayakları pürüzsüz yumuşacık olur aynı bizim bebeklerimiz gibi

asumandilek beğendi.
bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 16:10   #33
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Galeri: 87
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bettyycim Mesajı Göster
Asuan hanım Ziya sanırım yavru değil, burdan gördüğüm kadarıla ayakları pullu pullu buda yaşı olduğunu gösterir, bebek olsa ayakları pürüzsüz yumuşacık olur aynı bizim bebeklerimiz gibi
Sanırım kandırıldık o vakit.

asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 17:30   #34
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Sn. Asumandilek'in fotoğraflarını görünce geçmişte beslediğim sultan cinsi papağanım aklıma geldi. 3-4 yıl kadar bizde kalmıştı, her zaman kafesinin dışındaydı, bir gün balkon kapısı açıkken kaçıp gitti, daha öncesinde de kaçma girişimleri olmuştu ama çok uzun uçamadığından, konduğu yeri görüp gider alırdım. Sonuncu da bulamadık.

Başını kaşıtmayı çok severdi, yanıma gelir kaşımam için başını eğerdi, kaşımazsam parmağımı ısırırdı. Yılın bazı dönemleri de, dişi olduğundan sanırım kızana girdiği dönemler, çok asabi olurdu. Sinirini almak için yarım saat kadar elimle boğuşurdu.

Ev içinde beslediğim son evcil hayvandı, geçmişi düşündüğümde de en çok özlediğim o oluyor.

Düzenleyen syılmaz : 18-04-2012 saat 17:32 Neden: İmla
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2012, 14:01   #35
Ağaçsever

ferdagozcan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Bu da benim tatlım, kaymaklım.. yaramazım
konuşamıyoruz daha ama çok istiyoruz

eğer bir jako alacaksanız ya eğitimli alacaksınız ya da çok sabırlı olacaksınız..

Eklenen Resimler

ferdagozcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2012, 16:38   #36
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Maşallah çok tatlı. Benimde jako tımneh var baya iri konuşuyoda kafasınıda sevdiriyor. Fakat omzuma daha gelmedi bekliyoruz. Elimden yemekte yiyor.

Düzenleyen serkan_istanbul : 10-11-2012 saat 10:58
Eski 10-11-2012, 09:36   #37
Ağaçsever

ferdagozcan's Avatar

bizimkinin yapmadığı yok. çok ötüyor sarkı söyler gibi oğlum yavrum gokhan kelimelerini boğuk boğuk söylüyor ama net konuşma yok. bir de yabancılara bağırması geçmedi hala çok korkuyor.

Serkan bey sizin jakonun fotoğrafını paylaşır mısınız iri dediniz kafama takıldı uğur küçük mü gözüküyor sizinkinin yanında..

Düzenleyen ferdagozcan : 04-10-2013 saat 07:57
Eski 10-11-2012, 10:56   #38
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

hayır küçük görünmüyor. kırmızı kuyruklular daha büyük oluyo diye biliyorum ama kendi cinslerinden iri benim yakup. benim yakışıklı oğlum yakup. bir muhabbet birde sultan papağanım var. murat ve çarli

Eklenen Resimler

Eski 10-11-2012, 13:28   #39
Ağaçsever

ferdagozcan's Avatar

Maşallah çok güzel görünüyor. beslenmesini nasıl sağlıyorsunuz neler yiyor. Uğur çekirdek, fıstık, elma ve armuttan başka bişey yemiyor ne yaptıysam alıştıramadım. ben yerken herşeyi ağzımdan alıyor ama yemiyor parçalayıp atıyor

gokcegokce beğendi.
Eski 10-11-2012, 16:59   #40
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Benim yakupcan tuzsuz beyaz peynir haslanmış patates yumurta balık tavuk et haslama balık buğlama yiyor. Meyvelerden nar seviyo pişmiş domates yiyo az yağlı makarna pilav ceşitleri çorbaya ekmek batırıp yedırıyorum. Mısır yıyor. Acı bıber verıyorum. Cekırdek yıyo. Elma falan pek sevmıyo ama arada yıyor. Vıtamın veriyorum. Herşeyden veriyorum istiyo ben yerken. Alolum diyosa verceksin yoksa çıldırıyo.

