agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni25Beğeniler
  • 7 Gönderen durdu
  • 4 Gönderen durdu
  • 2 Gönderen A_NOMAD
  • 1 Gönderen kursun
  • 4 Gönderen durdu
  • 4 Gönderen durdu
  • 2 Gönderen durdu
  • 1 Gönderen YeniGine

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-06-2014, 13:55   #1
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Bahçemize yuva yapan kuşlar

selamlar,
biz bahçemize ağaçlar dikerken eşim hep kuşlar gelecek yuva yapacak diye umut eder dururdu. biz ağaçları diktik ama bu yıl kangal dikenleri sardı bahçeye onları temizlerken bulduğumuz hazineyi sizlerle paylaşmak istedim. cinsini tam bilmiyorum karnının altı sarı toprak rengi bir kuşun yavruları daha çıkalı iki gün oldu. umarım sağlıkla büyürler...

Name:  IMG_2712.jpg
Views: 5621
Size:  54.6 KB

durdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2014, 16:11   #2
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Yuvaya fazla yaklaşmasaydınız keşke, anne kuş yavruları terk edebilir

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2014, 22:15   #3
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

selam.
İlk gördüğümde anne yuvanın üstünde yumurtalara basıyordu çok yaklaşmadan baktım ne tür kuş diye...sonra anne uçtu gitti bende işime devam ettim onun yuvasının olduğu kangal dikenine dokunmadan etrafını temizledim.. evimde kedi ve köpeklerim var onlar kuş yuvasına zarar vermesin diye kestiğim otlardan yuvaya korunak yaptım... ertesi gün gittiğimde yavrular çıkmıştı...anne beni görünce kaçıyor ama ben uzaklaşınca yeniden yuvaya geliyor uzaktan izliyorum.. çok sağlıklı ve büyüyorlar..umarım dördü birden büyür ve yaşamaya devam ederler.. sesleri çok güzel...
saygılarımla

Eski 26-06-2014, 22:31   #4
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Ne güzel, bahçenizde kuş cıvıltıları eksilmeyecek hatta artacak inşallah...

YeniGine ve durdu beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2014, 23:42   #5
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Sevgili durdu, maşallah çok güzel bir hazineniz var. Harikalar inşallah büyürler ve yuvadan uçtuklarını görürsünüz.
Sevgili durdu sizin oralarda karga, saksağan yok mu?

YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2014, 09:17   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi durdu Mesajı Göster
selamlar,
biz bahçemize ağaçlar dikerken eşim hep kuşlar gelecek yuva yapacak diye umut eder dururdu. biz ağaçları diktik ama bu yıl kangal dikenleri sardı bahçeye onları temizlerken bulduğumuz hazineyi sizlerle paylaşmak istedim. cinsini tam bilmiyorum karnının altı sarı toprak rengi bir kuşun yavruları daha çıkalı iki gün oldu. umarım sağlıkla büyürler...

Eklenti 504643
Yuva yerde olduğuna göre, tarla kuşu olmalı. Anne kuş resimdeki gibi mi?
Bazen tepeli de olabiliyor.

durdu beğendi.

Düzenleyen kursun : 27-06-2014 saat 09:21 Neden: Eksik cümle.
kursun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2014, 20:09   #7
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kursun Mesajı Göster
Yuva yerde olduğuna göre, tarla kuşu olmalı. Anne kuş resimdeki gibi mi?
Bazen tepeli de olabiliyor.

selam,
hayır annesi böyle değil bu kuşu biliyorum. benim anne kuşum altı ve göğüs kısmı sarı renkli üstüde düz renkte toprak renginde..sanırım bir tür bülbül...
evet bahçemizde hazineler çoğalıyor... 200 metre kadar ötede aynı yuvadan ve içinde 5 tane yumurta var onlar henüz çıkmadı.. Sayın yeniginebizim yaşadığımız yerde kargalar var ama saksağan yok gibi çünkü 11 yıldır burada yaşıyorum karga, ş ahin, atmaca çeşitli küçük kuşlar, yabani kırmızı ve mavi başlı iki tür bülbüller, kırlangıçlar arıkuşları sığırcıklar var sadece bizim arazimizde ağaçlar yeni ağaçlarım büyüdüğünde daha çok kuşlarım olucak inşallah...
saygılarımla
durdu

Düzenleyen durdu : 30-06-2014 saat 20:11 Neden: isim yazmayı unuttum
Eski 30-06-2014, 23:15   #8
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

inşallah sevgili durdu olsun tabi daha da çoğalsınlar inşallah.
Benim kumru yumurta ve yavrularını kargalar yiyor onun için sordum karga yok mu diye.
Sağolun, teşekkür ediyorum.

