agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kuşlar (http://www.agaclar.net/forum/kuslar/)
-   -   misafirlerimiz: kumru ve serçeler... (http://www.agaclar.net/forum/kuslar/21734.htm)

moso 19-07-2010 12:02

misafirlerimiz: kumru ve serçeler...

2 Eklenti(ler)
hindistan cevisinden yaptığım yemlik ceviz ağacında asılı. misafirlerim gelmeye başladı:p

moso 19-07-2010 12:05

3 Eklenti(ler)
balkonun 2 köşesinde birer adet ceviz ağacı var. bir tanesine kumru yuva yaptı, diğerine de ben yemlik astım. yavrular çıktıktan sonra anne ve baba sırayla beklemeye başladılar yavrularını. en sondaki fotoğrafı ise nöbet değişimi sırasındaki boşluğu fırsat bilerek çektim:)

ilksenozturk 20-07-2010 08:24

Bahçem olsa sizden kopya çeker, bütün ağaçlara yemlik koyardım ben de.
Çok güzel bir fikir, ellerinize sağlık.

moso 20-07-2010 08:37

:-) teşekkür ederim. alıştılar şimdi. serçeler nasıl yem kapışıyorlar görseniz. ceviz ağacı şenlendi sayelerinde:-)

sabah kumru yavrularına baktım. gözleri açılmış, etrafı inceliyorlardı. anne ve baba yanlız bırakmaya başladı . elektrik tellerinden, uzaktan gözetliyorlar. malum çok sıcak, yuvada anne de olunca daha sıcak oluyordur... yuva yaparken çok akıllı davranmışlar, ağacın altında köpek var, kedilerden korunuyorlar....

moso 24-07-2010 10:14

1 Eklenti(ler)
çok çabuk büyüyorlar

moso 24-07-2010 10:17

1 Eklenti(ler)
ne çekiyorsun kardeşim:mad:

moso 01-08-2010 11:55

3 Eklenti(ler)
yuvadan uçtular...

Cumhur Tonba 01-08-2010 12:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi moso (Mesaj 674092)
balkonun 2 köşesinde birer adet ceviz ağacı var. bir tanesine kumru yuva yaptı, diğerine de ben yemlik astım. yavrular çıktıktan sonra anne ve baba sırayla beklemeye başladılar yavrularını. en sondaki fotoğrafı ise nöbet değişimi sırasındaki boşluğu fırsat bilerek çektim:)

Gördüğüm en güzel ağaç fotoğrafları.

moso 02-08-2010 21:38

bence de... ağaçların bu kadar güzel görünmesinde, sanırım kuşların da payı var... balkonun hemen yanındaki dala yuva yaptıkları için, güzel kareler yakalayabildim.

bir kez yılan saldırısına uğramışlar. bizimkiler vurmuş yılanı... yavrulara kadar ulaşmış yılan... o dönem uçamıyorlar tabi. yemlik astığım için de etraf serçe dolmuştu. serçeler, öyle bir gürültü çıkarmışlar ki yavruları korumak için, evdekilerin şüphelenmesine sebep olmuş... böylece yavrular da kurtulmuş oldu...

fund@ 02-08-2010 22:18

yemlik asmak gerçekten güzel bir fikir..kopya çekmek gibi olmasın ben de deneyeceğim..

selinemre 03-08-2010 16:18

bahçemizde belli bir alan var oraya her zaman suluk içinde içine mutlaka vitamin damlatılmış su ve yem atarız. 15 çift kumrumuz var bahçemize konuk olarak gelen. bir de ağaçlarımızda yaşayanlar var. 2 yıl önce yuvasından düşmüş bir kumru yavrusu bulduk gagası ve başında yara vardı yaralarını tedavi ettik ve çok küçük olduğundan kendi kanatlarıyla uçmasını sağlayana kadar evimizin bir odasında kutu ya da kafes değil odada bakmaya başladık. yazlığa gideceğimiz zaman kimselere emanet edemeyeceğimizden ve hala çok küçük olduğundan onu da yanımızda götürdük. kesinlikle kaçmadı bizimle birlikte ankaraya döndü ve kocaman yakışıklı bir oğlan olunca geçici misafirliğini sona erdirip kendisini dışarı bıraktık. bu arada adını kurtuluş koymuştuk gagasında da yaradan kalma hafif bir iz vardı oradan tanıyorduk.. kurtuluş 2 senedir bizim bahçedeki ıhlamur ağacında yaşamaya devam ediyor eşi ve yavruları var.ne zaman bahçeye çıksak özellikle babamı gördüğünde hemen yanına iniyor...bizi tanıyor ve belki teşekkür ediyor diye düşünüyoruz. :)

moso 03-08-2010 21:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi fund@ (Mesaj 679240)
yemlik asmak gerçekten güzel bir fikir..kopya çekmek gibi olmasın ben de deneyeceğim..