Eski 15-11-2012, 15:54   #41
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Papağana maydonoz vermeyin derler böyle birşey var mı yoksa şehir efsanesi mi?

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2012, 16:53   #42
Ağaçsever

ferdagozcan's Avatar

yapraklarını vermeyin sapını verin

Eski 15-11-2012, 17:17   #43
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Yaprakları boğazına yapışa biliyor o yüzden vermiyorum.

ferdagozcan beğendi.
Eski 11-12-2012, 16:51   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-11-2012
sayın birol daha önce deneyiminiz yoksa jako beslemenizi tavsiye etmem yani hevesinizi kırmak istemem ama bu hayvanlar çok özel ilgi ister ve tek kişiye alışır eğer o kişi onla ilgilenmezse sahibine küser depresyona girer ve kısa süre içerisinde ölür ve özel vitamin gibi ihtiyaçlarını sürekli hiç aksatmadan karşılamanız gerekir diğer kuşlar gibi değil altına gaste koymak kesinlikle yanlıştır altına kum koyulur ve sürekli çekirdekle beslemek veya sürekli fıstıkla beslemek hayvanın ömrünü kısaltır kısacası ben eğer papağan deneyiminiz yoksa tavsiye etmiyorum jako papağanını çünkü bu papağanlar en 50-100 yıl arası yaşarlar ve tıpkı ailenizin bireyi gibi bakmanız gerekir mesela çoğu yanlış bakım örnekleri vardır papağana sadece yem su verip kafese kapatmak gibi yanlış davranışlar çok oluyor papağan depresyona girer bu şekilde dediğim gibi benimde bir jako papağanım vardı ne yazıkki şuan vefat etti kendisi

Düzenleyen bonsaicimali : 11-12-2012 saat 16:58 Neden: ek bilgi
bonsaicimali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2012, 18:33   #45
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Şakir ve MehmetALİ

Hatay'da çalışırken internette bulduğum Jago papağanım Şakiri aldım. Tamamen evcil ısırması hırlaması yok.Çocuklarla çok güzel geçiniyor. İmkan olsa kendimle il dışına gittiğimde götürmek isterim ama otelde kaldığımız için problem evde olması daha güzel.
Saygılar

Eklenen Resimler

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2013, 19:42   #46
Ağaçsever

qwerty16's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2013
Ben de papağan beslemeyi düşünüyorum

ama yemi pahalı oluyormuş.

Acaba doğru mu?

bahtiyar02 beğendi.

Düzenleyen üzüm : 15-02-2013 saat 20:22 Neden: Üç mesaj birleştirildi.
qwerty16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2013, 09:29   #47
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

şimdi en son sorulacak soruyu başta soruyorsunuz. Papağan sadece o alacağınız yemle beslenmiyorki. Bir de evinize ve kendinize en uygun cinsi seçmelisiniz. Papağanlar 5 veya altı yaşlarındaki çocukların zekasına sahip olduklarından yapılan şeyleri unutmazlar. Ilgi alaka göstermelisiniz bağırmamalısınız. Her gün mutlaka ona zaman ayırmalısınız. Etrafı baya pislete bilir bunu göz önüne almalısınız. Bir obje olarak deil bir birey olak düşüneceksiniz. Sabırlı olacaksınız size alışması zor olabılır. Hemen konusmaya bılır. Internetten mutlaka okuyun nasıl bakmanız gerektiğini. Nerden almanız gerektiğini. Belgeli kuşlar belgesiz kuşlar bunları araştırınız. Yemi pahalı deil sadece yem **** çekirdek yamiyorlar herşey yiyor hemen hemen. Neyse benden bu kadar önce arastırın ben evlat edınmeden once yakubumu ıyıce okudum araştırdım sonra kabul ettım halada zaman zaman bakıyorum internete . Artı o bızım aıleden bırı yemi pahalı olsa ne yazar olmasa ne ... Sevgiler. Bu arada hindi ördek ve diğer hayvanlara bakmaktan biraz farklıdır papağan bakmak. Ben tavukta baktım diğer kafes hayvanlarından muhabbet ve sultan papağanı da var ama yakup farklı.

Eski 01-12-2013, 22:10   #48
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi qwerty16 Mesajı Göster
Ben de papağan beslemeyi düşünüyorum

ama yemi pahalı oluyormuş.