Eski 01-07-2014, 17:01   #9
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

yavrular tüyleniyor

selam,
ne kadar çabuk tüylenmeye başladılar yakında uçacaklar sanırım. Sayın yeniğine inşallah kargalara kaptırmam yavruları. Sizin kumrulara üzüldüm eşim güvercin besler ona sordum yerlermi diye ben görmedim çünkü kargaların yavru yediğini evet yer dedi hatta o kuşları araştırır kumru kargası vardır dedi sadece kumrularla beslenen... arada bizim güvercin yavrularından aldığıda olurmuş yaramazların. peki çaresi dedim yok dedi doğanın kanunu biri birini yiyecek mutlaka...sayın Kurşun annelerinde görmedim lekeleri ama yavrularda sizin resimdeki gibi lekeler var belki sizin dediğiniz kuş türü bakalım altları sararmazsa sizin resimdeki kuştan olucak demektir...
saygılarımla

Eklenen Resimler

Eski 02-07-2014, 00:21   #10
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Bir ara aman neler yapmadım çarşaflar serdim hesapta sakladım, poşetler, CD'ler astım, özel kafes aldım. Ama maalesef yok olmuyor bir şekilde buluyorlar ve yiyorlar. Bu gidişle bizim buralarda kumru kalmayacak. Zaten takip ediyorum azaldılar.
İlginize teşekkürler sevgili Durdu...
Ama hani yine de bir çözüm, çare gelirse aklınıza sevinirim.

Eski 04-07-2014, 18:13   #11
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

sayın yeniğine,
kargalar la ilgili belgeselde görmüştüm maske takarak yavru kargaların oraya yaklaştılar daha sonra kargalar o maskeyi tehlike olarak görüp saldırdılar. daha sonraki zamanlarda maskeli olan kişilerden uzak duruyorlardı... bunu kumruların yuvasına nasıl adapte edebilirsiniz bilmiyorum ama kargaların korktuğu bir şey bulmasınız ve onu kumruların korkmayacağı konumda olucak aslında işiniz baya zor çünkü kargalar çok akıllı belgeselde gördükçe hayran oldum kargalara çirkin olmalarına rağmen... bizim bahçede de varlar kedimiz sanırım onların yuvaya yakın geçiyor gördüler mi ailecek kediyi kaçırmak için ellerinden geleni yapıyorlar...benim hazinelerim uçtular şuan yuvaları boş kaldı sanırım yeniden gelen olur...
saygılarımla
durdu

YeniGine ve A_NOMAD beğendi.
Eski 04-07-2014, 23:53   #12
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Sevgili durdu ilginize çok teşekkür ediyorum, sağolun. Ve hazineleriniz uçmuş çok sevindim, harika. Dediğiniz gibi inşallah gelen olur.
Benim kafesim komşumun bahçesinde duruyor, kafesin yönünü değiştirdik 2 gündür yine kafese giriş çıkışlar oluyormuş ki ben de gördüm bugün. Bakalım kumrular oturduktan sonra kolay kolay yuvayı terk etmiyorlar. Otursun o zaman bir maske alıp takmalı bakalım ne olacak? Bir de o bahçede erkek Alman kurdu köpek var. 'Kont kargaları sokma bu bahçeye' deyip duruyorum. O bahçeyi en azından kedilerden korunaklı diye seçmiş idim. Ama işte bu sefer de kargalar, saksağanlar...
Yön değiştirdik e bir de maske takarsak bakalım yine giderse yumurta ya da yavru. Kaldıracağım artık o kafesi de.
Teşekkür ediyorum, sağolun.

durdu beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024