:p çok sevindim.

moso 03-08-2010 21:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selinemre (Mesaj 679527)
bahçemizde belli bir alan var oraya her zaman suluk içinde içine mutlaka vitamin damlatılmış su ve yem atarız. 15 çift kumrumuz var bahçemize konuk olarak gelen. bir de ağaçlarımızda yaşayanlar var. 2 yıl önce yuvasından düşmüş bir kumru yavrusu bulduk gagası ve başında yara vardı yaralarını tedavi ettik ve çok küçük olduğundan kendi kanatlarıyla uçmasını sağlayana kadar evimizin bir odasında kutu ya da kafes değil odada bakmaya başladık. yazlığa gideceğimiz zaman kimselere emanet edemeyeceğimizden ve hala çok küçük olduğundan onu da yanımızda götürdük. kesinlikle kaçmadı bizimle birlikte ankaraya döndü ve kocaman yakışıklı bir oğlan olunca geçici misafirliğini sona erdirip kendisini dışarı bıraktık. bu arada adını kurtuluş koymuştuk gagasında da yaradan kalma hafif bir iz vardı oradan tanıyorduk.. kurtuluş 2 senedir bizim bahçedeki ıhlamur ağacında yaşamaya devam ediyor eşi ve yavruları var.ne zaman bahçeye çıksak özellikle babamı gördüğünde hemen yanına iniyor...bizi tanıyor ve belki teşekkür ediyor diye düşünüyoruz. :)

imrendim size... bahçenizdeki kumrular çok şanslı:p

YeniGine 07-07-2012 01:20

moso merhaba; sayfanızı yeni gördüm. Peki cevizdeki kumru yuva ve yavrularına kediler, saksağan, kargalar musallat olmuyor mu?

moso 07-07-2012 07:55

ceviz balkonun hemen yanında. diğer kuşlar sanırım bizden ürküp gelmiyor. cevizin hemen altında da köpeğimiz var. kumrular güvende :)

YeniGine 07-07-2012 15:48

Güzel, maşallah diyeyim o halde. Böylece bol bol kumru yavrularınız olur inşallah.

moso 07-07-2012 15:49

geçen yaz açmıştım bu konuyu. bu sene gelmediler. bakalım...

tener 07-07-2012 21:12

moso hanım olay neredeyse iki sene öncesinde olmuş ama , bu sürüngenlerin ettiklerinden çok etkilendim. Doğanın dengesi için her yaratılanın gerekli olduğunu biliyorum. Sanırım kedinin fazla olduğu yerde yılan olmuyormuş ,yoksa anlatılan bir yanılsama mı?

YeniGine 08-07-2012 02:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi moso (Mesaj 995377)
geçen yaz açmıştım bu konuyu. bu sene gelmediler. bakalım...

Görüyorum; bu aralar hep yuva arayışı içersindeler. Ve bildiğim yavrular doğdukları yerlere gelip yuva yapıyorlar. İnşallah en kısa zamanda yine gelirler.

moso 08-07-2012 11:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tener (Mesaj 995468)
moso hanım olay neredeyse iki sene öncesinde olmuş ama , bu sürüngenlerin ettiklerinden çok etkilendim. Doğanın dengesi için her yaratılanın gerekli olduğunu biliyorum. Sanırım kedinin fazla olduğu yerde yılan olmuyormuş ,yoksa anlatılan bir yanılsama mı?

kedinin yılanı pençeleriyle nasıl öldürdüğüne tanık oldum. önce pençeleriyle korkuttu yılanı. öyle ki yılan top gibi olmuştu. kedi sonra yılanı öldürüp ağzına aldı ve kayıplara karıştı...

annem kedileri sevmez ama o olaydan sonra eve gelen kedilere yemek vermeye başladı. yılandan çok korkar...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 995567)
Görüyorum; bu aralar hep yuva arayışı içersindeler. Ve bildiğim yavrular doğdukları yerlere gelip yuva yapıyorlar. İnşallah en kısa zamanda yine gelirler.

yuva yaptım koydum ceviz ağacına... bakalım. bugün sabah bi tanesi keşif yapmaya başlamıştı ağaçta

tener 08-07-2012 20:43

Kediler , yılanları ,yılanlar fareleri bu iş böyle zincirleme gidiyor demek ki.Anneniz haklı yılandan ben de korkarım. Sürüngeneler soğuk hayvanlar.:eek:

Canan 08-03-2013 10:38

1 Eklenti(ler)
Petunyam güzelgözlünün yuvası olacak. Umarım yumurtaları da görürüm, çok istediğim birşey olacak:)
Bu arada petunyam giderse üzülmem, canı sağolsun...

Canan 17-03-2013 12:24

bebeeeekk

1 Eklenti(ler)
Kumrularımın mürüvvetini göreceğim :) Sırayla kuluçkaya yatıyorlar, oğlum dünyanın en güzel babası bence, aferin ona...
Bu arada balkon çiçeklerim perişan, korkup kaçmasınlar diye çıkıp bakamıyorum, canları sağolsun...

selenza2 15-08-2014 11:03

Kumrunuz çok şirinmiş canan :p Maşallah:) umarım yavrunuz uçtuğu günleride görürsünüz inşallah

Canan 16-08-2014 14:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenza2 (Mesaj 1312918)
Kumrunuz çok şirinmiş canan :p Maşallah:) umarım yavrunuz uçtuğu günleride görürsünüz inşallah

selenza2 o fotodan sonra bir yumurta daha yaptılar, kocaman çocuklar oldular 1 ayda, uçup gittiler dördü de, şimdi 1.5 yaşında olmalılar :) Teşekkürler..

selenza2 25-08-2014 23:14

Maşallah onlara...
Hepsini sağlıcakla büyütüp uçurdunuz demek . Diğerlerinide sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz inşallah.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024