Acaba doğru mu?
Yemleri pahlı dedikleri çoğunlukla hazır paket yemler olarak değerlendirin. Kuruyemişçiden kavrulmamış tuzsuz ayçekirdeği alıyorum.Kğ fiyatı şimdi 6,00tl oldu. Bunun yanında elma,marul,yeşil biber veriyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2016, 21:46   #49
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Eşim ve ben hayvanları çok çok severiz ama dışarıda olmak koşuluyla..

Bir ay önce bizim kız bir (Sevda-Cennet) papağanı aldı..Özgür olamadığı için ben baya bi üzüldüm..Ufaktan karşı bile çıktım böylesine bi keyfe..

Fakat zamanla alıştık ve sevdik bu güzel kuşu..Ama kafes ve ev hapsinde olmasına pek alışamıyorum..

Ne yapsam diye düşündüm onun biraz biraz doğallıkla tanışması doğal ortamı az da olsa tatması için..

Aklıma kafesine taze çınar dallarından bağlamak geldi..Yapraklı ve çatallı dal kırıp kafesine yatay olarak bağladım..Çabucak benimseyip alıştı..Evin içinde uçmayı bile istemiyor artık..Kafesine ayçiçeği ve tohum yemek, su içmek için giriyor ve hemen çınar dalına tırmanıyor..Çinar dalının kabuklarını öylesine ustalıkla ve hırsla soyup yiyor ki Tabi, yeşil yapraklarına da bayılıyor..
Bütün gününü bu dalı ve yaprakları yemekle geçiriyor gibi..

Sanırım bu keyfi tattıran kişi olarak beni bile tanıyor artık..Kızın eve gidince şahane seslerle karşılıyor beni

Yakında söğüt, akasya vb. gibi farklı ağaç dallarından da kırıp hangisinden daha çok hoşlandığını anlamaya çalışacağım..Ama çınara bayıldığından eminim..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2016, 20:06   #50
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Bizim yaramaz..Bütün gün yeşil dalların kabuklarını kemirip kabuklarını sıyırmak ve yapraklarını yemekle meşgul..Dallardan hiç ayrılmıyor..Üç günde bir böyle 40-50 santim uzunluğundaki çatallı dalı soyup soğana çeviriyor..Bugün kafesine yeni ve taze bir dal asarken elim 4-5 santim ona yaklaşmasına rağmen hiç istifini bozmadı..

Eklenen Resimler

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2017, 09:32   #51
Ağaç Dostu

Beşiktaş's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2017
Exclamation Apaci Coco

Arkadaşlar bu da benim papağanım.
İsmi Apaçi Coco.

Gerçi yeni doğan bir kızımız var bu yüzden satmak gibi bir düşüncemiz olabilir

Eklenen Resimler

Beşiktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2018, 11:06   #52
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Maşallah çok güzel. Fakat oda sizin evladınız aslında bebeklerle anlaşabilir zararı olmayacaktır.

Milla ve Beşiktaş beğendi.
Eski 16-01-2018, 12:48   #53
Ağaç Dostu

Beşiktaş's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2017
Question

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Maşallah çok güzel. Fakat oda sizin evladınız aslında bebeklerle anlaşabilir zararı olmayacaktır.
Serkan bey onu benimsemesi belli bir zaman alır, zaten spesifik olarak tozu olan bir hayvan papağan grubu. Çok dökerek saçarak yiyorlar bizim çocuk yerde çok gezdiği için otomatikmen onun düşürdükleri, tozu rahatsız edebiliyor. Maalesef daha büyük olmuş olsaydı çocuğumuz belki diyeceğim ama ufak olduğu için olmuyor maalesef.

Beşiktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2021, 14:32   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-03-2021
Papağan cinseri ve türleri ile ilgili bir yazı. Umarım Faydalı olur:

Papağan Cinsleri

Selins1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2021, 16:00   #55
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-11-2020
Merhabalar. Sultan papağanı almanızı tavsiye edebilirim. Hem çok eğlenceli hemde çok fazla zoruluğu olmayan bir kuş türü. Sultan Papağanıyla ilgili olan bu yazıyıda sizinle paylaşmak isterim:

https://papaganlargezegeni.wordpress...i-ozellikleri/

kazımşerif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024